Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 13:9.

17 listopada 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Powrót na fotel lidera - taka nagroda spotkała rugbistów Lechii Gdańsk po zwycięstwie w kolejnych derby Trójmiasta. Tym razem na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej przeciwnikiem gdańskiej piętnastki byli zawodnicy sopockiego Ogniwa.

Pogoda w sobotnie popołudnie nie rozpieszczała zarówno kibiców jak i samych bohaterów spotkania. Niska temperatura w połączeniu z silnym wiatrem nie odstraszyła jednak amatorów mocnych wrażeń i na trybunach zasiadła dość duża ilość kibiców (ok. 400 - w tym spora grupa sympatyków z Sopotu). Ze swojej strony dobry, "rozgrzewający" mecz (głównie po przerwie) pokazali nam zawodnicy obu zespołów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. Na grę tym razem zdecydował się trener Ogniwa Jarosław Hodura (z boku zespołem dowodził Grzegorz Kacała) i to Ogniwo miało więcej okazji do podwyższenia rezultatu. A rozpoczęli już w 1 minucie wykorzystując rzut karny. Niefortunnie wykonywane potem kolejne kopy (może to efekt wietrznej pogody ?) najpierw przez Malochwego, potem przez Szablewskiego nie pozwoliły gościom powiększyć zasłużonego prowadzenia.

Ze strony Lechii największym zagrożeniem był Janusz Urbanowicz, ale i on nie mógł dzisiaj pochwalić się dobrze wykalibrowanym celownikiem. Dobrze grały formacje obronne obu drużyn, stąd szans na przyłożenie nie było w tej części gry praktycznie żadnych.

Po przerwie do bardziej stanowczych ataków ruszyli obrońcy tytułu i przyniosło to efekt w postaci optycznej przewagi oraz punktów, które zaraz po rozpoczęciu gry z karnego zdobył Urbanowicz. Remis 6:6. Niedługo potem gospodarze nie wykorzystali idealnej szansy do objęcia prowadzenia. Na metr przed polem punktowym Ogniwa wykonali podanie do przodu, co nie uszło uwadze sędziów.

Jednak w 30 minucie udało się kibicom obejrzeć akcję zakończoną przyłożeniem i skutecznym podwyższeniem. Udanie z "jajem" szarżował Wojciech Jeryś, a dwa punkty po chwili dołożył Urbanowicz. W tym momencie lekka konsternacja w obozie Ogniwa, bowiem w planach taktycznych trenerów Hodury i Kacały było znaczne przyspieszenie gry w ostatnich 20 minutach spotkania i ostateczne rozstrzygnięcie wyniku na swoją korzyść. Na trzy minuty przed końcem jedynym wymiernym efektem pogoni sopocian były trzy punkty Szablewskiego. Punkty te, mimo frontalnego natarcia w samej końcówce, były ostatnimi zdobytymi przez gości w tym meczu.

Relacja: Wojciech Lesner
Zdjęcia: Radosław Rocławski
sport.trojmiasto.pl

Zdaniem trenerów:

Stanisław Zieliński - trener Lechii: W pierwszej połowie więcej z gry mieli przeciwnicy, nie wykorzystali wielu karnych, aczkolwiek z mojej drużyny tak samo nieskuteczny był Urbanowicz. Natomiast w drugiej odsłonie, nie ukrywam, że zdecydowanie więcej z gry mieliśmy my, nie wykorzystaliśmy paru sytuacji do zdobycia punktów, chociażby Lipkowski - podając piłkę do przodu na pól metra od pola punktowego Ogniwa. Wydaje mi się, że odnieśliśmy co prawda skromne ale zasłużone zwycięstwo. Mogę się tylko cieszyć, że ta młoda drużyna potrafiła się przeciwstawić Ogniwu i kończymy tę rundę na pierwszym miejscu.

Jarosław Hodura - trener Ogniwa: Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, za całą rundę. W zimie przygotujemy się lepiej do kolejnych meczów i mam nadzieje, że z takich porażek będziemy wyciągać wnioski. Nie straciliśmy jeszcze szans a walkę o złoty medal i po przerwie przystąpimy do walki z jeszcze większym animuszem. Mieliśmy dzisiaj grać "ręką", ale nie za bardzo to nam wychodziło. W sytuacjach gdy mieliśmy przewagę trzeba było tak grać, a zawodnicy niepotrzebnie podejmowali akcje indywidualne. Zespół nie realizował taktyki, którą sobie ustaliliśmy przed meczem.

Lechia Robod Gdańsk - Dablex Ogniwo Sopot 13:9 (3:6)

punkty zdobyli: dla Lechii: Urbanowicz 8, Jeryś 5; dla Ogniwa: Malochwy 3, Szablewski 6

skład Lechii: Urbanowicz, Marciniak, Kaszuba, Płonka (41" Sienkiewicz), Doroszkiewicz, Sajur, Kochański (52" Kałużny), Jażdżewski, Fedde, Lipkowski, Latopolski, Śliwiński, Lenartowicz, Jeryś.

skład Ogniwa: Szamborski (25" Mikołajczak), Wielgosz (41" Pogorzelski), Wilczuk, Dębicki, Wantoch-Rekowski (52" Wijatkowski), Jarowicz (70" Kasperek), Rogowski, Hodura S. , Czaja, Szablewski, Janulewicz (75" Szablewski II), Podolski, Malochwy, Hodura J. (65" Cackowski), Jasiński.

Opinie (11)

• To jest Właśnie cały urok Sportu

.....czekamy na wiosne.....

• 0 0

• LECHIA MISTRZ,MISTRZ,MISTRZ!!!

CHŁOPAKI POKAZALI KLASĘ WYGRYWAJĄC Z CIENIASAMI Z OGNIWA. ZAWODNICY OGNIWA CO CHWILA KŁADLI SIĘ ZE STRACHU NA MURAWĘ!
    BRAWO LECHIA! POKAŻMY CAŁEJ POLSCE KTO JEST NAJLEPSZY! ROBOD LECHIA GDAŃSK IS THE BEST!

• 0 0

• Wypadek przy pracy

...i tak Ogniwo bedzie Mistrzem..aejaejaejaooo!!!!

• 0 0

• AKTORZYNY

masz racje z tym aktorami"zawodnikami"ogniwa.przeciez ci kolesi połowe treningów maja w teatrze albo pilkarze ich ucza.rugby podobało mi sie dla tego ze nikt tu nie udawał,dopuki nie zobaczyłam meczu ogniwo-arka gdzie te kobiety z ogniwa dały popis swoich aktorskich umiejetnosci.

• 0 0

• TYLKO ARKA !

ARKA GDYNIA !!!

• 0 0

• odzew

Słuchajcie arkowcy , zasłaniacie sie tym że ogniwo to sami aktorzy i kobiety a wy idioci nawet nie możecie znimi wygrać . Poprostu jesteście gorsi od ogniwa . przypominam :
    OGNIWO - arka
    9 : 5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    OGNIWO BĘDZIE MISTRZEM POLSKI

• 0 0

• szacunek

• 0 0

• TYLKO LECHIA GDAŃSK! Ogniwo i Arka się nie liczą!

• 0 0

• aaaaaaa

a ja wole pingponga stolowego oraz wrcaby rzucane!

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 12 2 0 10 167:362 -3
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -1 punkt.