Rafał Sumowski
18 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 17:28 (18 września 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Gryf Wejherowo przed tygodniem przerwał passę 15 spotkań bez porażki Bałtyku Gdynia. W sobotę zmierzy się z Lechią II, która nie przegrała 3 ostatnich meczów. Na zdjęciu Łukasz Krzemiński. Gryf Wejherowo przed tygodniem przerwał passę 15 spotkań bez porażki Bałtyku Gdynia. W sobotę zmierzy się z Lechią II, która nie przegrała 3 ostatnich meczów. Na zdjęciu Łukasz Krzemiński.

Piłkarze Bałtyku Gdynia borykają się z kontuzjami, ale w piątek o godzinie 18:00 na Narodowym Stadionie Rugby od meczu z Pogonią Szczecin II postarają się rozpocząć nową passę gier bez porażki, gdyż poprzednia skończyła się na 15 spotkaniach. W sobotę o 11:00 przy Traugutta Lechia II Gdańsk z Gryfem Wejherowo, który to właśnie zatrzymał biało-niebieskich przez tygodniem. Rezerwy Arki Gdynia czeka natomiast wyjazdowe spotkanie z wiceliderem Grupy Bałtyckiej - GKS Przodkowo.

7. kolejkę w III lidze rozpocznie Bałtyk Gdynia. Podopieczni Marcina Martyniuka w piątek o godzinie 18 podejmą na Narodowym Stadionie Rugby zobacz na mapie Gdyni rezerwy Pogoni Szczecin.

Biało-niebiescy przed tygodniem w Wejherowie doznali pierwszej ligowej porażki od 28 marca kończąc serię piętnastu spotkań bez przegranej.

PRZERWANA PASSA BAŁTYKU

Przeciwko Gryfowi szkoleniowiec Bałtyku nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Arkadiusza Proeny i chorych Rolanda Kazubowskiego oraz Krzysztofa Rusinka, którzy dołączyli do pauzujących Marcina DettlaffaMarka Steinborna.

W piątek do dyspozycji trenera Martyniuka powinni być wszyscy wymienieni za wyjątkiem Dettlaffa, choć wciąż pod znakiem zapytania stoi występ Rusinka, który przeszedł szkarlatynę. Niestety, w Wejherowie dosyć poważnego urazu doznał Marcin Pettke, a czwartą żółtą kartkę złapał Radosław Krysiński, który tym samym ściągnął na siebie przymusową pauzę.

- Porażka z Gryfem popsuła nam nieco nastroje, ale nie chodzi o przerwaną passę. Ten temat w szatni w ogóle się nie pojawiał. Dla mnie istniał tak naprawdę jedynie w rozmowach z dziennikarzami. Mam jednak nadzieję, że w piątek zdobędziemy punkty, które pozwolą nam zachować miejsce w czołówce - mówi Marcin Martyniuk.

Wstęp na mecz Bałtyku kosztuje 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. Do wejścia na ten drugi uprawnieni są: panie, uczniowie, studenci, emeryci i renciści.

W sobotę o godzinie 11 o czwarty kolejny mecz bez porażki zagrają rezerwy Lechii Gdańsk, które na bocznym boisku stadionu przy Traugutta zobacz na mapie Gdańska zmierzą się z Gryfem. Będzie więc okazja, by wziąć trójmiejski odwet za przerwaną serię Bałtyku.

Wstęp dla kibiców jest bezpłatny. Trener Maciej Kalkowski do dyspozycji otrzyma zawodników, którzy nie zagrają w piątkowym meczu ekstraklasy na PGE Arenie przeciwko Pogoni Szczecin.

- Na razie nie znam decyzji trenera Machado, więc skład na mecz z Gryfem możemy poznać dopiero w piątek wieczorem - wyjaśnia trener Kalkowski.

Wsparcie z pierwszej drużyny nie zawsze jest jednak gwarantem zwycięstwa o czym gdańskie rezerwy przekonały się przed tygodniem. Wówczas mimo obecności w składzie Mateusza Możdżenia, Adam Dźwigały, Danijela Aleksicia, Adłana Kacajewa, Rudinilsona Silvy i strzelca bramki Diego Hoffmana tylko zremisowały na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

HOFFMAN STRZELA DLA LECHII, NA RAZIE W III LIDZE

Z wiceliderem Grupy Bałtyckiej GKS Przodkowo w sobotę o godzinie 16 zagrają rezerwy Arki Gdynia. Podopieczni Grzegorza Witta w środę uczestniczyli w wewnętrznym meczu kontrolnym z pierwszą drużyną.

- Nie spodziewam się jakiejś wielkiej rewolucji w moim zestawieniu. Z pierwszej drużyny zapewne otrzymam do dyspozycji młodych zawodników, którzy nie znajdą się w osiemnastce na mecz z Chojniczanką, który rozpocznie się 90 minut później w Gdyni - mówi trener Witt

WEWNĘTRZNY SPARING ARKI. BĘDZIE REWOLUCJA W SKŁADZIE?

Prawdopodobnie wśród zawodników rezerw znajdzie się rekonwalescent Maciej Dampc. 19-letni lewy obrońca w minionym sezonie zadebiutował w I lidze, ale stracił początek obecnych rozgrywek. Zawodnik przeszedł zabieg usunięcia uciążliwej narośli na stopie.

Wyniki 6 kolejki

• Bałtyk Koszalin - LECHIA II Gdańsk 2:2 (1:1)
  • Gryf Wejherowo - BAŁTYK Gdynia 3:1 (2:1)
  • ARKA II Gdynia - Chemik Police 2:0 (1:0)
  • Cartusia - Drawa Drawsko Pomorskie 0:1 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)
  • Leśnik Manowo - GKS Przodkowo 3:1 (2:1)
  • Astra Ustronie Morskie - KS Chwaszczyno 0:1
  • Rasel Dygowo - Kaszubia Kościerzyna 1:3

Miejsca

Opinie (20) 5 zablokowanych

• Klubem Gdyni jest SKS. ...SkS. ...a dlaczego.....bo innego nie ma (2)

• 48 12

• co to jest sks !!! (1)

szkolny klub sportowy !!!

• 3 3

• I znów ośmieszacie się komentując temat Bałtyku.