Lechia Gdańsk zremisowała z Viktorią Koeln i wygrała z Suwon Samsung Bluewings

1 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 16:54 (1 lutego 2019)

Po bramce Mateusza Sopoćko Lechia prowadziła z Viktorią już 3:1, ale spotkanie zakończyło się remisem. On i Tomasz Makowski jako jedyni zagrali także w spotkaniu z Suwon Samsung Bluewings, wygranym 3:0. Po bramce Mateusza Sopoćko Lechia prowadziła z Viktorią już 3:1, ale spotkanie zakończyło się remisem. On i Tomasz Makowski jako jedyni zagrali także w spotkaniu z Suwon Samsung Bluewings, wygranym 3:0.

Lechia Gdańsk na koniec obozu w Turcji rozegrała dwa mecze sparingowe. Spotkanie z Viktorią Koeln zakończyło się remisem 3:3 (1:1), a koreański Suwon Samsung Bluewings biało-zieloni pokonali 3:0 (2:0). W tym drugim meczu blisko hat-tricka był Flavio Paixao, który popisał się golem z połowy boiska. W sobotę piłkarze udadzą się w drogę powrotną do Gdańska.

Lechia Gdańsk - Viktoria Koeln 3:3 (1:1)
Bramki dla Lechii:
Arak 18, Dymerski 58, Sopoćko 66

LECHIA: Alomerović - Mikołajewski, Dymerski, Vitoria, Nunes - Makowski (46 Sopoćko), Petk - Mak, Vikri, Michalak - Arak

Lechia Gdańsk - Suwon Samsung Bluewings 3:0 (2:0)
Paixao 18 karny, 31, Sobiech 74 karny

LECHIA: Kuciak - Mladenović, Nalepa, Augustyn, Fila - Łukasik - Paixao, Kubicki, Makowski (46 Sopoćko), Żukowski - Sobiech

Przeczytaj: Lechia zapłaciła piłkarzom zaległe pensje

Na zakończenie zgrupowania w Turcji trener Piotr Stokowiec zaplanował dla swoich podopiecznych dwa sparingi. Spotkanie z Viktorią Koeln rozpoczęło się o godz. 9 polskiego czasu, więc o godzinę wcześniej niż pierwotnie zaplanowano, a szkoleniowiec przeciwko niemieckiemu IV-ligowcowi wystawił eksperymentalny skład.

Tak jak w meczu z Viitorul Konstanca, pierwszym ze sparingów w Belek, w obronie zagrał Daniel Mikołajewski. Nominalny pomocnik tym razem pojawił się jednak nie jako stoper, a prawy obrońca. Na środku defensywy zagrał Filip Dymerski, a w drugiej linii szansę dostał m.in. Adrian Petk.

Lechia szybko objęła prowadzenie po strzale Jakuba Araka, ale przed przerwą Niemcy zdołali wyrównać. Po zmianie stron zaimponowała gdańska młodzież. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konrada Michalaka bramkę zdobył Dymerski, a chwilę później indywidualną akcją zakończoną pewnym uderzeniem popisał się wpuszczony z ławki Mateusz Sopoćko.

Mogło być nawet 4:1, gdy po rajdzie Michała Maka głową uderzał Arak, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Viktorii. Zamiast podwyższyć prowadzenie, gdańszczanie stracili dwie bramki w końcowych minutach i spotkanie zakończyło się remisem.

O godz. 15 polskiego czasu biało-zieloni zagrali z Suwon Samsung Bluewings z Korei Południowej. Na to spotkanie trener Stokowiec wystawił jedenastkę opartą w większości o zawodników, którzy jesienią grali u niego pierwsze skrzypce. Tak jak w poprzednich sparingach, zabrakło kontuzjowanego Lukasa HaraslinaPatryka Lipskiego, któremu zaordynowano odpoczynek.

Ponownie po 45 minut, identycznie jak w pierwszym piątkowym spotkaniu, zagrali Tomasz Makowski i Mateusz Sopoćko. Prowadzenie Lechii po nieco ponad kwadransie gry dał z rzutu karnego Flavio Paixao. Jeszcze przed przerwą Portugalczyk popisał się drugim golem po uderzeniu... z połowy boiska. Paixao mógł skompletować klasyczny hat-trick, ale pomiędzy zaliczonymi trafieniami skierował piłkę do siatki ze spalonego.

Po zmianie stron najlepszą okazję na gola miał Artur Sobiech, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Z kolei Michał Nalepa nie trafił czysto w piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sobiech zrehabilitował się jednak wykorzystując rzut karny, którym ustalił wynik spotkania.

Wartość piłkarzy Lechii Gdańsk przekroczyła 10 mln euro. Sprawdź, kto się do tego przyczynił najbardziej, a których zawodników ceny spadły i o ile

ZIMOWE SPARINGI LECHII GDAŃSK
Bilans: 5 meczów, 3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka, bramki 13:10
15.01 Gdańsk - Bytovia 4:4 (gra zamknięta dla kibiców i mediów)

21.01 Belek (Turcja) - Viitorul Konstanca (Rumunia) 2:1 (sparing przerwany w 49. minucie)
Bramki dla Lechii: Mateusz Żukowski, Patryk Lipski

25.01 Belek (Turcja) - Łudogorec Razgrad (Bułgaria) 1:0
Bramka: Żukowski

28.01 Belek (Turcja) - Odense (Dania) 0:2

1.02 Belek (Turcja) - Viktoria Koeln (Niemcy) 3:3
Bramki: Jakub Arak, Filip Dymerski, Żukowski

1.02 Belek (Turcja) - Suwon Samsung Bluewings (Korea Południowa) 3:0 (2:0)

• 5 2

• Remis z 4-ligowcem.. Panowie do roboty (5)

To nie jest nic dobrego.

• 24 59

• Makabra. 3:3 z 4 ligą.

• 6 23

• (3)

Czytałeś składy czy tylko nagłówek? Połowa naszej drużyny w tym meczu to również 4 liga

• 22 2

• (2)

Co Ty pie.. ,jaka 4 liga ? Oni zostali zakupieni do e-klasy a że niektórzy się nie łapią to nie zmienia faktu że wszyscy /może poza juniorami biorą godziwą kasę a w 4 lidze się nie płaci. Zrozumiałeś?

• 0 3

• Co się spinacie, noe znacie słowa znaczenia sparing ?

Czym się tu podniecać ?

• 3 0

• Skoro się nie łapią do składu to znaczy że poziom nie ten i grają w 4 lidze czyli tam gdzie powinni się ogrywać. Nie ma znaczenia czy za hajs czy za frytki. Zaskocze cię ale w 4 lidze tez sie zarabia. W Koeln pewnie wiecej niz u nas w 1 lidze. Takie sparingi są po to żeby sprawdzić kto może pomóc 1 drużynie a kto jest niewypałem a Ty się podniecasz bo jedni rezerwowi zremisowali z drugimi. Zrozumiales???

• 1 0

• brawo

Brawo młodzież! Żukowski *3. Super Gość.

• 37 9

• Wielka Lechia (2)

No proszę. Z Koeln zremisowali , tym z Niemiec.
    Wypłacono pieniążki to grają jak w Bundeslidze.

• 12 33

• Idź dopingować swoją drużynę

W tym swoim koszwały
      Wieśniaku

• 11 6

• O co chodzi ?

Brak pkt? Niedostanie się do jakiś eliminacji ? To jest sparing łosiu, testuje się co ma w klubie, czego nie rozumiesz ?

• 1 0

• (2)

Epokowy wynik. Jestem pod wrażeniem.

• 16 15

• Można gdzieś zobaczyć gola Flavio z połowy boiska? (1)

• 0 2

• To było boisko do piłki ręcznej

• 0 0

• Arak to drewno, Mak to samo, Michalak. Pozostali młodzi nie prezentują poziomu ekstraklasy. (6)

Wygląda na to, że w pierwszym składzie, przeciw Samsungowi wystąpi prawdopodobnie Hraslin. Ciekawe kto zagra na prawym skrzydle. Oby nie Flavio. Wtedy nie ma kto strzelać goli, a Flawio na skrzydło się nie nadaje. Nie rozumiem dlaczego Stokowiec cały czas upiera się przy tym ustawieniu, skoro nigdy się nie sprawdziło.

• 22 34

• Daj spokój Pinoko

• 8 1

• Flavio na skrzydle to brak skrzydła. Flavio fajnie się sprawdza jako wysunięty napastnik jak na początku sezonu. (1)

Na gole Sobiecha bym nie liczył. Arak ambitny ale ma słabą skuteczność w akcjach w których trzeba po prostu zdobyć gola