Lechia z problemami

Tomasz Napiórkowski
28 kwietnia 2003 (artykuł sprzed 21 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
W grupie walczącej o miejsce w play - off spotkali się rugbisci Lechii Gdańsk i Orkana Sochaczew. Goście zagrali dziś na bardzo wysokim poziomie, jednak to nie wystarczyło aby pokonać gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27:20 (15-17). Lechia ma jeszcze do odrobienia zaległy mecz z Arką Gdynia oraz trudny mecz na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. To właśnie dwa ostatnie mecze zadecydują o tym czy Gdańszczanie wejdą do w play - off.

Pierwsze prowadzenie objęli zawodnicy trenera Marka Płonki, kiedy to w 8 min Łukasz Jurczak zdobył punkty (5-0). Po upływie 14 minut boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Andrzej Potarowicz z Lechii, jego miejsce zajął Rafał Polter. Kilka minut później pierwsze prowadzenie objęli zawodnicy z Sochaczewa za sprawą: najpierw Konrada Pisarka zdobyte z przyłożenia (5-5), potem Bogdana Wróbla z podwyższenia (5-7). Długo jednak prowadzenia gościom nie udało się utrzymać, minęło zaledwie kilka minut, kiedy Lechiści ponownie wyszli na prowadzenie, karnego na punkty zamienił Tomasz Fedde (8-7). Goście po raz drugi dali o sobie znać w 30 min, kiedy to punkty zdobył Konrad Pisarek (8-12), a podwyższył Bogdan Wróbel (8-14). W 34 min akcja powiodła się gospodarzom, punkty przyłożył Grzegorz Śliwiński (13-14), a podwyższył Tomasz Fedde (15-17). Jeszcze 4 minuty przed końcem pierwszej połowy 3 punkty z karnego zdobył Bogdan Wróbel (15-17).
Po upływie 15 minut drugiej połowy punkty dla Lechii zdobył Stanisław Więciorek (20-17). Rugbiści Orkana Sochaczew zdołali jeszcze doprowadzić do remisu, kiedy to w 60 min karnego na punkty zamienił Mariusz Śmielak (20-20). Decydujące o końcowym wyniku punkty zdobyli Łukasz Doroszkiewicz (25-20) i Tomasz Fedde (27-20).

Z dobrej strony pokazał się dziś Jacek Grebasz, rezerwowy Łukasz Doroszkiewicz zdobywca 5 punktów, oraz nieźle kopiący na słupy w tym meczu Tomasz Fedde zdobywca 7 punktów (na 5 prób/3 próby udane). Natomiast w drużynie Sochaczewa słabo dziś spisywał się w roli kopacza Bogdan Wróbel (na 8 prób/ 3udane). Gdyby nie słaba skuteczność tego zawodnika wynik mógłby być korzystny dla gości.

Składy drużyn :

Lechia Gdańsk: Łukasz Rybak, Rafał Sajur, Zbigniew Górniewicz, Paweł Sienkiewicz, Rafał Kochański, Stanisław Więciorek, Łukasz Jurczak Rafał Wojcieszak, Tomasz Fedde, Andrzej Potarowicz, Wojciech Jeryś, Grzegorz Śliwiński, Karol Hedesz, Adam Latopolski, Jacek Grebasz.
rezerwowi: Artur Zaniewski, Mirosław Klusek, Łukasz Doroszkiewicz, Paweł Lenartowicz, Rafał Polter, Mariusz Szniger,
Stefan Kałużny.

Orkan Sochaczew: Artur Adamiak, Marcin Stachniuk, Jarosław Orliński, Szymon Gubar, Marek Pietrak, Przemysław Pruski, Paweł Żakowski, Maciej Brażuk, Tomasz Szymański, Bogdan Wróbel, Mariusz Śmielak, Mariusz Michalak, Tomasz Jabłoński, Konrad Pisarek, Kamil Dybiec.
rezerwowi: Piotr Sieklicki, Krzysztof Brymora, Piotr Pietrzyk, Patryk Hetmanowski.

Opinie (38)

• Skład Orkan

Z artykułu wynika że na meczu z Lechią było tylko 4 rezerwowych Orkana czyżby razem było ich tylko 19. Proszę o odpowiedź

• 0 0

• do sochaczewa

w zimie pojawilal sie skald sochaczewa i byl tam zawodnik z samoa. co z nim jest? czy naprawde go mieliscie w skladzie? prosze sochaczew o odpowiedz!

25.WOSIŃSKI 183/96

Autor: K.L. przesłano 2003-02-28 (64332 "

Jak widac na wiazaczu mial grac jakis zawodnik z samoa. Prosze Sochaczew o wypowiedz na ten temat.

• 0 0

• Pytanko do Folców

Wczoraj byłem na chat rugby i tam była mowa o walkowerach, podobno Folc Warszawa ma zamiar oddać walkowera Pogoni Siedlce w meczu Pucharu Polski który ma się odbyć 4 maja w Siedlcach, co na ten temat ma do powiedzenia Folc i jego drużyna, co na ten temat ma do powiedzenia Polski Związek Rugby który wie o całej sprawie już tydzień, w Polsce i tak się gra bardzo mało meczy a jeszcze do tego dochodzi oddawanie walkowerów, szczególnie w 2 lidze, Folc Warszawa jako drużyna 1 ligowa chyba nie powinna mieć problemów z 2 ligowcem Pogonią Siedlce, powinni chłopaki z Folca przyjechać i potrenować sobie na Pogoni taktykę i elementy gry przed bardzo ważnym meczem z Posnanią Poznań, jeżeli ktoś jest kompetentny aby odpowiedzieć na to pytanie to bardzo proszę, proszę też o wypowiedzi i komentarze na ten temat.

• 0 0

• bez komentowania

"Pewnego dnia Arkowcy, którzy kibicowali klubowi piłkarskiemu, dostali pewnš jajowatš piłke. Piłka ta bardzo się im spidobała i postanowili że stworzš klub. Nazwali go Arka Gdynia(tak jak ich ukochany piłkarski .Zrobili nawet swoje zasady, ale potem dowiedzieli sie że ten sport istnieje już w krajach takich jak Anglia Norwegia i Nowa Zelandia. Więc przyjeli zasady takie jake ponujš w tamtydch krajach. W taki sposób w Polsce rozpowszechnił sie ten spoort zwany rugby.A to wszystko działo sie w roku 1992. "

p.s. chłopaki zróbcie z tym porządek to czytają również młodzi ludzie.

• 0 0

• Pewnego dnia Arkowcy, którzy kibicowali klubowi piłkarskiemu, dostali pewnš jajowatš piłke. Piłka ta bardzo się im spidobała i postanowili że stworzš klub. Nazwali go Arka Gdynia(tak jak ich ukochany piłkarski .Zrobili nawet swoje zasady, ale potem dowiedzieli sie że ten sport istnieje już w krajach takich jak Anglia Norwegia i Nowa Zelandia. Więc przyjeli zasady takie jake ponujš w tamtydch krajach. W taki sposób w Polsce rozpowszechnił sie ten spoort zwany rugby.A to wszystko działo sie w roku 1992. Pewnego dnia Arkowcy, którzy kibicowali klubowi piłkarskiemu, dostali pewnš jajowatš piłke. Piłka ta bardzo się im spidobała i postanowili że stworzš klub. Nazwali go Arka Gdynia(tak jak ich ukochany piłkarski .Zrobili nawet swoje zasady, ale potem dowiedzieli sie że ten sport istnieje już w krajach takich jak Anglia Norwegia i Nowa Zelandia. Więc przyjeli zasady takie jake ponujš w tamtydch krajach. W taki sposób w Polsce rozpowszechnił sie ten spoort zwany rugby.A to wszystko działo sie w roku 1992. Pewnego dnia Arkowcy, którzy kibicowali klubowi piłkarskiemu, dostali pewnš jajowatš piłke. Piłka ta bardzo się im spidobała i postanowili że stworzš klub. Nazwali go Arka Gdynia(tak jak ich ukochany piłkarski .Zrobili nawet swoje zasady, ale potem dowiedzieli sie że ten sport istnieje już w krajach takich jak Anglia Norwegia i Nowa Zelandia. Więc przyjeli zasady takie jake ponujš w tamtydch krajach. W taki sposób w Polsce rozpowszechnił sie ten spoort zwany rugby.A to wszystko działo sie w roku 1992.

• 0 0

• Skład Socho

Co to za zawodnik nr.3 Liedel, czy to nie jest przypadkiem Mariusz Liedel RKS Skra Warszawa

• 0 0

• Folce - peniawka

Hlao tu Siedlce.
    Zapraszamy zawodników Folca na mecz Pucharu Polski 4.05.2003r. do Siedlec.
    Nie bądźcie babami i nie oddawajcie walkowera ani też nie przysyłajcie rezerwowego składu juniorskiego.
    Jeżeli jesteście mężczyznami rugbistami z honorem to przyjedźcie.
    Chyba Folcki nie chcecie się skompromitować.
    1 liga Folc nie chce grać z 2 ligą Pogonią.

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.