• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Po meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Dusan Kuciak i kluby ukarani, sędzia nie

ras.
30 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 

Lechia Gdańsk

Zarówno kibice Lechii jak i Legii używali podczas meczu w Gdańsku środków pirotechnicznych. Na oba kluby nałożono po 30 tys. zł kary. Zarówno kibice Lechii jak i Legii używali podczas meczu w Gdańsku środków pirotechnicznych. Na oba kluby nałożono po 30 tys. zł kary.

Po 30 tys. zł grzywny dla klubów za zachowanie ich kibiców i 10 tys. zł kary dla Dusana Kuciaka za krytykę sędziego. To decyzje Komisji Ligi Ekstraklasy SA po meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa (1:3). Ponadto anulowano żółtą kartkę Filipa Mladenovicia ze spotkania z Pogonią Szczecin (4:3).Przeczytaj co Jerzy Jastrzębowski mówi o zdobyciu Pucharu Polski w 1983 roku i jak ocenia szansę na trofeum obecnej Lechii GdańskNa wtorkowym posiedzeniu Komisja Ligi Ekstraklasy SA postanowił ukarać Lechię Gdańsk i Legię Warszawa za zachowanie ich kibiców podczas meczu 33. kolejki ekstraklasy. Na oba kluby nałożono grzywny po 30 tys. zł. Przypomnijmy, że zarówno fani gospodarzy jak i gości odpalili podczas spotkania środki pirotechniczne.

10 tys. zł zapłaci Dusan Kuciak, który dobrowolnie poddał się karze. Po przegranym przez Lechię spotkaniu bramkarz biało-zielonych w mocnych słowach skrytykował pracę sędziego Daniela Stefańskiego. Zarzucił arbitrowi m.in., że okradł Lechię z punktów.

Dusan Kuciak: To kradzież. Przeczytaj więcej wypowiedzi piłkarzy i trenera Lechii GdańskRace kibiców Lechii na meczu z Legią.Posiedzenie komisji przyniosło jednak i dobre wieści dla gdańszczan. Uwzględniono bowiem protest Lechii i anulowano żółtą kartkę, którą w meczu 32. kolejki przeciwko Pogoni Szczecin napomniany został Filip Mladenović. Oznacza to, że obecnie Serb ma w tym sezonie nie dziesięć, a dziewięć "żółtek".

Przypomnijmy, że po 12. tego typu upomnieniu piłkarz musi pauzować aż przez dwie kolejki. W Lechii najbliżej takie absencji jest Michał Nalepa, który uzbierał 11 żółtych kartek.

Zagłosuj, czy powinny być konsekwencje dla sędziego meczu Lechia - LegiaKibice Legii odpalają race podczas meczu w Gdańsku.Żadna z decyzji komisji nie dotyczy jednak kwestii związanych z pracą sędziego Stefańskiego. Jego pracę w oficjalnym oświadczeniu skrytykował natomiast prezes Lechii Adam Mandziara. Poniżej pełna treść oświadczenia:

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi"Minęło już ponad 36 godzin od zakończenia sobotniego meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, dlatego z dystansem i po ostudzeniu emocji chciałbym jako Prezes Zarządu Lechii Gdańsk odnieść się do licznie pojawiających się komentarzy.

Na wstępie, z dużym szacunkiem chciałbym podziękować Panu Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi za bezstronną postawę wobec zaistniałych okoliczności oraz zajęcie zdecydowanego stanowiska wobec wszelkich kontrowersyjnych zdarzeń w trakcie trwania sobotniego meczu.

Absolutnie zgadzam się z opinią Pana Prezesa Bońka, że w sytuacji zaistniałej w pierwszych minutach meczu bezdyskusyjnie należał się drużynie Lechii rzut karny i czerwona lub przynajmniej żółta kartka dla zawodnika Legii. Sytuacja ta miała niewątpliwy wpływ na dalszy przebieg meczu.

Jednocześnie chcemy jako Lechia Gdańsk zaznaczyć, że mamy absolutne zaufanie do władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jesteśmy przekonani, że te zdarzenia zostaną wnikliwie przeanalizowane i zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Natomiast, odnosząc się do słów Pana Zbigniewa Przesmyckiego, Przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego, chciałbym podkreślić, że opowiadanie bajek to specjalność Braci Grimm, a nie osoby pełniącej tak odpowiedzialną funkcję. Jeżeli Szef Sędziów akceptuje i daje przyzwolenie na takie karygodne błędy swoich podopiecznych, to znaczy, że może nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku.

Dotyczy to również konfabulacji na temat miejsca zamieszkania Pana Daniela Stefańskiego. Od wczoraj wiemy, że Pan Stefański od wielu lat mieszka na stałe w Warszawie, a nie w Bydgoszczy, i skoro to nie miało znaczenia, to dlaczego ten fakt był ukrywany przed publicznością?

Zaistniały przypadek spotyka się z oczywistym brakiem przejrzystości w obsadzie sędziowskiej meczów. Uwzględniając sprawy etyczne i zasady fair play, nie wyobrażam sobie sytuacji, że na przykład sędzia mieszkający w Madrycie sędziuje spotkanie Realu Madryt przeciwko FC Barcelonie. Czy mecz A.C. Mediolan przeciwko Juventusowi Turyn prowadziłby sędzia z Mediolanu? Oczywiście byłoby to niedopuszczalne i wskazywałoby na ewidentny konflikt interesów.

Oczywistym jest, że będziemy wnioskować do władz PZPN o nieobsadzanie Pana Stefańskiego w meczach naszego zespołu w przyszłości.

Na koniec pragnę przeprosić wszystkich kibiców Lechii Gdańsk, że nie mamy wpływu oraz możliwości podjęcia działań formalnoprawnych, by zmienić zaistniałą sytuację oraz bieg wydarzeń. Jest to dla mnie, drużyny i sztabu trenerskiego niezmiernie przykre. Jedyne, co możemy zagwarantować, to to, że do ostatnich minut rozgrywek rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy będziemy dokładać wszelkich starań, aby osiągnąć jak najwyższy wynik sportowy.

Kończymy polemikę dotyczącą meczu z Legią Warszawa i koncentrujmy się na finale Totolotek Pucharu Polski na PGE Stadionie Narodowym. Jest to dla nas i dla wszystkich sympatyków Lechii Gdańsk moment bardzo ważny, wręcz historyczny, na który czekaliśmy od wielu, wielu lat.

Liczymy na fair play ze strony PZPN.

Adam Mandziara, Prezes Zarządu Lechii Gdańsk"


Typowanie wyników

2 maja 2019, godz. 16:00
Warszawa
HIT
3 pkt.
Jagiellonia Białystok
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

20% 134 typowania Jagiellonia Białystok
13% 82 typowania REMIS
67% 441 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane

ras.

Opinie (223) ponad 10 zablokowanych

 • Tu jeszcze trzeba Kare za utrudnianie zdobycia Legi mistrzostwa , tak sądze (23)

  • 217 14

  • Na pewno Stefański jeszcze przeprosi, a Lechii przyznają walkower (1)

   • 8 11

   • Sędzia powinien być ukarany

    tylko że nie za taką a nie inną decyzję a za to, że ukrywa swoje faktyczne miejsce zamieszkania. Jeżeli system ma być transparentny to nie może być tak, że sędzia reprezentujący na papierze Bydgoszcz nie mieszka w niej od lat. Zrozumiałbym, gdyby się przeprowadził tydzień temu i jeszcze nie zdążył tego oficjalnie zgłosić ale kilka lat opoźnienia i występowania jako reprezentant Bydgoszczy to czyste oszustwo i drwienie sobie z kibiców, piłkarzy jak i PZPN-u. Najgorsze jest w tym to, że decydenci w tym zakresie nie widzą żadnego problemu.

    Co do samej oceny tej konkretnej sytuacji to przepisy są w tej chwili tak zagmatwane, że można by wybronić każdą decyzję sędziego o ile byłaby ona w jakiejś mierze konsekwentna. Tego dnia niestety sędzia się kompletnie pogubił, być może jest w 100% uczciwy w sędziowaniu i chciał jak najlepiej ale w tym wszystkim przedobrzył. Za to karać go już nie trzeba, ukarał się sam bo w tym hermetycznym środowisku nawet nie otrzymując oficjalnej kary każdy będzie pamiętał o tak kontrowersyjnej sytuacji a jego szanse na prowadzenie „lepszych” meczy znacznie spadły.

    • 10 2

  • .. (4)

   jesteście żałośni, nie potraficie przegrać, nie macie honoru, czemu wałek w Szczecinie przeszedł bez echa?!? Liczę że Jaga spuści Wam wpie**ol !!! Jesteście ciency, przez cały sezon gracie na farcie a w pucharach odpadniecie w pastuchami jak amica, tego Wam życzę, ludzie bez honoru

   • 11 40

   • odezwali się Ci co nie potrafią wygrać mistrzostwa w uczciwy sposób, a może to śledź co kupuje remisy i przegrane za czasów fryzjera a do utrzymania potrzebuje ręki w stylu Maradony

    • 24 4

   • Lepiej juz zamilcz (1)

    • 5 3

    • Jedyny puchar jaki zdobyliście to ten, który załatwił wam nikoś więc o uczciwości akurat wy nie powinniście się wypowiadać

     • 7 7

   • Pałuj się końska mineto .
    Legia zawsze była szemranym

    klubem.

    • 6 1

  • zachęcam do posłuchania wypowiedzi Przesmyckiego na Weszłopolakach... trochę odebrał argumenty krytykom decyzji sędziego (11)

   • 5 17

   • nie do pieniaczy, tylko zainteresowanych prawdą: może wyjaśnię kiedy w takich sytuacjach jest w ogóle kartka żółta, a kiedy (8)

    1. jeśli zawodnik w polu karnym zagra ręką (oczywiście gdy piłka jest oczekiwana, jest ruch ręki do piłki itd.), to jest po prostu karny
    2. jeśli zawodnik w polu karnym zagra ręką i przerwie akcję, z której mógł paść gol, jest karny + kartka żółta
    3. jeśli zawodnik w polu karnym zagra ręką i zatrzyma piłkę zmierzającą do bramki (czyli gdyby nie ręka byłby na 100% gol), jest karny + kartka czerwona... w przypadku Jędzy ja widzę na powtórkach, że po strzale Sobiech pada na kolana czyli już nie bierze udziału w akcji (no więc brak żółtej) a piłka zmierzająca do bramki trafia w "ciało" Jędzy więc nie ma czerwonej. co do karnego sprawa dyskusyjna, czy Jędza zrobił ruch, mógł spodziewać się, że piłka poleci tam, gdzie poleciała i kto to widział, ma karnego, kto nie widział tego ruchu, ma prawo uznać, że karnego nie ma... mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Legii i nawet karny zamieniony na gol, to jeszcze trochę za mało na remis

    • 6 19

    • (1)

     Jedno jest pewne w odwrotna stronę byłby karny, a wy z waszymi tłumaczeniami to się schowajcie od razu wielcy znawcy piłki nożnej i przepisów

     • 15 4

     • no pewnie! ch... z przepisami, Lechia wymyśli własne: punkt 1 Lechia mistrza, punkt 2 wszyscy inni spadek... dzieciaki... buhahahahahhaha :) smaruj zad i przestań płakać

      • 4 7

    • Inni sędziowie maja inną interpretację

     Pokazano również mecz z kolejki, gdzie była analogiczna sytuacja i to poza polem karnym, kartka jak nic była. Wiec przeciw Legi tylko są inne interpretacje.
     Brudny sport upaprany w układach.

     • 11 1

    • Posłuchaj "ekspercie" (3)

     Już samo stwierdzenie że Sobiech "pada na kolana czyli już nie bierze udziału w akcji" dyskwalifikuje ciebie z jakiejkolwiek merytorycznej wymiany zdań na omawiany temat.
     Spisałeś co usłyszałeś a przepisów nadal jak nie znałeś tak nie znasz.

     Ja osobiście potrafię zrozumieć, że można mieć pewne problemu z logicznym myśleniem, ok zdarza się w końcu nikt nie jest idealny. Natomiast jeśli ktoś tak jak ty pisze że mecz się skończył 3:1 a ewentualny karny z 3(!!!) min meczu podbija wynik tylko do 3:2 i jest to za mało nawet do remisu to to już nie jest brak logicznego myślenia tylko jakiś kosmiczny ... w sumie nie wiem jak to nazwać:/

     • 9 3

     • cztery dni po meczu a betony nadal beczą :) (2)

      "mecz się skończył 3:1 a ewentualny karny z 3(!!!) min meczu podbija wynik tylko do 3:2 i jest to za mało nawet do remisu to to już nie jest brak logicznego myślenia" - a q... na ile podbija wynik ten rzut karny jak nie o 1 bramkę (a nie każdy karny to gol)

      • 3 10

      • Kolejny, który ma problemy z myśleniem

       Podyktowanie karnego nie sprawiłoby, że wynik byłby o 1 bramkę większy dla gospodarzy, zmieniłby się cały przebieg meczu. Wynik mógł być jakikolwiek, czy to 1:7, 3:3 czy 6:2. Lechia mogła równie dobrze przegrać ten mecz z tym karnym i grając w przewadze po czerwonej kartce. Niestety sytuacja jest taka, że przegrała po kontrowersyjnej decyzji sędziego mieszkającego od lat w mieście skąd pochodzi drużyna gości ale ukrywającego ten fakt. Na dodatek decydujący w tym zakresie uważają, że to nie jest problemem a skoro tak to nie powinno być również problemem aby następny mecz Lechii z Legią, Arką czy jakimkolwiek innym polskim klubem sędziował ktoś z Gdańska, bo przecież według ich słów nie robi to żadnej różnicy.

       • 4 2

      • beton to twoje imie

       • 1 2

    • Lg

     3 - sprawdź przepisy (uefa dvd 2017-2 przykład C15) - zawodnik blokujący piłkę musi liczyć się również z tym, że nawet przypadkowe zagranie ręką traktowane jest jako zamierzone

     • 6 1

   • Przemyski zostal wyśmiany na antenie TV. (1)

    Koleś wypowiada w różnych miejscach i czasie sprzeczne opinie. Jest niewiarygodny. W trakcie reportażu zasugerowano, ze czas Pana Przemyskiego wymienić na kogoś kompetentnego. Stefański skoro nie karny to gdzie rzut rożny? Gość wymiękł, stawka go przerosła. Przykre jest to, że znów zielony stolik. Dlatego co raz rządziej pojawiam się na ukochanym stadionie, z tego co widzę znajomi mają podobne podejście. Później PZPN się dziwi, że na stadionie 1/3 widzów. Lody to z automatu, a nie przy wyniku.

    • 10 3

    • a kto to jest ten "Przemyski" fachowcu od polskiego futbolu? nie pomyliłeś z Przesmyckim?

     jesteś niewiarygodny już od pierwszego słowa... "co raz rządziej" - 3 słowa, dwa błędy i ty chcesz się o błędach zawodowego sędziego wypowiadać? podstawówkę skończyłeś uczciwie, czy tatuś musiał posmarować?

     • 1 6

  • no tak, przegrana Lechii z Piastem ułatwiła Legii zdobycie mistrzostwa, to co? chcesz za to nagrody?

   prawda jest taka, że w Szczecinie sędzia raczej pomógł Lechii a w Gdańsku powinien być karny, przecież w pierwszym odruchu Stefański nawet zagwizdał karnego (mało kto to zauważył, bo inaczej nie byłoby pytań o rzut sędziowski po VARze) tylko co dalej? wynik do przerwy byłby 2:0 a Stokowiec jeszcze szybciej pewnie zdjąłby Haraslina - przypomnę, że gdy tylko zszedł, to posypały się bramki dla Legii... i teraz helou! kto podjął tę i**otyczną decyzję? sędzia czy trener? Stokowcowi podwójnie na rękę jest afera z sędzią, bo o jego błędzie jest cicho

   • 5 8

  • przykre że każe się za mówienie prawdy (2)

   • 13 2

   • analfabeta (1)

    kara karać karze karny karzący

    • 1 2

    • Być może

     przykre że każe się za mówienie prawdy - Każe się karać! Chyba to miał Expert na myśli.

     • 1 1

 • NIe dość, że z wlasnych podatków stawiamy im stadion to jeszcze moze mamy im opłacać kary? (4)

  Jakie frytki do tego? Na wynos czy belgijskie?

  • 41 56

  • (2)

   stowarzyszenie kibiców samo opłaca te kary także się doinformuj

   • 16 8

   • a kasa im rośnie na drzewkach w domu... (1)

    także weź nie p....l

    • 11 9

    • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Zapłaciłeś flejtuchu kiedyś kare za kibiców ? Z tego co wiem kary opłacane są z pieniędzy z puchy .

   • 1 0

 • A jaka kara dla sędziego.....?! (8)

  • 178 13

  • (2)

   dostanie premie

   • 30 0

   • (1)

    500+

    • 11 2

    • lega się chyba bardziej postara

     • 3 0

  • Wczoraj miał być sędzią VAR w meczu Górnik - Zagłębie Sosnowiec i go odwołali

   • 7 0

  • a jaka kara dla piłkarzy? jedynym odpowiedzialnym za wynik jest sędzia? OK! jaka nagroda dla Dobrynina?

   • 5 3

  • ależ ból pupy :) a to jeszcze nie koniec :) buhahahahhahaha :)

   • 4 6

  • Niby za co???

   Przecież szef sędziów powiedział że karnych nie było dostali takie wytyczne od Coliny który jest szefem wszystkich sędziów więc chyba lepiej wiedz niz p.Boniek który się skompromitował swoja wypowiedzia facet ktory nie bierze udzialu w szkoleniach itd. żenada!!!
   Śmieszne jest też to że jak w meczu z Pogonia sędzia się mylił dla lechii to było wszystko o buahaha

   • 4 14

  • bławo my

   a za co kary , przecież pomógł legii , tak jak warszawka chciała

   • 6 0

 • Po finale Pucharu Polski (2)

  to dopiero będą kary!

  • 91 0

  • Jestem ciekawy (1)

   co się dzieje z tymi pieniędzmi za te wszystkie kary, przecież w ciągu roku to się uzbiera pokaźna suma.

   • 17 1

   • Jak ktoś mi kiedyś powiedział

    że tylko głupki oglądają ekstraklasę, to się na niego obraziłem. Ale widzę, że jest w tym trochę prawdy.

    • 20 12

 • Lechia finansowo moze nie wytrzymac takich kar. (2)

  Jest strasznie zadluzona. To pewnie bedzie gwozdz do trumny.

  • 37 87

  • chłopie 30 tys to ich godzinny zysk.
   tam się bańkami obraca a takie drobne mogą jedynie Ciebie zrujnować

   • 8 1

  • Witomino

   To ta wieś na podlasiu?

   • 5 6

 • Mister Stefan Ski bez kary?

  • 103 7

 • (5)

  To już jest szczyt bezczelności, sędzia popełnia ewidentne błędy zapewne celowo, a krają osobę która mu to wypomniała.

  • 144 10

  • tu

   działa rodo, nie można przestępcy wypominać jego czynów.

   • 7 2

  • Ewidentny błąd to sędzia popełnił w Szczecinie. Karma wraca! (3)

   • 3 6

   • (2)

    Akurat wy powinniście sie najmniej odzywać jedne z najbardziej skorumpowanych klubów w Historii piłki nożnej możecie se podać rękę z legią (moze być ręka siemaszki )

    • 5 1

    • (1)

     a nieprawda, bo jest taki jeszcze jeden klub, z gorszej czesci Trojmiasta, ktory byl "budowany od podstaw" od A-klasy do extraklasy i byl goracym zwolennikiem tzw, abolicj Grzegorza Laty dla umoczonych klubow z 2008 r. czyzbys o tym zapomnial pseudohistoryku?

     • 1 1

     • Dokładnie.

      Albo jest gimbusem i nie wie co się działo albo struga wariata.

      • 0 1

 • Za co?! (3)

  Za co kara dla Kuciaka?

  • 131 10

  • Proste

   Za 3 wpuszczone gole!

   • 12 16

  • za szczera prawde

   • 20 3

  • Kuciak to cwaniak... zawalił bramki, zwłaszcza na 2:1 a nazwał sędziego złodziejem i odwrócił kota ogonem

   • 10 14

 • (1)

  powiedział prawde i dostał grzywne, komuś sie w głowie przewraca .i kto zabiera te pieniądze ?

  • 126 4

  • Dobra zmiana dotarła i do piłki,podziękujcie Kacperkowi

   • 4 3

 • Składka na karę finansową Kuciaka.

  Prawdy trzeba bronić.

  • 132 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najbliższy mecz Lechii

Wisła Płock
69% LECHIA Gdańsk
8% REMIS
23% Wisła Płock

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 23 42 60.9%
2. Krzysztof Wiecki 23 42 56.5%
3. Katzrzyna Ziembicka 23 40 56.5%
4. Damian Łupiński 23 39 56.5%
5. Grzegorz A 22 37 54.5%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 17 13 2 2 35:12 41
2 Legia Warszawa 17 9 5 3 24:19 32
3 Widzew Łódź 17 9 2 6 22:17 29
4 Pogoń Szczecin 17 8 5 4 29:25 29
5 Wisła Płock 17 8 4 5 29:24 28
6 Lech Poznań 16 8 4 4 20:15 28
7 Stal Mielec 17 8 3 6 25:22 27
8 Cracovia 17 7 4 6 18:12 25
9 Warta Poznań 17 7 4 6 18:16 25
10 Radomiak Radom 17 7 2 8 21:23 23
11 Śląsk Wrocław 17 5 6 6 17:22 21
12 Górnik Zabrze 17 5 5 7 26:28 20
13 Jagiellonia Białystok 17 4 6 7 25:26 18
14 LECHIA GDAŃSK 17 5 2 10 18:30 17
15 Zagłębie Lubin 17 4 5 8 13:27 17
16 Piast Gliwice 17 4 4 9 18:22 16
17 Korona Kielce 17 3 4 10 17:26 13
18 Miedź Legnica 16 3 3 10 18:27 12
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 17 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 1:3 (0:1)
 • Warta Poznań - Stal Mielec 1:1 (0:0)
 • Wisła Płock - Cracovia 1:0 (0:0)
 • Korona Kielce - Widzew Łódź 0:1 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
 • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:2 (1:1)
 • Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
 • Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
 • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:0
 • Mecze zaległe z 2. kolejki
 • LECHIA - Górnik 2:1 (0:1)
 • Miedź - Lech (1.02.2023, godz. 20:30)

Ostatnie wyniki Lechii

Górnik Zabrze
58% LECHIA Gdańsk
19% REMIS
23% Górnik Zabrze
77% LECHIA Gdańsk
13% REMIS
10% Piast Gliwice

Relacje LIVE

Najczęściej czytane