• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia-Polonia zagra z Kaszubią

star.
15 maja 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Cztery lata temu trzecioligowe derby lechistów z kaszubami wywoływały zainteresowanie kibiców w całym regionie. Nawet występująca na zapleczu ekstraklasy Polonia schodziła w cień. A jak jest dziś?

- Znowu spotkają się równorzędne drużyny. Jak dobrze pójdzie, powinniśmy wspólnie zebrać... 24 piłkarzy - zażartował Mieczysław Gierszewski, czyniąc aluzję do tragicznej sytuacji kadrowej obu klubów.

W Kościerzynie lista kontuzjowanych (T. Kafarski, Celiński, Adamus) wydłużyła się o M. Kafarskiego i Jażdżewskiego. W poniedziałek na uraz narzekał Blok. Jeśli i on odpadnie, bordowi zostaną w czternastu (trzech bramkarzy). Kaszubia nie posiada rezerw ani zespołu U-19. Kryzys mogliby jedynie zażegnać juniorzy młodsi, którzy walczą o awans do makroregionu.
Po tym jak gładko wkomponował się w skład biało-zielonych młody napastnik Marek Fanslau, przy Traugutta zaczęli pojawiać się następni amatorzy z Championa i innych gdańskich klubów - Planety (do niedawna Almy Sobieszewo) oraz Ronda. Z tego drugiego ma przybyć Mariusz Marszeniuk, należący do najlepszych graczy TLH w Nowym Porcie. Jednak zdecydowanie bardziej intrygujący jest wątek zawodników L-P wracających z pechowych wypożyczeń. Wszak i Marcin Kubsik z Jagiellonią, i Tomasz Michalski z Zagłębiem spadli z II ligi. Ponoć chcieliby pomóc kolegom. Czy mogą?
Odpowiada Andrzej Góra, dyrektor okręgu: "Michalski jest wypożyczony do końca maja, ale jego powrót do Gdańska można przyspieszyć o dwa tygodnie. Z kolei Kubsik został sprzedany, ale z warunkiem unieważnienia transferu, jeśli klub z Białegostoku nie wpłaciłby kolejnej raty. Jeśli otrzymamy taki sygnał, a następnie odcinek zwolnienia z tamtejszego okręgu, to nie ma problemu."
Chyba nie zagrają. Bo kto z L-P ma to załatwić? Mniejszy kłopot dotyczy Tomasza Bronera, który opuścił Cartusię. Właśnie zaczął trenować z Lechią. Jesienią rozegrał w jej barwach 12 spotkań. Mimo wszystko, zapraszamy na derby!

III LIGA, GRUPA 2. 34. KOLEJKA (środa): 15. LECHIA-POLONIA - 17. KASZUBIA Lubiana (15.00; jesienią 4:1), 9. GRYF - 12. Chemik Zawisza (17.00; 1:4), 1. Aluminium - 4. Obra (0:4), 5. Police - 3. Flota (0:0), 16. Chojniczanka - 2. Amica II (0:3), 7. Warta - 6. Unia (1:0), 10. Gwardia - 13. Astra (0:1), 19. Kaliski KS - 11. Sparta (1:5), 18. Goplania - 8. Kotwica (0:3). Pauzuje 14. Polonia.
Głos Wybrzeżastar.

Kluby sportowe

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane