Ekstraliga rugby. Ogniwo Sopot wygrało. Porażki Lechii Gdańsk i Arki Gdynia

jag., ras.
5 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 16:49 (6 października 2019)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Wraca ekstraliga rugby. Grają: Arka Gdynia i Ogniwo Sopot. Transfer do USA
Piotr Zeszutek i jego koledzy z Ogniwa Sopot jako jedyna drużyna z Trójmiasta cieszyli się ze zwycięstwa w 5. kolejce ekstraligi. Piotr Zeszutek i jego koledzy z Ogniwa Sopot jako jedyna drużyna z Trójmiasta cieszyli się ze zwycięstwa w 5. kolejce ekstraligi.

W 5. kolejce ekstraligi z trójmiejskich drużyn, które w komplecie grały na wyjeździe, z tarczą i 5 punktami wraca tylko Ogniwo Sopot. Podopieczni Karola Czyża pokonali Budowlanych Lublin 38:18 (19:6). Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk przegrała z Orkanem Sochaczew 19:20 (7:15), inkasując tylko bonus. Blisko punktu była też Arka Gdynia, ale ostatecznie zabrakło jej czasu i uległa Pogoni Awenta Siedlce aż 19:54 (0:37).

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 18:38 (6:19)
Punkty Ogniwo:
Piotr Zeszutek 10, Artur Ciechanowicz 5, Marek Przychocki 5, Mateusz Plichta 5, Dmytro Mokrecow 5, Wojciech Piotrowicz 8

OGNIWO: Marcin Wilczuk (50 Kavtaradze), Karol (50 Burek), Bysewski (72 Zając) - Graban (50 Mokrecow), Powała-Niedźwiecki (65 Wojtkuński) - Grabowski, Przychocki, Zeszutek - Plichta - Piotrowicz - Czasowski (70 Drewczyński), Riekert, Burrows (41 Mariusz Wilczuk), Olszewski - Ciechanowicz (65 Szablewski)

Miał rację Bartosz Olszewski dyrektor Ogniwa Sopot, który przypominał, że jak mecze mistrzów Polski są w tym sezonie transmitowane na ogólnopolskiej antenie, to są emocje. W Lublinie były one niemal przez całą pierwszą połowę.

Gospodarze decydowali się na kopy z karnych z około 40 metrów, a że 2 razy trafili, prowadzili 3:0, a po kwadransie przegrywali tylko 6:7. A mogło być jeszcze radośniej dla gospodarzy. Patryk Ćwieka już kilka metrów przed polem punktowym Ogniwa zaczął unosić rękę w geście triumfu, widzą się już z przyłożeniem, ale na nie nie pozwolił mu Robert Olszewski, który powalił rywala po szarży na ziemie tuż przed celem.

Ogniwo miało od początku gry przewagę, ale bardzo długo jedyną skuteczną akcją pozostawała ta z 13. minuty, po której przyłożył Piotr Zeszutek, a podwyższył Wojciech Piotrowicz.

Jednak konsekwentna gra sopocian przyniosła efekty w doliczonym czasie gry. Budowlani wyraźnie opadli z sił i do przerwy dostali dwa przyłożenia. Piotrowicz wykorzystał jedno podwyższenie i tym samym Ogniwo prowadziło 19:6.

Po zmianie stron Budowlani jako pierwsi zdobyli punkty, ale czym dłużej trwał mecz, tym znów Ogniwo przewagę z gry zamieniało na kolejne przyłożenia. Z punkty bonusowego, po czwartej "piątce" goście cieszyli się już w 50. minucie. Potem kładli jeszcze dwukrotnie.

- Pochwały dla drużyny dla zrealizowanie założeń taktycznym. Na tym to polega, że gramy konsekwentnie, a przeciwniki siły się kończą. Dobre zmiany dali zmiennicy. Na szczególne wyróżnienie za grę w obronie zasłużył Artur Ciechanowicz, który wrócił po 2-letniej przerwie spowodowaną kontuzją kolana - podsumowuje Karol Czyż, szkoleniowiec Ogniwa.

Pogoń Awenta Siedlce - Arka Gdynia 54:19 (37:0)
Punkty dla Arki:
Szymon Sirocki 5, Daniel Bartkowiak 5, Oskar Kalina 5, Władysław Adazhynyk 4

ARKA: Dzabaxidze, Bojke (75 Plichta), Kasperek (45 Bartkowiak) - Ziętkowski, Zypper (70 Stojowski) - Żarczyński (50 Witt), Kuzimski, Gajowniczek - Sherazadishvili - Adazhynyk - Wolszon (23 Kalina), Hluskow (70 Paluszewski), Sirocki, Santowski (55 Szyc) - Bordowski

- Jest mi przykro, bo znów nie mam dobrych informacji dla naszych kibiców, którzy cały czas nas wspierają. Nie poszło nam w pierwszej połowie. Brakowało szarży, a także kilogramów w defensywie. Dlatego Pogoń do przerwy nas miażdżyła. Moja drużyna przebudziła się w drugiej połowie. Było kilka fajnych akcji, za które należało się brawa. Chłopcy bardzo się starali, aby zdobyć bonusik, ale zabrakło czasu, aby uzyskać czwarte przyłożenie. Poprzestaliśmy na trzech i wracamy do Gdyni bez punktu - mówi nam Dariusz Komisarczuk, trener Arki.
Arka pierwsze punkty, po akcji Szymona Sirockiego zdobyła na początku drugiej połowy, gdy przegrywała już 0:44.

Trójmiejscy rugbiści w 5. kolejce ekstraligi na wyjazdach - zapowiedź

Orkan Sochaczew - Lechia Gdańsk 20:10 (15:7)
Punkty dla Lechii:
Grzegorz Buczek 5, Rafał Janeczko 5, Kewin Bracik 5, Paweł Boczulak 4

LECHIA: Kacprzak (50 Witoszyński), Buczek, Tsivtsivadze - Kossakowski (57 Lademann), Smoliński - Olszewski, Płonka (57 Stolarz), K.Krużycki - Janeczko - Boczulak - Prodeus (51 Malinin), Wesołowski, K.Bracik, Makar - Wójtowicz

Spotkanie w Sochaczewie poprzedziła minuta ciszy. W drodze na mecz gdańszczanie dowiedzieli się bowiem o śmierci byłego rugbisty Lechii Mariusza Sznigera. Zawodnik, który odszedł w wieku 36 lat, w przeszłości występował w biało-zielonych barwach na pozycji centra i skrzydłowego.

Lechia prowadzona w sobotę przez trenera Marka Płonkę (Jurij Buchało jako asystent selekcjonera reprezentacji Polski kobiet poleciał z drużyną narodową do Francji) chciała zadedykować zwycięstwo zmarłemu koledze, ale ostatecznie ugrała tylko punkt bonusowy za niską porażkę.

Do wygranej brakowało niewiele. Gdańszczanie w drugiej połowie przegrywali już 12:20, ale zdołali zdobyć przyłożenie za sprawą Kewina Bracika a 2 pkt z podwyższenia dorzucił Paweł Boczulak. Przy stanie 19:20 goście atakowali do samego końca, ale nie złamali ponownie defensywy Orkana.

- Przespaliśmy pierwszą połówkę. Orkan wykorzystał wszystkie nasze błędy. Ocknęliśmy się dopiero po przerwie. Uporządkowaliśmy grę, dokonaliśmy kilku zmian i byliśmy mocniejsi w młynie. Orkan ma duży i ciężki młyn. Gdy byli w pełni sił, ciężko się z nimi grało. Mają też szybki atak wzmocniony zawodnikami z Tonga, którzy robili różnicę. Walczyliśmy do samego końca i fajnie, że potrafiliśmy się tak podnieść. Do wygranej zabrakło nam jednak podwyższeń i lepszej gry od początku meczu - podsumował trener Płonka.

9 Budowlani Lublin 4 0 0 4 54:127 0
Przed sezonem z rozgrywek wycofali się KS Budowlani Łódź i w ekstralidze gra 9 zespołów. Zdegradowana zostanie najsłabsza drużyna, a ósma zagra w barażu ze zwycięzcą I ligi.
Tabela wprowadzona: 2019-10-07

Wyniki 5 kolejki

• Budowlani Lublin - OGNIWO SOPOT 18:38 (6:19)
  • Orkan Sochaczew - LECHIA GDAŃSK 20:19 (15:7)
  • Pogoń Awenta Siedlce - ARKA GDYNIA 54:19 (37:0)
  • Skra Warszawa - Master Pharm Rugby Łódź 23:29 (10:20)
  • Pauzuje: Juvenia Kraków
jag., ras.

Opinie (11) 2 zablokowane

• Orkan to dobra drużyna..

..obserwowałem ich trening na Ogniwie- mają moc i dobrego trenera...