Lechia musi być bardziej spójna na boisku

Marcin Dajos
26 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Jeden z ostatnich nabytków Lechii, obrońca Błażej Augustyn twierdzi, że potrzebne jest lepsze zgranie pomiędzy formacjami biało-zielonych. Jeden z ostatnich nabytków Lechii, obrońca Błażej Augustyn twierdzi, że potrzebne jest lepsze zgranie pomiędzy formacjami biało-zielonych.

Lechia wygrała w tym sezonie tylko raz, w pierwszej kolejce ekstraklasy. Na kolejne zwycięstwo czeka więc już ponad miesiąc. Przed przerwą na mecze reprezentacji biało-zieloni mają jeszcze jedną okazję, aby się przełamać. W sobotę, o godz. 20:30 zaczną wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków. - Lepiej przełamywać się z najlepszymi, ponieważ wtedy znacznie szybciej wzrastają morale drużyny. Wiemy w jakim miejscu znajduje się teraz Wisła. Krakowianie dobrze zaczęli, ale nie jest powiedziane, że nie zatrzymają się na nas. Przecież już w poprzedniej kolejce zastopowało ich Zagłębie Lubin - mówi Błażej Augustyn, obrońca Lechii.

26 sierpnia 2017, godz. 20:30
Wisła Kraków

54% 303 typowania Wisła Kraków
21% 118 typowań REMIS
25% 139 typowań LECHIA Gdańsk

Marcin Dajos: Trudny moment dla Lechii, a pan jest w klubie od niedawna. Jak pan odbiera to, co zdarzyło się ostatnio w zespole i co mogło wpłynąć na poziom gry?

Błażej Augustyn: Jestem zbyt krótko z drużyną, aby wydawać jakieś opinie czy osądy, ponieważ z drużyną przebywam od kilku tygodni. Wiemy, że mamy dobry zespół, ale musimy się zgrać. W składzie zaszło wiele zmian, choć oczywiście trudno nazwać to rewolucją. Wiadomo jednak, że gdy pojawia się kilku nowych zawodników na boisku, to potrzeba czasu, aby wszystko zaczęło odpowiednio funkcjonować.

SŁAWOMIR PESZKO POWOŁANY DO REPREZENTACJI POLSKI

Czy mecz w Szczecinie, który był pierwszym dla pana, dał już jakieś sygnały, że potrzeba czasu na zgranie?

Po meczu w Szczecinie z Pogonią byłem nastawiony pozytywnie. Natomiast z Sandecją widać było, że pierwszą połowę zupełnie przespaliśmy. W drugiej goniliśmy wynik, mogliśmy strzelić na 3:2 i wtedy wpadłoby coś jeszcze. Ale gdybać sobie można, a co było, to było. Teraz czas myśleć tylko i wyłącznie o Wiśle Kraków i wyjść na nią jako zespół, od początku do końca, a nie tylko na drugą połowę.

ROMARIO BALDE W LECHII. MOŻE JESZCZE DOŁĄCZYĆ KOLEJNY PORTUGALCZYK

Skąd, w defensywie, stworzyła się tak duża różnica pomiędzy starciem z Pogonią a z Sandecją?

Była różnica pomiędzy jednym a drugim meczem, ale wynikało to głównie z tego, że zostawialiśmy napastnikom zbyt wiele miejsca. Szczególnie w pierwszej połowie byliśmy niemal cały czas spóźnieni. Była również za duża przerwa pomiędzy linią obrony i pomocy, dlatego się nie wspomagaliśmy w formacjach. I między innymi przez to zaistniała taka różnica. Spóźnienie zawsze zaważy na następnej akcji. Jeden się spóźnia, to drugi automatycznie też jest za rywalem.

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Jak wygląda sprawa ze szlifowaniem współpracy ze Stevenem Vitorią, który zapewne w większości spotkań będzie grał obok pana?

Tak jak mówiłem, trudno to wszystko zrobić w tak krótkim czasie. Staramy się poznawać na boisku i zauważać, jak każdy z nas reaguje w danej sytuacji. Myślę, że czas płynie na naszą korzyść. Zawodnicy, którzy grają w Lechii są na wysokim poziomie, a to pomaga w adaptacji.

EKSPERT ZASTANAWIA SIĘ, CZY LECHIA NIE ZAGŁASKAŁA PIŁKARZY?

Atmosfera w drużynie nieco siadła po ostatnich, gorszych występach?

Wiadomo, że osiągnięte rezultaty nie cieszą nas. Liczyliśmy z Sandecją na wygraną, ale w drugiej połowie zabrakło nam czasu na to, aby osiągnąć korzystny wynik. Każdy z nas ciężko pracuje i liczy na to, że zmienimy nasze oblicze w najbliższych dniach.

STEVEN VITORIA: PORAŻKA Z SANDECJĄ JAK CIOS W TWARZ

Patrząc na to, co się dzieje na boisku, wydaje się, że najbliższa przerwa na kadrę będzie Lechii na rękę.

Zawsze tym co nie idzie jest na rękę, a tym co idzie, to nie za bardzo. Dostaniemy czas na trening nad formacjami, aby drużyna była bardziej spójna. To dla nas bardzo ważne.

W Krakowie może być jednak trudno o przełamanie, ponieważ Wisła jest groźna na własnym boisku.

Lepiej przełamywać się z najlepszymi, ponieważ wtedy znacznie szybciej wzrastają morale drużyny. Wiemy w jakim miejscu znajduje się teraz Wisła, ale z drugiej strony tabela nie odzwierciedla siły danych drużyn, ponieważ mamy za sobą dopiero początek rozgrywek. Krakowianie dobrze zaczęli, ale nie jest powiedziane, że nie zatrzymają się na nas. Przecież już w poprzedniej kolejce zastopowało ich Zagłębie Lubin.

Wyniki 7 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:0)
  • Lech Poznań - ARKA GDYNIA 3:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Płock 4:0 (2:0)
  • Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (1:1)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
  • Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 2:1 (0:1)

Opinie (79) 10 zablokowanych

• (2)

Bla bla bla , a guzik z tego i tak wychodzi

• 47 8

• Wszyscy w wywiadach podkreslaja ze ciezko pracuja ... (1)

Wg mnie z polskiej ligi ciezko pracowalo tylko paru - co teraz gra na zachodzie w dobrych klubach

Reszta to lenie i pseudogwiazdy lokalne

• 24 1

• Pracują ??

Biegaja po łące i czasem kopią piłkę. Też mi praca.

- zawodnicy graja z zzangazowaniem i ambicja
    - biegamy a nie stoimy (nawet bez pilki)

• 8 0

• Jak nie było ? W ostatnim meczu biegali z 10 minut i dwie brami strzelili !

Co prawda mecz trwa 90 minut, ale może jeszcze nie mieli zajęć z regulaminu.

• 8 0

• Uwaga! Poniżej wymieniam alfabetycznie zawodników grających z zaangażowaniem:

• 0 0

• (1)

Oczekuję na boisku tego nowego !! Ma super statystyki jak na napastnika ! :)

Nikt mu jeszcze nie powiedział, żeby do CV wpisał inną pozycje na boisku ?

A nieee.....napastnik się lepiej sprzedaje. Niedawno poszedł jeden taki za 220 milionów euro. Chyba też strzelał jedną bramkę na 24 mecze....

• 14 8

• Ciekawe, że taka Jaga czy Górnik ściągają świetnych napastników a my tylko parówy z portugalii

• 4 1

• Lechia musi wygrywac i tyle (2)

Całe to gadanie to ściema.
    Cos nie gra w zespole i to widać. Przegrywają po 2:0 po czym w kilka minut wyrównują(2x) i znowu przestają grac. Tak jakby chcieli cos zamanifestować. Nowak schodzi do szatni juz kolejny raz w czasie meczu.
    Jest jakis kwas i tyle.

• 35 11

• Lechia 2017 - Moralnosc Pani Dulskiej wiec sie nic nie dowiesz

• 2 3

• A jak Ty chcesz do WC....to chyba wychodzisz? :)

Do tego, że znika z ławki już bym nie dorabiał filozofii. Chyba, że kibice po meczu maja o tym pisać, zamiast o tragicznej grze.

• 3 1

• Wisłę zablokowało Zagłębie Lubin (4)

aktualnie pierwsze w tabeli. Lechia ze strefy spadkowej przetrze się na Wisełce. Augustyn czy tobie rozumu nie odebrało? nie umiecie stworzyć żadnej ani prostej ani kombinacyjnej akcji pod bramka przeciwnika, nie jesteście w stanie oddać więcej niż1, 2 strzały na mecz w czyste światło bramki i mówisz Błażeju o przetarciu się Lechii w Krakowie. no chyba, że mówiąc o przetarciu myślimy o innym miejscu. i pewnie bliższym prawdy.

• 24 6

• (1)

Ej !! Może temu nowemu statystyka będzie przychylna - i mecz z Wisła będzie TYM meczem z 50-ciu w którym strzeli bramkę :)