Wiadomości

Bałtyk zakontraktował Wojciecha Zyskę

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Nikola Leković (na zdjęciu) i Tiago Valente uchronili Lechię przed stratą choćby bramki w sparingowym meczu z Wierzycą. Cóż z tego skoro dla biało-zielonych nie miał kto strzelać.
Nikola Leković (na zdjęciu) i Tiago Valente uchronili Lechię przed stratą choćby bramki w sparingowym meczu z Wierzycą. Cóż z tego skoro dla biało-zielonych nie miał kto strzelać. fot. Arkadiusz Buczyński / trojmiasto.pl

Rezerwy Lechii Gdańsk wsparte Nikolą Lekoviciem i Tiago Valente zremisowały na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Wierzycą Pelplin. Ostatni sparing podopieczni Adama Fedoruka rozegrają w sobotę o godz. 11 z KS Chwaszczyno. O tej samej porze w Gniewinie rezerwy Arki Gdynia zagrają z drużyną U-19 z Emiratów Arabskich, zaś o godz. 17 Bałtyk Gdynia zakończy letnie przygotowania w Rumi meczem z Orkanem. Biało-niebieskich wzmocnił Wojciech Zyska, który rozegrał 16 meczów w ekstraklasie.Wierzyca Pelplin - Lechia II Gdańsk 0:0
LECHIA II: Raniowski - Goerke, Powszuk (46 Niburski), Valente (75 Głon), Leković - Danowski, Wolski - Górski, Toporek (56 Woźniak), Letniowski (22 Bubiec) - Teresiński (77 Filipek)


Rezerwy biało-zielonych do Pelplina pojechały z dwójką graczy odsuniętych niedawno od pierwszego zespołu: Tiago Valente i Nikolą Lekoviciem. Ponadto w meczu udział wzięła trójka graczy testowanych: 18-letni obrońca Krzysztof Niburski z Concordii Elbląg, 17-letni pomocnik Maciej Bubiec z MKS Piaseczno (w czerwcu był na testach w Legii Warszawa) oraz 17-letni napastnik Jakub Filipek z Potoku Pszczółki.

Podopieczni Adama Fedoruka mieli przewagę w starciu z beniaminkiem III ligi, ale o ile dobrze prezentowali się w obronie zasilonej graczami z ekstraklasy, o tyle w ataku razili nieskutecznością. Po przerwie inicjatywę na 10 minut przejęli gospodarze, jednak później obraz gry przypominał ten znany z pierwszej połowy.

- Trochę zimnej krwi i piłka byłaby w bramce, bo mieliśmy ku temu sytuacje. Zdecydowanie zabrakło nam skuteczności w ataku - relacjonuje kierownik drużyny Robert Rybakowski.
Ruchy kadrowe w Lechii II Gdańsk przed sezonem 2015/16
Odeszli: Paweł Czychowski (napastnik, Gryf Wejherowo), Hieronim Gierszewski (napastnik, do pierwszej drużyny)

Przybyli: Nikola Leković (obrońca), Donatas Kazlauskas (pomocnik), Tiago Valente (obrońca), Damian Podleśny (bramkarz) - wszyscy z pierwszej drużyny, Cezary Głon (obrońca, z juniorów), Tomasz Makowski (pomocnik, SMS Łódź)

Mogą przybyć: Krzysztof Niburski (obrońca, Concordia Elbląg), Maciej Bubiec (pomocnik, MKS Piaseczno), Jakub Filipek (pomocnik, Potok Pszczółki), Artur Stawikowski (obrońca, z juniorów)

Plan letnich sparingów Lechii II Gdańsk
2 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki bramki 9:10
17 lipca (Ustka) Jantar Ustka (IV liga) 1:1 (0:1)
Bramka: Gołuński

22 lipca (Grodzisk Wielkopolski) KS Polkowice 2:0 (2:0)
Bramki: Zieliński, Danowski

26 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg (III liga) 2:3 (1:1)
Bramki: Kazlauskas, Zieliński

29 lipca (Przodkowo) GKS Przodkowo (III liga) 1:6 (0:2)
Bramka: Gierszewski

1 sierpnia (Kartuzy) Cartusia (III liga) 3:0 (2:0)
Bramki: Pawłowski 2, Gierszewski

5 sieprnia (Pelplin) Wierzyca Pelplin (III liga) 0:0

8 sierpnia (Chwaszczyno) KS Chwaszczyno (III liga) godz. 11

Przypomnijmy, że sezon w III lidze rozpocznie się w weekend 15-16 sierpnia. Najbliższy i ostatni letni sparing czeka Lechię II w sobotę o godz. 11 na wyjeździe z KS Chwaszczyno. O tej samej porze letnie przygotowania zakończą rezerwy Arki Gdynia, które w Gniewinie zagrają z drużyną U-19 z Emiratów Arabskich, zaś Bałtyk Gdynia zagra o godz. 17 w Rumi z miejscowym Orkanem.

Wojciech Zyska w 2013 roku, mimo zaledwie 19 lat był w radzie drużyny Lechii i nawet zdarzyło mu się zagrać w ekstraklasie z kapitańską opaską. Ostatecznie w Gdańsku kariery nie zrobił, a i epizod w Płocku nie dał mu regularnej gry choćby w I lidze. Teraz będzie próbował odbudować się w III-ligowym Bałtyku.
Wojciech Zyska w 2013 roku, mimo zaledwie 19 lat był w radzie drużyny Lechii i nawet zdarzyło mu się zagrać w ekstraklasie z kapitańską opaską. Ostatecznie w Gdańsku kariery nie zrobił, a i epizod w Płocku nie dał mu regularnej gry choćby w I lidze. Teraz będzie próbował odbudować się w III-ligowym Bałtyku. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl
W barwach Bałtyku już jako oficjalny gracz biało-niebieskich zaprezentuje się Wojciech Zyska, który w Gdyni trenuje od końca lipca. 45 minut, które rozegrał w drugiej połowie wygranego 3:1 (3:1) meczu ze Stolemem Gniewino wystarczyło, by przekonać do siebie trenera Marcina Martyniuka.

ZYSKA CHCE WRÓCIĆ DO TRÓJMIASTA

Wychowanek Olimpii Sztum latem 2012 roku trafił do Lechii Gdańsk, gdzie za kadencji Bogusława Kaczmarka zadebiutował w wieku 18 lat ekstraklasie. Łącznie przez dwa sezony zagrał na tym szczeblu w 16 spotkaniach (w tym także u Michała Probierza, u którego dwukrotnie wystąpił nawet z kapitańską opaską). W lipcu 2013 miał okazję zagrać w towarzyskim meczu przeciwko FC Barcelonie na PGE Arenie.

Rok temu Zyska trafił do I-ligowej Wisły Płock. W jej barwach zaliczył jednak zaledwie dziewięć występów w tym jeden w Pucharze Polski. Teraz zdecydował się na powrót do Trójmiasta, ale już jako gracz III-ligowego Bałtyku. W Gdyni defensywny pomocnik powinien być sporym wzmocnieniem, tym bardziej, że dobrze zna specyfikę gry na niższym szczeblu rozgrywek. W III lidze grał już w Gryfie Tczew zanim trafił do Lechii, a następnie w rezerwach biało-zielonych, dla których wystąpił w 19 meczach.

Gdynianie zrezygnowali z testowanych w ostatnim czasie Damiana Kupisza i Damiana Matysa, zaś Łukasz Ostrowski trafił na wypożyczenie do Granicy Kętrzyn, z której trafił do Bałtyku rok temu. Blisko podpisania kontraktów z Bałtykiem są natomiast: wychowanek Lechii Patryk Brzeski z Cartusii oraz Rafał Pietrewicz.

Pierwszy grał już po 45 minut w sparingach ze Startem Warlubie i Stolemem Gniewino. Drugi to 21-letni pomocnik, który w sobotę ma zadebiutować przeciwko Orkanowi Rumia. Może on zostać wypożyczony z Olimpii Elbląg, gdzie będzie mu trudniej o występy po skończeniu wieku młodzieżowca.

To będą prawdopodobnie ostatnie wzmocnienia biało-niebieskich. W Gdyni dopuszczają jeszcze ewentualne pozyskanie napastnika, choć i tu pole manewru nie jest wcale małe, gdyż oprócz Krzysztofa Rusinka, Sebastiana Żołnowskiego i leczącego kontuzję Radosława Krysińskiego w ataku mogą w razie potrzeby zagrać Mariusz Węgliński bądź Krzysztof Bułka.

RUSINEK MIAŁ SZKOLIĆ W LECHII, ALE ZOSTAJE GRAĆ W BAŁTYKU

Ruchy kadrowe w Bałtyku Gdynia przed sezonem 2015/16
Przybyli: Wojciech Zyska (pomocnik, Wisła Płock), Jakub Zejglić (pomocnik, Gwardia Koszalin), Piotr Wieczorek (obrońca, Broń Radom), Sebastian Żołnowski (napastnik, wypożyczenie z Puszczy Niepołomice), Krzysztof Bułka (pomocnik, Kotwica Kołobrzeg), Jakub Neubauer (obrońca, Polonia Gdańsk), Paweł Rasmus (pomocnik, Kaszubia Kościerzyna), Kewin Wesołowski (obrońca, Kaszubia Kościerzyna), Piotr Karasiński (obrońca, Cartusia), Marcin Matysiak (bramkarz, Stal Kraśnik), Maciej Cackowski (bramkarz, powrót z wypożyczenia do Jaguara Gdańsk), Filip Karmański (obrońca, powrót z wypożyczenia do juniorów Lechii Gdańsk)

Przedłużyli umowy: Daniel Klebba (bramkarz), Tomasz Piekarski (pomocnik), Mariusz Węgliński (pomocnik), Tomasz Wypij (obrońca)

Mogą przyjść: Rafał Pietrewicz (pomocnik, Olimpia Elbląg, wypożyczenie), Patryk Brzeski (pomocnik, Cartusia)

Byli na testach: Damian Kupisz (pomocnik, Sparta Brodnica), Damian Matys (pomocnik, Arka Gdynia), Mikołaj Rałowiec (pomocnik, Granica Kętrzyn), Marek Traut (obrońca, Granica Kętrzyn), Michał Kiełtyka (pomocnik, Radomiak Radom), Karol Zaniewski (obrońca, Gedania),

Odeszli: Łukasz Ostrowski (obrońca, wypożyczenie do końca sezonu do Granicy Kętrzyn), Szymon Rychłowski (napastnik, Polonia Gdańsk), Mateusz Kuzimski (napastnik, Gryf Wejherowo), Rafał Bujnowski (pomocnik), Marcin Kajca (pomocnik), Michał Szałek (obrońca), Maciej Szlaga (bramkarz) - wszyscy koniec kontraktów, Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, powrót po wypożyczeniu do Lecha Poznań), Michał Dmitrzyk (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Gryfa 2009 Tczew)

Letnie sparingi Bałtyku Gdynia
3 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki, bramki 11:7
11 lipca (Gdynia) Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:3 (1:0)
Bramka:
chw
Rasmus
18 lipca (Elbląg) Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)

22 lipca (Gdynia) Arka II Gdynia (III liga) 2:1 (2:0)
Bramki: Rasmus, Klecha

25 lipca (Tczew) Gryf 2009 Tczew (IV liga) 5:0 (2:0)
Bramki: Żołnowski 3, Wesołowski, Proena

29 lipca (Gniewino) Stolem Gniewino (IV liga) 3:1 (3:1)
Bramki: Bułka, Żołnowski, Rasmus

1 sierpnia (Gdynia) Start Warlubie (III liga) 0:0
8 sierpnia (Rumia) Orkan Rumia (V liga) godz. 17

Opinie (17) 1 zablokowana

 • Powodzenia!

  • 26 9

 • Tak Lechia niszczy młodzież:(

  • 19 17

 • dmitrzyka pogoniono...ufffff (6)

  Oby w Bałtyku nadszedł czas zwycięstw! Teraz robi się w nim porządek. Po co brano takiego słabego zawodnika jak Dmitrzyk??? Takie nieprzemyślane decyzje niszczą klub.

  • 2 10

  • (5)

   Zygam juz twoimi wpisami o tym dmitrzyku....

   • 8 3

   • (3)

    Sie przyczepiles tego Dmitrzyka. Chlop w Tczewie jest kapitanem ma zniżke w domu handlowym a ty z nim jedziesz.

    • 7 1

    • Pojechal tam gdzie jego miejsce...na wieś.

     • 1 0

    • (1)

     Ma znizke na rzek do wlosów?

     • 1 0

     • A gdzie tam

      Raczej na Clearasil. Miejsce w reklamie gwarantowane.

      • 1 0

   • A to twój kochas?

    • 4 0

 • Rezerwy

  Że Leko jest w rezerwach to jest qwa skandal! Nie wiem co się dzieje ale dobrze nie jest..

  • 25 0

 • LekoWroc!!! Do ekstraklasy !!
  gra w obronie i bramka nie stracona !!!
  Z Juve miał zagrać ale dzień przed meczem zarząd zdurnial kolejny raz !!
  Brzeczek bądź trenerem co decyduje albo wracaj pieszo do Częstochowy !!

  • 13 3

 • Jeszcze tylko kilka miesięcy i...

  ...znowu będą derby z Arką. W pierwszej lidze!

  • 3 12

 • Lechia i skuteczność to dwie różne sprawy. Co za dramat, nawet w rezerwach

  • 4 1

 • Zarządzie słyszysz głos ludu !!!

  Biało-Zielona rodzina za powrotem Leko do 1 zespołu.!!!

  • 13 6

 • Leko

  Wróć

  • 4 2

 • gdzie ukryliście wychowanka..

  co się stało z Lukaszem Kopka ? Godny następca Mili,Łukasika a rozpłynął się w powietrzu!

  • 2 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Aktualna tabela

Piłka nożna - III liga
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Radunia Stężyca 17 14 1 2 53:12 43
2 Polonia Środa Wielkopolska 17 13 2 2 41:15 41
3 Świt Skolwin 17 12 4 1 38:12 40
4 GKS Przodkowo 17 8 5 4 31:18 29
5 KP Starogard Gdański 17 9 2 6 27:26 29
6 BAŁTYK GDYNIA 17 8 5 4 28:18 29
7 Bałtyk Koszalin 17 8 4 5 38:26 28
8 Pogoń II Szczecin 17 8 3 6 43:35 27
9 Elana Toruń 17 7 6 4 35:18 27
10 Kotwica Kołobrzeg 17 6 8 3 22:18 26
11 Jarota Jarocin 17 7 4 6 39:26 25
12 Sokół Kleczew 17 7 3 7 26:23 24
13 Nielba Wągrowiec 17 6 5 6 33:29 23
14 Unia Swarzędz 17 6 4 7 28:20 22
15 Unia Janikowo 17 6 4 7 24:32 22
16 Flota Świnoujście 17 5 5 7 21:33 20
17 Gwardia Koszalin 17 5 4 8 22:28 19
18 Pomorzanin Toruń 17 4 6 7 16:20 18
19 Gryf Wejherowo 17 5 2 10 22:41 17
20 Chemik Police 17 1 3 13 6:48 6
21 Górnik Konin 17 0 2 15 9:50 2
22 Mieszko Gniezno 17 0 2 15 9:63 2

Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie aż od 8 do 10 zespołów. Ich liczba zależy od tego, czy nie będzie spadkowicza z II ligi z województw grających w tej grupie.

Wyniki 17 kolejki:

 • BAŁTYK GDYNIA - KP Starogard Gdański 1:1 (0:1)
 • Unia Janikowo - Świt Skolwin 0:2 (0:2)
 • Flota Świnoujście - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:0)
 • Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)
 • Sokół Kleczew - Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)
 • Pogoń II Szczecin - Gwardia Koszalin 6:1 (3:0)
 • Mieszko Gniezno - Unia Swarzędz 0:7 (0:3)
 • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
 • Górnik Konin - Radunia Stężyca 0:3 (0:1)
 • Pomorzanin Toruń - Kotwica Kołobrzeg 0:0
 • Elana Toruń - Chemik Police 6:0 (2:0)
 • Mecze zaległe z 15. kolejki
 • BAŁTYK - Świt 0:0
 • Polonia - KP Starogard 0:1 (0:0)
 • Elana - Górnik 2:0 (1:0)
 • Mecz zaległy z 14. kolejki
 • Świt - Pomorzanin 2:0 (1:0)
 • Mecze zaległe z 11. kolejki:
 • Flota - Gwardia 1:2 (1:2)
 • Pogoń II - Elana 3:0 (1:0)
 • Kotwica - Gryf 1:1 (0:1)
 • Mecze zaległe z 16. kolejki
 • KP Starogard - Pomorzanin 1:0 (1:0)
 • Radunia - Elana 2:1 (1:1)

Najbliższe spotkanie Lechii

początek meczu: 30.01.2021 godz. 17:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

78%

154 typowania

x

11%

22 typowania

2

11%

21 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Radosław Dymkowski 16 32 68.8%
2. Marcin Dymkowski 16 30 62.5%
3. Krzysztof Ogonowski 16 29 68.8%
4. Stefan Sandach 16 29 62.5%
5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 14 9 2 3 23:15 29
2 Raków Częstochowa 14 8 4 2 27:15 28
3 Pogoń Szczecin 14 8 4 2 20:8 28
4 Śląsk Wrocław 14 7 2 5 21:15 23
5 Górnik Zabrze 14 7 2 5 18:14 23
6 Zagłębie Lubin 14 6 4 4 18:15 22
7 Jagiellonia Białystok 14 6 2 6 22:24 20
8 LECHIA GDAŃSK 14 6 1 7 20:19 19
9 Lech Poznań 14 4 5 5 23:22 17
10 Cracovia 14 5 6 3 18:17 16
11 Wisła Płock 14 4 4 6 17:20 16
12 Wisła Kraków 14 3 5 6 19:19 14
13 Piast Gliwice 14 3 5 6 17:18 14
14 Warta Poznań 14 4 1 9 13:19 13
15 Stal Mielec 14 3 4 7 17:28 13
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 14 2 3 9 13:38 9

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 14 kolejki:

 • Cracovia - LECHIA GDAŃSK 0:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1 (3:0)
 • Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
 • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
 • Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
 • Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
 • Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Terminarz

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane