Wiadomości

Prezentacja biało-zielonych w środę

Lechia Gdańsk

Bartłomiej Pawłowski (z prawej) jest kolejnym piłkarzem pozyskanym latem, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i wiosną ma zagrać w innym klubie. Wcześniej Jerzy Brzęczek podziękował za współpracę siedmiu graczom.
Bartłomiej Pawłowski (z prawej) jest kolejnym piłkarzem pozyskanym latem, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i wiosną ma zagrać w innym klubie. Wcześniej Jerzy Brzęczek podziękował za współpracę siedmiu graczom. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

- W tym oknie transferowym już nikt do nas nie dojdzie, ale mogą być ruchy w drugą stronę. Nie powiem jednak, do ilu zawodników powinna być zmniejszona obecna kadra zawodnicza - deklaruje trener Jerzy Brzęczek. Jaki skład pierwszej drużyny na rundę wiosenną, można się będzie przekonać w środę, 11 lutego o godzinie 18:00, gdy odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu w Galerii Bałtyckiej. Zapewne zabraknie już na niej Bartłomieja Pawłowskiego, który w poniedziałek usłyszał, że może szukać sobie nowego klubu. Jeden chętny na skrzydłowego już jest. To Zawisza Bydgoszcz.NOWA HIERARCHIA W LECHII. MILA ZOSTAŁ KAPITANEM. SPRAWDŹ, KTO JESZCZE ZYSKAŁ, A KTO STRACIŁ

Z jakich piłkarzy jeszcze w tym oknie transferowym powinna zrezygnować Lechia w pierwszej kolejności?

tych co nie mają szans na "18" bez względu na to, czy to młody czy doświadczony piłkarz 17%
z młodzieży, by poszła do klubów, w których będzie mogła grać wiosną 9%
z rutyniarz, którzy już wiadomo, że się nie rozwiną i nie za bardzo pomogą Lechii w przyszłości 12%
z każdego piłkarza, jeśli na jedgo miejsce można pozyskać jeszcze kogoś lepszego 10%
z tych, którzy dużo zarabiają, a mało wnoszą do gry Lechii 39%
nie powinna rezygnować już z nikogo, każdy się przyda, bo mogą być przecież kontuzje i kartki 13%
zakończona Łącznie głosów: 407
Obecna kadra Lechii liczy aż 28 piłkarzy i to bez Pawła Czychowskiego, którego ostatecznie nie udało się wypożyczyć do Viktorii Koeln. Gdyby utrzymać wszystkich, to wiosną można z nich spokojnie tworzyć składy zarówno na ekstraklasę jak i na III ligę, gdzie grają rezerwy. A przecież nie o to chodzić. W drugiej drużynie powinna przecież ogrywać się głównie młodzież.

- Patrząc na ilość zawodników w naszej kadrze, to co tydzień będzie duży ból głowy, aby wybrać "18", a przede wszystkim robić to tak, by atmosfera w szatni była odpowiednia Nie mogę powiedzieć, że są to kłopoty bogactwa, ale kadra meczowa jest określona do 18 zawodników. U nas jest praktycznie 30. Dlatego będzie duża grupa zawodników, która w tej kadrze się nie zmieści i może z tych decyzji być niezadowolona. Moją rolą jest by o to zadbać i takiego problemu nie było - mówił już po ostatnim sparingu Jerzy Brzęczek.

TUTAJ ZNAJDZIESZ RELACJĘ ZE WSZYSTKICH ZIMOWYCH SPARINGÓW LECHII

Zobacz, którzy piłkarze Lechii mają największe szanse, by na inaugurację wiosny w ekstraklasie zagrać w wyjściowym składzieSzkoleniowiec po każdym etapie przygotowań starał się odchudzać kadrę zawodniczą, robiąc miejsce dla nowych piłkarzy. Jeszcze jesienią skreślił Adłana Kacajewa, przed pierwszym treningiem Danijela Aleksicia i Diego Hoffmann, na zgrupowanie do Turcji nie zabrał Tiago Valente i Tsubasy Nishi, przed wyjazdem do Hiszpanii zrezygnował z Czychowskiego, a po powrocie z tego obozu kierunek na Bełchatów obrał Dariusz Trela. Jednak w kadrze pierwszego zespołu są nadal piłkarze, którzy mają niewielkie szansę nie tylko na grę w ekstraklasie, ale obecnie nawet by wejść do "18".

-W tym oknie transferowym już nikt do nas nie dojdzie, ale mogą być ruchy w drugą stronę. Nie powiem jednak do ilu zawodników powinna być zmniejszona obecna kadra zawodnicza - przyznaje Brzęczek, choć klub jeszcze nie rezygnuje ze starań o Jakuba Koseckiego. Tutaj jednak decydujący głos należy do Legii jak i samego piłkarza.

DO TYCH SKZRYDŁOWYCH LECHIA PRZYMIERZAŁA SIĘ ZIMĄ

Jak widać szkoleniowiec Lechii rezygnował głównie z tych piłkarzy, których pozyskano latem. Łącznie z 20 zakontraktowanej w poprzednim oknie transferowym w pierwszej drużynie, z różnych przyczyn nie ma już 8 graczy. I na tym się nie skończy.

PIŁKARZE POZYSKANI PRZEZ LECHIĘ LATEM
JUŻ ODESZLI Z PIERWSZEJ DRUŻYNY
* Diogo Ribeiro (Portugalia, napastnik, ostatni klub Sportig Braga, kontrakt podpisany w Lechii do 30.06.2016) - kontrakt rozwiązany już 19 sierpnia 2014
* Danijel Aleksić (Serbia, napastnik, Sain-Etienne B, 30.06.2016) - kontrakt rozwiązany za porozumieniem stron w styczniu 2015
* Diego Hoffmann (Brazylia, obrońca, Criciúma EC, Brazylia, wypożyczenie 30.06.2015) - w styczniu skrócone wypożyczenie
* Tiago Valente (Portugalia, obrońca, Pacos de Ferreira, 30.06.2016) - wypożyczony na rundę wiosenną do FC Penafiel/Portugalia
* Dariusz Trela (bramkarz, Piast Gliwice, 30.06.2017) - wypożyczony na rundę wiosenną do GKS Bełchatów
* Filip Malbasić (Serbia, pomocnik, TSG Hoffenheim, Niemcy, wypożyczenie, 30.06.2015) - kontuzja
* Henrique Miranda Ribeiro (Brazylia, obrońca, Sao Paulo, wypożyczenie do 30.06.2015) - kontuzja
* Adłan Kacajew (Rosja, pomocnik, Terek Grozny, Rosja, wypożyczenie, 30.06.2015) - przesunięty do rezerw

MOGĄ ODEJŚĆ JESZCZE W TYM OKNIE TRANSFEROWY
* Bartłomiej Pawłowski (pomocnik, Malaga, Hiszpania, 30.06.2017)
* Rudinilson Gomes Brito Silva (Portugalia/Gwinea Bissau, obrońca, Benfica Lizbona B, Portugalia, do 30.06.2016) - jeszcze nie zadebiutował w ekstraklasie
* Adam Buksa (napastnik, Novara, Włochy, 30.06.2017)
* Adam Dźwigała (pomocnik, Jagiellonia Białystok, 30.06.2017)

ZOSTAJĄ NA RUNDĘ WIOSENNĄ
* Mateusz Możdżeń (obrońca, Lech Poznań, 30.06.2017)
* Mavroudis Bougaidis (Grecja, obrońca, Granada, Hiszpania, wypożyczenie, 30.06.2015)
* Ariel Borysiuk (pomocnik, Wołga Niżny Nowogród, Rosja, 30.06.2017)
* Daniel Łukasik (pomocnik, Legia Warszawa, 30.06.2018)
* Bruno Nazario (Brazylia, pomocnik, TSG Hoffenheim, Niemcy, wypożyczenie, 30.06.2015)
* Kevin Friesenbichler (Austria, napastnik, Benfica Lizbona B, Portugalia, wypożyczenie, 30.06.2015),
* Antonio Mirko Colak (Chorwacja, napastnik, FC Norymberga, Niemcy, wypożyczenie, 30.06.2015)
* Damian Podleśny (bramkarz, GKS Bełchatów, 30.06.2017)


Lechia stoi obecnie przed dylematem, czy odchudzając kadrę wypożyczyć do innych klubów tych, którzy nie mieszczą się w "18", czy może jednak graczy, których trudno będzie pogodzić się z rolą rezerwowych.

Już w poniedziałek kilku piłkarzy zaproszono na spotkanie z Adamem Mandziarą, prezesem klubu. Pierwszym z graczy, który usłyszał, że powinien poszukać sobie nowego klubu na wiosnę jest Bartłomiej Pawłowski. Piłkarz, który przed przybyciem do Lechii, był na wypożyczeniu w Maladze, nie chciał komentować tej decyzji.

- Okno transferowe w niektórych zagranicznych ligach jest już zamknięte - powiedział skrzydłowy, gdy zasugerowaliśmy, że może znów spróbuję sił poza Polską.

Z krajowej ekstraklasy zainteresowanie Pawłowskim przejawia Zawisza Bydgoszcz. Outsider tabeli zimą stracił kilku podstawowych piłkarzy drugiej linii w tym: Michała Masłowskiego, Luisa Carlosa, Herolda Goulona i Jorge Kadu.

PAWŁOWSKI W GRUDNIU: TRZEBA PRZYKRĘCIĆ ŚRUBĘ W PRZYGOTOWANIACH

Pawłowski obecnie może być co najwyżej piłkarzem trzeciego wyboru na bokach drugiej linii. Na prawym skrzydle wyżej stoją notowania: Donatasa KazlauskasaMacieja Makuszewskiego, a na lewym: Piotra GrzelczakaBruno Nazario.

Zresztą zapewne nie będzie to jedyny piłkarz, który jeszcze w tym oknie transferowym powinien poszukać sobie nowego pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny na debiut w ekstraklasie nie ma co liczyć Rudinilson, który jesienią grał wyłącznie w rezerwach.

Lechia musi zdecydować ponadto co z młodymi piłkarzami: Czychowskim, Adamem Dźwigałą, Adamem Buksą, Przemysławem Macierzyńskim, Damianem Garbacikiem, a nawet Damianem Podleśnym, którzy na razie są daleko od podstawowego składu i w najlepszym wypadku podczas meczów mogą balansować między ławką rezerwowych a trybunami. Kadra szkoleniowa wraz z władzami klubu rozstrzygnąć musi, czy dla rozwoju tych piłkarzy lepsze będzie trenowanie z pierwszą drużyną w Gdańsku i występy w III-ligowych rezerwach, czy też wypożyczenie do innego klubu, w którym otrzymają możliwość regularnej gry w ekstraklasie bądź I lidze.

Oczywiście możliwe jest również pozostawienie młodzieży w kadrze, a negocjowanie wypożyczeń bądź rozwiązania kontraktów z rutynowanymi piłkarzami, których rola w drużynie ulegnie obniżeniu w porównaniu z poprzednim rokiem. Z miejscem co najwyżej na ławce rezerwowych pogodzić się powinien na Nikola Leković, który musiał zwolnić lewą obronę dla Jakuba Wawrzyniaka. Natomiast Stojan Vranjes pozycję numer "10" stracił na rzecz Sebastiana Mili i musi walczyć o grę na "8", gdzie rywalizacja wcale nie jest mniejsza, a piłkarzem pierwszego wyboru był ostatnio Daniel Łukasik.

Jak Lechia rozwiązała tę dylematy częściowo dowiemy się już w środę. 11 lutego o godzinie 18:00 w Galerii Bałtyckiej odbędzie się prezentacja drużyny przed rundą wiosenną. Specjalna scena stanie na poziomie -1, zaraz przy wejściu do galerii, od strony ul Grunwaldzkiej. Po części oficjalnej będzie czas na autografy, wspólne zdjęcia i bezpośrednie rozmowy z piłkarzami. Klub zapowiada również rozdawanie upominków oraz występy Baltica Cheerleaders.

RUCHY KADROWE LECHII PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ 2014/15
Przybyli: Gerson Guimaraes Ferreira Junior (narodowość Brazylia, pozycja obrońca, ostatni klub Petrolul Ploiesti/Rumunia, transfer definitywny, kontrakt do 30.06.2018), Łukasz Budziłek (bramkarz, Legia Warszawa, transfer definitywny, 30.06.2018), Sebastian Mila (pomocnik, Śląsk Wrocław, transfer definitywny, kontrakt do 30.06.2018), Grzegorz Wojtkowiak (obrońca, TSV 1860 Monachium, Niemcy, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2017), Donatas Kazlauskas (narodowość: Litwa, skrzydłowy, Atlantas Kłajpeda, Litwa, wolny transfer, kontrakt do 30.06.2018), Jakub Wawrzyniak (lewy obrońca, Amkar Perm, Rosja, wolny transfer, 30.06.2017), Przemysław Macierzyński (napastnik, SMS Łódź, 30.06.2017)

Przedłużony kontrakt: Marcin Pietrowski (pomocnik, do 30.06.2017)

Może przyjść: Jakub Kosecki (skrzydłowy, Legia Warszawa)

Ubyli: Dariusz Trela (bramkarz, GKS Bełchatów, wypożyczenie do 30.06.2015), Diego Hoffmann (Brazylia, lewy obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Danijel Aleksić (Serbia, pomocnik, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Tsubasa Nishi (Japonia, pomocnik, wypożyczenie do Widzewa Łódź do 31.12.2015), Tiago Valente (Portugalia, środkowy obrońca, FC Penafiel/Portugalia), Adłan Kacajew (Rosja, pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Tereka Grozny), Henrique Ribeiro Miranda (Brazylia, lewy obrońca), Filip Malbasić (Serbia, lewoskrzydłowy) - obaj kontuzje

Mogą odejść: Bartłomiej Pawłowski (pomocnik), Rudinilson (obrońca), Paweł Czychowski (napastnik)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY LECHII


Typowanie wyników

mecz ligowy
13.02.2015 godz.20:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

51%

319 typowań

x

26%

157 typowań

2

23%

144 typowania

Opinie (79) ponad 20 zablokowanych

 • Jeszcze Pietrowskiego pozbyć się, z nim gra to jak w osłabieniu. (9)

  Kto z nim umowę przedłużył!?!

  • 85 104

  • (2)

   Chcesz pozbyć się wychowanka, Gdańszczanina, lidera, tytana pracy i rzemieślnika na boisku. Brak słów. Będzie grał tutaj do 34 lat przynajmniej.

   • 23 30

   • Pietrowski do rezerw

    Wychowanek - tak, Gdańszczanin - tak, lider - nie, tytan pracy - w żadnym wypadku, rzemieślnik na boisku - buuahahahaha.

    • 29 14

   • Tytan? Chyba w kwadratowej...

    • 11 2

  • nie jego wina (3)

   nie jego wina, że grał za zupełnie mu nieleżącej pozycji ! a poza tym popierajmy solidnych graczy NASZYCH, a nie przypadkowych - pożal się Boże - przeciętniaków ze stajni kilku chciwych facecików, którzy przykleili się do Lechii

   • 26 6

   • Nie jego wina, ze nie ma talentu...

    • 17 13

   • Na pozycji na której najlepiej czuje się Pietrowski , mamy następujących piłkarzy: Borysiuk,Łukasik,Możdżeń i Vranjes.Zakładając,że Lechia będzie grała systemem 1-4-2-3-1, wynika z tego,iż Pietrowski jest piątym graczem w hierarchii na tej pozycji,czyli trzecim oczekującym.

    • 9 1

   • Pietrowski najlepiej czuje się w kwadratowej.

    • 1 1

  • Lechia czyli kasa wyrzucona w bloto.

   • 8 12

  • Takie są fakty

   Tak naprawdę dla kuby temat przenosin do gdańska w ogóle nie istniał. Jego marzeniem zawsze była gra dla legii - mówi wirtualnej polsce cezary kucharski, menadżer piłkarza.

   wszystko w temacie pralni

   • 7 0

 • Jeszcze będzie przepięknie... (5)

  Wszyscy na mecz z Wisłą!!

  • 80 24

  • (L) (E) (C) (H) (I) (A) (G) (D) (A) (N) (S) (K)

   • 28 12

  • na ten mecz nie idę (2)

   żal patrzeć jak lwy północy łaszą się do milicjantów

   • 22 45

   • nikt nie zauwazy ze cie nie ma!!!!!

    Prawdziwy kibic??? HA HA HA chyba arki!!

    • 37 17

   • Prawda taka ze nie idziesz bo na wysokosci Zabianki nie przejdziesz selekcji

    • 35 16

  • ???

   Co pół rundy wymiana 8, 9 zawodników w kadrze /

   O czym to świadzcy ?

   O beznadziejności , braku fachowości całego pionu sportowego wraz z preziem , zarządem , treneiro .

   Pralnia i to w dodatku nie chemiczna !

   • 13 16

 • Każda decyzja powinna być dobrze przemyślana. Młodych zawodników powinno ogrywać się w I lidze na zasadzie wypożyczenia.

  • 55 4

 • Piłkarze na wypożyczenia (1)

  Młodych na wypożyczenia do 1 Ligi nawet do słabszych klubów. Po co się ich obrazu pozbywać, może 2 lub 3 zaskoczy i nada alternatywa na kontuzje w zespole. Ale do tego konieczne jest ogrywanie.

  • 51 3

  • co znaczy młody ? W Polsce 25 lat to jeszcze młodzi a w Europie już staży wyjadacze. Pawłowski to akurat miernota jakich mało

   • 4 0

 • Pogonić cienkiego gwiazdorzynę.

  • 40 11

 • Mandziara (2)

  Przecież prezes Mandziara nie umie zarządzać klubem! Swoją firmę w Koloni doprowadził do bankructwa, więc jak może decydować w tak dużej firmie jak LG. To jest nie wykształcony człowiek! Nic dobrego z nim nas nie czeka! Szkoda naszej Lechii.

  • 45 40

  • wykształcony się odezwał... (niewykształcony)

   • 17 7

  • Poczytajcie choćby książki Sypniewskiego czy Szamo to zrozumiecie kim jest i czym zajmuje się AM... niestety, z Nim w "składzie" klubu nic dobrego Lechii nie czeka...nawet jeśli "wypali" to piłkarsko to na początku maja pęknie balon z napisem "licencja"...

   • 13 11

 • Nie powinno się pozbywać młodych zdolnych - szczególnie wychowanków. (5)

  Powinni dostawać szanse gry w pierwszej drużynie. To musi działać jako nagroda dla tych chłopaków.

  • 47 8

  • (3)

   Kto u nas jest młody i zdolny? Ciężko się domyślić kogo miałeś na myśli...

   • 9 4

   • (2)

    Mam na myśli chociażby Garbacika i Czychowskiego , ale tobie pewnie te nazwiska są obce .

    • 11 3

    • mam na myśli

     Czachowski jest za stary jak na standardy lechii i jest drewniany Garbacik O.K,ale największy postęp zrobił Buksa,który asystował przy kilku bramkach w Hiszpani i świetnie zagrał w ostatnim meczu na Traugutta

     • 9 1

    • Skąd ta agresja? Oczywiście, że te nazwiska "coś" mi mówią. Mówią, że są za słabi aby budować z nich drużynę ekstraklasy. To jedna z sytuacji w których chciałbym się mylić...

     • 1 0

  • Kupić Dude to snajper doskonały, wychowanek Lechii.

   • 3 4

 • Dobry pomysł

  Jeśli chłopak ma "talent" i przez pół roku nie zdołał niczego zaprezentować to najwidoczniej skrzętnie go skrywa i u nas już niczego nie pokaże.
  Do widzenia.

  • 41 6

 • Pawłowski (1)

  Pawłowskiego na wypożyczenie, później sprzedać aby nie stracić lub dać 2 szansę.

  • 69 3

  • Pawłowski osłabił mnie ,swoim stwierdzeniem,że okna transferowe w ligach zagranicznych już są zamknięte.Mówi to piłkarz ,który w aktualnej formie piłkarskiej,może występować najwyżej na boiskach I Ligi. Widać głowę zrytą kasą...

   • 10 0

 • Fajnie że jest Mila, ale szkoda Vranjesa. Chociaż mogę sobie wyobrazić, że wchodząc z ławki będzie z siebie dawał więcej nawet w obronie. Pawłowski to właściwie gorsza wersja Litwina. Szkoda wyrzuconej na jego transfer kasy.

  • 59 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lechii

Najlepiej typujący wyniki Lechii

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Dariusz Stankiewicz 33 56 60.6%
2. Adrian Pobłocki 33 56 60.6%
3. STEFAN SANDACH 33 56 57.6%
4. Łukasz Kołodziejski 33 53 54.5%
5. Baltyk Gdynia 33 50 54.5%

Aktualna tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 30 19 7 4 48:24 64
2 Raków Częstochowa 30 17 8 5 46:25 59
3 Pogoń Szczecin 30 15 7 8 36:23 52
4 Śląsk Wrocław 30 11 10 9 36:32 43
5 Warta Poznań 30 13 4 13 33:32 43
6 Piast Gliwice 30 11 9 10 39:32 42
7 LECHIA GDAŃSK 30 12 6 12 40:37 42
8 Zagłębie Lubin 30 11 8 11 38:40 41
9 Jagiellonia Białystok 30 10 7 13 39:48 37
10 Górnik Zabrze 30 10 7 13 31:33 37
11 Lech Poznań 30 9 10 11 39:38 37
12 Wisła Płock 30 8 9 13 37:44 33
13 Wisła Kraków 30 8 9 13 39:42 33
14 Cracovia 30 8 13 9 28:32 32
15 Stal Mielec 30 6 11 13 31:47 29
16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 7 17 29:60 25

Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Wyniki 30 kolejki:

 • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 2:1 (1:0)
 • Cracovia - Warta Poznań 0:1 (0:0)
 • Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
 • Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
 • Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:3 (1:3)
 • Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3 (0:1)
 • Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (1:0)
 • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)

Terminarz

16.05 (nd) godz.17:30 Jagiellonia Białystok 2:1 LECHIA Gdańsk LIVE!
08.05 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 1:1 bez publiczności Cracovia LIVE!
30.04 (pt) godz.18:00 Wisła Płock 1:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
25.04 (nd) godz.17:30 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Legia Warszawa LIVE!
20.04 (wt) godz.20:30 Lech Poznań 3:0 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane