Polonia Gdańsk jedną nogą w IV lidze

15 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Piłkarze Polonii Gdańsk mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w III lidze. Piłkarze Polonii Gdańsk mają już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w III lidze.

Piłkarze Polonii Gdańsk przegrali 0:1 (0:1) wyjazdowy mecz z Cartusią i znaleźli się o krok od degradacji do IV ligi. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył obrońca Łukasz Andrychowski, który jeszcze w minionym sezonie grał w barwach gdańszczan. Na kolejkę przed końcem sezonu, Polonia traci dwa punkty do bezpiecznej 13. lokaty, którą zajmuje Energetyk Gryfino. Porażki 0:2 (0:0) w Koszalinie z Gwardią doznały także rezerwy Lechii Gdańsk, które w ostatnim meczu zagrają z... Energetykim.

Cartusia - Polonia Gdańsk 1:0 (1:0)
Bramka: Andrychowski 42

POLONIA: Cimanowski - Stanisławski, Skowroński, Rusinek (89 Wojtowicz), Wiącek (72 Mikołajczak) - Anusik (89 Szuba), Kozłowski (72 Jaśniewski), Osłowski, Zgliński - Rychłowski, Piątkowski

Polonia zmarnowała okazję by walkę o ligowy byt bezwarunkowo przedłużyć do ostatniej kolejki. W Kartuzach gdańszczanie jeszcze w pierwszej połowie mieli wprawdzie sytuacje, które przy lepszych decyzjach mogły poważnie zagrozić gospodarzom, ale z reguły brakowało im ostatniego podania lub świetnie spisywał się dobrze dysponowany bramkarz Kacper Tułowiecki.

BEZBRAMKOWY REMIS W DERBACH GDYNI BAŁTYK - ARKA II

Ofensywna niemoc obróciła się przeciwko zespołowi Pawła Pagieły tuż przed przerwą, gdy prawą stroną "urwał" się Łukasz Andrychowski. Wychowanek Lechii Gdańsk, który jeszcze w minionym sezonie występował w barwach Polonii, wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Radosława Cimanowskiego.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Tuż przed końcowym gwizdkiem mogło być 2:0 dla Cartusii, ale jeszcze przed polem karnym nieprzepisowo interweniował Cimanowski, który został ukarany czerwoną kartką. Wobec tego gdańszczanie na ostatnie minuty musieli zdjąć z boiska Łukasza Rusinka, by między słupki mógł wejść Sebastian Wojtowicz.

Rezultat nie uległ już zmianie, a Polonia stanęła w obliczu bardzo trudnej sytuacji. Wprawdzie w Dębnicy rywal w walce o utrzymanie - Dąb Dębno przegrał aż 2:7 (1:5), ale zwycięstwo nad rezerwami Pogoni Szczecin odniósł Chemik Police, a na remis z Drawą Drawsko Pomorskie zagrał Energetyk Gryfino.

Oznacza to, że na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonia do bezpiecznego 13. miejsca traci dwa punkty. Aby się utrzymać, musi wygrać za tydzień, gdy zagra z Błękitnymi Stargard Szczeciński, a więc najlepszym zespołem III ligi, który już wywalczył awans o klasę wyżej.

Jednocześnie swój mecz z rezerwami Lechii Gdańsk zremisować lub przegrać będzie musiał Energetyk, który w przypadku identycznego dorobku jak Polonia znajdzie się od niej niżej. Oba zespoły wygrały w bezpośrednich starciach po jednym spotkaniu różnicą dwóch goli, ale gdańszczanie na wyjeździe zdobyli dwa trafienia, a Energetyk ani jednego.

- Po raz pierwszy jestem tak zły na zawodników. Graliśmy mecz o życie, ale w ogóle tego nie było widać na boisku. Wyróżniał się Maciej Osłowski, który od nowego sezonu będzie grał w Gryfie Wejherowo. Mimo to dał z siebie wszystko, ale sam meczu nie mógł wygrać. Widocznie zasługujemy na spadek. Na pewno sto procent poparcia ma u mnie trener Pagieła i to mogę zapowiedzieć już teraz, że nie wyobrażam sobie, by ktoś go zastąpił - powiedział po meczu prezes Polonii Łukasz Jeżewski.

Gwardia Koszalin - Lechia II Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki: Poczobut 66, Magdziński 86

LECHIA II: Rosa - Bielawski, Iwanowski, Zbrzyzny, Przybylski - Brzeski, Kaszuba, Żmijewski, Czerwiński, Karwat (46 Gorczyca) - Czychowski (72 Gac).

Biało-zieloni, choć wciąż zajmują w tabeli wysoką trzecią lokatę, ze względu na kadrowe ograniczenia nie są jednak w ostatnim czasie zespołem, który regularnie zbiera punkty. W Koszalinie gdańszczanie zagrali w młodzieżowym zestawieniu i przegrali z Gwardią 0:2. To trzecia porażka z rzędu Lechii II.

Jednak wcale nie musiało do niej dojść. Podopieczni Tomasza Untona już po pierwszych dwóch minutach sobotniego meczu mogli prowadzić 2:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Andrzej KaszubaPaweł Czychowski. Pierwszy uderzał niedokładnie piłkę głową, a drugi posłał futbolówkę wprost w bramkarza.

W drugiej połowie Lechia straciła gola po indywidualnym błędzie Adriana Bielawskiego, ale dążyła do wyrównania. Groźna kontra Gwardii na kilka minut przed końcem meczu skończyła się jednak idealną sytuacją, której koszalinianie nie omieszkali wykorzystać.

• BAŁTYK GDYNIA - ARKA II GDYNIA 0:0
  • Gwardia Koszalin - LECHIA II GDAŃSK 2:0 (0:0)
  • Cartusia - POLONIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
  • Błękitni Stargard Szcz. - Gryf Słupsk 5:1 (2:0)
  • Chemik Police - Pogoń II Szczecin 2:0 (2:0)
  • Koral Dębnica - Dąb Dębno 7:2 (5:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Barlinek 5:1 (2:1)
  • Energetyk Gryfino - Drawa Drawsko Pomorskie 1:1 (0:1)
  • zaległy mecz 19. kolejki:
  • Koral Dębnica - Chemik Police 0:2 (0:2)

Opinie (12) 1 zablokowana

• BRAWO TRENER;)

Rewelacja trenerze udało się panu w końcu spaść -jesteśmy z pana i z pana decyzji"dumni"-Gratulacje:(To się należało panu ale nie zawodnikom ale to oni ponieśli kleskę dzięki pańskim zagrywkom:(

• 15 5

• po prostu

Cartusia jest zespołem lepszym i dlatego utrzyma się w III lidze. Życzę Poloni powrotu za rok. Choć jeszcze nie wiadomo kto wyleci z III ligi. Nie wszystkich będzie stać finansowo

• 7 5

• (3)

W Gdańsku tylko Lechia! Widać że nie nic nie znaczycie skoro Lechii rezerwy są wyrzej niż wasz pierwszy skład haha.