Lechia Gdańsk bez gola w trzech meczach z rzędu. Tak źle nie było od 5 lat

Jacek Główczyński
7 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Łukasz Zwoliński (na pierwszym planie) jest ostatnim piłkarzem, który strzelił gola dla Lechii Gdańsk w tym sezonie, a miało to miejsce 20 listopada, w 82. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław. Łukasz Zwoliński (na pierwszym planie) jest ostatnim piłkarzem, który strzelił gola dla Lechii Gdańsk w tym sezonie, a miało to miejsce 20 listopada, w 82. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław.

Lechia Gdańsk nie potrafiła strzelić gola w trzech kolejnych meczach ligowych. To najgorszy bilans za czasów kadencji Piotra Stokowca. W ogóle tak źle ze skutecznością biało-zielonych nie było od pięciu lat. Wówczas z pracą pożegnał się niemiecki trener - Thomas von Heesen.

Piotr Stokowiec: Nie zamordowaliśmy futbolu

Lechia Gdańsk nie tylko nie zdobyła żadnego punktu w trzech ostatnich meczach ekstraklasy, ale przeciwko: Piastowi Gliwice (0:2), Lechowi Poznań (0:1) i Legii Warszawa (0:2) nie strzeliła również żadnego gola. To najpoważniejszy kryzys w trakcie kadencji Piotra Stokowca i w ogóle rzadkość w ostatnich sezonach w wykonaniu biało-zielonych.

Sprawdziliśmy, kiedy po raz ostatni gdańscy piłkarze zanotowali tak fatalną passę, jeśli chodzi o skuteczność. Musieliśmy się cofnąć niemal dokładnie pięć lat. Ostatnio tak źle było na przełomie listopada i grudnia 2015 roku.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 - relacja, możliwość wystawienia ocen piłkarzom i trenerowi

Wówczas była to kropla, która ostatecznie przelała czarę goryczy związaną z pracą w Lechii Thomasa von Heesena. Była to krótka kadencja, która zaczęła się niefortunnie, a jeszcze gorzej skończyła. Ta niefortunna inauguracja wiązała się z ogłoszeniem nominacji dla niemieckiego szkoleniowca... 1 września. Zmienił na stanowisku Jerzego Brzęczka, obecnego selekcjonera reprezentacji Polski. Wówczas biało-zieloni zajmowali 12. miejsce w tabeli.

Pod wodzą von Heesena Lechia rozegrała tylko 12 oficjalnych meczów, z których tylko trzy wygrała, dwa zremisowała i aż sześć przegrała, a to wszystko przy bilansie bramkowym 13:19. Trener "zadarł" ze "starszyzną" drużyny, publicznie krytykując najbardziej wówczas znanych piłkarzy.

Kres jego pracy w Gdańsku położyły trzy porażki w meczach bez strzelonego żadnego gola między 23 listopada a 2 grudnia, kolejno z: Cracovią 0:3, Lechem 0:1 i Pogonią Szczecin 0:1.

Piotr Stokowiec bronił się przed trzema porażkami z rzędu od marca 2018 roku - statystyki

Zawodnik

Thomas von Heesen

ur.
1961
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Michał Nalepa najczęściej karanym piłkarzem w ekstraklasie w tym sezonie

Wówczas Lechia bez zwycięstwa pozostawała między 25 października a 6 grudnia, a bez gola gra przez 325 minut. Niemoc strzelecka została przełamana, gdy drużynę poprowadzili asystenci zwolnionego szkoleniowca: Dawid BanaczekJuergen Radschuweit. Po ich wodzą biało-zieloni wygrali ze Śląskiem Wrocław 1:0, a jedynego gola strzelił obrońca Gerson.

Z tamtej ekipy piłkarzy w Lechii gra nadal tylko Mario Maloca. Analogii, poza meczami bez gola, nie ma pomiędzy tamtą a obecną drużyną także zbyt dużo. Wówczas biało-zieloni znajdowali się na 14. miejscu w tabeli, mając zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Lechia Gdańsk nie składa protestu, mimo że wynik meczu zapewne wypaczony

Obecnie biało-zieloni w tabeli tyle samo tracą do podium jak i do ostatniego, jedynego w tym sezonie spadkowego miejsca - po 7 punktów. Najbliższą okazję, by przerwać kiepską passę, będą mieli 14 grudnia, gdy ugoszczą u siebie Wisłę Płock.

Przypomnijmy, że na razie ostatnim strzelcem gola dla Lechii jest Łukasz Zwoliński. Miało to miejsce 20 listopada, w 82. minucie meczu ze Śląskiem Wrocław, wygranego 3:2. Biało-zieloni bez bramki grali zatem przez 278 minut.

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 2 3 7 12:29 9
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2020-12-08

Wyniki 12 kolejki

• Legia Warszawa - LECHIA GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3 (2:3)
  • Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
  • Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Opinie (87) 6 zablokowanych

• Bo za mało wrzutek (1)

Jesteśmy na drugim miejscu pod względem wrzutek w pole karne. Na 1 miejscu jest Cracovia. Trenerze, jak ich wyprzedzimy to będziemy mistrzami.
    Twoja taktyka wrzuta, wrzuta, wrzuta, podanie do tyłu, lub na skrzydło i wrzuta, wrzuta, wrzuta na pale, byle gdzie.
    Później t trenerze stoisz przed kamerą i tym się chwalisz.
    Dni dna

• 3 0

• Tylko ile tych wrzutek jest celnych ?? Ja się pytam

• 0 0

• (2)

Jakby Arka grała w ekstralidze to Lechia na pewno coś by strzeliła :)

• 5 0

• Arko wróć :)

• 0 0

• W ekstralidze to co raczej jeździć a nie kopać.

Może powstała jakaś sekcja żużla w Gdyni?

• 0 0

• Nie ma środka, nie ma obrony, przód nie ma z czego strzelać i efekt jaki jest, każdy widzi. Nie ma miedzi, to się w domu siedzi, a nie gra na drogim stadionie, wydaje grubą kasę bez kalkulatora i takie efekty. I na co potem miasto topi kasę w prywatny klub, jak nie ma tu niczego co było by "promocja miasta"

• 0 0

• (2)

Panie redaktorze nie do końca pan pisze prawdę. Lechia strzeliła gola Lechowi, tylko sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola Zwolińskiego.

• 55 18

• Liczą się fakty, a nie konfabulacje

• 2 0

• GOL

redaktorzy idą na skróty a powinni być obiektywni,bo tak jak poprzednik pisał zwoliński gola strzelił i to bardzo ładnego.nie nasza wina,że sędzia war marciniak,któremu ostatnio zdarza się podejmować złe decyzje,który można powiedzieć,że wygrał mecz za lech poznań.

• 6 1

• Czepiacie się trenera

A na przykład, pan trener nie chciał Araka ,a wcisneli go do Lechii na siłę, pożytku z niego nie ma żadnego, a kasę trzeba mu płacić. Ciekawe czym tak bardzo podpadł Żarko , że nasz pan trener nie wpuszcza to w 1 składzie! Ten facet potrafi grać, w przeciwieństwie do innych naszych grajków .

• 1 0

• Myślę

Że pan D.Wdowczyk ,byłby dobrym trenerem naszej Lechii .....

• 0 0

• Prawda jest taka, że klub został sprzedany Niemcowi za psie pieniądze, oraz w konsekwencji
    w naszej Lechii gra zbyt dużo słabych piłkarzy. Piłkarze wypożyczeni grają w kratkę. Jeden mecz dobry, trzy, cztery słabe. Nie ma się co dziwić. W innych klubach się nie łapią do składu. Żaden trener
    w historii klubu nie miał takich sukcesów jak p. Stokowiec. Puchar Polski i trzecie miejsce, oraz czwarte miejsce. Jedynie słabi kibice, oraz wrogowie mogą tego nie doceniać.

• 1 2

• A z Lechem to niby co. Bramka którą widzieli wszyscy tylko nie var- szawa. Stare układy mają się dobrze.