• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin. Maksymalnie 9,5 tysiąca kibiców na trybunach

Jacek Główczyński
15 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (104)

Lechia Gdańsk

W ubiegłym sezonie to właśnie w meczu z Pogonią Szczecin piłkarze Lechii Gdańsk zapewnili sobie 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie oraz prawo gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Zdjęcie z tego spotkania. W ubiegłym sezonie to właśnie w meczu z Pogonią Szczecin piłkarze Lechii Gdańsk zapewnili sobie 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie oraz prawo gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Zdjęcie z tego spotkania.

Nie będzie powtórki z meczów z Widzewem Łódź i Śląskiem Wrocław, gdy niemal do ostatniej chwili trwały gorączkowe negocjacje Lechii Gdańsk z firmą ochroniarską, która domagała się wypłaty zaległości. W sobotę, 15 kwietnia o godzinie 20 biało-zieloni zagrają z Pogonią Szczecin, za którą ma przyjechać około 1,5 tysiąca kibiców. Miejscowi mogą odpowiedzieć 8 tysiącami swoich fanów, gdyż impreza masowa na Polsat Plus Arenie Gdańsk tego dnia zgłoszona została na 9,5 tysiąca widzów. Do gry gospodarzy wyprowadzi zapewne wyprowadzi Mario Maloca, który otrzymał kontrakt na kolejny sezon.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1
2 pkt.
LECHIA Gdańsk
Pogoń Szczecin

Jak typowano

26% 84 typowania LECHIA Gdańsk
17% 54 typowania REMIS
57% 181 typowań Pogoń Szczecin

Twoje daneNowy prezes Lechii: Jeden z elementów do rozwiązania- Mecz się odbędzie. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jeżeli chodzi o firmę ochroniarską, rzeczywiście niedociągnięcia jakieś tam były, ale też chcę powiedzieć, że jest to pewnie element negocjacyjny z firmą ochroniarską i stąd tak to wygląda publicznie. Natomiast będziemy chcieli również z tą firmą rozmawiać. To jest jeden z elementów na najbliższe miesiące do rozwiązania przeze mnie - tak mówił Zbigniew Ziemowit Deptuła.

Jak Lechia Gdańsk ma strzelić gola? Rafał Pietrzak zdradził oryginalny sposóbNowy prezes Lechii od razu musiał zmierzyć się z tą sprawą, gdyż tej wiosny już organizacja meczów z Widzewem Łódź i Śląskiem Wrocław była zagrożona. Niemal do ostatniej chwili trwały gorączkowe negocjacje klubu z firmą ochroniarską, która domagała się wypłaty zaległości. Porozumienie należało zawrzeć do 31 marca, gdyż wówczas mijał termin na złożenie wniosku licencyjnego na kolejny sezon.Ile wynoszą zaległości?Mecze Lechii od lat zabezpiecza "Taurus" Agencja Ochrony Mienia. Jej prezes Adam Wysocki publicznie nie wypowiada się na temat stanu realizacji umowy z klubem i wzajemnych zobowiązań.

Zagłosuj, na którym stadionie powinna grać Lechia Gdańsk po ewentualnej degradacji. Sprawdź, co deklaruje nowy prezesJeszcze nim nominacje otrzymał nowy prezes, zapytaliśmy klub, "ile wynoszą zaległości w związku z ochroną na meczach Lechii" odpowiedź brzmiała:

"Wszelkie kwestie rozliczeń z kontrahentami są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa i zawartymi w tym zakresie umowami i porozumieniami."

Kto za co odpowiada we władzach Lechii Gdańsk, dlaczego A.Mandziara kieruje Radą Nadzorczą, co z finansami klubu?Pytaliśmy również wówczas o przyszłość: "Czy klub zawarł długoterminowe porozumienie z firmą Taurus, co do wzajemnych zobowiązań, czy też tak jak to miało miejsce przed meczami z Widzewem i Śląskiem, niemal do ostatniej chwili będą trwały negocjacje?"

"Kwestie współpracy z naszymi kontrahentami objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa i klauzulami poufności, zawartymi zarówno w umowach, jak i porozumieniach" - tak odpowiedziała Lechia.


Pogoń Szczecin wejdzie, co do Cracovii nie ma decyzjiTe kwestie podjęliśmy, gdyż przed Lechią Gdańsk dwa mecze z rzędu na Polsat Plus Arenie Gdańsk. W sobotę, 15 kwietnia wraz z Pogonią Szczecin ma przyjechać około 1,5 tysiąca kibiców. Natomiast nie ma decyzji, czy za tydzień na trybuny wpuszczeni zostaną sympatycy Cracovii.

Sprawdź, jaki jest główny argument trenera Lechii Gdańsk, że są jeszcze szanse na utrzymanie?"Decyzje, co do przyjmowania zorganizowanych grup kibiców drużyn gości zapadają zgodnie ze stosownymi regulacjami PZPN i Ekstraklasy w tym zakresie" - wyjaśnia Lechia.
14 maja 2022, Polsat Plus Arena Gdańsk

Oprawa na meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin


Blisko 14 tysięcy kibiców na meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin. Byli też gościeMecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin maksymalnie dla 9,5 tysiąca kibiców14 maja 2022 roku, gdy po bezbramkowym remisie z Pogonią Szczecin Lechia Gdańsk zapewniła sobie 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie i prawo gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy, według oficjalnych danych na trybunach było 13 870 kibiców.

Przypomnij sobie relację, foto, video z meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:0 na wagę 4. miejsca w ekstraklasie i gry w europejskich pucharach Przypomnij sobie relację, foto, video z meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:0 na wagę 4. miejsca w ekstraklasie i gry w europejskich pucharach

O tym, jaka może być maksymalna frekwencja, decyduje klub. Wiosną przed każdym meczem podejmowana jest osobna decyzja. Dlatego, choć stadion liczy ponad 40 tysięcy, to już wiadomo, że w sobotę nie wypełni się nawet w 1/4.

"Impreza masowa na mecz z Pogonią Szczecin została zgłoszona na 9,5 tysiąca osób. Zgłoszenie obejmuje każdy mecz z osobna i jest ustalane w zależności od wielu czynników, m.in. prognozowanej sprzedaży, rangi przeciwnika, daty oraz pory rozgrywania meczu czy samej kwalifikacji wydarzenia itd." - wyjaśnia klub.

Koszty ochrony zależą od zgłoszonej, a nie rzeczywistej frekwencjiTo właśnie od zgłoszonej liczby widzów, zależą m.in. koszty ochrony. Na przykład frekwencja podana na sobotni mecz generuje konieczność zatrudnienia ponad 300 osób do służb porządkowych i informacyjnych. Nie ma już później znaczenia, czy pracować będą oni w sektorach, które rzeczywiście zapełnią się kibicami, czy też pozostaną puste.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiLechia Gdańsk w następujący sposób wyjaśnia tę kwestię:

"Liczba osób zabezpieczających imprezę masową wynika z przepisów "Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych", które są w niej jasno określone. Klub, niezależnie od każdego zgłoszenia, zawsze ze swojej strony zapewnia dodatkowe służby bezpieczeństwa.

Liczebność służby porządkowej oraz służby informacyjnej określa się w następujący sposób:
1)w przypadku imprezy masowej niebędącej imprezą masową podwyższonego ryzyka - co najmniej 10 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 300 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 1 członek służby porządkowej lub służby informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 20% ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej;

2)w przypadku imprezy masowej podwyższonego ryzyka - co najmniej 15 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 200 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 2 członków służb: porządkowej lub informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 50% ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej."Mario Maloca z nowym kontraktemLechię Gdańsk do gry przeciwko Pogoni Szczecin zapewne wyprowadzi Mario Maloca. To 33-letni Chorwat staje się kapitanem, gdy w "11" nie mieści się Maciej Gajos, a kontuzjowany jest Michał Nalepa. Zastępcą obrońcy jest wówczas Rafał Pietrzak.

Przeczytaj wywiad z Mario Malocą, w który zapewnia, że Lechia Gdańsk utrzyma ekstraklasęMaloca już pod koniec ubiegłego roku zdradził nam, że w jego kontrakcie jest klauzula, która przedłuży umowę po wypełnieniu określonych warunków. Klub właśnie ogłosił, że nowa umowa stała się faktem. Mario ma angaż do 30 czerwca 2024 roku.

Przypomnijmy, że piłkarz zwany "Generałem", rozgrywa szósty sezon w Lechii. We wszystkich rozgrywkach zaliczył w nim 28 meczów, strzelił 1 gola. Łącznie jego bilans w biało-zielonych barwach to 169 występów i 6 bramek.

Czy i co David Badia zmieni w grze Lechii Gdańsk?David Badia jako trener Lechii w dwóch kolejkach dodał punkt do tabeli, zwiększył stratę do bezpiecznego miejsca do 5 punktów. To wszystko dlatego, że jego podopieczni, choć stracili tylko jednego gola, to sami nie strzelili żadnego. I to w meczach z drużynami walczącymi o utrzymanie. Co będzie w starciu z Pogonią, która walczy o ligowy medal?

Ile punktów potrzebne jest do utrzymania? Sprawdź, kiedy Lechia Gdańsk spadła, choć miała ich aż 40- Piłkarze są pod presją, kibice chcą dobrych rezultatów. Musimy tworzyć sytuacje podbramkowe, strzelać gole oraz być bardziej agresywni, więcej walczyć i biegać. Jestem przekonany, że u siebie będziemy silni. Pogoń gra bardzo ofensywnie. Ich obrońcy są wysoko ustawieni, co jest zarazem... ich słabsza strona. Zostawiają tam trochę miejsca i spróbujemy to wykorzystać. Jednak przeciwnik, choć jest ważny, to w 80 procentach skupiamy się na sobie. Najważniejszą rzeczą jest to, co my robimy, jak nastawiamy się do meczu. Jest wiele czynników przy wyborze składu. Nie grają tylko najlepsi, ale również ci, którzy mogą pomóc w konkretnym momencie, w pressingu. Czasami myślimy jeszcze o planie na drugą połowę. Bierzemy pod uwagę również żółte kartki, bo wielu piłkarzy jest zagrożonych zawieszeniem. W pierwszej jedenastce są najlepsi zawodnicy na konkretny mecz - tak m.in. mówił hiszpański szkoleniowiec na konferencji przed sobotnim meczem.

Komunikacja i rozkłady jazdyKomunikacja i bilety na mecz Lechia Gdańsk - Pogoń SzczecinDojazd na stadion i powrót będą możliwe bezpłatnym pociągiem SKM kursującym na trasie: Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion-Expo - Gdańsk Główny. Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty

Godziny odjazdów pociągów:
z Gdańska Głównego: 18.56, 19.24;
z przystanku Gdańsk Stadion Expo: 22.15, 22.43.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Radny chce, by nie zatrzymywano tramwajów. Sprawdź, jak odpowiada GdańskPo zakończeniu meczu, przez 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy.

Kursy linii: 10 - o godz. 21.37 z Brętowa PKM do Nowego Portu, o godz. 22.00 z przystanku "Władysława IV" w kierunku Brętowa PKM zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera i ul. Kliniczną.

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie www.ztm.gda.pl i na tablicach SIP.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (104)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

88% LECHIA Gdańsk
9% REMIS
3% Motor Lublin

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Karol Zubel 1 4 100%
2 Jacek Łysakowski 1 4 100%
3 Jerzy Piaścik 1 4 100%
4 Tomasz Bobkowski 1 4 100%
5 Andrzej Maciejewski 1 4 100%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Jagiellonia Białystok 1 1 0 0 2:0 3
2 Radomiak Radom 1 1 0 0 2:1 3
3 Śląsk Wrocław 1 0 1 0 1:1 1
3 Lechia Gdańsk 1 0 1 0 1:1 1
5 Cracovia 0 0 0 0 0:0 0
5 Górnik Zabrze 0 0 0 0 0:0 0
5 Korona Kielce 0 0 0 0 0:0 0
5 Lech Poznań 0 0 0 0 0:0 0
5 Legia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
5 Piast Gliwice 0 0 0 0 0:0 0
5 Pogoń Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
5 Raków Częstochowa 0 0 0 0 0:0 0
5 Stal Mielec 0 0 0 0 0:0 0
5 Widzew Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
5 Motor Lublin 0 0 0 0 0:0 0
17 GKS Katowice 1 0 0 1 1:2 0
18 Puszcza Niepołomice 1 0 0 1 0:2 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Wyniki 1 kolejki

 • Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
 • Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
 • GKS Katowice - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
 • sobota
 • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
 • Pogoń Szczecin - Korona Kielce
 • niedziela
 • Cracovia - Piast Gliwice
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze
 • Motor Lublin - Raków Częstochowa
 • poniedziałek
 • Stal Mielec - Widzew Łódź

Ostatnie wyniki Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
41% Śląsk Wrocław
26% REMIS
33% Lechia Gdańsk
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane