Bilety na Puchar Polski. Lechia Gdańsk krócej odpocznie niż Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin przed meczem Pucharu Polski w Gdańsku będzie miało 5 dni odpoczynku po spotkaniu ligowym, Lechia tylko 3. Na zdjęciu kadr z październikowego spotkania obu drużyn. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Lechia Gdańsk rozpoczęła sprzedaż biletów na mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin, który odbędzie się 4 grudnia o godz. 17:45 na Stadionie Energa Gdańsk. Wejściówki kosztują 20 i 10 zł. Osoby posiadające karnet na cały sezon wejdą za darmo, a ci którzy mają abonamentu na rundę jesienną, zapłacą połowę ceny. Zakup biletu będzie uprawniał także wejścia na kolejny ligowy mecz z Wisłą Płock już za 5 zł. Biało-zieloni będą mieli o dwa dni mniej na odpoczynek niż rywale.

Bilety na mecz 1/8 finału Pucharu Polski Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin będą tańsze niż wejściówki na spotkania ligowe biało-zielonych. Aby zająć miejsce na trybunach Stadionu Energa Gdańsk 4 grudnia o godzinie 17:45, za wejściówką normalną trzeba zapłacić 20, a za ulgową 10 złotych. Ceny są identyczne na wszystkie dostępne tego dnia sektory. Dla porównania bilety na najtańsze sektory w ekstraklasie są co najmniej o 5 zł droższe.

Zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami posiadacze karnetów na sezon 2019/20, pucharowe spotkanie obejrzą za darmo. Podobnie będzie, jeśli Lechia zagrałaby u siebie ćwierćfinał. Natomiast ci, którzy posiadają karnety tylko na rundę jesienną, wejściówki na mecz z Zagłębiem będą mogli nabyć za połowę ceny.

Flavio Paixao ustanowił rekord ekstraklasy

Co więcej, posiadacze biletów na pucharowy mecz z Zagłębiem, będą mogli kupić wejściówki na spotkanie ligowe z Wisłą Płock trzy dni później (7 grudnia, godz. 20) za 5 zł. Aby zrealizować zakup biletu należy zalogować się na swój profil w naszym systemie bilety.lechia.pl. Dodatkowo obowiązywać będą wszystkie pozostałe zniżki, co oznacza, że w optymalnym wariancie będzie można nabyć bilet na mecz z Wisłą nawet za 4 zł.

Zwycięzca spotkania Lechia - Zagłębie awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski, bo w tym sezonie nie ma w tych rozgrywkach na żadnym etapie meczu i rewanżu. Gdyby rozstrzygnięcia nie było po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka 2x15 minut, a potem ewentualnie rzuty karne.

Lechia będzie miała mniej czasu odpoczynek przed meczem niż Zagłębie. Goście mecz 17. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Zabrze zagrają w Lubinie 29 listopada, a Lechia 1 grudnia zmierzy się z Wisłą w Krakowie. To oznacza, że gdańszczanie będą mieli o dwa dni mniej na regenerację sił.

- Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Ekstraklasa SA, ale ze względu na prawa telewizyjne nie było możliwości zmian terminów. Na pocieszenie gramy z Wisłą Kraków wcześniej, bo o godz. 17:30, a mecze z Zagłębiem Lubin w pucharze i Wisłą Płock w lidze są w Gdańsku, więc drużyna po środowym meczu nie musi wyruszać w daleką podróż - mówi rzecznik Lechii Patryk Siedliński.
Spotkanie Wisła - Lechia jeszcze przed losowaniem zostało wyznaczone do transmisji w telewizji publicznej.

1/8 finału Totolotek Puchar Polski - komplet wylosowanych par - mecze 3-5 grudnia

• Miedź Legnica - Stomil Olsztyn

Przypomnijmy, że dla biało-zielonych to pierwszy mecz w rozgrywkach Pucharu Polski na własnym stadionie od 25 marca 2014 roku. Wówczas pożegnali się z rywalizacją w ćwierćfinale po remisie 1:1 z Jagiellonią Białystok (pierwszy mecz 1:2), a po tym spotkaniu zwolniony z funkcji trenera został Michał Probierz.

W latach 2014-19 Lechia rozegrała łącznie 14 wyjazdowych meczów z rzędu w Pucharze Polski. Również w minionym sezonie podopieczni Piotr Stokowca zdobyli puchar bez żadnego występu przed własną publicznością. Wszystkie 6 meczów rozgrywali na wyjazdach. Trofeum zdobyli 2 maja po zwycięstwie na PGE Narodowym w Warszawie nad Jagiellonią 1:0. W tej edycji są obrońcami pucharu.

Lechia Gdańsk chce skrócenia kary dla Żarko Udovicicia

W bieżących rozgrywkach pucharowych Lechia odniosła dwa zwycięstwa. Rozpoczęła od dramatycznego pojedynku z II-ligowym Gryfem Wejherowo, który rozstrzygnęła na swoją korzyść 3:2, choć po 5. minutach przegrywała 0:2. Następnie, również na wyjeździe, pewnie pokonała III-ligową Chełmiankę Chełm 2:0.

Natomiast Zagłębie Lubin pucharową rywalizację rozpoczęło od wygranej na wyjeździe z przedstawicielem ekstraklasy - Koroną Kielce 1:0, a w drugim meczu rozgromiło w Gorzowie Wielkopolskim IV-ligowy Stilon 5:1. "Miedziowi" w Pucharze Polski trzykrotnie osiągali finał (lata 2005, 2006, 2014), ale za każdym razem przegrywali. W tym sezonie już gościli na Stadionie Energa Gdańsk. 5 października wygrali 2:1, zdobywając 3 punkty w ekstraklasie.