• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Lechia, czy Arka?

14 czerwca 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Opinie (2)

Lechia Rugby

Już tylko dwie drużyny liczą się w walce o mistrzostwo Polski w ekstraklasie rugby. Lechia Robod Gdańsk wygrywając w zaległym meczu na własnym boisku z Dableksem Ogniwem Sopot 32:17 (13:3) wyeliminowała tego rywala z walki o złoto, ale otworzyła równocześnie drogę do tytułu ...gdyńskiej Arce.

Po pierwszym gwizdku Leszka Kościelniaka z Koszalina do ataku z ochotą ruszyli goście. Już w pierwszych pięciu minutach Maciej Szablewski dwukrotnie kopał z karnego, ale w obu przypadkach niecelnie. Łącznik ataku zdobył wreszcie punkty w 17 minucie, gdy zaskoczył rywali z 15 metrów dropgolem. Gdy po chwili 10-minutową karę otrzymał Rafał Kochański, który spowodował, że Dariusz Wantoch-Rekowski z rozbitym nosem opuścił boisko, wydawało się, że sopocianie pójdą za ciosem.

- Czułem niepokój, czy Ogniwo nie zamknie nam możliwości walki o tytuł - przyznał Jakub Szymański, grający trener Arki. Gdynianom złoto uciekłoby, gdyby w Gdańsku wygrali goście.Jednak miejscowi w osłabieniu nie tylko, że nie ponieśli dalszych strat, ale wyrównali, gdy z karnego celnie przymierzył Janusz Urbanowicz. Tuż przed przerwą, gdy Kochański wsparł ponownie młyn, uzyskali karną piątkę za nieprzepisowe blokowanie piłki w młynie przez Sylwestra Hodurę.
Losy meczu rozstrzygnęły się, gdy Lechii przyszło grać ponownie w osłabieniu (kara dla Sławomira Kaszuby). Przyłożył Paweł Lipkowski, a Urbanowicz pięć punktów wykopał po karnym i podwyższeniu. Po akcji Stanisława Więciorka, która podniosła wynik do 27:3, Stanisław Zieliński zaczął wprowadzać rezerwowych. Jednak Ogniwo jeszcze raz zerwało się do ataku. Oba przyłożenia wypracował Szablewski, a podwyższał Daniel Podolski. Tego drugiego tylko metr dzielił od tego, aby zmniejszyć straty do 22:27.

- Podopieczni tylko w 50 procentach zrealizowali założenia taktyczne. Zamiast grać szeroko, pchali się środkiem, co przynosiło im małe zyski terenu. O naszym sukcesie zadecydowała siła fizyczna. Ogniwo zaskoczyło mnie pozytywnie ambitną grą i szarżami - przyznał gdański szkoleniowiec, któremu należą się słowa uznania za to, że gasił próby ostrej gry w zarodku. Zawodnicy ukarani żółtymi kartkami od razu byli zdejmowani z boiska.

- Zabrakło nam siły i atutów, gdyż wielu podstawowych zawodników jest kontuzjowanych. Lechii muszę oddać, że w pierwszej połowie zagrała po mistrzowsku. Z kolei po przerwie po mistrzowsku grał... sędzia. Gdy próbowaliśmy odrabiać straty, zaczął wybijać nas z rytmu. Wcześniej z kolei nie zauważał u rywali antygry - mówił rozgoryczony Jarosław Hodura, grający szkoleniowiec Ogniwa.

Lechia Robod Gdańsk - Dablex Ogniwo Sopot 32:17 (13:3)
Punkty zdobyli: Urbanowicz 12, Więciorek 5, Lenartowicz 5, Trędewicz 5, karna piątka - Szablewski 8, Dembicki 5, Podolski 4.

skład Lechii: Urbanowicz, Sajur, Kaszuba (49' Marciniak), Płonka, Kałużny (51' Sienkiewicz), Wojcieszak, Kochański (39' Doroszkiewicz), Więciorek, Lenartowicz (55' Jażdżewski), Jeryś, Lipkowski, Potarowicz (78' Trędewicz), Grebasz, Latopolski, Fedde.

skład Ogniwa: Ł. Mikołajczak, Jarowicz, Kasperek, Ignatowicz, Wantoch-Rekowski (21' Wilczuk), Dembicki, Pogorzelski (57' Czyż), S. Hodura, Janulewicz, Szablewski, Czaja, Malochwy (51' Cackowski), J. Hodura, Podolski 4, Jasiński.


jag.

Głos Wybrzeża

Opinie (2)

 • TYLKO LECHIA

  MISTRZEM POLSKI BĘDZIE LECHIA GDAŃSK. TO NAJLEPSZA DRUŻYNA W POLSCE!!!

  • 0 0

 • Tak naprawdę i tak wszyscy kibice są prości. ARKA górą !!!!!!!11

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Krzysztof Walaszek 19 38 73.7%
2. J P 19 36 68.4%
3. Ewa Kamelska 19 36 68.4%
4. Barbara Werner 19 36 68.4%
5. Adam Sekuła 17 35 82.4%

Tabela końcowa

Rugby - Ekstraliga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Orkan Sochaczew
2 OGNIWO SOPOT
3 Up Fitness Skra Warszawa
4 LECHIA GDAŃSK
5 Edach Budowlani Lublin
6 Master Pharm Łódź
7 ARKA GDYNIA
8 Juvenia Kraków
9 Awenta Pogoń Siedlce 
10 Posnania Poznań
 • Mecz o trzecie miejsce:
 • LECHIA GDAŃSK - Up Fitness Skra Warszawa 6:26 (6:6)
 • Finał:
 • OGNIWO SOPOT - Orkan Sochaczew 16:17 (10:10)

Ostatnie wyniki Lechii

Up Fitness Skra Warszawa
86% LECHIA Gdańsk
0% REMIS
14% Up Fitness Skra Warszawa
Up Fitness Skra Warszawa
11 czerwca 2022, godz. 14:00
HIT
19% Up Fitness Skra Warszawa
0% REMIS
81% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE