• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk i Bałtyk Gdynia oddały za grosze. Teraz pomocnika chce pół ekstraklasy

Jacek Główczyński
6 stycznia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Juliusz Letniowski trenował w Lechii Gdańsk od 2003 roku. Przy Traugutta po raz ostatni przypomniał się w listopadzie 2017 roku w barwach Bałtyku Gdynia. Na zdjęciu w pojedynku z Błażejem Augustynem. Juliusz Letniowski trenował w Lechii Gdańsk od 2003 roku. Przy Traugutta po raz ostatni przypomniał się w listopadzie 2017 roku w barwach Bałtyku Gdynia. Na zdjęciu w pojedynku z Błażejem Augustynem.

Juliusz Letniowski latem 2017 odszedł z Lechii Gdańsk za 6 tysięcy, a rok później Bytovia wykupiła go z Bałtyku Gdynia za 2,1 tys. złotych. To przysłowiowe grosze w stosunku do jego obecnej wartości. 20-latek stał się dla klubów ekstraklasy najbardziej pożądanym piłkarzem z I-ligowców. Jagiellonia Białystok za ofensywnego pomocnika oferuje 300 tysięcy złotych, a Lech Poznań o połowę mniej. W przedbiegach odpadło kilka innych kontrahentów, w tym trójmiejskie, które poprzestały na sondażowych rozmowach.PRZECZYTAJ O PIŁKARZACH SPRZEDAWANYCH ZA PIŁKI I BOISKO

Juliusz Letniowski jest obecnie najbardziej pożądanym piłkarzem I ligi. Mimo że od 1 lipca będzie do pozyskania za darmo, to już zimą za jego wykupienie z Bytovii Jagiellonia Białystok chce zapłacić 300 tysięcy złotych, a Lech Poznań o połowę mniej. Zainteresowane piłkarzem były także: Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Cracovia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław, a także... Lechia Gdańsk.

Dlatego postanowiliśmy przypomnieć historię Letniowskiego, gdyż jest on wychowankiem właśnie Lechii. Trenował w klubie od 2003 roku, zaczynając jako 5-latek. Dwukrotnie był włączany do pierwszej drużyny biało-zielonych, ale na debiut w ekstraklasie się nie doczekał. W sezonie 2015/16 występował w III-ligowych rezerwach, dla których w 23 meczach strzelił 5 goli. Wiosną 2017 roku z kolei mógł sprawdzić się jedynie w Centralnej Lidze Juniorów, bo drugiego zespołu już nie było.

Pomiędzy tymi okresami Julek trafił na wypożyczenie do Bytovii. Tam jednak dostał tylko 3 mecze, łącznie przebywał na I-ligowych boiskach przez 72 minuty.

Latem 2017 roku piłkarz postanowił sam pokierować swoją karierą. By było to możliwe, musiał wykupić z klubu kartę zawodniczą. Skierowaliśmy do Lechii Gdańsk następujące pytania:
 • dlaczego Lechia zrezygnowała z tego zawodnika?
 • czy nie żałuje, że ponoć oddał go za 6 tys. zł?
 • może zamierza go teraz odkupić?

Odpowiedź Patryka Siedlińskiego, rzecznika Lechii:

- Nie komentujemy doniesień transferowych, ani aktualnych, ani przeszłych.
Według naszych ustaleń za kartkę Letniowskiego Lechia otrzymała 6 tys. zł. Co więcej nie poczyniono żadnych zapisów odnośnie udziału dla gdańskiego klubu w ewentualnych kolejnych transferach piłkarza, choć cały czas uznawany był on za talent. W tej sytuacji jedyne pieniądze, które kiedykolwiek mogą wypłynąć jeszcze za Letniowskiego do biało-zielonych, wiążą się z tzw. opłatą solidarnościową, która naliczana jest, gdy następuje transfer gotówkowy pomiędzy ligami różnych krajów.

FIFA wprowadziła solidarity payment, aby zawodowe kluby, gdy kupują piłkarzy, wypłacały swoisty ekwiwalent za wyszkolenie danego piłkarza. Należny on jest klubom, którego danego zawodnika trenowały od 12. do 21. roku życia. Wysokość wynika ze specjalnych tabel.

PRZECZYTAJ, KIEDY NALEŻY SIĘ OPŁATA SOLIDARNOŚCIOWA I ILE ONA WYNOSI

Na sezon 2017/18 Juliusz Letniowski trafił zaledwie do III ligi, czyli na czwarty poziom ligowych rozgrywek w Polsce. Wybór Bałtyku Gdynia był jednak świadomy. Tam piłkarz mógł rozwijać talent pod okiem ojca - Sebastiana Letniowskiego.

Dla Bałtyku była to okazja. Zyskiwał za darmo bardzo dobrego piłkarza jak na III ligę, którego w innych okolicznościach nie miałby szans pozyskać, ale w zamian musiał przystać na dżentelmeńską umowę.

- Zgodziliśmy się, że jeśli będzie klub z wyższej klasy rozgrywkowej zainteresowany Julkiem, to oddamy go za kwotę najniższego przewidzianego transferu. Latem 2018 roku było to 2,1 tys. zł. Słowa dotrzymaliśmy. Na takich warunkach pozyskała piłkarza Bytovia - zdradza nam jeden z działaczy Bałtyku, prosząc o anonimowość.
Już zimą Letniowskiego chciała pozyskać I-ligowa Puszcza Niepołomice, ale ostatecznie piłkarz zdecydował się zostać na wiosnę 2018 w Gdyni, tym bardziej, że biało-niebiescy dali mu 50-procentową podwyżkę.

Julek sezon 2017/18 w Bałtyku ukończył z 10 golami i 10 asystami. Konkretne zainteresowanie, mimo atrakcyjnych warunków pozyskania, znów było tylko ze strony klubów I ligi. O piłkarza zabiegały Bytovia i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zdecydował się ostatecznie na to pierwsze rozwiązanie, podpisując roczny kontrakt.

Jesienią Letniowski w I lidze strzelił 7 goli, dołożył 3 asysty. To wystarczyło by ruszyła lawina zainteresowania ze strony ekstraklasy.

- Jesteśmy zainteresowani młodymi, wyróżniającymi się zawodnikami. Z I ligi ściśle obserwujemy 15 takich graczy. W tym jest też Letniowski - przyznał w listopadzie Zbigniew Smółka, trener Arki.
Rozmowy w tym względzie miał prowadzić Antoni Łukasiewicz, kierownik pionu sportowego klubu, ale do złożenia konkretnej oferty przez gdynian na razie nie doszło.

Podobnie nie było jej z Lechii, choć - według naszych informatorów - piłkarzem był zainteresowany Piotr Stokowiec, a temat sondował Janusz Melaniuk, dyrektor sportowy gdańskiego klubu.

Zgodnie z przepisami na pół roku przed wygaśnięciem obecnego kontraktu, piłkarz może negocjować umowę z innym klubem. W przypadku Letniowskiego jest to możliwe od 1 stycznia, gdyż jego umowa w Bytowie obowiązuje do 30 czerwca. W każdej chwili piłkarz może podpisać angaż ważny od 1 lipca i wówczas też odejdzie za darmo.

Natomiast w przypadku zimowego transferu nowy klub musi zapłacić, a zgoda na odejście musi być zarówno zawodnika, jak i dotychczasowego pracodawcy. Według naszych ustaleń na stole leżą obecnie dwie propozycje: 300 tys. zł ze strony Jagiellonii Białystok oraz 150 tys. od Lecha Poznań.

Bytovia jest skłonna przystać na pierwszą z nich, ale piłkarz optuje za Lechem. Jak ustaliliśmy, był już w Poznaniu, gdzie duże wrażenie zrobiły na nim rozmowy z: trenerem Adamem Nawałką oraz wiceprezesem Piotrem Rutkowskim, a także to, że klub obserwował go w kilkunastu meczach, poczynając jeszcze od tych granych w III-ligowym Bałtyku.

Bytovia zamiast sprzedawać piłkarza za niższą kwotę może zdecydować się go zostawić do końca sezonu, a pieniądze zamiast na transferze zarobić z Pro Junior System. Letniowski jest jeszcze młodzieżowcem i przynosi drużynie solidną liczbę punktów we wspomnianej punktacji. Na koniec sezonu PZPN nagrodzi z niej siedem najlepszych drużyn. Bytovia obecnie jest właśnie na 7. miejscu z niezbyt dużą stratą do 4. lokaty. Gdyby awansowała to zamiast 200 tys. za 7. lokatę może zarobić o 200 tys. więcej za każde miejsce do 4. włącznie. Natomiast najlepsza trójka otrzyma ponad milionowe wypłaty: 1. miejsce - 1,6, 2. - 1,3, 3. - 1,1 mln zł.

To znacznie większe pieniądze niż za grę młodzieżowców w ekstraklasie. Tutaj nagrodzone zostaną tylko trzy najlepsze kluby kwotami: 1,6, 1, 0,6 mln zł. Na razie trójmiejskie kluby są poza czołówką Pro Junior system. Lechia zajmuje 6., a Arka 12. miejsce.

Jeszcze dalej w Pro Junior System dla grupy drugiej III ligi jest Bałtyk. Gdynianie plasują się na 14. pozycji.

Opinie (98) ponad 20 zablokowanych

 • no comment (4)

  Ach ci nasi pseudofachowcy ile już było takich przypadków a ile zmarnowanych talentów

  • 88 3

  • (3)

   Ach ci internetowi fachowcy. Jak wynika z tekstu, zawodnik sam chciał odejść z Lechii, a klub po prostu nie robił mu problemów. Najwyraźniej nastolatkowi brakowało cierpliwości i chciał od razu grać w I drużynie. Gdyby został to pewnie w końcu by się doczekał - jeśli rzeczywiście umie grać.

   • 12 19

   • ale z ciebie menego (1)

    jak klub by nie opylił mu karty za 6 tysia
    to mógł go co roku aż do 23 roku życia wypożyczać za darmo do innych klubów
    a teraz po prostu to on a nie Bytovia skasowałaby tę kasę lub wzięła do gry u siebie z powrotem

    • 8 1

    • łoł, czytanie ze zrozumieniem!

     Po pierwsze- nie pisałem co klub mógł a co zrobił, tylko, że najwyraźniej nie widzieli dla niego na razie miejsca, które by go zadowoliło i dlatego nie robili problemów z odejściem, w imię zasady "z niewolnika nie będzie pracownika".
     Po drugie skąd wziąłeś te 23 lata? Żeby było tak jak napisałeś to zawodnik musiałby mieć podpisany kontrakt. Bez tego klub nie może go nigdzie wypożyczyć, bo to po prostu nie jest jego zawodnik... Nie wiem jak długi miał kontrakt, ale wątpię, żeby aż na tyle lat, a skoro chłopak chciał odejść to by nie podpisał kontraktu do 23 roku życia.

     • 2 0

   • Nastolatków brakowało nie cierpliwość ale uczciwości. Bo derektor Wojciech i Sernikiem wiedzą kogo i za ile promowac.

    • 1 0

 • (4)

  Jeszcze jeden powód z wielu,żeby ludzi z zarządu wyrzucić na zbity p...to się nazywa zmysł do interesów..

  • 76 11

  • (3)

   A Ty nie rozumiesz co czytasz? Taka była umowa - dżentelmeńska. Inaczej by tu nie przyszedł. Ale widac to za trudne do skumania

   • 8 2

   • Kitek won

    • 3 1

   • (1)

    Brać kasę pod stołem?
    Ile za niego dostaliście.
    2,1 tys oficjalnie a po cichu? Nikgo do układu nie dopszczacie.

    • 2 5

    • 2 mln. euro i prawą nerkę

     • 4 0

 • Meteor (1)

  W dobie zmian w przepisach wzrósł popyt na "pierzakow". Wzrósł popyt,wzrosla cena. Takie gwiazdeczki zawsze pojawiały się w chwilach kryzysu. Najczęściej gasly równie szybko jak się rozpalaly. Zadaniem pismakow jest szukanie sensacji,wiec temat gotowy. Zyczmy mu rozwoju,menagerom kasy a pismakom tematu! Na ten Nowy 2019 rok!

  • 36 11

  • tak

   ale w Lechu to on juz nie bedzie mlodzieżowcem...

   • 0 0

 • (3)

  Hahaha fachowcy z zarządu Bałtyku :D

  • 27 15

  • (1)

   Dlatego jako Bałtyk powinniśmy podpisać fuzje z Lechią. Z Lechii byśmy przejęli prezesa Mandziare i trenera Stokowca. My byśmy dali piłkarzy i własny stadion.

   • 4 12

   • Wzgórze Focha ?

    Lechii by to pasowało

    • 5 2

  • Czytaj ze zrozumieniem...

   • 3 2

 • Wielka Lechia Gdańsk (2)

  W Gdansku sie dzieje. My tworzymy historie.

  • 25 42

  • Tak Meedziar z przydu*asami tworzy nowa Wisłe Kraków

   • 1 0

  • Gedania to jest prawdziwa gdanska drużyna

   • 4 1

 • Że on od 3 roku życia (1)

  trenuje w piłkę? Dobrze liczę?

  • 3 19

  • nie wysilaj sie z liczeniem bo słabo ci wychodzi

   lepiej nauczyć się czytać bo napisali:

   Trenował w klubie od 2003 roku, zaczynając jako 5-latek

   Czytaj więcej na:
   https://sport.trojmiasto.pl/Lechia-Gdansk-i-Baltyk-Gdynia-oddaly-za-grosze-Teraz-pomocnika-chce-pol-ekstraklasy-n130504.html#tri

   • 6 0

 • Pan piłkarzyk (1)

  Drewno jakich mało

  • 14 35

  • Sam

   Jesteś drewno. Niezła technika jak na tak młodego grajka. Dobry przegląd pola. Bardzo dobry w defensywie. Zapowiada się naprawdę bardzo dobrze.

   • 8 1

 • (1)

  To prawda jak ktoś napisał trójmiejskie drużyny koncertowo marnują talenty

  • 41 1

  • zobaczymy co pogra w ekstraklasie, na razie chwile zagrał dobrze w 1. lidze

   • 0 0

 • najlepszy jest były trener roku, mistrz nad mistrze

  • 9 1

 • (3)

  Oddać za grosze zawodnika to tylko u nas.
  Teraz 300 tys można zgranać.
  Brawo działacze.
  Zbiórki zrobią kibice to po co się wysilać.
  Szkoda nerwów zdrowia.

  • 36 2

  • cud (1)

   Jak to możliwe że umiesz pisać a nie umiesz czytać - była umowa że w Bałtyku ma umowę na rok a wtedy jest wolnym zawodnikiem. Koniec i kropka - takie są przepisy.

   • 9 0

   • Pedzel rozlicz sie i spadaj na dzrzewo.

    • 5 3

  • Jeżeli masz własnego przecięcietnego zawodnika na którym możesz zarobić pieniądze to będziesz promował jego czy lepszego szansy na kasę odpowiedz jest prosta

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Widzew Łódź
63% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
18% Widzew Łódź

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 25 45 60%
2. Krzysztof Wiecki 25 45 56%
3. Katzrzyna Ziembicka 25 43 56%
4. Damian Łupiński 25 42 56%
5. Grzegorz A 24 40 54.2%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 19 14 3 2 37:13 45
2 Legia Warszawa 19 11 5 3 29:22 38
3 Lech Poznań 19 9 6 4 23:17 33
4 Widzew Łódź 19 9 4 6 26:21 31
5 Pogoń Szczecin 19 8 6 5 32:30 30
6 Cracovia 19 8 4 7 21:14 28
7 Wisła Płock 18 8 4 6 29:25 28
8 Stal Mielec 19 8 4 7 25:23 28
9 Radomiak Radom 19 8 3 8 22:23 27
10 Warta Poznań 18 7 5 6 19:17 26
11 Śląsk Wrocław 19 6 6 7 19:25 24
12 LECHIA GDAŃSK 19 6 3 10 20:31 21
13 Górnik Zabrze 19 5 6 8 27:31 21
14 Jagiellonia Białystok 19 4 8 7 27:28 20
15 Zagłębie Lubin 19 5 5 9 17:29 20
16 Piast Gliwice 19 4 5 10 19:24 17
17 Korona Kielce 19 4 4 11 21:30 16
18 Miedź Legnica 19 3 5 11 20:30 14
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 19 kolejki

 • Górnik Zabrze - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
 • Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
 • Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
 • Radomiak Radom - Stal Mielec 1:0 (1:0)
 • Lech Poznań - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
 • Korona Kielce - Cracovia 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Warta Poznań (nie odbył się z powodu złego stanu boiska)

Ostatnie wyniki Lechii

Górnik Zabrze
4 lutego 2023, godz. 17:30
mecz ligowy
48% Górnik Zabrze
30% REMIS
22% LECHIA Gdańsk
59% LECHIA Gdańsk
20% REMIS
21% Wisła Płock

Najbliższy mecz Bałtyku

Unia Swarzędz
4 marca 2023
mecz ligowy
21% BAŁTYK Gdynia
15% REMIS
64% Unia Swarzędz

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń II Szczecin 17 11 5 1 28:9 38
2 Olimpia Grudziądz 16 11 3 2 43:12 36
3 GEDANIA 1922 GDAŃSK 16 11 3 2 38:23 36
4 Polonia Środa Wielkopolska 17 11 1 5 42:29 34
5 Świt Skolwin 17 9 4 4 34:14 31
6 KP Starogard Gdański 16 9 4 3 20:13 31
7 Zawisza Bydgoszcz 17 9 2 6 37:25 29
8 Unia Swarzędz 17 7 5 5 21:22 26
9 Błękitni Stargard 17 6 5 6 27:27 23
10 Pogoń Nowe Skalmierzyce 17 7 1 9 26:33 22
11 Cartusia Kartuzy 17 6 1 10 17:25 19
12 Sokół Kleczew 17 5 4 8 21:30 19
13 Stolem Gniewino 17 4 5 8 16:28 17
14 Vineta Wolin 17 4 4 9 20:37 16
15 Unia Solec Kujawski 17 4 2 11 20:36 14
16 Jarota Jarocin 16 3 4 9 21:31 13
17 Unia Janikowo 17 2 4 11 17:34 10
18 BAŁTYK GDYNIA 17 2 3 12 16:36 9
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • BAŁTYK GDYNIA - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:2)
 • Olimpia Grudziądz - GEDANIA 1922 GDAŃSK (mecz przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych)
 • Pogoń II Szczecin - Vineta Wolin 3:0 (2:0)
 • Cartusia Kartuzy - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
 • Zawisza Bydgoszcz - Sokół Kleczew 4:0 (1:0)
 • Unia Janikowo - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:0)
 • Polonia Środa Wlkp. - Stolem Gniewino 4:0 (2:0)
 • Unia Swarzędz - Błękitni Stargard 2:1 (1:0)
 • KP Starogard Gdański - Jarota Jarocin (mecz przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych)

Ostatnie wyniki Bałtyku

Pogoń Nowe Skalmierzyce
63% BAŁTYK Gdynia
16% REMIS
21% Pogoń Nowe Skalmierzyce
Jarota Jarocin
13 listopada 2022, godz. 13:45
mecz ligowy
53% Jarota Jarocin
25% REMIS
22% BAŁTYK Gdynia

Najbliższy mecz Arki

Zagłębie Sosnowiec
11 lutego 2023, godz. 20:00
mecz ligowy
15% Zagłębie Sosnowiec
18% REMIS
67% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Miś Beżuś 19 27 47.4%
2. Witold Stasiewski 19 27 47.4%
3. Jerzy Giernatowski 19 25 42.1%
4. Mirosław P 19 25 42.1%
5. Marek Dąbrowski 19 25 42.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 18 11 4 3 32:17 37
2 Puszcza Niepołomice 18 10 4 4 30:21 34
3 Ruch Chorzów 18 8 8 2 25:18 32
4 Chrobry Głogów 18 9 4 5 32:26 31
5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 7 8 3 29:22 29
6 ARKA GDYNIA 18 8 4 6 31:25 28
7 GKS Katowice 18 7 6 5 21:18 27
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 7 6 5 26:25 27
9 Stal Rzeszów 18 7 5 6 32:26 26
10 Wisła Kraków 18 6 6 6 24:22 24
11 GKS Tychy 18 6 5 7 32:30 23
12 Zagłębie Sosnowiec 18 5 7 6 22:25 22
13 Górnik Łęczna 18 4 7 7 27:27 19
14 Resovia 18 3 8 7 20:30 17
15 Chojniczanka Chojnice 18 3 6 9 20:30 15
16 Odra Opole 18 4 3 11 23:35 15
17 Skra Częstochowa 18 4 3 11 10:27 15
18 Sandecja Nowy Sącz 18 2 8 8 15:27 14
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 18 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
 • GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
 • GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:5 (0:4)
 • Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
 • Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 3:3 (0:2)
 • Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:0)
 • Apklan Resovia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

Podbeskidzie Bielsko-Biała
71% ARKA Gdynia
20% REMIS
9% Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
77% ARKA Gdynia
16% REMIS
7% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Relacje LIVE

Najczęściej czytane