Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1:1!

24 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Na stadionie Polonii juniorzy młodsi Lechii tylko zremisowali 1:1 z Widzewem w pierwszym meczu o awans do turnieju finałowego piłkarskich MP.

W pewnym stopniu potwierdziła się obawa, że biało-zieloni nie mają szczęścia do widzewiaków. Cztery lata temu - kiedy również Lechia spadała z II ligi - juniorzy starsi Józefa Gładysza przegrali z łodzianami dwumecz o brązowy medal MP. Krzysztof Słabik wprawdzie próbował uspokoić wątpiących, iż w piłce młodzieżowej atut własnego boiska nie jest aż tak znaczący, lecz...

Gospodarze zmarnowali za dużo okazji w I połowie, a na samym początku drugiej (grano 2x40 minut) poważny błąd przytrafił się stoperowi Karolowi Wójcikowi. - W nasze szeregi wkradło się zamieszanie, ale wyrównanie było kwestią czasu - mówił nasz szkoleniowiec. I rzeczywiście, lechiści składnie atakowali i paradoksalnie przyszedł im w sukurs pech supersnajpera, Marka Wasickiego, który doznał urazu mięśnia. Zastąpił go o rok młodszy (16 lat) reprezentant pomorskiej kadry w Pucharze Deyny, Janusz Melaniuk. Niebawem za drugą żółtą kartkę wyleciał z gry Michał Czaplarski i 2 min po tym fakcie syn wiceszefa Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, Jerzego, skierował do siatki płaskie dośrodkowanie Marka Kowalskiego.

Rewanż w sobotę. Za to już w środę juniorzy starsi Bałtyku zagrają ze Zrywem Zielona Góra. Pierwszy mecz w Gdyni (godzina 16.00). Rewanż też w sobotę. Jeśli gdynianie przejdą i tę przeszkodę, wówczas awansują do finału z udziałem czterech klubów (w młodszych turniej jest 8-zespołowy, ponieważ sponsoruje go UKFiT).

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

bramka dla Lechii: Melaniuk (71').
sędziował: Meler (Bydgoszcz).