• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Bałtyk zakontraktował Wojciecha Zyskę

ras.
5 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 
Opinie (17)
aktualizacja: godz. 21:59 (5 sierpnia 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Nikola Leković (na zdjęciu) i Tiago Valente uchronili Lechię przed stratą choćby bramki w sparingowym meczu z Wierzycą. Cóż z tego skoro dla biało-zielonych nie miał kto strzelać. Nikola Leković (na zdjęciu) i Tiago Valente uchronili Lechię przed stratą choćby bramki w sparingowym meczu z Wierzycą. Cóż z tego skoro dla biało-zielonych nie miał kto strzelać.

Rezerwy Lechii Gdańsk wsparte Nikolą Lekoviciem i Tiago Valente zremisowały na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Wierzycą Pelplin. Ostatni sparing podopieczni Adama Fedoruka rozegrają w sobotę o godz. 11 z KS Chwaszczyno. O tej samej porze w Gniewinie rezerwy Arki Gdynia zagrają z drużyną U-19 z Emiratów Arabskich, zaś o godz. 17 Bałtyk Gdynia zakończy letnie przygotowania w Rumi meczem z Orkanem. Biało-niebieskich wzmocnił Wojciech Zyska, który rozegrał 16 meczów w ekstraklasie.Wierzyca Pelplin - Lechia II Gdańsk 0:0
LECHIA II: Raniowski - Goerke, Powszuk (46 Niburski), Valente (75 Głon), Leković - Danowski, Wolski - Górski, Toporek (56 Woźniak), Letniowski (22 Bubiec) - Teresiński (77 Filipek)


Rezerwy biało-zielonych do Pelplina pojechały z dwójką graczy odsuniętych niedawno od pierwszego zespołu: Tiago Valente i Nikolą Lekoviciem. Ponadto w meczu udział wzięła trójka graczy testowanych: 18-letni obrońca Krzysztof Niburski z Concordii Elbląg, 17-letni pomocnik Maciej Bubiec z MKS Piaseczno (w czerwcu był na testach w Legii Warszawa) oraz 17-letni napastnik Jakub Filipek z Potoku Pszczółki.

Podopieczni Adama Fedoruka mieli przewagę w starciu z beniaminkiem III ligi, ale o ile dobrze prezentowali się w obronie zasilonej graczami z ekstraklasy, o tyle w ataku razili nieskutecznością. Po przerwie inicjatywę na 10 minut przejęli gospodarze, jednak później obraz gry przypominał ten znany z pierwszej połowy.

- Trochę zimnej krwi i piłka byłaby w bramce, bo mieliśmy ku temu sytuacje. Zdecydowanie zabrakło nam skuteczności w ataku - relacjonuje kierownik drużyny Robert Rybakowski.
Ruchy kadrowe w Lechii II Gdańsk przed sezonem 2015/16
Odeszli: Paweł Czychowski (napastnik, Gryf Wejherowo), Hieronim Gierszewski (napastnik, do pierwszej drużyny)

Przybyli: Nikola Leković (obrońca), Donatas Kazlauskas (pomocnik), Tiago Valente (obrońca), Damian Podleśny (bramkarz) - wszyscy z pierwszej drużyny, Cezary Głon (obrońca, z juniorów), Tomasz Makowski (pomocnik, SMS Łódź)

Mogą przybyć: Krzysztof Niburski (obrońca, Concordia Elbląg), Maciej Bubiec (pomocnik, MKS Piaseczno), Jakub Filipek (pomocnik, Potok Pszczółki), Artur Stawikowski (obrońca, z juniorów)

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk
2 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki bramki 9:10
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) 1:1 (0:1)
Bramka: Gołuński

22 lipca (Grodzisk Wielkopolski) KS Polkowice 2:0 (2:0)
Bramki: Zieliński, Danowski

26 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) 2:3 (1:1)
Bramki: Kazlauskas, Zieliński

29 lipca (Przodkowo) GKS Przodkowo (III liga) 1:6 (0:2)
Bramka: Gierszewski

1 sierpnia (Kartuzy) Cartusia (III liga) 3:0 (2:0)
Bramki: Pawłowski 2, Gierszewski

5 sieprnia (Pelplin) Wierzyca Pelplin (III liga) 0:0

8 sierpnia (Chwaszczyno) KS Chwaszczyno (III liga) godz. 11

Przypomnijmy, że sezon w III lidze rozpocznie się w weekend 15-16 sierpnia. Najbliższy i ostatni letni sparing czeka Lechię II w sobotę o godz. 11 na wyjeździe z KS Chwaszczyno. O tej samej porze letnie przygotowania zakończą rezerwy Arki Gdynia, które w Gniewinie zagrają z drużyną U-19 z Emiratów Arabskich, zaś Bałtyk Gdynia zagra o godz. 17 w Rumi z miejscowym Orkanem.

Wojciech Zyska w 2013 roku, mimo zaledwie 19 lat był w radzie drużyny Lechii i nawet zdarzyło mu się zagrać w ekstraklasie z kapitańską opaską. Ostatecznie w Gdańsku kariery nie zrobił, a i epizod w Płocku nie dał mu regularnej gry choćby w I lidze. Teraz będzie próbował odbudować się w III-ligowym Bałtyku. Wojciech Zyska w 2013 roku, mimo zaledwie 19 lat był w radzie drużyny Lechii i nawet zdarzyło mu się zagrać w ekstraklasie z kapitańską opaską. Ostatecznie w Gdańsku kariery nie zrobił, a i epizod w Płocku nie dał mu regularnej gry choćby w I lidze. Teraz będzie próbował odbudować się w III-ligowym Bałtyku.
W barwach Bałtyku już jako oficjalny gracz biało-niebieskich zaprezentuje się Wojciech Zyska, który w Gdyni trenuje od końca lipca. 45 minut, które rozegrał w drugiej połowie wygranego 3:1 (3:1) meczu ze Stolemem Gniewino wystarczyło, by przekonać do siebie trenera Marcina Martyniuka.

ZYSKA CHCE WRÓCIĆ DO TRÓJMIASTA

Wychowanek Olimpii Sztum latem 2012 roku trafił do Lechii Gdańsk, gdzie za kadencji Bogusława Kaczmarka zadebiutował w wieku 18 lat ekstraklasie. Łącznie przez dwa sezony zagrał na tym szczeblu w 16 spotkaniach (w tym także u Michała Probierza, u którego dwukrotnie wystąpił nawet z kapitańską opaską). W lipcu 2013 miał okazję zagrać w towarzyskim meczu przeciwko FC Barcelonie na PGE Arenie.

Rok temu Zyska trafił do I-ligowej Wisły Płock. W jej barwach zaliczył jednak zaledwie dziewięć występów w tym jeden w Pucharze Polski. Teraz zdecydował się na powrót do Trójmiasta, ale już jako gracz III-ligowego Bałtyku. W Gdyni defensywny pomocnik powinien być sporym wzmocnieniem, tym bardziej, że dobrze zna specyfikę gry na niższym szczeblu rozgrywek. W III lidze grał już w Gryfie Tczew zanim trafił do Lechii, a następnie w rezerwach biało-zielonych, dla których wystąpił w 19 meczach.

Gdynianie zrezygnowali z testowanych w ostatnim czasie Damiana Kupisza i Damiana Matysa, zaś Łukasz Ostrowski trafił na wypożyczenie do Granicy Kętrzyn, z której trafił do Bałtyku rok temu. Blisko podpisania kontraktów z Bałtykiem są natomiast: wychowanek Lechii Patryk Brzeski z Cartusii oraz Rafał Pietrewicz.

Pierwszy grał już po 45 minut w sparingach ze Startem Warlubie i Stolemem Gniewino. Drugi to 21-letni pomocnik, który w sobotę ma zadebiutować przeciwko Orkanowi Rumia. Może on zostać wypożyczony z Olimpii Elbląg, gdzie będzie mu trudniej o występy po skończeniu wieku młodzieżowca.

To będą prawdopodobnie ostatnie wzmocnienia biało-niebieskich. W Gdyni dopuszczają jeszcze ewentualne pozyskanie napastnika, choć i tu pole manewru nie jest wcale małe, gdyż oprócz Krzysztofa Rusinka, Sebastiana Żołnowskiego i leczącego kontuzję Radosława Krysińskiego w ataku mogą w razie potrzeby zagrać Mariusz Węgliński bądź Krzysztof Bułka.

RUSINEK MIAŁ SZKOLIĆ W LECHII, ALE ZOSTAJE GRAĆ W BAŁTYKU

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Wojciech Zyska (pomocnik, Wisła Płock), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Piotr Wieczorek (obrońca, Broń Radom), Sebastian Żołnowski (napastnik, wypożyczenie z Puszczy Niepołomice), Krzysztof Bułka (pomocnik, Kotwica Kołobrzeg), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Rafał Pietrewicz (pomocnik, Olimpia Elbląg, wypożyczenie), Patryk Brzeski (pomocnik, Cartusia)

Byli na testach: Damian Kupisz (pomocnik, Sparta Brodnica), Damian Matys (pomocnik, Arka Gdynia), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania),

Odeszli: Łukasz Ostrowski (obrońca, wypożyczenie do końca sezonu do Granicy Kętrzyn), Szymon Rychłowski (napastnik, Polonia Gdańsk), Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejherowo), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki 11:7
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
chw
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga) 2:1 (2:0)
Bramki: Rasmus, Klecha

25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga) 5:0 (2:0)
Bramki: Żołnowski 3, Wesołowski, Proena

29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga) 3:1 (3:1)
Bramki: Bułka, Żołnowski, Rasmus

1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga) 0:0
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga) godz. 17
ras.

Opinie (17) 1 zablokowana

 • Powodzenia!

  • 26 9

 • Tak Lechia niszczy młodzież:(

  • 19 17

 • dmitrzyka pogoniono...ufffff (6)

  Oby w Bałtyku nadszedł czas zwycięstw! Teraz robi się w nim porządek. Po co brano takiego słabego zawodnika jak Dmitrzyk??? Takie nieprzemyślane decyzje niszczą klub.

  • 2 10

  • (5)

   Zygam juz twoimi wpisami o tym dmitrzyku....

   • 8 3

   • (3)

    Sie przyczepiles tego Dmitrzyka. Chlop w Tczewie jest kapitanem ma zniżke w domu handlowym a ty z nim jedziesz.

    • 7 1

    • Pojechal tam gdzie jego miejsce...na wieś.

     • 1 0

    • (1)

     Ma znizke na rzek do wlosów?

     • 1 0

     • A gdzie tam

      Raczej na Clearasil. Miejsce w reklamie gwarantowane.

      • 1 0

   • A to twój kochas?

    • 4 0

 • Rezerwy

  Że Leko jest w rezerwach to jest qwa skandal! Nie wiem co się dzieje ale dobrze nie jest..

  • 25 0

 • LekoWroc!!! Do ekstraklasy !!
  gra w obronie i bramka nie stracona !!!
  Z Juve miał zagrać ale dzień przed meczem zarząd zdurnial kolejny raz !!
  Brzeczek bądź trenerem co decyduje albo wracaj pieszo do Częstochowy !!

  • 13 3

 • Jeszcze tylko kilka miesięcy i...

  ...znowu będą derby z Arką. W pierwszej lidze!

  • 3 12

 • Lechia i skuteczność to dwie różne sprawy. Co za dramat, nawet w rezerwach

  • 4 1

 • Zarządzie słyszysz głos ludu !!!

  Biało-Zielona rodzina za powrotem Leko do 1 zespołu.!!!

  • 13 6

 • Leko

  Wróć

  • 4 2

 • gdzie ukryliście wychowanka..

  co się stało z Lukaszem Kopka ? Godny następca Mili,Łukasika a rozpłynął się w powietrzu!

  • 2 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Bałtyku

Stolem Gniewino
65% BAŁTYK Gdynia
11% REMIS
24% Stolem Gniewino

Tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Olimpia Grudziądz 10 7 2 1 27:8 23
2 GEDANIA GDAŃSK 10 7 2 1 28:16 23
3 Świt Skolwin 10 6 3 1 27:8 21
4 Zawisza Bydgoszcz 10 7 0 3 26:14 21
5 Pogoń II Szczecin 10 6 3 1 16:7 21
6 Błękitni Stargard 10 5 4 1 20:12 19
7 KP Starogard Gdański 10 5 3 2 12:9 18
8 Polonia Środa Wielkopolska 10 5 1 4 21:20 16
9 Stolem Gniewino 10 4 1 5 14:20 13
10 Sokół Kleczew 10 3 3 4 13:16 12
11 Unia Swarzędz 10 3 3 4 12:17 12
12 Pogoń Nowe Skalmierzyce 10 3 1 6 17:25 10
13 Vineta Wolin 10 3 1 6 12:25 10
14 Cartusia Kartuzy 10 3 0 7 10:14 9
15 Jarota Jarocin 10 2 3 5 15:21 9
16 Unia Janikowo 10 2 2 6 12:20 8
17 Unia Solec Kujawski 10 1 2 7 8:22 5
18 BAŁTYK GDYNIA 10 0 2 8 8:24 2
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.

Wyniki 10 kolejki

 • GEDANIA 1922 GDAŃSK - BAŁTYK GDYNIA 3:2 (2:1)
 • Świt Skolwin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 6:0 (3:0)
 • Cartusia Kartuzy - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:1)
 • Błękitni Stargard - Unia Janikowo 3:1 (1:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Pogoń II Szczecin 2:0 (2:0)
 • Olimpia Grudziądz - KP Starogard Gdański 1:3 (0:0)
 • Stolem Gniewino - Unia Swarzędz 4:1 (4:1)
 • Sokół Kleczew - Vineta Wolin 1:2 (0:0)
 • Unia Solec Kujawski - Jarota Jarocin 2:2 (1:0)

Ostatnie wyniki Bałtyku

Olimpia Grudziądz
3% BAŁTYK Gdynia
4% REMIS
93% Olimpia Grudziądz

Najbliższy mecz Lechii

8 października 2022, godz. 20:00
66% Cracovia
16% REMIS
18% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 14 27 64.3%
2. Marcin Bqrczewski 10 26 80%
3. Katarzyna Ziembicka 14 26 57.1%
4. Henryk Kiszka 13 25 61.5%
5. Renata Koczyńska 14 25 57.1%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Pogoń Szczecin 11 6 3 2 18:12 21
2 Legia Warszawa 11 6 3 2 14:13 21
3 Wisła Płock 11 6 2 3 22:12 20
4 Raków Częstochowa 10 6 2 2 18:9 20
5 Cracovia 11 5 2 4 14:9 17
6 Widzew Łódź 11 5 2 4 14:10 17
7 Jagiellonia Białystok 11 4 4 3 19:13 16
8 Zagłębie Lubin 11 4 4 3 11:13 16
9 Stal Mielec 11 5 1 5 14:17 16
10 Lech Poznań 10 4 3 3 11:9 15
11 Warta Poznań 11 4 2 5 10:12 14
12 Radomiak Radom 11 4 2 5 11:15 14
13 Górnik Zabrze 10 3 4 3 16:16 13
14 Śląsk Wrocław 11 3 4 4 9:15 13
15 Piast Gliwice 10 3 2 5 11:12 11
16 Korona Kielce 11 3 2 6 13:17 11
17 Miedź Legnica 10 1 2 7 11:20 5
18 LECHIA GDAŃSK 10 1 2 7 9:21 5
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 11 kolejki

 • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 2:1 (2:1)
 • Radomiak Radom - Cracovia 0:2 (0:1)
 • Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 2:3 (1:2)
 • Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0
 • Miedź Legnica - Stal Mielec 0:2 (0:2)
 • Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4:1 (1:1)
 • Widzew Łódź - Raków Częstochowa 0:0
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Ostatnie wyniki Lechii

Pogoń Szczecin
1 października 2022, godz. 20:30
71% Pogoń Szczecin
15% REMIS
14% LECHIA Gdańsk
Jagiellonia Białystok
49% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
36% Jagiellonia Białystok

Relacje LIVE

Najczęściej czytane