Lechia Gdańsk - Skra Warszawa 12:13. Rugbiści postawili się wiceliderowi

3 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA

Lechia Gdańsk przegrała z Skrą Warszawa 12:13 (5:7) w zaległym meczu 10. kolejki ekstraligi rugby. Biało-zieloni postawili się wiceliderowi i zainkasowali bonus za porażkę nie większą niż 7 punktami. W ostatniej akcji meczu przyłożenie zdobył Kewin Bracik.

Punkty dla Lechii: Wesołowski 5, K.Bracik 5, Makhari 2

LECHIA: Olszewski, Kacprzak, Vukani - Krużycki, Smoliński - Płonka (69 Lademann), Nyaoda, Klaasen - Janeczko (68 Boczulak) - Makhari - Kruszczyński, Rokicki, K.Bracik, Wesołowski - Wójtowicz

Zaległe spotkanie ze Skrą Lechia wreszcie mogła rozegrać na boisku przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie aura utrudniała ostatnio prace związane z przygotowaniem murawy. Biało-zieloni już w 10. minucie świetnie spisali się w młynie a następnie zdobyli przyłożenie. Niestety, podwyższenia nie zdołał wykopać Rafał Janeczko i to Skra prowadziła 7:5.

Koronawirus w Ogniwie Sopot

Taki też wynik był do przerwy a później stołeczny rywal powiększył prowadzenie po kopach Daniela Gduli. Skra nie była jednak w stanie pójść za ciosem, a Lechia walczyła do ostatnich minut, Rugbiści obu drużyn stworzyli bardzo dobre widowisko pełne efektownych szarż i mocnych wejść.

Gospodarze dwoili się i troili, ale czas uciekał i szansa choćby na remis uciekała. Rywale powstrzymali m.in. dobrą akcję Tomasza RokickiegoDawida Wesołowskiego.

W ostatniej minucie gry po rajdzie Kewina Bracika, gdańszczanie zdobyli przyłożenie. Jak się okazało, akcja ta była na wagę punktu bonusowego. Podwyższenie zdobył jeszcze Jason Makhari i Skra z Gdańska wyjechała z minimalnym zwycięstwem.

10 Sparta Jarocin 11 0 0 11 155:567 0
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdy mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają następnie o złoty, a dwa kolejne zespoły w tabeli o brązowy medal. Gospodarzem będą zespoły zajmujące wyższe miejsca w tabeli.
Ostatnia drużyna zagra baraż z mistrzem I ligi na własnym terenie.
Zespoły z miejsc 5-9 kończą rozgrywki po sezonie zasadniczym.
Tabela wprowadzona: 2021-04-03

Wyniki 11 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Sparta Jarocin 33:21 (21:13)
  • Awenta Pogoń Siedlce - ARKA GDYNIA 42:8 (7:3)
  • OGNIWO SOPOT - Master Pharm Łódź (przełożony, ze względu na pozytywne wyniki testu na koronawirusa, w pierwszym terminie u gości, w kolejnym u gospodarzy)
  • Skra Warszawa - Orkan Sochaczew 29:17 (15:7)
  • Juvenia Kraków - Edach Budowlani Lublin 17:20 (10:3)