Lechia Gdańsk - Posnania 69:29. Udany jubileusz trzech rugbistów

22 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Lechia Gdańsk bez problemu poradziła sobie z Posnanią. Lechia Gdańsk bez problemu poradziła sobie z Posnanią.

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Posnanię 69:29 (41:7) w 7. kolejce ekstraligi rugby. Biało-zieloni bez problemu poradzili sobie z przedostatnią drużyną tabeli i tym samym udanie uczcili jubileusz Roberta Wójtowicza, Grzegorza Buczka i Marka Płonki, dla których było to odpowiednio: 100., 150., i 250. spotkanie w barwach gdańskiego zespołu.

Sprawdź, jak poradzili sobie rugbiści Ogniwa Sopot w starciu z Master Pharm Łódź

Punkty dla Lechii: Robert Wójtowicz 15, Torning Sachin 14, Payi Xolela 9, Rafał Janeczko 6, Michał Krużycki 5, Dillion Afrika 5, Bartosz Kruszczyński 5, Zavien Klaasen 5, Igor Olender 5

Punkty dla Posnanii: Michał Hebda 6, Dawid Kinast 5, Dawid Najdul 5, Bartosz Kubalewski 5, Michał Wrona 5

LECHIA: Wojnicz (51 Wieczorkowski), Buczek (45 Olszewski), Ngonyama (51 Koper) - Smoliński, Krużycki - Kossakowski, Płonka (66 Olender), Afrika (79 Buczek) - Janeczko (66 Sidorowicz) - Sachin - Kruszczyński (66 Czerniak), Klaasen, Wójtowicz, Niespodziany (24 Górniewicz) - Xolela

Spotkanie z Posnanią było szczególnie wyjątkowe dla trzech rugbistów Lechii Gdańsk. Robert Wójtowicz rozgrywał 100., Grzegorz Buczek - 150., a Marek Płonka - 250. mecz w biało-zielonych barwach. Cała "trójka" rozpoczynali je w wyjściowym składzie. Znaleźli się w nim również wracający z RPA Payo Xolela oraz debiutujący Torning Sachin.

Mecz zaczął się z opóźnieniem. Sędzia podjął taką decyzję, ponieważ brakowało służb medycznych. Taki stan rzeczy nie rozluźnił jednak miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie już w 1. minucie. Przyłożenie zdobył Michał Krużycki, a chwilę później podobnie uczynił Wójtowicz. Jednak tylko w pierwszym przypadku Payo Xulela skutecznie kopał na słupy.

Przeczytaj zapowiedź 7. kolejki ekstraligi rugby. Sprawdź, co mówili trenerzy trójmiejskich drużyn

Dobry początek pozwolił miejscowym kontrolować spotkanie. Spokojniej szukali swoich szans, ale wykorzystywali je, gdy nadarzały się okazje. Taka powstała w 19. minucie i podobnie jak wcześniej, autorem przyłożenia okazał się Wójtowicz. I ten sam zawodnik niedługo potem miał już "hat-tricka" na koncie.

Biało-zieloni w bardzo łatwy sposób wychodzili na czyste pozycje także w kolejnych akcjach. Dzięki temu Dillion Afrika mógł przyłożyć po efektownym skoku. Przed przerwą takie na swoim koncie zapisał także Xulela oraz Sachin. Dla tego ostatniego były to premierowe punkty dla Lechii.

Na tablicy wyników widniał rezultat 41:0, ale to nie złamało przyjezdnych. Dawid Najdul przełamał impas po podaniu na lewe skrzydło, a podwyższył Michał Hebda.

Up Fitness Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 80:0. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Natomiast po zmianie stron niewiele zmieniło się w obrazie gry. Nadal dominowali miejscowi, którzy w zaledwie 10 minut punktowali po przyłożeniach: Bartosza Kruszczyńskiego, Zaviena Klaasena, Torina i Igora Olendera.

Rugbistom z Poznania pozostało już tylko zmniejszać rozmiary porażki. Przed ostatnim gwizdkiem zdołali przeprowadzić 3 skuteczne akcje, dzięki czemu zdobyli ofensywny punkt bonusowy. Nie uchroniło ich to jednak przed przegraną. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-zielonych 69:29.

10 Awenta Pogoń Siedlce  7 0 0 6 66:357 0
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się następnie o złoto, a dwie kolejne o brąz. Gospodarzem meczów o medale będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli.
Nikt nie spada bezpośrednią. Ostatnia drużyna gra baraż z mistrzem I ligi. Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po rundzie zasadniczej.
Tabela wprowadzona: 2022-10-23

Wyniki 7 kolejki

• Master Pharm Łódź - OGNIWO SOPOT 5:15 (5:9)
  • LECHIA GDAŃSK - Posnania 69:29 (41:7)
  • ARKA GDYNIA - Orkan Sochaczew 5:115 (0:59)
  • Edach Budowlani Lublin - UP Fitness Skra Warszawa 24:24 (9:6)
  • Juvenia Kraków - Awenta Pogoń Siedlce 43:8 (22:3)
dak.

• Akurat zacząlem ogladac w koncowce i na boisku punktowala tylko Posnania (1)

Wiec mam mieszane uczucia

• 4 4

• Hmm może dlatego ze było 13 na 15? Bo 2 zawodników lechii dostali żółte kartki i ostatnie 10 minut lechia nie dość ze była zmęczona to osłabiona pod względem zawodników?