Lechia - Zeleżiarne 3:0. Zdany egzamin z gry w osłabieniu

7 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Grając w jedenastu Lechia zdobyła w sobotę jedną bramkę, po rzucie karnym Patryka Lipskiego (na zdjęciu). Dwa kolejne gole biało-zieloni zdobyli, gdy w końcówce meczu celowo zagrali w osłabieniu. Grając w jedenastu Lechia zdobyła w sobotę jedną bramkę, po rzucie karnym Patryka Lipskiego (na zdjęciu). Dwa kolejne gole biało-zieloni zdobyli, gdy w końcówce meczu celowo zagrali w osłabieniu.

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali słowacki zespół Zeleżiarne Podbrezova 3:0 (1:0) w sparingu kończącym obóz w Opalenicy. Biało-zieloni ostatni kwadrans meczu w Szamotułach celowo rozegrali w dziesięciu, trenując grę w osłabieniu. Zdali egzamin, bo nie tylko nie stracili gola, ale sami dołożyli dwa kolejne.

Lipski karny 45+1, Haraslin 83, Paixao 85

LECHIA: Kuciak - Kobryń, Nunes, Chrzanowski, Lewandowski - Mikołajewski, Lipski, Fila - Schikowski, Arak, Vikri
od 75 minuty w "10": Kuciak - Stolarski, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik, Kubicki, Sopoćko, Haraslin - Paixao

Podbrezova (skład wyjściowy): M.Kuciak - Turna, Krivak, DMagda, Mikus, Obrocnik, Baran, Bernadina, Więzik, Lesko, Sedlacek

LECHIA OBNIŻYŁA CENY BILETÓW. SPRAWDŹ, ILE TERAZ TRZEBA ZA NIE ZAPŁACIĆ

W stosunku do wygranego sparingu z Pogonią, trener Piotr Stokowiec rozpoczął od zupełnie innej wyjściowej jedenastki, desygnując do gry zawodników, którzy w piątek weszli na boisko na ostatni kwadrans i Dusana Kuciaka. Bramkarz tak jak w minionym sezonie, stanął między słupkami z kapitańską opaską, gdyż w pierwszym składzie nie wyszedł nowy kapian Flavio Paixao.

FLAVIO PAIXAO NOWYM KAPITANEM LECHII, JAROSŁAW BIENIUK W SZTABIE PIERWSZEJ DRUŻYNY

Lechia rozpoczęła mecz dyktując wysokie tempo gry. To jednak Słowacy w 20 minucie byli blisko prowadzenia po strzale z okolic pola karnego. Kuciaka uratował jednak słupek. Później bezpośrednio z rzutu wolnego po ziemi uderzał Patryk Lipski, ale bramkarz rywali nie dał się zaskoczyć.

Pomocnik doczekał się jednak bramki w doliczonym czasie pierwszej połowy. Patryk wykorzystał rzut karny po faulu na Jakubie Araku i zapewnił biało-zielonym prowadzenie do przerwy. Posyłając piłkę przy słupku pokonał bramkarza rywali... Martina Kuciaka, który jest starszym bratem Dusana. 10 minut po zmianie stron znakomitą interwencją popisał się młodszy z braci broniąc uderzenie z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

PSYCHOLOG PAWEŁ HABRAT POMOŻE PIŁKARZOM LECHII

Na ostatni kwadrans gry trener Stokowiec zdecydował się na niecodzienne rozwiązanie. Wymienił wszystkich zawodników w polu przy czym jeden zszedł bez zmiany. Biało-zieloni przećwiczyli grę w osłabieniu i... poszło im lepiej niż w pełnym składzie. Najpierw prowadzenie podwyższył Lukas Haraslin, a chwilę później trafienie dołożył Flavio Paixao.

Sparing w Szamotułach zakończył obóz w Opalenicy. Biało-zieloni wrócą do Gdańska, gdzie będą przygotowywać się do inauguracji ekstraklasy 20 lipca w Białymstoku. Wcześniej mają zaplanowane jeszcze dwa sparingi: z greckim Asteras Tripolis FC i Gryfem Słupsk.

30.06 Władysławowo - Chojniczanka 5:1
Błażej Augustyn, Paixao, Lukas Haraslin, Mateusz Sopoćko, Przemysław Macierzyński

06.07 Wronki - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)
Filip Mladenović, Jarosław Kubicki

07.07 Szamotuły - Zeleżiarne Podbrezova (Słowacja) 3:0 (1:0)
Patryk Lipski karny, Lukas Haraslin, Paixao

13.07 Gdańsk - Asteras Tripolis FC (Grecja)
14.07 Słupsk - Gryf Słupsk

Opinie (73) 3 zablokowane

• A może tak (4)

wypróbować wariant, wystawiając w składzie tylko bramkarza?

• 25 40

• Ależ ta drużyna ma moc!

W 2019 roku zdobędziemy Puchar Ligi Mistrzów!

• 7 21

• Mamy wariant z kapitanem który jest leniuchem. (2)

• 1 10

• (1)

Na filmie z jednego z ostatnich treningów Flavio był jednym z najszybszych zawodników

• 2 0

• To był film z przyspieszonym wyświetlaniem klatek?

Jak C.Chaplin - W starym kinie>

• 0 0

• Ładnie, a ja się pytam: gdzie są nowi napatnicy? (4)

Flavio na szpicy to wyjście awaryjne, a raczej nie docelowe, prawda? Marko poszedł sobie daleko stąd, Sobiech za drogi... Arak? Może melodia przyszłości. Bramkostrzelny napastnik - taki powinien być priorytet na dziś, a nawet "na wczoraj". Czas ucieka, rywale się zbroją.

• 33 22

• A co z Flavio? Ani to napastnik ani skrzydłowy. I jest coraz wolniejszy. Na kapitana też się nie nadaje. (1)

• 6 9

• Arak mówisz że melodia przyszłości to jak z 30lat będzie miał rozumiem ma odpalić. Skończ pierdoły pisać zawodników aż ponad stan. Napastnik nie potrzebny. Tym bardziej typu Sobiech

• 5 3

• a po co napastnicy, lechia ma nie przegrywać więc nie tracić bramek, więc obrona ,obrona i jeszcze raz obrona

• 2 1

• wzmocnienia

A może Robert Lewandowski? Podobno Siarka Tarnobrzeg definitywnie wycofała się z propozycji transferu...

• 2 1

• Kiedy do drużyny dołaczy prawdziwy napastnik??? (4)