Lechia Gdańsk - Radomiak 2:2. Piotr Stokowiec zwolniony po remisie

Rafał Sumowski, dak.
28 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 21:41 (28 sierpnia 2021)

Lechia Gdańsk i Piotr Stokowiec rozwiązali umowę za porozumieniem stron. Lechia Gdańsk i Piotr Stokowiec rozwiązali umowę za porozumieniem stron.

Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Radomiakiem 2:2 (2:0) w meczu 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale w drugiej połowie roztrwonili dwubramkowe prowadzenie w pięć minut. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, umowa Piotra Stokowca z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jego bilans w roli trenera biało-zielonych to: 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek w 139 oficjalnych meczach. W tym czasie klub sięgnął po brązowy medal mistrzostw kraju oraz Puchar i Superpuchar Polski. Nazwisko nowego szkoleniowca ma zostać ogłoszone po weekendzie.

Angielski
  • 64' 22 Ceesay Zmiany 20 Conrado
  • 75' 2 Pietrzak Zmiany 10 Diabate
  • 84' 99 Durmus Zmiany 28 Paixao
  • 58' 10 Radecki Zmiany 20 Machado
  • 84' 19 Angielski Zmiany 97 Sokół
  • 87' 9 Leandro Zmiany 99 Rondon
  • 87' 7 Kozak Zmiany 13 Maurides
  • 12' 17 Żukowski
  • 19' 7 Gajos
  • 59' Machado
  • 64' Angielski karny
  • 45' 23 Maloca
  • 64' Kubicki
  • 73' 20 Conrado
  • 90+3 Karwot

Tomasz Kaczmarek zastąpi Piotra Stokowca jako trener Lechii Gdańsk

Aktualizacja, godz. 21:41

Lechia Gdańsk jest bez trenera. Niespełna pięć godzin po remisie z Radomiakiem, klub poinformował o zakończeniu współpracy z Piotrem Stokowcem. Kontrakt szkoleniowca został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Nowego trenera ogłosimy po weekendzie - mówi Michał Żurawski, rzecznik klubu.
Wraz z dotychczasowym szkoleniowcem, klub pożegnał się z jego najbliższymi współpracownikami - Łukaszem Smolarowem, Mariuszem Szymkiewiczem i Jarosławem Bako.

Piotr Stokowiec objął funkcję pierwszego trenera Lechii Gdańsk 3 marca 2018 roku. Prowadził drużynę przez 1274 dni w 139 oficjalnych meczach. Jego bilans to 66 zwycięstw, 33 remisy i 40 porażek. Pod jego wodzą w roli szkoleniowca biało-zielonych, klub sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski.

Kibice Lechii podczas meczu z Radomiakiem.

Biało-zieloni w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe z Lechem Poznań. Była to ich pierwsza porażka w tym sezonie. Na własnym stadionie wygrali obydwa dotychczasowe spotkania, a w dodatku nie stracili w nich nawet jednego gola. Trener Stokowiec liczy na to, że uda mu się zbudować w Gdańsku przysłowiową twierdzę i dziś jego zespół znów sięgnie po komplet punktów.

Lechia Gdańsk - Radomiak. Zagrać 200 procent lepiej, budować twierdzę

Szkoleniowiec Lechii zapowiedział, że w jego zespole nie będzie "świętych krów". Przed meczem z Radomiakiem dokonał aż trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Wracają do niej: Zwoliński, Nalepa i Pietrzak w miejsce Paixao, Kopacza i Conrado.

Piotr Stokowiec: Lechia bez świętych krów

Dla Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) to pierwszy w tym sezonie występ w podstawowym składzie.

- Rafał jest dla mnie bardzo ważnym zawodnikiem na boisku jak i w szatni. Nikt za darmo niczego nie dostanie. Gramy dobrze wynikowo, a on czeka na swoją szansę. Jest gotowy. Wchodził ostatnio w końcówkach spotkań i dawał to, czego chcieliśmy. Popisał się nawet asystą. Mocno na niego liczę, ale muszę patrzeć na dobro drużyny. Jestem pewien, że gdy otrzyma szansę, nie odda łatwo miejsca - mówił przed meczem trener Stokowiec.
Z powodu urazów, w składzie nie ma Tobersa, Terrazzino. Wciąż do gry nie jest gotowy sprowadzony latem Szczepański
Osiemnasty mecz z rzędu w wyjściowym składzie na mecz ekstraklasy notuje za to Maloca, który ostatnio grywał także z kapitańską opaską, gdy na boisku nie było Paixao i Nalepy.

Mario Maloca w pół roku od rezerw do kapitana

Ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 5 Kopacz, 10 Diabate, 20 Conrado, 27 Zjawiński, 28 Paixao, 69 Biegański, 78 Musolitin, 88 Kałuziński

Dla Zjawińskiego to pierwszy raz, gdy znalazł się w meczowym składzie.
Ławka rezerwowych Radomiaka: 12 Kochalski - 3 Bogusz, 4 Świdzikowski, 13 Mauridies, 20 Machado, 26 Grudziński, 30 Bodzioch,97 Sokół, 99 Rondon
Relacja live W sektorze gości pokaźna grupa kibiców Radomiaka. Frekwencję z trybun tradycyjnie poznamy w przerwie spotkania.
Nalepa (LECHIA Gdańsk) wraca po kontuzji i przejmuję opaskę kapitana.
1'
Od środka rozpoczyna Radomiak. Goście na czarno, Lechia tradycyjnie na biało-zielono.
1'
Lechia przejęła piłkę i spokojnie rozgrywa
2'
Aut dla Lechii, ale gdańszczanie tracą piłkę
2'
Akcja gości lewą stroną i zagranie w pole karne. Nalepa (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę na rzut rożny
3'
Wrzutka z rożnego, ale piłkę głową wybija z "szesnastki" Lechii Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
3'
Radomiak próbuje prawą stroną, ale bez powodzenia
4'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) uderzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od rywala. Korner dla Lechii. Wykonawcą będzie Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
5'
Celna wrzutka Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), ale z piłką minimalnie minął się Nalepa (LECHIA Gdańsk), który wyskoczył do główki
5'
Korner z drugiej strony. Po wrzutce Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) i chwilowym zamieszaniu okazję do pokonania Majchrowicza (Radomiak) miał Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który musiał sięgnąć piłkę niemal wyprostowaną nogą. Piłka minęła jednak bramkę. Podawał Maloca
7'
Lechia "siedzi" w polu karnym gości. Kolejny rzut rożny. Tym razem wykona go Durmus (LECHIA Gdańsk)
8'
Fatalnie rozegrany korner Durmusa (LECHIA Gdańsk) z Pietrzakiem (LECHIA Gdańsk), ale Lechia szybko odzyskała straconą piłkę
9'
Lechia cały czas przy piłce. Rozgrywa na własnej połowie i stopniowo przesuwa się do przodu
10'
Radomiak odzyskał piłkę a z lewej strony w pole karne Lechii wrzucał Kozak (Radomiak). Bez najmniejszych problemów złapał to Kuciak (LECHIA Gdańsk).
11'
Rzut wolny dla Lechii na 30. metrze
12'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Żukowski. Dobra wrzutka Pietrzaka, ale obrońcy wybili piłkę. Lechiści szybko odzyskali ją a Maloca podał na prawą stronę do Żukowskiego. Ten z ostrego kąta potężnym uderzeniem zmieścił piłkę przy słupku. Dla 19-latka to drugi gol w tym sezonie i drugi w barwach pierwszego zespołu Lechii.
16'
Kontra Lechii i prostopadła piłka do biegnącego sprintem Durmusa (LECHIA Gdańsk). Majchrowicz (Radomiak) wyszedł z bramki przed pole karne i wślizgiem wybił piłkę. Gracz Lechii upadł na murawę, ale sędzia nie przerwał gry
19'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gajos. Szybka akcja lewą stronę i podanie Durmusa w pole karne. Z piłką minął się Ceesay, ale ta po nieudanej interwencji jednego z obrońców, piłka trafiła do Gajosa. Ten wymienił podanie z Kubickim a następnie pokonał Majchrowicza.
21'
Dla Gajosa (LECHIA Gdańsk), tak jak w przypadku Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), to drugi gol w tym sezonie. Obaj trafiali poprzednio w meczu z Cracovią. Wtedy Lechia wygrała 3:0, a na listę strzelców wpisał się jeszcze Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
23'
Durmus (LECHIA Gdańsk) wrzucał z rożnego, ale obrońcy wybili piłkę. Radomiak ruszył z kontrą, lecz przed "szesnatką" rozgrywał zdecydowanie za długo. Piłka trafiła ostatecznie do Radeckiego (Radomiak), a ten naciskany przez Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) uderzył nad bramką
26'
Kompletnie niepilnowany Radecki (Radomiak) główkował w polu karnym po wrzutce Jakubika (Radomiak), ale posłał futbolówkę nad bramką
27'
Zablokowany strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) w polu karnym gości
30'
Podanie w pole karne Lechii, na rzut rożny wybija Nalepa (LECHIA Gdańsk)
30'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę, ale nie było nikogo, by ruszyć z kontrą
31'
Cały czas głośno dopingują kibice Lechii
32'
Makowski (LECHIA Gdańsk) odzyskał piłkę przed polem karnym gości i z kąta mocno uderzył po ziemi. Majchrowicz (Radomiak) złapał jednak futbolówkę
34'
Podanie Kubickiego (LECHIA Gdańsk) w pole karne Radomiaka, ale Majchrowicz (Radomiak) uprzedził Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
35'
Wrzutka w pole karne Lechii, na rzut rożny wybija piłkę Maloca (LECHIA Gdańsk)
36'
Abramowicz (Radomiak) główkuje i posyła piłkę nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
37'
Za mocne podanie w pole karne Lechii, nie zdążył do piłki Kozak (Radomiak)
40'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) wrzucał w pole karne, ale w pusty sektor
41'
Rzut rożny dla Lechii, obrońca uprzedził Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) po prostopadłym podaniu górą
41'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) rozgrywał piłkę z Gajosem (LECHIA Gdańsk), a ta trafiła w pole karne tuż przed nadbiegającego Durmusa (LECHIA Gdańsk), który nie zdołał oddać czystego strzały między obrońcami
42'
Piłka odskoczyła Majchrowiczowi (Radomiak), ale uratował się wślizgiem i wybił piłkę
43'
Rzut rożny dla Radomiaka
43'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) wybija piłkę z szesnastki Lechii
45'
Szansa na kontrę Lechii, ale źle podał Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
45'
Żółtą kartką za nieprzepisowy wślizg został ukarany Maloca (LECHIA Gdańsk). Sędzia wrócił do sytuacji sprzed kilkudziesięciu sekund
45'
Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk prowadzi z Radomiakiem 2:0.
Zasłużone prowadzenie Lechii Gdańsk, która dopiero po drugiej bramce oddała trochę pola gościom. Radomiak nie oddał jednak ani jednego celnego uderzenia przy czterech próbach (Lechia celnie uderzyła dwukrotnie na siedem prób). Ozdobą pierwszej części gry było znakomite uderzenie Żukowskiego (LECHIA Gdańsk). Biało-zieloni grają dziś dynamicznie i zdecydowanie. Gdyby dołożyć do tego więcej dokładności, prowadzenie mogłoby być przynajmniej o jedno trafienie wyższe. Szkoda szczególnie sytuacji Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk) przy stanie 0:0.
46'
Rozpoczęła się druga połowa meczu
48'
W natarciu Radomiak, ale goście nie mogą wypracować sobie sytuacji do strzału
49'
Kozak (Radomiak) wrzucał z lewej strony w pole karne. Główkował Radecki (Radomiak), ale obok bramki. To mógł być gol kontaktowy, ale sytuację zdołał utrudnić rywalowi Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
51'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) faulowany z lewej strony, tuż przed polem karnym.
51'
Rzut wolny wykona Durmus (LECHIA Gdańsk)
51'
Wrzutka Durmusa (LECHIA Gdańsk) na dalszy słupek, głową na rzut rożny wybija Abramowicz (Radomiak). Pietrzak (LECHIA Gdańsk) biegnie do narożnika
52'
Piąstkuje Majchrowicz (Radomiak) i będzie korner z drugiej strony. Tym razem Durmus (LECHIA Gdańsk)
52'
Nie zdołał oddać strzału Gajos (LECHIA Gdańsk), który był najbliżej piłki po dośrodkowaniu. Przeszkodzili mu obrońcy
53'
Ryzykowna wymiana podań między Kuciakiem (LECHIA Gdańsk) a Pietrzakiem (LECHIA Gdańsk) przy wyprowadzeniu piłki
54'
Aut dla Lechii na wysokości pola karnego po akcji lewą stroną
55'
Żukowski (LECHIA Gdańsk) nie poradził sobie w polu karnym z Kozakiem (Radomiak), ale piłkę wybił Kubicki (LECHIA Gdańsk)
58'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radecki, w jego miejsce wchodzi Machado.
59'
[2:1] Radomiak STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Machado. "Wejście smoka" w wykonaniu Portugalczyka. Pokonał Kuciaka po strzale głową. Podawał Karwot, a nieco "przysnął" w tej sytuacji Maloca.
61'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) blokuje strzał Kaputa (Radomiak). Rzut rożny dla Radomiaka
62'
Trwa analiza VAR czy nie było zagrania ręką ze strony Lechii.
63'
Zmiana decyzji i rzut karny dla Radomiaka
64'
Żółtą kartką został ukarany Kubicki (LECHIA Gdańsk).
64'
[2:2] Radomiak STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Angielski, który pewnie wykonał rzut karny.
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Conrado. Durmus przechodzi na prawą stronę, Conrado zagra na lewym skrzydle
67'
Lechia straciła prowadzenie 2:0 w ciągu zaledwie 5 minut. Biało-zieloni dali się uśpić po przerwie i teraz muszą na nowo rozpoczynać walkę o 3 punkty.
70'
Faulowany pod własnym polem karnym Żukowski (LECHIA Gdańsk)
71'
Faul na Conrado (LECHIA Gdańsk) na 30 metrze, ale na lewej stronie boiska
72'
Wrzutka Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), ale Majchrowicz (Radomiak) bez problemów łapie piłkę
72'
Z zaskoczenia uderzył zza szesnastki Leandro (Radomiak), ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) łapie piłkę
73'
Zdecydowanie za mocno wypuścił sobie piłkę do kontry Conrado (LECHIA Gdańsk), a później jeszcze faulował Kaputa (Radomiak)
73'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk).
74'
Gajos (LECHIA Gdańsk) zagrywał w pole karne między Durmusa (LECHIA Gdańsk) i Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk), ale skutecznie interweniował obrońca
75'
Durmus (LECHIA Gdańsk) wrzucał z rożnego, ale nie sięgnął piłki głową Nalepa (LECHIA Gdańsk)
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrzak, w jego miejsce wchodzi Diabate.
75'
Cofnięty zostaje Conrado (LECHIA Gdańsk), Durmus (LECHIA Gdańsk) wraca na lewe skrzydło a Diabate (LECHIA Gdańsk) zajmuje miejsce na prawym
77'
Po ziemi uderzał Gajos (LECHIA Gdańsk). Piłkę łapie Majchrowicz (Radomiak)
80'
Rossi (Radomiak) przerwa atak Lechii wybijając piłkę spod nóg Durmusa (LECHIA Gdańsk)
81'
Durmus (LECHIA Gdańsk) najpierw traci piłkę przy próbie efektownego ogrania obrońcy a chwilę później w polu karnym trafia wprost w ręce Majchrowicza (Radomiak). Piłkarz Lechii i tak w tej drugiej sytuacji był jednak na spalonym
83'
Akcja prawą stroną i wrzutka Makowskiego (LECHIA Gdańsk). W ostatniej chwili zablokowany Diabate (LECHIA Gdańsk). Będzie rożny
84'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Durmus, w jego miejsce wchodzi Paixao.
84'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Angielski, w jego miejsce wchodzi Sokół.
84'
Nieudany rożny Lechii. Od bramki Majchrowicz (Radomiak)
86'
Dobrze zawalczył o piłkę Diabate (LECHIA Gdańsk)
86'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) wywalczył aut
87'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Leandro, w jego miejsce wchodzi Rondon.
87'
Radomiak przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kozak, w jego miejsce wchodzi Maurides.
88'
Lechia atakuje, ale Radomiak skutecznie rozbija akcje
88'
Kubicki (LECHIA Gdańsk) niedokładnie podawał do Conrado (LECHIA Gdańsk)
90'
Akcja Paixao (LECHIA Gdańsk) - Diabate (LECHIA Gdańsk) - Kubicki (LECHIA Gdańsk) zakończona strzałem tego ostatniego. Odbił Majchrowicz (Radomiak), ale "Kebsi" i tak był na spalonym
90'
Arbiter doliczył przynajmniej 4 minuty do czasu drugiej połowy
90+2
Nieporozumienie między Gajosem (LECHIA Gdańsk) i Conrado (LECHIA Gdańsk) na lewej stornie i Lechia traci piłkę. Kontrę przerwał Żukowski