Lechia Gdańsk. Jaroslav Mihalik z pozytywnym wynikiem na koronowirusa na kadrze

Jacek Główczyński
9 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 11:41 (10 października 2020)

Miroslav Mihalik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronowirusa po meczu Słowacja - Irlandia, a przed wyjazdem na spotkanie do Szkocji. Miroslav Mihalik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronowirusa po meczu Słowacja - Irlandia, a przed wyjazdem na spotkanie do Szkocji.

Rafał Pietrzak został 16. piłkarzem, który w okresie gry w Lechii Gdańsk, wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski, a do drużyny narodowej wrócił po 2-letniej przerwie. Mniej szczęścia miał Jaroslav Mihalik. Co prawda przyczynił się do awansu reprezentacji Słowacji do finału barażu o Euro 2021, ale po meczu okazało się, że jego test na obecność koronowirusa dał wynik pozytywny. Skrzydłowy biało-zielonych skierowany został na izolację. Razem z nim na kadrze przebywa bramkarz Dusan Kuciak.

Nowa umowa Lechia Gdańsk - Energa SA. Klub może zarobić aż 60 proc. więcej niż w poprzednim sezonie

Aktualizacja, 10.10.2020, godz. 11:41
Słowacki Związek Piłki Nożnej poinformował, że Jaroslav Mihalik otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie przeprowadzono przed wyjazdem na mecz ze Szkocją.

"U dwóch osób test dał wynik pozytywny. Jednym z nich jest Jaroslav Mihalik, drugim natomiast członek sztabu szkoleniowego. Już wcześniej wynik pozytywny testu otrzymał Milan Skriniar z Interu Mediolan. Cała trójka opuściła hotel i została poddana izolacji. Nikt z nich nie posiada jednak żadnych objawów, wszyscy czują się dobrze. W najbliższych dniach zostaną poddani kolejnemu testowi" - poinformowała Lechia Gdańsk.

Rafał Pietrzak w reprezentacji Polski zagrał po raz trzeci, ale po raz pierwszy jako piłkarz Lechii Gdańsk. Rafał Pietrzak w reprezentacji Polski zagrał po raz trzeci, ale po raz pierwszy jako piłkarz Lechii Gdańsk.
Rafał Pietrzak, który wystąpił w meczu z Finlandią (5:1) od 62. minuty, został 16. piłkarzem, który w czasie bronienia braw Lechii Gdańsk, wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej reprezentacji Polski. Jednocześnie lewy obrońca jest pierwszym zawodnikiem biało-zielonym, który zagrał w kadrze za kadencji Jerzego Brzęczka.

W gdańskich występach w reprezentacji była ponad 2-letnia przerwa. Do 7 października ostatnim zawodnikiem Lechii, który wystąpił w seniorskiej drużynie narodowej był Sławomir Peszko. 26 czerwca 2018 roku skrzydłowy wszedł na ostatnie 10 minut meczu z Japonią (1:0) podczas mistrzostw świata w Rosji. Był to jego 44. występ, a zarazem 12. jako lechisty.

Polska - Finlandia 5:1 - relacja, foto, video

Piłkarzem, który w barwach Lechii zanotował najwięcej występów w reprezentacji Polski jest Roman Korynt. W latach 1953-59 według oficjalnie obowiązujących obecnie statystyk było tych meczów 32. Nie uwzględniono w nich meczu przeciwko RFN w ramach eliminacji do igrzysk olimpijskich 1960, który odbył się 24 listopada 1959 roku i został wygrany przez Polaków 3:0. Wówczas bowiem w tej rywalizacji RFN reprezentowała drużyna złożona z amatorów. Natomiast 2 pierwsze kadrowe mecze, w 1952 roku Korynt rozegrał jeszcze jako zawodnik Legii Warszawa.

Warto podkreślić, że Lechia przoduje, jeśli chodzi o liczbę reprezentantów w Trójmieście. Poza gdańskim klubem jeszcze tylko Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia dochowały się po trzech kadrowiczów.

Rafał Pietrzak: Mógłbym poradzić sobie w reprezentacji Polski - wywiad Trojmiasto.pl z 29 września

Także lechista był pierwszym piłkarzem z trójmiejskiego klubu, która zagrał w reprezentacji Polski, a także strzelił w niej gola. Dokonał tego Alfred Kokot 19 czerwca 1949 roku na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Bramkę Danii, dającą wówczas prowadzenie, strzelił w 44. minucie. Ostatecznie mecz skończył się porażką 1:2 (1:0). Dla Kokota był to pierwszy i ostatni występ w narodowych barwach.

Poniżej prezentowane zestawienie nie uwzględnia piłkarzy, którzy grali w reprezentacji i w trójmiejskich klubach, a nawet byli ich wychowankami, ale w drużynie narodowej nie wystąpili w okresie gry w trójmiejskim klubie. Takimi zawodnikami są m.in.: Andrzej Szarmach, Tomasz Wałdoch czy Rafał Murawski.

Piłkarze, którzy grając w trójmiejskim klubie, wystąpili w seniorskiej reprezentacji Polski - pełna lista, mecze, gole

REPREZENTACYJNE STATYSTYKI PIŁKARZY TRÓJMIEJSKICH KLUBÓW
kolejno: imię nazwisko, trójmiejski klub, w którym grał w reprezentacji, łącznie mecze/gole w reprezentacji, mecze/gole w czasie gry w trójmiejskim klubie, mecze/gole poza trójmiejskim klubem

Peszko i Wawrzyniak zarobili na Euro 2016 dla Lechii Gdańsk dużo pieniędzy

Wspomniany Peszko wraz z Jakubem Wawrzyniakiem jako piłkarze Lechii pojechali na Euro 2016. W przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy gdański klub również może mieć swoich przedstawicieli i to nie tylko wszystkich nadziei z tym związanych musi pokładać z Pietrzakiem.

Już tylko jeden mecz o awansu dzieli reprezentację Słowacji. W barażowym półfinale w Bratysławie ta drużyna bezbramkowo zremisowała z Irlandią, by wygrać w rzutach karnych 4:2. 12 listopada o godz. 20:45 w decydującym spotkaniu o prawo gry w Euro 2021 zmierzy się na wyjeździe z Irlandią Północną. Zwycięzca w mistrzostwach Europy trafi do grupy z Polską, Hiszpanią i Szwecją.

W Bratysławie do 74. minucie grał skrzydłowy Lechii - Jaroslav Mihalik, który zaliczył 7. występ w narodowych barwach. Z ławki rezerwowych mecz obserwował bramkarz Dusan Kuciak. Natomiast były gdański piłkarz - Lukas Haraslin zmienił Mihalika, a potem strzelił karnego na 3:2.

Już wcześniej szanse na grę na Euro straciła reprezentacja Łotwy. Jednak cieszy, że Kristers Tobers w tej ekipie utrzymał miejsce w składzie. Defensor nie grał od maja i były to jego pierwsze występy w tym sezonie.

19-latek najpierw zagrał w pierwszej połowie wyjazdowego meczu towarzyskiego z Czarnogórą, a następnie występował do 68. minuty spotkania w Lidze Narodów z Wyspami Owczymi. Obie wyjazdowe potyczki zakończyły się wynikami 1:1.

Również 45 minut w wyjściowym składzie młodzieżowej reprezentacji Polski zaliczył Tomasz Makowski. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał Karol Fila. Biało-czerwoni przegrali na wyjeździe z Serbią 0:1 (0:1) i bardzo skomplikowali sobie walkę o awans do turnieju finałowego. Podopieczni Czesława Michniewicza tracą do Rosji (wygrała 4:0 z Estonią) już 4 punkty. Jeśli "sborna" wygra 13 października na Łotwie, to ona zdobędzie bezpośredni awans.

Natomiast Polakom pozostanie walka o 2. miejsce z Bułgarią (wygrała 1:0 z Łotwą), z którą 13 października o godzinie 18 zmierzą się w Gdyni. Na razie nad rywalami mają 2 punkty przewagi.

6. Łotwa 8 0 4 4 5:10 4

Przypomnijmy, że młodzieżowe mistrzostwach Europy odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii. Poza gospodarzami, którzy z eliminacji są zwolnieni, zakwalifikują się na turniej zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli.

Kolejny piłkarz Lechii - Jakub Kałuziński zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 19. Pomocnik Lechii grał do 77. minuty towarzyskiego spotkania z Danią w Kołobrzegu. Biało-czerwoni przegrali 1:3, a następnie ulegli także w rzutach karnych 4:5.

• 1 2

• Tylko Arkowiec, z tego grona zdobywcą srebrnego medalu Mistrzostw Świata. (3)

Ile medali na Mistrzostwach Świata zdobyli Lechisci?

• 0 4

• Janisz Kupcewicz podczas mistrzostw świata byl już zawodnikiem Lecha Poznań. (2)

Poza tym grał w Lechii i w Arce.

• 1 0

• Transfer do Lecha miał miejsce po Mistrzostwach Swiata. (1)

Medal otrzymał jako piłkarz Arki.

• 0 2

• Po MŚ Kupcewicz pojechał do Poznania, bo miał już tam podpisany wcześniej kontrakt.

Zresztą Kupcewicz potem grał też w Lechii i z urodzenia gdańszczanin.

• 0 0

• nie będzie żadnego euro 2020(21) (6)

wiosna 2022 to możliwy powrót do normalności

• 16 6

• no co ty przecież premier powiedział że my wygraliśmy już z pandemią (5)

co za problem by to samo powiedział europie

• 6 8

• (2)

Totalna opozycja zablokowała wybory na prezydenta (10 maja) by wymienić kandydata i proponowała wybory na jesień. Czyli teraz. Szok!!!. .

• 11 3

• (1)

W jaki sposób opozycja może w ogóle zablokować wybory???

• 0 4

• W taki sposób jaki to zrobila. Z pomocą makreli, putinowców i hejtem bezgranicznym.

• 2 0

• Najpierw musiałaby być pandemia aby z nią wygrać... (1)

• 3 3

• Będzie będzie zabawa, będzie się działo....... Koniec sezonu!!!!!!!!! Covid 19.

• 0 3

• Trzymam kciuki za Słowację bo sporo tam znajomych nazwisk, nie tylko z Lechii, ale wogóle naszej ligi. (1)

Oprócz Haraslina, Kuciaka i Mihalika jeszcze Ondrej Duda - niegdyś w Legii i Robert Mazan - niegdyś w Podbeskidziu

• 7 4

• w ogóle

• 1 0

• ??? (1)

Jak tak dalej pójdzie to Lechia może mieć reprezentantów ale na.... zakaźnym!