Lechia na remis w Młodej Ekstraklasie

17 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarze Arki wygrali trzeci kolejny mecz w Młodej Ekstraklasie. Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego u siebie pokonali Koronę Kielce. Lechia grała z Polonią w Warszawie, ale padł w tym pojedynku identyczny wynik jak w spotkaniu pierwszych drużyn, które odbyło się w sobotę w Gdańsku

.

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Bramka:
Żołnierewicz 56

ARKA: Szromnik - Robakowski (46 Dąbrowski), Żołnierewicz, Brodziński (54 Brzuzy; 79 Pionk), Wojowski - Duarte (46 Mokwa), Budziński, Słowiński (87 Bębenek), Szwoch, Rysiewski - Siemaszko (46 Danielowski)

KORONA: Mech (46 Miśkiewicz) - Duda, Świder, Pobrowski, Zawłocki (79 M.Piotrowski) - Cebula (57' Strobecki), Stróżak (64 Paprocki), Michalski, Janiec - Paprocki, Papka (46 Ł.Piotrowski)

Po sukcesach nad Lechią i Bełchatowem żółto-niebiescy ograli również outsidera Młodej Ekstraklasy, choć nie był to okazały sukces, a i rywale mieli swoje szanse. Może byłoby inaczej, gdyby Giovanni Duarte wykorzystał doskonałą okazję już w 4. minucie, do której doprowadziło go dośrodkowanie Damiana Rysiewskiego.

Nie miał szczęścia również Rafał Siemaszko. Pod koniec pierwszej połowy na przeszkodzie w zdobyciu dziewiątego gola w tych rozgrywkach gdyńskiemu napastnikowi stanęła poprzeczka.

Jedyny gol meczu padł po strzale obrońcy. Krystian Żołnierewicz w drugim meczu z rzędu wykorzystał warunki fizyczne i zdobył bramkę po uderzeniu głową.

Kilka wybornych sytuacji na zdobycie bramki miała Korona. Michał Szromnik w dobrym stylu bronił m.in. strzał Bartosza Papki, a następnie wygrał pojedynek sam na sam i z tym piłkarzem oraz z Mateuszem Jańcem.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0

POLONIA:
Gliwa - Maleszyk, Zembrowski, Wełna, Cotra (46 Adamović), Pazio, Rusak, Riekisz (46 Gancarczyk), Chruściński, Barszcz, Cudny (59 Michalski).

LECHIA: Barczak - Żabko (85 Drutel), Gawroński, Zbrzyzny, Przybylski - Żmijewski (89 Majsak), Gac, Wrzask (46 Szamp) - Wojciechowski (46 Czychowski), Kiełdanowicz (71 Kamiński), Kujtkowski

Gospodarze zagrali bez najlepszego snajpera Młodej Ekstraklasy. Łukasz Teodorczyk "wisiał" za kartki. Polonia tę absencję starała się zrekompensować piłkarzami z pierwszego zespołu jak na przykład Januszem Gancarczykiem, Michałem Gliwą czy Dorde Cotrą, ale Lechia nie dała sobie wyrwać remisu.

Dobrze bronił Bartłomiej Barczak, a w dwóch przypadkach dopisało mu szczęście. W końcówce gry Adam Pazio posłał piłkę w poprzeczkę, a jeszcze przed przerwą Borys Rusak z sześciu metrów posłał futbolówkę na górną siatkę.

Biało-zieloni, którzy na ogół byli młodsi od rywali, kiedy nadarzyła się okazja, starali się odgryzać. Dobrych okazji na gola nie wykorzystali Paweł CzychowskiDamian Kujtkowski.

Pozostałe wyniki 27. kolejki:
Cracovia - Wisła Kraków 3:0 (0:0), GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0), Górnik Zabrze - Polonia Bytom 2:0 (0:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:1 (2:1), Ruch Chorzów - Lech Poznań 3:1 (1:1), Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (0:0).

W 28. kolejce oba trójmiejskie zespoły zagrają na wyjazdach. 20 maja Arka zagra w Bytomiu, a dzień później Lechia zaprezentuje się w Poznaniu. wyniki obu spotkań można tradycyjnie obstawiać w naszym typerze.

Opinie (11) 2 zablokowane

• niech wreszcie ta arka się rozwiąże (1)

• 13 39

• TY CZŁEKU MARNY SIĘ ROZWIĄŻ - JESZCZE DZISIAJ !!!

To dla dobra ludzkości :-)

• 18 3

• rośnie lepsze pokolenie

• 15 4

• TęPAG

Bravo, jest szansa, że wrócimy do Extraklasy jako seniorzy!

• 4 5

• niemożliwe to Arka w czymś wygrywa??!!

• 5 5

• HAHA

Trzecie z rzędu zwycięstwo arki,,,,,,heheheheh kiedy tak było w ekstraklasie???? heheheh

• 3 2

• betoniarstwo chyba zapomniało jak po b klasach się tułało... (2)

donek wiecznie premierem nie będzie ...

• 9 6

• Tułało sie bo miało honor i odwagę zacząc od nowa, a nie taplac się w korupcyjnym łajnie

A premierem może byc nawet szczur to i tak wam nic nie pomoże.

• 5 2

• co ma donek do wiatraka ?

• 2 1

• Arce gratulujemy wyjazdu na Polonię !!!

Przypomnijmy: Potężna liczba 12 fanatyków Arki dała niesamowity efekt! Fanatyczny doping przez 90 minut, mnóstwo flag, race i konfetti. Takiego dopingu gości przy Konwiktorskiej dawno nie było, nie wspominając o mistrzowskiej oprawie. Teraz na poważnie: Nie znaczycie NIC w świecie kibicowskim od wielu lat.