Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1. Gol samobójczy i zagrali "life is brutal"

Jacek Główczyński
15 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (320)

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1. Posłuchaj, co zagrano piłkarzom po meczu

Lechia Gdańsk przegrała z Pogonią Szczecin 0:1 (0:0) w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Gospodarzy pogrążył gol samobójczy Joela Abu Hanny i nadal plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do bezpiecznego miejsca, dającego na koniec sezonu utrzymanie. Biało-zieloni zagrali lepiej niż ostatnio, z większym zaangażowaniem i walecznością, ale nadal nie potrafią posłać piłki do właściwej bramki. To ich już czwarty mecz bez gola. Na pożegnanie zagrano im przebój "Lady Pank", a z głośników popłynęło m.in.: "Ogólnie mówiąc - life is brutal. Poza tym wszystko doskonale".

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 5 Bartkowski, 7 Gajos, 8 De Kamps, 11 Piła, 25 Nalepa, 30 Friesenbichler, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński

Gorgon

Rezerwowi: 81 Klebaniuk, 4 Borges, 9 Almqvist, 10 Zahović, 13 Triantafyllópoulos, 15 Wędrychowski, 33 Malec, 41 Stolarski, 73 Przyborek
  • 63' 28 Paixao Zmiany 7 Gajos
  • 77' 10 Diabate Zmiany 11 Piła
  • 77' 4 Tobers Zmiany 8 De Kamps
  • 90+3 33 Terrazzino Zmiany 79 Sezonienko
  • 90+3 3 Castegren Zmiany 5 Bartkowski
  • 58' 99 Łęgowski Zmiany 10 Zahović
  • 58' 20 Gorgon Zmiany 9 Almqvist
  • 62' 28 Wahlqvist Zmiany 33 Malec
  • 85' 22 Biczachczjan Zmiany 13 Triantafyllopoulos
  • 82' Abu Hanna samobójcza
  • 77' Kubicki
  • 22' Łęgowski
  • 74' Dąbrowski

Bramkarz Lechii Gdańsk po meczu do mediów: Napiszcie grzecznie niech spier...

Joel Au Hanna (w środku) mógł być bohaterem Lechii Gdańsk, gdyż to dobijając jego strzał do siatki Kristers Tobers był na nieznacznym spalonym. Natomiast zostanie zapamiętany z gola, ale samobójczego. Joel Au Hanna (w środku) mógł być bohaterem Lechii Gdańsk, gdyż to dobijając jego strzał do siatki Kristers Tobers był na nieznacznym spalonym. Natomiast zostanie zapamiętany z gola, ale samobójczego.

z misją ratowania ekstraklasy w trzeci meczu zmierzy się trener Badia

Sprawdź, jaki jest główny argument trenera Lechii Gdańsk, że są jeszcze szanse na utrzymanie?

szkoleniowiec przypomina, że do zdobycia są jest jeszcze 21 punktów, ale nikt nie wie, ile ich będzie potrzeba do utrzymania

Ile punktów potrzebne jest do utrzymania? Sprawdź, kiedy Lechia Gdańsk spadła, choć miała ich aż 40

dwie zmiany w składzie w porównaniu z przegraną w Białymstoku. Do "11" weszli: Kubicki i Diabate

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Pietrzak ma pomysł, co powinna zrobić Lechia, by przełamać złą passę

Jak Lechia Gdańsk ma strzelić gola? Rafał Pietrzak zdradził oryginalny sposób

o ile Rafał czeka jeszcze na ewentualne rozmowy o pozostaniu w Lechii, to kontrakt o rok przedłużył Maloca

Przeczytaj wywiad z Mario Malocą, w który zapewnia, że Lechia Gdańsk utrzyma ekstraklasę

w tym tygodniu niemal równie tyle samo co o sprawach sportowych było o władzach i finansach Lechii

Kto za co odpowiada we władzach Lechii Gdańsk, dlaczego A.Mandziara kieruje Radą Nadzorczą, co z finansami klubu?

od 12 kwietnia w Lechii urzędowanie rozpoczął nowy prezes. Zbigniew Ziemowit Deptuła wierzy w utrzymanie, ale zapewnił, że będzie też plan na wypadek degradacji

Zagłosuj, na którym stadionie powinna grać Lechia Gdańsk po ewentualnej degradacji. Sprawdź, co deklaruje nowy prezes

a także zapewnił, że nie mam mowy o groźbie walkowera w związku z zaległościami klubu wobec firmy ochroniarskiej

Wyjaśniamy, ilu ochroniarzy trzeba zatrudnić, aby mecz Lechia - Pogoń odbył się zgodnie z planem

Pogoń w ostatniej kolejce wygrała z Cracovią 3:2. Szwed Gustafsson w porównaniu z tym meczem w "11" dokonał tylko jednej zmiany. Do bramki po kontuzji wraca Stipica
przypomnijmy, że przed rokiem Lechia właśnie w meczu z Pogonią przypieczętowała prawo gry w europejskich pucharach

Przeczytaj relację, zobacz foto i video z meczu z 14 maja 2022 roku

teraz gdańszczanie mają 5 punktów straty do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli, które na koniec sezonu da utrzymanie. Bez względu na wynik z Pogonią pozostaną na przedostatnim miejscu, ale od tego, czy zapunktują zależy, czy zbliżą się do wyprzedzających ich właśnie o 5 punktów Śląska i Zagłębia. Obie te drużyny przegrały już w 28. kolejce
ponad tysiąc kibiców w sektorze gości, szukają "zaczepki", skandując wulgarne hasła
frekwencje tradycyjnie na tym obiekcie podamy w przerwie meczu, gdyż wówczas są oficjalne dane
piłkarze na prezentacji. Lechia zielone koszulki z białymi rękawami. Pogoń na czarno
spiker apeluje o gorący, ale kulturalny doping, gdyż miejscowi udzielili odpowiedzi przyjezdnym
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają miejscowi
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Lechia
2'
rzut rożny dla Lechii
2'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) krótko do Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nakazuje, by zagrać jeszcze raz z narożnika boiska
2'
i jeszcze raz to samo rozegranie, ale bez zagrożenia dla Pogoni
3'
pierwsza groźna kontra Pogoni. Biczachczjan (Pogoń Szczecin) uciekł Abu Hannie (LECHIA Gdańsk), który nie trafił w piłkę wślizgiem. W polu karnym ofiarna interwencja Malocy (LECHIA Gdańsk), który zablokował strzał i kończy się rzutem rożnym
4'
Maloca (LECHIA Gdańsk) długo nie podnosił się z boiska, a sędzia nie pozwolił wejść na murawę służbom medycznym
4'
Maloca (LECHIA Gdańsk) został na boisku, a korner Pogoni bez zagrożenia dla Lechii
5'
Grosicki (Pogoń Szczecin) szukał technicznego strzału, ale "nie dokręcił" piłki sprzed pola karnego i przeleciała ona obok bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
7'
dobra szybka akcja Lechii. Niewiele zabrakło, aby Zwoliński doszedł do piłki zagranej w pole bramkowe przez Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Jest rzut rożny
7'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z narożnika boiska prosto na nogę Paixao (LECHIA Gdańsk). Strzał Flavio nieznacznie nad poprzeczką
8'
odważny początek Lechii
8'
Pogoń szybko odpowiada. Wahlqvist (Pogoń Szczecin) główkuje nad poprzeczką
9'
Diabate (LECHIA Gdańsk) szybciej biegł niż prowadził piłkę i ją zgubił w polu karnym
9'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po niezbyt mocnym strzale Grosickiego (Pogoń Szczecin), któremu idealnie futbolówkę wyłożył Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
11'
Diabate (LECHIA Gdańsk) przechwycił piłkę i Lechia wyszła 3 na 2. Potem jednak Diabate (LECHIA Gdańsk) zwolnił akcję i Paixao (LECHIA Gdańsk) zdobył tylko korner
12'
zamieszanie w "16" Pogoni po dośrodkowaniu z narożnika boiska Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Próbował strzelać Diabate (LECHIA Gdańsk). Ostatecznie od bramki zacznie Stipica (Pogoń Szczecin), choć piłkarze Lechii domagali się kolejnego rzutu rożnego
13'
na razie otwarty mecz z obu stron, obie drużyny szukają akcji ofensywnych, a nie kurczowej defensywy
14'
obaj trenerzy na stojąco, przy linii bocznej mocno gestykulują
15'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
15'
z narożnika boiska zagranie do Kubickiego (LECHIA Gdańsk), którego strzał sprzed pola karnego został jednak zablokowany
16'
jest rzut rożny, tym razem z drugiego narożnika
16'
bezpośrednie dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) w pole karne z narożnika boiska. Łapie piłkę Stipica (Pogoń Szczecin)
17'
lewym skrzydłem przedzierał się Diabate (LECHIA Gdańsk). Został ostro zaatakowany przez Wahlqvista (Pogoń Szczecin), ale sędzia nie zagwizdał
19'
nieznacznie pomylił się Grosicki (Pogoń Szczecin), który uderzał niemal z linii pola karnego
19'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Lechii
20'
posiadanie piłki 56:44 na korzyść Pogoni
21'
Zwoliński przechwycił piłkę na połowie rywali i ruszył z kontrą, ale nie zakończył jej strzałem
21'
na razie Lechia 2 niecelne strzały, Pogoń 4 uderzenia na bramkę, w tym 1 celne
22'
Żółtą kartką został ukarany Łęgowski (Pogoń Szczecin) po faulu na Terrazzino
23'
dobre dośrodkowanie Terrazzino (LECHIA Gdańsk) w pole karne, ale Paixao (LECHIA Gdańsk) obracał się nie przez to ramię i nie dogonił piłki. Brawami podziękował jednak koledze za zagranie
24'
dobry powrót Diabate (LECHIA Gdańsk). Wybił piłkę poza własną bramkę
25'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Dąbrowskiego (Pogoń Szczecin) z narożnika boiska
25'
niecelny strzał Biczachczjana (Pogoń Szczecin) z dystansu
26'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) wymaga pomocy medycznej
28'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
28'
Paixao (LECHIA Gdańsk) ofiarnie popędził za piłką. Wpadł w bandy reklamowe, ale odegrał futbolówkę. Szkoda tylko, że był sam w polu karnym
29'
zablokowane dośrodkowanie Dibate. Rzut rożny
30'
jak dobrze liczymy to już 6 korner dla Lechii, ale bez zagrożenia dla rywali
30'
Lechia nadal bez celnego strzału, ale jej gra, a przede wszystkim zaangażowanie może się podobać
31'
rzut rożny numer 7 dla Lechii
31'
niecelnie główkuje Piaxao po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
33'
niebezpiecznie "zatańczyła" piłka między Malocą (LECHIA Gdańsk) a Abu Hanną (LECHIA Gdańsk), ale Gorgon się nie zorientował, że mógł otrzymać prezent. Kończy się kornerem dla gości
34'
krótko rozegrana piłka z rzutu rożnego i strzał sprzed pola karnego. Został zablokowany i kolejny korner dla gości
35'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Pogoń. Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk), gdyż Biczachczjan (Pogoń Szczecin) posłał piłkę nad obrońcami, ale i za boisko
37'
zbyt mocne podanie do Grosickiego (Pogoń Szczecin). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
38'
dwa dobre zagrania w pole karne Paixao (LECHIA Gdańsk), ale najpierw niewiele zabrakło do przejęcia piłki Zwolińskiemu, a następnie spadła ona na plecy Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i wyszła poza boisko
38'
wulgarnie z trybun odnośnie akcjonariusza większościowego Lechii i byłego już prezesa
39'
zablokowany strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
41'
dłuższy fragment gry Pogoni na połowie Lechii
42'
po 2-3 minutach Lechii udało się znów przejść na połowę rywali
43'
po dośrodkowaniu Pietrzaka z bliska główkuje Diabate (LECHIA Gdańsk), ale Stipica (Pogoń Szczecin) wybija piłkę poza bramkę. Najlepsza okazja w tym meczu na gola
43'
Tobers (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
45'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po lekkim uderzeniu głową Gorgona
45'
zablokowany strzał Diabate (LECHIA Gdańsk), a poprawka Kubickiego (LECHIA Gdańsk) nad poprzeczką
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do drugiej połowy
45+1
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) zagrał głową do Kuciaka (LECHIA Gdańsk), bo nadbiegał Biczachczjan (Pogoń Szczecin)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - POGOŃ SZCZECIN 0:0
Lechia nie strzeliła gola tak jak w trzech ostatnich meczach, ale jest to zupełnie inny zespół niż w tamtych spotkaniach. Przede wszystkim gdańszczanie są zaangażowani, podjęli walkę ze znacznie wyżej notowanym rywalem. To prawda, że w grze, szczególnie czym bliżej bramki rywali biało-zielonym zdarzają się niedokładności, ale nie można im odmówić tego, że bardzo chcą. To oni mieli zdecydowanie najlepszą okazję na zdobycie prowadzenia. Na gola nie zamienił jej Diabate (LECHIA Gdańsk), gdyż świetnie obronił Stipica. Do dopracowania są też stałe fragmenty gry, a zwłaszcza rzuty rożne, których Lechia miała aż 8.
Pogoni trzeba oddać,że także potrafi pograć kombinacyjnie po bramką Lechii, ale również brakuje jej wykończenia i zimnej krwi w ataku. Najlepszej okazji nie wykorzystał Grosicki (Pogoń Szczecin).
Dlatego mimo bezbramkowego remisu, mecz może się podobać, a odbiór gry Lechii jest znacznie inny, lepszy niż w ostatnich meczach. Oby tylko w takim tempie biało-zieloni potrafili zagrać i w drugich 45 minutach, gdyż Pogoń może jeszcze podkręcić tempo akcji.
spiker przypomina, że dziś mija 10 lat od otwarcia Muzeum Lechii
Spiker podał oficjalną frekwencję - 7768
w przerwie rozgrzewają się Piła (LECHIA Gdańsk) i Friesenbichler (LECHIA Gdańsk)
46'
drugą połowę rozpoczęła Pogoń
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
sędzia nakazuje powtórzyć Pogoni rozpoczęcie gry od środka boiska
47'
dobry wślizg Malocy (LECHIA Gdańsk), Grosicki (Pogoń Szczecin) nie tylko że nie dośrodkował, ale nie zdobył i rzutu rożnego
47'
"Hej BKS" - z trybun
47'
zbyt mocna piłka w kierunku Diabate (LECHIA Gdańsk). Stipica (Pogoń Szczecin) wyszedł na 15. metr od bramki i ją złapał
48'
9. rzut rożny dla Lechii, a po chwili i 10.
49'
Po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk) strzał głową Malocy (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Stipicy (Pogoń Szczecin)
50'
Diabate (LECHIA Gdańsk) nie szukał podania do Zwolińskiego, a sam chciał po dryblingu wbiec w pole karne i stracił piłkę
51'
pressing Lechii przed polem karnym Pogoni
52'
Pogoń wyszła spod tego pressingu i zaatakowała. W polu karnym Lechii Grosicki (Pogoń Szczecin) zbyt mocno podawał do Kowalczyka (Pogoń Szczecin) i piłka opuściła boisko
53'
serpentyna rzucona w pole bramkowe Kuciaka (LECHIA Gdańsk), ale sędzia nie przerywa gry, gdyż toczy się ona w środku boiska
54'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) sam wyrzuca serpentynę poza boisko
55'
Diabate (LECHIA Gdańsk) z 15. metra pudłuje, choć miał przed sobą tylko Stipicę (Pogoń Szczecin)
56'
9 strzałów Lechii, w tym 2 celne
57'
Tobers (LECHIA Gdańsk) skierował piłę do siatki, ale sędzia uznał, że dobijał już z pozycji spalonej. Chwilę wcześniej Stipica odbił piłkę po strzale Abu Hanny
57'
czekamy jeszcze na analizę VAR, a Pogoń przygotowuje podwójną zmianę, dwaj napastnicy przygotowani do wejścia
58'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Łęgowski, w jego miejsce wchodzi Zahović.
58'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gorgon, w jego miejsce wchodzi Almqvist.
58'
decyzja utrzymana z boiska, był spalony. Przy wyniku 0:0 grę wznowił Stipica (Pogoń Szczecin)
59'
Grosicki (Pogoń Szczecin) zdobył rzut rożny
60'
bez zagrożenia dla Lechii po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym przez Pogoń
61'
pomoc medyczna Pogoni na boisku
62'
na zmianę zanosi się również w Lechii
62'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Wahlqvist, w jego miejsce wchodzi Malec.
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Gajos.
64'
pierwszy kontrakt z piłką i od razu strzał Gajosa (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
64'
rzut rożny dla Lechii po dośrodkowaniu Castegrena (LECHIA Gdańsk)
65'
Stipica (Pogoń Szczecin) łapie piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
65'
Maloca (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na dogranie przed bramkę Grosickiemu (Pogoń Szczecin)
66'
po dograniu Diabate (LECHIA Gdańsk) Zwoliński zdołał strzelić, stojąc tyłem do bramki. Stipica (Pogoń Szczecin) wypchnął piłkę obok słupka
67'
dośrodkował Terrazzinno (LECHIA Gdańsk), strzał Tobersa (LECHIA Gdańsk) zablokowany, ale będzie kolejny korner
67'
13. rzut rożny Lechii
67'
nie okazał się pechowy dla Pogoni, bo Tobers (LECHIA Gdańsk) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
68'
Zwoliński próbował przejąć piłkę po zbyt krótki podaniu obrońcy do bramkarza. Stipica (Pogoń Szczecin) ruszył do piłki wślizgiem. Napastnik Lechii sygnalizował faul, ale sędzia puścił grę
69'
jeszcze czekamy na VAR
69'
nie ma zmiany decyzji, nadal 0:0
73'
"Tylko zwycięstwo" - teraz głośno z sektora gości
73'
Grosciki zagrał przed pole karne do Biczachczjan (Pogoń Szczecin), który natychmiast uderzył, ale wysoko nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
74'
będą kolejne zmiany w Lechii
74'
pomoc medyczna na boisku przy Gajosie (LECHIA Gdańsk)
74'
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (Pogoń Szczecin), który faulował Gajosa
75'
Maloca (LECHIA Gdańsk) przy linii bocznej słucha wskazówek Badii
76'
Gajos (LECHIA Gdańsk) został na boisku
76'
Zwoliński w kapitalnej sytuacji nie zdołał pokonać Stipicia (Pogoń Szczecin). Dopiero po obronie bramkarza, sędzia odgwizdał spalonego
76'
De Kamps (LECHIA Gdańsk) i Piła (LECHIA Gdańsk) gotowi do wejścia
77'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Diabate, w jego miejsce wchodzi Piła.
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tobers, w jego miejsce wchodzi De Kamps.
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) poza polem karnym wybił piłkę, do której zmierzał Almqvist (Pogoń Szczecin)
79'
kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk) obronił strzał Grosickiego (Pogoń Szczecin), a dobitka Zahovicia (Pogoń Szczecin) zablokowana
80'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kowalczyka (Pogoń Szczecin)
82'
[0:1] Pogoń Szczecin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki samobójczej Abu Hanna. To on wepchnął piłkę do własnej siatki, którą przed bramkę zagrał Grosicki
83'
"Lechia grać, kur... mać" - z trybun
85'
Pogoń Szczecin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biczachczjan, w jego miejsce wchodzi Triantafyllopoulos.
85'
Pogoń zamierza bronić wyniku, bo wprowadziła obrońcę za pomocnika
88'
Pogoń stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce na połowie Lechii
90'
Lechia nie potrafi przenieść gry pod bramkę Pogoni
90'
strzał Grosickiego (Pogoń Szczecin) jakby na wiwat, wysoko nad poprzeczką
90'
co najmniej 6 minut potrwa jeszcze ten mecz
90'