Bałtyk wygrał piąty mecz z rzędu

17 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 20:00 (17 maja 2014)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Znakomita passa Bałtyku trwa w najlepsze. Biało-niebiescy nie przegrali żadnego z ligowych spotkań odkąd zespół objął trener Marcin Martyniuk. Na zdjęciu Łukasz Krzemiński i Kewin Wesołowski. Znakomita passa Bałtyku trwa w najlepsze. Biało-niebiescy nie przegrali żadnego z ligowych spotkań odkąd zespół objął trener Marcin Martyniuk. Na zdjęciu Łukasz Krzemiński i Kewin Wesołowski.

Bałtyk Gdynia pokonał Drawę Drawsko Pomorskie 3:1 (1:0) notując piątą wygraną z rzędu. Od utrzymania w III lidze oddaliły się rezerwy Lechii Gdańsk, które podzieliły się punktami z GKS Manowo 1:1 (0:0). Gola na wagę remisu w ostatniej minucie gry zdobył Tsubasa Nishi. Nawet teoretycznych szans nie ma na utrzymanie Polonia Gdańsk, która przegrała z Kaszubią Kościerzyna 1:4 (0:3).

Bałtyk Gdynia - Drawa Drawsko Pomorskie 3:1 (1:0)
Bramki: Krysiński 3, Dettlaff 87, Krzemiński 90+2 - Pilch samobójcza 74

BAŁTYK: Tułowiecki - Skrzecz (80 Pettke), Pilch, Proena, Wesołowski - Krzemiński, Dettlaff, Szamp, Ziemak (58 Bułka) - Krysiński (69 Kazubowski), Rychłowski (80 Rasmus).

Gdynianie do sobotniego meczu przystąpili mając w meczowej osiemnastce aż dziesięciu młodzieżowców oraz juniorów. Kontuzje wyeliminowały z gry Janusza WeberaTomasza Piekarskiego, ale rozpędzeni gdynianie, którzy nie przegrali jeszcze ligowego meczu pod wodzą trenera Marcina Martyniuka, podtrzymali dobrą passę.

Worek z bramkami otworzył się już na samym początku spotkania, gdy akcję Szymona Rychłowskiego uderzeniem z piątego metra wykończył Radosław Krysiński , który trafił do siatki w trzecim kolejnym meczu.

- Mimo naszego prowadzenia, do przerwy mecz był bardzo równy. Obie drużyny miały swoje szanse, a goście trafili w poprzeczkę. Niestety, później daliśmy się zdominować rywalom i nie mogę być zadowolony z tego jak wyglądała nasza gra - mówi trener Martyniuk.

Zawodnikom Drawy nie dawał się pokonać znakomicie dysponowany Kacper Tułowicki. W końcu golkiper musiał jednak wyciągnąć piłkę z siatki. Na blisko kwadrans przed końcem meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niefortunnie interweniował obrońca gdynian Mateusz Pilch, który skierował piłkę do własnej bramki.

Niedługo później sędzia przyznał rzut karny za faul na wprowadzonym na boisku w drugiej połowie rekonwalescencie Krzysztofie Bułce. Jedenastkę na raty wykorzystał Marcin Dettlaff, który wykorzystał fakt, iż bramkarz odbił piłkę pod jego nogi.

- W końcówce spotkania Drawa rzuciła się do ataków i mieliśmy naprawdę trudne zadanie przed sobą. Na szczęście po jednym z naszych kontrataków na dobrą pozycję wyszedł Łukasz Krzemiński, który w doliczonym czasie gry przelobował bramkarza - dodaje trener Martyniuk.

- Seria zwycięstw, którą odnosimy, bardzo nas cieszy i na pewno poprawia atmosferę w zespole. Wygrana nad wiceliderem da nam chwilę oddechu, ale nie możemy zgubić koncentracji. Mimo końcowego wyniku, jakość gry pozostawiła dziś sporo do życzenia - zakończył szkoleniowiec Bałtyku.

Lechia II Gdańsk - GKS Manowo 1:1 (0:0)
Bramki: Romańczyk 63 - Nishi 90

LECHIA II: Szokaluk - Stolarski (46 Oualembo), Kamiński, Kostrzewa, Iwanowski - Pazio (21 Kaszuba, 71 Kugiel), Nishi - Łazaj (57 Gołuński), Kopka, Jagiełło - Buzała

Tsubasa Nishi zdobył wyrównującą bramkę dla Lechii II w 90. minucie meczu z GKS Manowo. Ten remis nie może jednak zadowalać gdańszczan, którym grozi spadek do IV ligi. Tsubasa Nishi zdobył wyrównującą bramkę dla Lechii II w 90. minucie meczu z GKS Manowo. Ten remis nie może jednak zadowalać gdańszczan, którym grozi spadek do IV ligi.
Po czterech kolejnych porażkach, punkt udało zdobyć się rezerwom Lechii. Dla gdańszczan mecz z GKS Manowo był jednak ósmym kolejnym bez zwycięstwa. To podopieczni Krzysztofa Wilka po raz ostatni odnieśli w ligowych rozgrywkach 23 marca nad Energetykiem Gryfino.

Po raz kolejny wielkiej jakości nie udało się wnieść do III ligi zawodnikom pierwszego zespołu. Do rezerw w sobotę skierowani zostali: Paweł Stolarski, Maciej Kostrzewa, Aleksander Jagiełło, Paweł Buzała, Adam PazioChristopher Oualembo.

Wprawdzie biało-zieloni zaczęli mecz przy Traugutta z animuszem, ale klarowne sytuacje strzeleckie stworzyli sobie dopiero przed przerwą. Najpierw po strzale Tsubasy Nishi piłka przeleciała nieznacznie nad spojeniem bramki, a następnie Japończyk uderzył wprost w bramkarza. Dobre okazje miał również Buzała, ale po pierwszym uderzeniu piłka poszybowała nad spojeniem słupka i poprzeczki, a kolejne obronił golkiper gości.

- Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu, szczególnie tuż przed przerwą. Niestety, boisko musiał opuścić Adam Pazio, którego "przytkało" po jednym ze starć. Brakowało nam dokładności, ale na szczęście goście praktycznie nie byli w stanie zagrozić Pawłowi Szokalukowi - mówi kierownik Lechii II Robert Rybakowski.

To jednak goście jako pierwsi zdobyli bramką po przerwie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Konrad Romańczyk, który głową umieścił piłkę w siatce.

Lechii udało się wyrównać tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Po wrzutce w pole karne Adam Gołuński zgrał piłkę do środka, a tam czekał już Niski, który zapewnił Lechii II jeden punkt. Gdańszczanie wciąż pozostają jednak poważnie zagrożeni relegacją i jeśli nie zaczną wygrywać, mogą opuścić III ligę.

Polonia Gdańsk - Kaszubia Kościerzyna 1:4 (0:3)
Bramki: Szuba 60 - Kwietniewski 4, Drzymała 30, Klawikowski 45, Wysiecki 68

POLONIA: Kamola - Kudan, Skowroński, Pikulski (65 Gornowicz), Wiącek - Sidor (72 Gierałtowski), Szuba, Cejer, K.Borkowski (80 Wons) - Mikołajczak (35 Cichocki) - Zgliński

Radosław Szuba strzałem zza pola karnego zdobył honorowe trafienie dla Polonii w meczu z Kaszubią. Radosław Szuba strzałem zza pola karnego zdobył honorowe trafienie dla Polonii w meczu z Kaszubią.
Nękanej kontuzjami Polonii najwyraźniej nie uda się dobrze pożegnać z III ligą. Gdańszczanie w pierwszej połowie meczu z Kaszubią dali kompletnie zdominować się rywalowi. Już na początku spotkania zamieszanie w polu karnym wykorzystał doświadczony napastnik Piotr Kwietniewski, który dał przyjezdnym prowadzenie.

Kaszubia prowadziła grę i w przeciwieństwie do gospodarzy stwarzała sobie dogodne sytuacje. Kwadrans przed przerwą podanie ze środka pola wykorzystał Michał Drzymała. Były gracz Bałtyku Gdynia wyszedł sam na sam z Patrykiem Kamolą i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Polonii.

Tuż przed końcem pierwszej połowy trafienie zaliczył Dawid Klawikowski, który dobrze odnalazł się w polu karnym i skierował do bramki piłkę wybijaną w zamieszaniu przez obrońcę.

Po zmianie stron rozluźnieni goście pozwolili Polonii na więcej, ale gdańszczanom nie było łatwo przedostać się w pole karne Kaszubii. Honorową bramkę dla gdańszczan uderzeniem z pierwszej piłki zza "szesnastki" zdobył Radosław Szuba. Odpowiedź była jednak szybka. W pole karne podanie otrzymał Adrian Wysiecki i zmusił Kamolę do wyciągania piłki z siatki po raz czwarty w tym meczu.

Chwilę później szansę na drugą bramką zmarnowała Polonia. Rzut karny po zagraniu ręką zmarnował bowiem Mateusz Wiącek. Jego intencje wyczuł Mateusz Machola, który ma za sobą grę w juniorskich zespołach Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Przed końcem spotkania bliski pokonania go był jeszcze Jakub Zgliński, ale uderzył w słupek.

Dla Polonii była to dziesiąty ligowy mecz bez zwycięstwa tej wiosny, co oznacza, że gdańszczanie w tej rundzie jeszcze nie wygrali. Trener Paweł Pagieła zapowiadał wprawdzie, że jego podopieczni będą chcieli honorowo pożegnać się z Grupą Bałtycką, ale jak na razie im to nie wychodzi. Do końca sezonu pozostały im trzy spotkania, by choć raz urwać rywalom komplet punktów.

Wyniki 27 kolejki

• POLONIA GDAŃSK - Kaszubia Kościerzyna 1:4 (0:3)
  • LECHIA II GDAŃSK - GKS Manowo 1:1 (0:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - Drawa Drawsko Pomorskie 3:1 (1:0)
  • Koral Dębnica - ARKA II GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 1:1 (1:0)
  • Chemik Police - Energetyk Gryfino 3:1 (1:1)
  • Cartusia - Pomorze Potęgowo 3:1 (2:1)
  • Bałtyk Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (0:0)

Opinie (74) ponad 10 zablokowanych

• Pagieła dożywotnio ma to stanowisko zamiar pełnić? (2)

• 12 3

• ta, bo kolejka się do Polonii ustawia ;) (1)

• 1 5

• Myślisz że nie znalazł by się jakiś młody trener z otwartym umysłem?

• 4 0

• Polonia papa z ligi już w tamtym sezonie miał być spadek (10)

W Gdańsku tylko jedna siła LECHIA!

Dużo się zemną nie zgodzi ale wątpię że kiedykolwiek Polonia osiągnie to co Lechia ale wiem prawda boli....

Czekam na minusy

• 7 47

• Jeżeli Polonia nie potrafi znaleść dobrego sponsora to ich problem a nie tylko na miasto ciągle liczyć (1)

• 8 5

• dew

tak pewnie dostała 4 mln z Miasta ha ha ha

• 5 3

• Nie osiągnie bo nie ma takich aspiracji i możliwości żeby tak doić miasto jak Lechia. (1)

• 10 4

• tak pewnie Polonia bedzie chcciała fuzji :))