Lechia strzeliła w Malborku aż 16 goli

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Testowany przez Lechię słoweński napastnik Alen Ozbolt strzelił w pierwszym sparingu w biało-zielonych barwach trzy bramki. Testowany przez Lechię słoweński napastnik Alen Ozbolt strzelił w pierwszym sparingu w biało-zielonych barwach trzy bramki.

Piłkarze Lechii Gdańsk już do przerwy strzelili Pomezanii w Malborku 8 goli, a po zmianie stron dołożyli drugie tyle. Wicelider ekstraklasy rozgromił w towarzyskim spotkaniu 5. drużynę pomorskiej V ligi aż 16:1 (8:0). Po 3 gole zdobyli: Marco Paixao, Sebastian Mila i testowany napastnik ze Słowenii - Alen Ozbolt.

TAK RELACJONOWALIŚMY 12:2 LECHII W PAŹDZIERNIKOWYM SPARINGU W SKARSZEWACH

Lechia: M.Paixao 9, 24, 41, Ozbolt 31, 78, 83, Mila 40, 85, 90+5, F.Paixao 10, 35, Kobylański 53, 86, Wiśniewski 61, 89, Krasić 37
Pomezania: Ziemak 88

LECHIA (I połowa): Bąk - Janicki, Maloca, Warzyniak - F.Paixao, Mila, Krasić, Chrapek, Wolski - Ozbolt, M.Paixao
(II połowa): Bąk (66 Woźniak) - Wojtkowiak, Nunes, Perger - F.Paixao, Gamakow, Mila, Kovacević, Wiśniewski, Kobylański - Ozbolt

Podobnie jak w październiku także i w tej przerwie dla reprezentacji Lechia przyjęła gościnę jednej z drużyn z niższych klas rozgrywkowych. Przed miesiącem biało-zieloni rozbili Wiectisę Starszewy 12:2. W piątek jeszcze bardziej podkręcili celowniki w meczu towarzyskim z 5. drużyną V ligi. Być może zostali zmobilizowani hymnem narodowym, którego odegranie z okazji Dnia Niepodległości poprzedziło grę.

RAFAŁ WOLSKI OCENIA GRĘ SWOJĄ I LECHII

Piotr Nowak do Malbork zabrał 18 piłkarzy z pola. Tak zestawił "11", by od razu pomieścić w niej praktycznie cały ofensywny potencjał, którym dysponował tego dnia. Trener wrócił do ustawienia z trzema obrońcami. Pod nieobecność 7 kadrowiczów oraz przechodzącego rekonwalescencje Grzegorza Kuświka błyszczeli przede wszystkim bracia Paixao. Marco strzelił 3, a Flavio 2 gole.

KADROWICZE LECHII ROZJECHALI SIĘ PO ŚWIECIE. SIEDEM POWOŁAŃ

Po pół godzinie gry na 4:0 poprawił Alen Ozbolt. W 2 połowie Słoweniec wpisał się na listę strzelców jeszcze dwa razy. Napastnik testowany przez gdańszczan był jednym z 3 piłkarzy biało-zielonych, którzy rozegrali cały mecz.

Ponadto 90 minut dostał Flavio Paixao, gdyż w ekstraklasie czekają go jeszcze 2 spotkania dyskwalifikacji, a także Sebastian Mila. Niedawny kapitan Lechii nadrabia minuty na boisku, które stracił z powodu dolegliwości kolana na początku sezonu. W Malborku strzelił 3 gole, w tym ustalający końcowy rezultat.

Rywale honorową bramkę zdobyli przy wyniku 14:0. Wówczas między słupkami był 15-letni Maciej Woźniak, który podobnie jak w Skarszewach mógł zaprezentować się w pierwszej drużynie wobec wyjazdów na młodzieżowe kadry: Vanji Milinkovicia-SaviciaDamiana Podleśnego.

Gola dla Pomezanii strzelił 35-letni Sławomir Ziemak, który do Malborka przeniósł się z Bałtyku Gdynia latem ubiegłego roku.

NAPASTNIK Z DORTMUNDU NA TESTACH W GDAŃSKU. WZROŚNIE BAŁKAŃSKA KOLONIA W LECHII?

ps
    oby 6pkt w dwoch nastepnych kolejkach w extraklasie i mamy lidera jesli jaga zremisuje z legia
    AVE LECHIA

• 34 10

• jaga oslabiona bardzo mocno a legia w formie ja osobiscie daje gruby bet na X2

• 8 3

• Lechia (1)

No i super,teraz jazda w lidze ,bo trzeba odskoczyć od Jagi .

• 43 10

• Odskoczyć od Jagi?

Trzeba odskoczyć Legii. Trzymam kciuki za Jagą. Ona nie będzie groźna w walce o tytuł MP.

• 4 2

• (2)

Nie można tego inaczej skomentować jak: Lechia jest na poziomie Ligi Mistrzów.

• 38 26

• (1)

Beke to mam jak sie Tu napinacie...do kuchni dzieci mama obiadek naklada!!!!

• 4 5

• Grabowek tylko z arka !!!!!

Na wieki wiekow
        !!!!!!

• 2 16

• Wielka Lechia Gdansk (2)

Takiego wyniku moze spodziewac sie Arka na wiosne na Bursztynku.