Bałtyk wygrał derby w III lidze

7 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Zwycięskiego gola zdobył rezerwowy zawodnik Bałtyku Gdynia, Kamil Kurs. Zwycięskiego gola zdobył rezerwowy zawodnik Bałtyku Gdynia, Kamil Kurs.

Niewiarygodny przebieg miała druga połowa III-ligowych derbów Bałtyk Gdynia - Lechia II Gdańsk 3:2 (1:1). Goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, które wybronił rezerwowy bramkarz gospodarzy Patryk Lewiński. Bałtyk, grając w 10, zdołał także wywalczyć karnego i zamienił go na bramkę. Jakby tego było mało, tuż przed końcowym gwizdkiem, na listę strzelców wpisał się Kamil Kurs, a gdynianie odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Yehia - Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny, Cielecki - Wasielewski, Piekarski, Rusinek, Rychłowski, Bułka - Piec
Sędziowie: Aluszyk (Szczecin)
Widzów: 100
Bąk - Iwanowski, Garbacik, Jaroszek, Bobowski - Machaj, Czerwiński, Gorczyca, Sypniewski, Smuczyński - Duda
  • 46' Piec Zmiany Kurs
  • 56' Skrzecz Zmiany Kuźniarski
  • 70' Rusinek Zmiany Wesołowski
  • 78' Piekarski Zmiany Lewiński
  • 46' Sypniewski Zmiany Kaszuba
  • 57' Duda Zmiany Kugiel
  • 68' Czerwiński Zmiany Żmijewski
  • 73' Gorczyca Zmiany Kamiński
  • 28' Rychłowski
  • 83' Bułka
  • 90+3 Kurs
  • 42' Gorczyca
  • 54' Gorczyca
  • 33' Zbrzyzny
  • 90+2 Kuźniarski
  • 25' Czerwiński
  • 63' Iwanowski
  • 80' Machaj
  • 83' Garbacik
  • 77' Yehia

Trenerzy po meczu

Paweł Budziwojski Paweł Budziwojski
Paweł Budziwojski (Bałtyk) - 35 lat pracuje w piłce i czegoś podobnego nie przeżyłem. Dlatego ten sport jest tak kochany przez wszystkich. Dramaturgia dzisiejszego meczu jest dobrą reklamą III ligi. Strasznie go przeżywałem. Powiem szczerze, że w pewnym momencie zwątpiłem, ale końcówka musiała zadowolić każdego kibica Bałtyku. To cementuje zespół i pomaga w dalszych meczach.
W pierwszej połowie byliśmy drużyną lepszą. W drugiej graliśmy słabiej, zwłaszcza po czerwonej kartce. Właśnie wtedy zwątpiłem najbardziej. Uczulałem bramkarza w tygodniu, żeby nie robił takich rzeczy. Niestety nie posłuchał. Próbuje kiwać i wreszcie dostał nauczkę. Wypromowaliśmy jednak dzięki temu młodego bramkarza, który obronił dwa karne. Czasem w piłce trzeba mieć szczęście.
Jestem zadowolony z pracy duetu Rychłowski - Bułka. Pierwszy strzelił gola, drugi miał bramkę i dwie asysty. Do tego dołożył się jeszcze Kurs, który wrócił po kontuzji. Widać, że zespół się dociera i trzeba w niego wierzyć.

POLONIA GRZĘŹNIE NA DNIE III LIGI

Krzysztof Wilk Krzysztof Wilk
Krzysztof Wilk (Lechia II) - Na tragiczną końcówkę na pewno wpłynęły dwa nasze karne. Później dostaliśmy bramkę po długiej piłce za linię obrony. A właśnie na takie zagrania uczulałem swoich zawodników. Nie wiem, czemu zupełnie stracili koncentrację. Jeszcze w końcówce mieliśmy dobrą sytuację po przestrzelonym karnym, ale i jej nie wykorzystaliśmy. Pierwszy raz w karierze doświadczyłem czegoś takiego.
Wynik na pewno nie odzwierciedla tego, co pokazaliśmy na boisku. Kiedy jednak nie strzela się w klarownych sytuacjach, to trzeba przyjąć wynik z pokorą.
Jeśli chodzi o wykonanie karnych, to tak, jak mnie nauczano, wykonane źle. Pierwszy na siłę, w sam środek, a drugi do boku, wewnętrzną częścią stopy, na wysokości kolan, czyli tam, gdzie zawsze bramkarz doleci.

• Krzysztof Wilk

W ostatniej kolejce Bałtyk zremisował bezbramkowo w Kartuzach. Natomiast Lechia zremisowała 2:2 z Koralem Dębnica. Pierwszą (BAŁTYK) bramkę, którą w tym meczu strzelili goście można było uznać za gola kolejki.
Zawodnicy już na boisku.
Mecz rozpocznie Lechia.
1'
ZACZYNAMY
1'
Lechia natychmiast posłała piłkę pod pole karne Bałtyku, ale gdyńscy obrońcy wybili ją w aut.
2'
Smuczyński (LECHIA II) fauluje Skrzecza (BAŁTYK), szansa na dośrodkowanie w pole karne dla Bałtyku.
2'
Cielecki (BAŁTYK) posyła piłkę w "16", tam niefrasobliwie wybijają ją goście. Przed polem karnym futbolówkę zgarnął Bułka (BAŁTYK), strzelił, ale został zablokowany.
4'
Machaj (LECHIA II) próbował prostopadłego zagrania w pole karne, ale piłka została wybita w aut.
4'
Iwanowski (LECHIA II) na skrzydle, na wysokości "16" Bałtyku. Jego dośrodkowanie także zablokowane.
5'
Na środku boiska leży Piekarski (BAŁTYK). Udzielana jest mu pomoc medyczna.
6'
Aut dla gospodarzy, Piekarski (BAŁTYK) wraca na boisko.
6'
Iwanowski (LECHIA II) ostro fauluje Bułkę (BAŁTYK).
7'
Rusinek (BAŁTYK) na spalonym.
8'
Bobowski (LECHIA II) postanowił zagrać jeden na jednego ze Skrzeczem (BAŁTYK), ale piłka uciekła mu za linię końcową.
9'
Piec (BAŁTYK) nie może opanować piłki w "16", zgrywa do Piekarskiego (BAŁTYK), ten uderza ponad bramką Lechii.
9'
Machaj (LECHIA II) na prawo do Gorczycy (LECHIA II), ale ten dośrodkowuje poza linię końcową.
10'
Piec (BAŁTYK) chce wypuścić do przodu Bułkę (BAŁTYK), ale ten jest na spalonym.
12'
Piec (BAŁTYK) do Rychłowskiego (BAŁTYK), ten chce ograć czterech rywali i zalicza stratę.
13'
Bałtyk stara się raz prawym, raz lewym skrzydłem dostać się pod bramkę Bąka. Obie próby nieskuteczne.
15'
Czerwiński (LECHIA II) podaje wzdłuż bramki Bałtyku, ale Yehia (BAŁTYK) przecina lot piłki.
16'
Piec (BAŁTYK) jest "ścianą" na którą grają gospodarze jednak coraz trudniej mu zastawiać się.
17'
Kolejny spalony Bałtyku, za linią obrony Piec (BAŁTYK).
19'
Bułka (BAŁTYK) podaje w "16" do Pieca (BAŁTYK), którego uprzedza obrońca gości.
19'
Ładny przerzut na prawo do Rusinka jednak ten, pod presją, potyka się o własne nogi.
21'
Bałtyk od ładnych kilku minut nie schodzi z połowy Lechii.
22'
Lechia ponawia kontrę, Bobowski (LECHIA II) wrzuca w pole karne, tam niepilnowany wyskakuje do główki Czerwiński (LECHIA II), ale strzela obok słupka.
23'
Rychłowski (BAŁTYK) do Bułki (BAŁTYK), ten zwleka ze strzałem na 20 m, ale jest faulowany. Będzie dogodna okazja do strzału.
23'
Bułka (BAŁTYK) uderza w mur, piłka jednak przechodzi przez obrońców Lechii, chce do niej dopaść Wasielewski (BAŁTYK), ale zostaje uprzedzony przez piłkarza gości.
25'
Pierwsza (BAŁTYK) interwencja Yehi (BAŁTYK).
25'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (LECHIA II) po faulu na Wasielewskim.
26'
Machaj (LECHIA II) chciał wyprowadzić sam na sam z Yehią (BAŁTYK) Dudę (LECHIA II), podał jednak za mocno.
27'
Piekarski (BAŁTYK) podaje do Rusinka, ale do piłki najbliżej miał Bąk (LECHIA II).
28'
[1:0] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rychłowski. Bułka dośrodkował z rożnego z prawej strony boiska na krótki słupek. Tam do piłki wyskoczył strzelec bramki i umieścił piłkę w siatce.
28'
Na trybunach "Bałtyk Gdynia" i "jeszcze jeden"
30'
Po interwencji Bąka kolejny róg dla gospodarzy.
30'
Bułka (BAŁTYK) tym razem do Kokosińskiego (BAŁTYK). Obrońca faulował Bąka.
31'
Goście na spalonym.
33'
Żółtą kartką został ukarany Zbrzyzny (BAŁTYK), który złapał rywala za nogi.
34'
Bałtyk, dzięki autom, oddala się od własnego pola karnego, gdzie Lechię zaprowadził Iwanowski (LECHIA II).
35'
Rychłowski (BAŁTYK), zamiast podać do niepilnowanego na prawej stronie Bułki (BAŁTYK), strzela z ok. 30 m. Za lekko i niecelnie.
36'
Bułka (BAŁTYK) zmierza wykonać kolejny rzut rożny.
37'
Teraz dośrodkowuje na dalszy słupek do Pieca (BAŁTYK), ten nie dochodzi do strzału.
37'
Kontra gości. Sypniewski (LECHIA II) w polu karnym Bałtyku, podaje do Gorczycy (LECHIA II), ten, będąc sam na sam z Yehią (BAŁTYK), przenosi piłkę nad poprzeczką. To i tak nie ma znaczenia, gdyż sędzia boczny uniósł chorągiewkę.
39'
Skuteczna interwencja Bąka.
39'
Wolny dla Lechii, szansa na dośrodkowanie w "16".
40'
Machaj (LECHIA II) po ziemi, Duda (LECHIA II) blokowany na 5. metrze, do piłki dopada Garbacik (LECHIA II), ale po przebitce strzela obok bramki.
41'
Wasielewski (BAŁTYK) prostopadłym podaniem uruchomił Pieca (BAŁTYK), którego uprzedził Bąk (LECHIA II).
42'
Skrzecz (BAŁTYK) fauluje Gorczycę (LECHIA II), Machaj (LECHIA II) otrzyma kolejną szansę na dośrodkowanie.
42'
[1:1] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gorczyca, który po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym doszedł do strzału i bez problemów pokonał Yehię.
44'
Faul na Piekarskim (BAŁTYK), teraz Bułka (BAŁTYK) może wrzucać w "16" Lechii.
44'
W polu karnym najwyżej wyskoczył Bąk (LECHIA II).
45+1
Piekarski (BAŁTYK) podaje na głowę Pieca (BAŁTYK), ale ten nie doszedł do strzału.
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
46'
BAŁTYK ZACZYNA DRUGĄ POŁOWĘ
46'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sypniewski, w jego miejsce wchodzi Kaszuba.
46'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piec, w jego miejsce wchodzi Kurs.
49'
Dużo gry w środku pola.
50'
Cielecki (BAŁTYK) fauluje Smuczyńskiego (LECHIA II).
51'
Piekarski (BAŁTYK) na lewo do Bułki (BAŁTYK), ten w pole karne, ale z piłką minął się niepilnowany Kurs (BAŁTYK).
53'
Machaj (LECHIA II) do Smuczyńskiego (LECHIA II) i spalony.
54'
Skrzecz (BAŁTYK) za linią boczną, będzie potrzebna zmiana.
54'
[1:2] LECHIA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gorczyca. Machaj zabrał piłkę Kokosińskiemu, wszedł w pole karne, wycofał do Gorczycy, a ten spokojnie przymierzył w samo okienko!
56'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skrzecz, w jego miejsce wchodzi Kuźniarski.
56'
Piekarski (BAŁTYK) ładnie z wolnego nad murem. Dobra interwencja Bąka.
57'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi Kugiel.
58'
Bułka (BAŁTYK) przedziera się w pole karne Lechii, tam niespodziewanie piłkę zabiera mu Kurs (BAŁTYK), który jest na spalonym.
59'
Kugiel (LECHIA II) strzela zbyt lekko po dośrodkowaniu Machaja (LECHIA II).
60'
Gospodarze na spalonym.
61'
Machaj (LECHIA II) strzela z wolnego, dobrze interweniuje Yehia (BAŁTYK).
61'
Bułka (BAŁTYK) do Rychłowskiego (BAŁTYK), ten biegnie z piłką ok. 30 m, ale czemu nie podaje?
62'
Rzut rożny dla gospodarzy.
62'
Bułka (BAŁTYK) dośrodkowuje na długi słupek, piłkę wyłapuje Bąk (LECHIA II).
63'
Żółtą kartką został ukarany Iwanowski (LECHIA II), za odrzucenie piłki po gwizdku.
63'
Kurs (BAŁTYK) płasko w pole karne. Piłkę wybijają goście.
64'
Podanie do Bułki (BAŁTYK), ten przepuszcza futbolówkę, a do niej dobiega Bąk (LECHIA II).
65'
Wolny dla gospodarzy, Bułka (BAŁTYK) dostanie szansę na dośrodkowanie.
65'
Bułka (BAŁTYK) ładnie dośrodkowuje, ale z piłką mijają się kolejno Rychłowski (BAŁTYK) i Kurs (BAŁTYK).
66'
Lechia oddala grę od swojego pola karnego i wywalczyła rzut rożny.
67'
Machaj (LECHIA II) najpierw do Iwanowskiego (LECHIA II) na bliższy słupek, ale ten zablokowany, Machaj (LECHIA II) po raz drugi, tym razem na środek do Kaszuby (LECHIA II), a ten strzela obok bramki.
68'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czerwiński, w jego miejsce wchodzi Żmijewski.
70'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rusinek, w jego miejsce wchodzi Wesołowski.
71'
Kuźniarski (BAŁTYK) podaje do Kursa (BAŁTYK), ale ten na spalonym.
72'
Lechia zaczęła kontrolować grę.
72'
"Bałtyk" niesie się z trybun
73'
LECHIA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gorczyca, w jego miejsce wchodzi Kamiński.
74'
Bułka (BAŁTYK) pędzi z piłką lewą stroną, ale wybiega na aut.
75'
Lechia wyszła z kontrą, piłkę na 18. metrze zgrał sobie klatką piersiową Kugiel (LECHIA II), uderzył, ale ładną interwencją popisał się Yehia (BAŁTYK).
76'
Bułka (BAŁTYK) podaje górą w pole karne, głową strzela Kurs (BAŁTYK), ale zupełnie mu to nie wychodzi.
77'
Yehia (BAŁTYK) drybluje w polu karnym z Kugielem (LECHIA II), traci piłkę, fauluje i karny!
czerwona kartka
77'
Yehia (BAŁTYK) otrzymał czerwoną kartkę.
78'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piekarski, w jego miejsce wchodzi Lewiński.
78'
Machaj (LECHIA II) z karnego strzela w środek bramki, Lewiński (BAŁTYK) broni nogami!!!
80'
Żółtą kartką został ukarany Machaj (LECHIA II) za faul na Bułce.
81'
Lewiński (BAŁTYK) wyłapuje dośrodkowanie.
82'
Bułka (BAŁTYK) faulowany przez Garbacika (LECHIA II) i karny!!!
83'
Żółtą kartką został ukarany Garbacik (LECHIA II).
83'
[2:2] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bułka. Pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając w prawy róg bramki Bąka.
84'
A trener Budziwojski tak świętował gola, że został odesłany przez sędziego na trybuny.
85'
Rychłowski (BAŁTYK) strzela sprzed pola karnego. Obok bramki.
85'
"Jeszcze jeden" krzyczą kibice Bałtyku
87'
Żmijewski (LECHIA II) próbuje dograć do Kugiela (LECHIA II), ale piłkę zgarnia Cielecki (BAŁTYK).
88'
Iwanowski (LECHIA II) dośrodkowuje, ale przerzuca całą "16".
89'
Faul na Wasielewskim (BAŁTYK).
89'
"Rychu, zostań z tyłu" krzyczy z trybun trener Budziwojski.
90'
Rychłowski (BAŁTYK) dwa razy strzela, za każdym razem zostaje zablokowany, przed polem karnym piłkę przejmuje Wesołowski (BAŁTYK), ale uderza niecelnie.
90'
Sędzia dolicza 4 minuty.
90+1
Iwanowski (LECHIA II) faulowany w polu karnym i po raz kolejny sędzia pokazuje "wapno"!!!
90+1
Kugiel (LECHIA II) strzela Lewiński (BAŁTYK) broni!!!!
90+1
Kamiński (LECHIA II) uderza po rzucie rożnym, już cieszy się ze zdobycia gola, ale ponownie piłkę wybija Lewiński (BAŁTYK)!
90+2
Żółtą kartką został ukarany Kuźniarski (BAŁTYK).
90+3
[3:2] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kurs. Gospodarze wyprowadzili kontrę, Bułka wrzucił piłkę za linię obrony Lechii do Kursa, a ten pokonał w sytuacji sam na sam Bąka!
90'

Wyniki 6 kolejki

• Gwardia Koszalin - POLONIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - LECHIA II GDAŃSK 3:2 (1:1)
  • ARKA II GDYNIA - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:2)
  • Pogoń II Szczecin - Cartusia 2:0 (1:0
  • Chemik Police - Bałtyk Koszalin 2:2 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - Koral Dębnica 1:0 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Kaszubia Kościerzyna 1:1 (1:0)
  • Leśnik/Rossa Manowo - Pomorze Potęgowo 2:1 (1:1)

Opinie (110) ponad 20 zablokowanych

• Wspaniały mecz przyjaźni ! Bramki, rzuty karne, cudowne zagrania (1)

• Team Wejherowo (6)

Ja sie pytam gdzie Wejherowskie Kadluby? Pepe i spólka, świętujecie na rynku?

• 25 34

• Twardzielu internetowy (2)

A ja sie pytam , jak takiego twardziela zgrywasz tak gdzie byles jak po raz kolejny kibice Ruchu Chorzow sie panoszyli po Gdyni?? Tez huczales na internecie czy pokazales jaki jestes twardy i wyszedles z domu by stawic im czola?