Lechia ma poczucie krzywdy

24 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Marco Paixao nie zgadza się z decyzją sędziego, który przyznał Termalice karnego. Marco Paixao nie zgadza się z decyzją sędziego, który przyznał Termalice karnego.

Nie było to śmieszne, ale żałosne. Tradycją się stało, że tutaj są gwizdane przeciwko nam rzuty karne, szczególnie w ostatnich sekundach meczu, który powinien się dawno skończyć - mówił Piotr Nowak po przegranej Lechii Gdańsk na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:2. - Nie dotknąłem piłki ręką. Trafiła mnie w tylną cześć barku, w okolice łopatki - zapewniał Marco Paixao, po którego zagraniu podyktowana została jedenastka, która ustaliła końcowy wynik.

TERMALICA - LECHIA 2:1. WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ZA MECZ W NIECIECZY

Czy Lechia została skrzywdzona przez arbitra w Niecieczy?

Już dawno po żadnej porażce w Lechii Gdańsk nie panowało takie rozgoryczenie. Pobyt Piotra Nowaka na pomeczowej konferencji prasowej trwał tylko kilkadziesiąt sekund.

- Jestem ostatnim, żeby krytykować sędziego, ale to co się stało, nie było nawet nie śmieszne, ale żałosne. Tradycją się stało, że tutaj że są gwizdane przeciwko nam rzuty karne, szczególnie w ostatnich sekundach meczu, który powinien się dawno skończyć - ocenił krótko szkoleniowiec, który jedenastki nawet nie oglądał. Od razu po decyzji sędziego, udał się do szatni.
W LUTYM LECHIA W NIECIECZY TAKŻE STRACIŁA GOLA W 96. MINUCIE PO KARNYM

Niewiele ponad pół roku temu Lechia też straciła gola w Niecieczy w 96. minucie po karnym. Wówczas sędziowie po długiej naradzie orzekli, że ręką zagrał Mario Maloca. Gdańszczanie zamiast wygrać, zremisowali 1:1. Gdy dodamy, że później jednego gola zabrakło im, by zostać mistrzem Polski, to okazuje się, jak ważna była decyzja, którą podjęto pod koniec lutego w meczu Termalica - Lechia.

- Absolutnie nie zgadzam się z decyzją sędziego. Nie dotknąłem piłki ręką. Ruszyłem się, by zablokować piłkę, ale trafiła mnie w tylną cześć barku, w okolice łopatki. To jakiś żart. I to kiepski. Jestem bardzo zły. Czuję się skrzywdzony.
Nie był to może najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Zabrakło nam skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie. Niemniej powinniśmy wywieźć przynajmniej punkt, ale i tego nas pozbawiono - zapewniał na oficjalnej stronie Marco Paixao, po którego zagraniu sędzia podyktował karnego.

ZOBACZ PEŁNE STATYSTYKI Z MECZU BRUK-BET TERMALICA - LECHIA (.PDF)

Na drodze do zdobycia 9. gola w tym sezonie Portugalczykowi stanął Jan Mucha, który popisał się doskonałą paradą w 63. minucie, przenosząc piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową Marco. Natomiast przed przerwą dwóch asyst Paixao pozbawił... Patryk Lipski, który wynik meczu powinien otworzyć już w 4. minucie, ale zamiast od razu uderzać, nieudolnie próbować przyjąć piłkę.

- Przekonaliśmy się na własnej skórze, że piłka jest brutalna. W Niecieczy byliśmy zespołem lepszym, ale nie potrafiliśmy przełożyć tego na bramki. To powinno być dla nas nauczką. Nie możemy pozwalać sobie na marnowanie dogodnych sytuacji. Zamiast ułatwiać sobie sytuację na boisku, to sami sobie ją komplikujemy. A to co stało się w końcówce to nawet nie pech, czy nieszczęście. Nie ma dobrego słowa, by to nazwać. Straciliśmy punkty, które były nam bardzo potrzebne, aby odzyskać pewność siebie i poprawić miejsce w tabeli. Musimy po tym wszystkim szybko oczyścić głowy - podkreślał Simeon Sławczew.
PRZECZYTAJ WYWIAD Z BŁAŻEJEM AUGUSTYNEM

Bułgar w tym meczu w środku pola miał nowego partnera - Daniela Łukasika, a pod koniec gry sam musiał asekurować głównie defensywę, gdyż cofnięty został na pozycję numer 6. To tylko początek zmian, które czekają Lechię w najbliższym tygodniu. Za nadmiar żółtych kartek w następnej kolejce nie zagra Błażej Augustyn, po czerwonej kartce pauzować będzie Romario Balde, a Grzegorz Wojtkowiak już w pierwszej połowie boisko w Niecieczy opuścił z powodu kontuzji.

Dlatego powodów do radości nie ma nawet strzelec jedynego gola dla Lechii w sobotę.

- Po takim meczu każdy jest zły. Decyzja o karnym była bardzo kontrowersyjna. Jednak mogliśmy, nawet powinniśmy rozstrzygnąć losy tego spotkania już do przerwy, gdy przeważaliśmy. Zdecydowanie za dużo punktów potraciliśmy już w tym sezonie - oceniał Rafał Wolski, który w 60. minucie wyrównał na 1:1.
GRZEGORZ WOJTKOWIAK: TRZEBA ZNALEŹĆ BALANS W GRZE

Oczywiście do grona narzekających na przebieg meczu, decyzje sędziego oraz końcowy rezultat nie dołączył Maciej Bartoszek. On efekt tego co działo się na boisko, widział jedynie w postawienie Termaliki.

- Był to mecz dwóch różnych połów. Przed przerwą byliśmy za daleko przeciwnika, zostawialiśmy mu za dużo miejsca, za mało sami graliśmy piłką, a to wszystko powodowało, że wyglądaliśmy jakbyśmy byli zawsze spóźnieni. Na drugą połowę wyszła inna nasza drużyna. Dobrze zareagowaliśmy na straconą bramką i do końca meczu to my byliśmy zespołem, który do ostatniej minuty dążył do zwycięstwo. To się opłaciło. Fajnie, że od pierwszego meczu punktujemy. Jeśli będziemy grali dalej tak jak w drugiej połowie z Lechią, to jestem dobrej myśli na przyszłość - mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec, który w sobotę zadebiutował w roli trenera Termaliki.

• Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 0:1 (0:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 2:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0 (2:0)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:2 (0:0)
  • Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

• 19 63

• boli? to tak właśnie ma być! buhahahha :)

• 37 8

• a propos d.py.... maść nałożona? bo jak nie to rozumiem skąd ta zgryźliwość :)

• 21 4

• Jedyny BKS jest Białymstoku (1)

• 21 6

• bo w Gdańsku to jest "BeKa" eS :) buhahahahaa

• 26 7

• Faktycznie jej nie dotknął

To piłka była stroną aktywną, on tylko nadstawił ramię i to piłka dotknęła jego xD
      Trzeba było strzelić tą bramkę na samym początku jak gospodarze słabo grali a potem pilnować przewagi a nie teraz się tłumaczyć bez sensu.
      I Blade chyba coś wywąchał, bo mistrzowsko się wymigał od gry - teraz będzie brylował w klubach muzycznych i se zrobi wakacje w 3city na koszt klubu :)

• 23 2

• panie Nowak - pan tego nie musi pamiętać, ale redakcji przypomnę, że w 2015 w meczu Termalica - Lechia był karny dla Lechii w 90 minucie po tym jak Peszko oszukał sędziego - polecam skrót tego meczu "Termalica Lechia 2015"

• 31 3

• w piątek Siemaszko strzelił gola głową, a betony pytają czy to nie ręką (5)

w sobotę Paixao zrobił ruch ręką do piłki, a betony wołają, że to było łopatką albo plecami

• 6 1

• Poczucie krzywdy? karny ewidentny! Nie zaklinajcie rzeczywistości bo daliście ciała! (9)

ostatnią w tabeli Termalikę powinniście pokonać wysoko, a nie szukać winnych gdzie ich nie ma!

Fatalna gra, w fatalnym stylu. Spadek coraz bliżej. Więcej nie będę oglądał tak marnych kopaczy i nie zamierzam słuchać tak żałosnych tłumaczeń. Weźcie przykład z piłkarzy Arki! Zarabiają kilka razy mniej a jakoś walczą i wygrywają

• 308 46

• (4)

To, że Lechia powinna wcześniej zapewnić sobie zwycięstwo to fakt, to że mogło to lepiej wyglądać to fakt, ale mówienie że karny ewidentny to jest zaklinanie rzeczywistości, typowa sytuacja stykowa - moim zdaniem nie powinno go być, ktoś inny może powiedzieć, że powinien, ale na pewno nie można mówić, że był to ewidentny karny.

• 22 21

• (3)

skoro tydzień temu w canal plus właśnie tego typu przypadek omawiał pan Sławek, to akurat mogli o tym pamiętać! nie mmów, że w Lechii oglądają canal plus tylko jak Mandziara występuje :)

• 11 5

• (2)

o ile się nie mylę to pan Sławek nie ustala zasad gry, a jedynie wyraża własną interpretację kontrowersyjnych sytuacji. Interpretacja ta nie jest obowiązkową regułą dla sędziów ani piłkarzy. Przypomnę też, że po pamiętnym meczu z Lechem w zeszłym sezonie pan Sławek chwalił Szymona Marciniaka i stwierdził, że bardzo dobrze poprowadził mecz.

• 3 1

• (1)

Kontrowersja to jest wtedy, jak zawodnik jedną nogą jest w polu karnym, a drugą nie - czy powinien być karny. Ale mecz w Niecieczy to łatwizna dla każdego sędziego powyżej okręgówki: ruch do piłki ewidentny i dotknięcie ręką ewidentne (opinię Paixao ignoruję, są granice bezczelności) - gdzie tu kontrowersja?

• 20 3

• kontrowersja wynika z tego, że piłka została odbita barkiem a nie wyciągniętą ręką, dodatkowo ruch do piłki wykonany całym ciałem a nie ręką.
              Jeśli mecz taki łatwy, to czemu Musiał 2 razy puścił zagrania ręką piłkarzy z Niecieczy? Jedno z nich był bardzo ewidentne, bo piłkarz wyciągnął piłkę do ręki i zbił sobie piłkę pod nogi.

• 4 12

• Arka wygrywa (2)

właśnie dlatego że WALCZĄ na boisku, a kopacz Lechii nie ważne ile będzie zarabiał to bez woli zwycięstwa, bez zrywania murawy, bez oddania serca w meczu, zawsze będą daleko w tyle... Upadłe gwiazdy spalonego teatru

• 32 7

• (1)

To przypomnij sę dlaczego Arka jest w ekstraklasie , wy macie czelność wypowiadać sie na temat czy była ręka czy nie , kupujecie całe sezony , utrzymujecie sie po golach strzelonych ręką wiec zamknijcie mord...

• 10 17

• Ty, wy nawet jedyny puchar w gablocie to macie zalatwiony przez Nikosia

A jesli chodzi o kupowanie sezonow, to na weszlo byl dawno temu artykul, ze prekursorem totalnej korupcji jest Lechia. W latach 70-ych za Lazarka prawie csly sezon kupiony.

A z nowszej historii to błyskawiczne awanse rok w rok... I bandyci terroryzujacy przeciwnikow

Arce w zeszlym sezonie kilka razy sędziowie ukradli punkty (Marciniak!) i raz czy drugi podarowali. Tak to juz jest w tej kopanej. A bez dzielenia punktow Arce spadek by nie groził.

• 6 5

• Siema szko

Jasne że wg Musiała to było zagranie ręką. Siemaszko w zeszłym sezonie zagrał głową, nogą? Ten gostek powinien sędziować inwalidom bez rąk, nie miałby problemów

• 0 0

• Wielka Lechia Gdansk (9)

Juz 8 p-tow straty do lidera. Brac sie do roboty. Wiadomo bylo,ze Musial bedzie tylko czekal na pretekst,zeby podyktowac karnego przeciwko Lechii. Ten slepiec nie widzial reki Siemaszki,ktora widziala cala Polska a zobaczyl reke Marco,ktora mial przy ciele.Mandziara pozbyl sie podstawowych zawodnikow w zamian podnoszac ceny biletow i karnetow.

• 100 72

• Ty nie patrz, jaka jest strata do lidera

zobacz lepiej, jaka jest przewaga nad drużynami aspirującymi do spadku!

• 37 10

• (1)

Do lidera pierwszej ligi macie blisko

• 27 13

• zawsze nad kim?

• 0 0

• Jakich podstawowych zawodnikow ? Obudz sie w porownaniu da meczu w Warszawie brak tylko Borysiuka i Malocy (1)

Na pierwszego nie bylo nas stac drugi nie chcial wiec co ma MandziRa z tym wspolnego ze Nowak to totalny amator i nawet z Barcelona nic nie ugra

• 5 9

• Wielka Lechia Gdansk

Pawlowski,Makuszewski,Chrapek,Mak,Janicki.

• 6 5

• w przepisach nie ma takiego pojęcia "ręka przy ciele", więc nie bredź, tylko się dokształć (2)

• 11 4

• to czemu sedzia puscil bardzo grozna kontre termalicy jak jeden z ich pilkarzy pomogl ja sobie pchnac do przodu ! (1)

a Musial widzal to i wiedzial ,ze ten pilkarz ma juz zoltko i musial by go wyrzucic dajac drugaa zolta!pilkarze Lechii biegnac za akcja krzyczeli do sedziego ,a on nie wzruszony nie gwizdna,a po tej akcji pilka poszybowala ciut nad poprzeczka Kuciaka!czyli jak gwizdac reke ,to kazda,a nie tylko takie jakie sobie sedzia chce!badzmy do konca objektywni.byla tez jeszcze jedna nie odgwizdana reka kopacza z niecieczy i tez cisza..

• 8 8

• litości! nie za każdą rękę jest żółtko! więcej czytaj - np. przepisów gry w piłkę - a mniej pisz

pamiętam tę akcję, jeden sędzia uzna, że nie miał czasu na odsunięcie ręki, a inny uzna, że sobie pomógł - to można zaliczyć do kontrowersji, bo nie jest to jednoznaczne - ale analogicznie Paixao miał czas na reakcję i nawet zaczął się pochylać, aby tę piłkę odbić, więc gdzie tu analogia?

• 6 3

• 9 p-któw

• 3 0

• Mimo że, (3)

ręki jak dla mnie nie było i trenera starałem sie bronić. To jednak uważam, że już czas na zmianę na tym stanowisku.

• 102 28

• Skrzywdzeni to są kibice, że Lechia ma takiego prezesa, trenera i paru zawodnikow co im się nie chce

• 21 1

• w żywe oczy takie łgarstwa? u Siemaszki była ręka, u Paixao też. różnica między Arką a Lechią jest taka, że Arka nie ściemnia (1)

• 16 12

• Bzdury

Nie ściemnia bo dzięki tej ręce się utrzymała. Lechia przegrała. Logika !

• 2 8

• Lechia powinna mieć poczucie braku umiejętności (5)

• 166 9

• (4)

Haha no nie powtórki w tv kłamią. Ręka ewidentna a ten jeszcze ściemnia

• 19 4

• (3)

to jest właśnie porażające - kłamstwo Paixao mimo tego, że każdy może sam zobaczyć jak było naprawdę. od dzisiaj jak w składzie lechii pojawi się ten gracz, to proszę pisać, że będzie grał "Kłamca"

• 18 3

• (1)

no właśnie typowy kłamca. Siemaszko bynajmniej nie kłamał, że zagrał ręką. A ten to idzie w zaparte mimo, że na powtórkach widać ewidentnie, że kłamie.

• 4 1

• Teraz za bilet na mecz z Zagłębiem powinni 5 zł dopłacać. (3)

Wieżę, że na trybunach zasiadłby komplet publiczności.

• 4 0

• dopłacić po 5 zł, dołżyć popcorn i zapiekanke (1)

a na każdym kołowrotku, panie toples rozdające piwo za darmo.

Ale i tym będzie ciężko skusić kibiców żeby się stawili na stadionie

• 0 0

• i 2 pustaki gratis

• 1 0

• Wieżę na trybunach? Najpierw zapełnijcie puste miejsca.

• 0 1

• Lechia ma poczucie krzywdy haha (2)

Bez błędny tytuł. Przecież w mieliście być mistrzem Polski, w ostateczności liga Europy :-) Budżet 80 baniek a wy tu o jednego karnego drużyną końca tabeli robocie ?!! Na dodatek karny ewidentny. Gdyby trzymał rękę przy ciele i nie ugiął się na nogach robiąc przy tym ruch w stronę piłki to by karnego nie było i tyle. Reasumując polecam obejrzeć mecz waszego szalonego pościgu w meczu z Jaga ;-)