Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1. Zasłużony remis w gościnie u mistrza

28 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Maciej Jankowski dał prowadzenie Arce Gdynia w meczu z Legią w Warszawie. Maciej Jankowski dał prowadzenie Arce Gdynia w meczu z Legią w Warszawie.

Piłkarze Arki Gdynia zremisowali z Legią w Warszawie 1:1 (1:1). Remis w gościnnie u mistrza Polski jest w pełni zasłużony. Żółto-niebiescy objęli prowadzenie już w 3. minucie po golu Macieja Jankowskiego, a w pierwszej połowie prezentowali się bardzo dobrze. Tym bardziej mogą mieć żal dla siebie, że pozwoli się rywalom zaskoczyć tuż przed przerwą. Po zmianie stron optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale klarownych 100-procentowych sytuacji z obu stron brakowało.

Legia Warszawa Legia Warszawa
33 Cierzniak – 41 Stolarski, 4 Wieteska, 55 Jędrzejczyk, 14 Hlousek – 7 Antolić, 25 Cafu, 18 Kucharczyk, 53 Szymański – 21 Nagy, 27 Carlitos
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Sapela, Borkowski
Widzów: 18 725
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja, 22 Janota, 6 Nalepa - 10 Zarandia, 92 Kolew, 7 Jankowski
  • 76' 7 Antolić Zmiany 24 Martins
  • 84' 41 Stolarski Zmiany 19 Kante
  • 32' 16 Deja Zmiany 26 Danch
  • 79' 10 Zarandia Zmiany 11 Siemaszko
  • 90+1 22 Janota Zmiany 21 Aankour
  • 45' Kucharczyk
  • 3' Jankowski
  • 80' Stolarski
  • 43' Janota
  • 45+1 Marciniak
  • 74' Helstrup

jednak obecnie trener Smółka odwołuje się do meczu sprzed tygodnia, gdy Arka wygrała 1:0 z Lechem

ARKA - LECH 1:0. PRZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO i FOTO ORAZ WYSTAW OCENY GDYŃSKIM PIŁKARZOM I TRENEROWI
niezmienne było tylko jedno. W obu spotkaniach błyszczeli Janota (ARKA Gdynia) i Zarandia (ARKA Gdynia). Od ich postawy także dziś najwięcej chyba zależy

GRUZIŃSKI TANIEC I TRZYMANIE FASONU. SPRAWDŹ, JAK KOMENTOWANO WYGRANĄ ARKI NAD LECHEM
na ławce rezerwowych głównie piłkarze, którzy grali we wtorek ze Śląskiem Świętochłowice

PRZECZYTAJ O AWANSIE ARKI W PUCHARZE POLSKI
rezerwowi Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 11 Siemaszko, 20 Cvijanović, 21 Aankour, 26 Danch, 90 Bogdanow
Legia też nie eksperymentuje ze składem. Wystawi tę samą "11", która wygrała w ostatniej kolejce w Legnicy 4:1
rezerwowi Legii: 1 Malarz, 2 Pazdan, 8 Pasquato, 19 Kante, 20 Vesović, 24 Martens, 32 Radović
do Arki dotarła już dziś jedna wiadomość. Wylosowała III-ligowca w Pucharze Polski, a zatem jest dogodna sposobność na kolejny awans w tych rozgrywkach. Natomiast Legia nie miała szczęścia w losowaniu, gdyż musi jechać do Gliwic

SPRAWDŹ POZOSTAŁE PARY I ZAGŁOSUJ

piłkarze na prezentacji. Arka na żółto-niebiesko, Legia białe stroje
losowanie stron boiska przez kapitanów Marciniaka (ARKA Gdynia) i Jędrzejczyka (Legia Warszawa). Adam obchodzi dziś 30. urodziny
1'
od środka rozpoczęła Legia
2'
od początku doping dla gospodarzy. Arka bez wsparcia swoich kibiców. Przypominamy, że to jednak z kar po tegorocznym finale Pucharu Polski
3'
próba dryblingu Zarandii (ARKA Gdynia), ale nieudana
3'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jankowski Nalepa zagrał piłkę w pole karne, Kolew przyjął ją i mimo rywala na plecach odegrał. Maciek wbiegł w pole karne i precyzyjnie uderzył przy słupku
3'
Jankowski (ARKA Gdynia) nie manifestuje radości z gola, gdyż co prawda nie grał w Legii, ale jest z urodzony w Warszawie
5'
dobra interwencja teraz Nalepy (ARKA Gdynia) we własnym polu karnym
7'
zablokowany strzał Nagy'a (Legia Warszawa)
8'
po stracie gola Legia przejęła inicjatywę. Arka czeka z pressingiem aż rywale przekroczą linię środkową
8'
Nagy (Legia Warszawa) potrzebuje pomocy masażystów
10'
wulgarnie z trybun
12'
Nagy (Legia Warszawa) faulował w polu karnym Arki Marciniaka (ARKA Gdynia) w walce o górną piłkę
14'
Zarandia (ARKA Gdynia) wchodził w "16", ale przed sobą miał rywali, a zatem wycofał piłkę do Zbozienia (ARKA Gdynia), który wywalczył róg
15'
Hlousek (Legia Warszawa) leży na ziemi, gdyż dostał w miejsce, które mężczyznę boli najbardziej
15'
sędzia nie pozwala na wejście masażystów, bo legionista leży tuż przy końcowej linii
16'
Hlousek (Legia Warszawa) już w pełni sił. To on wybił piłkę po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia) z rogu
16'
niecelny strzał z dystansu Zarandii (ARKA Gdynia)
17'
Arka zaczyna odbierać piłkę Legii już na jej połowie
18'
daleki wrzut z autu Zbozienia (ARKA Gdynia). Kilku arkowców skakało, ale minęli się z piłką
18'
Sędzia Gil upomina trenera Legii Sa Pinto, który jest bardzo aktywny przy linii bocznej
21'
Zarandia (ARKA Gdynia) i Janota (ARKA Gdynia) "poklepali" nieco piłką na połowie Legii
21'
Jędrzejczykiem (Legia Warszawa) w walce o piłkę zderzył się z Wieteską. Piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Zarandia (ARKA Gdynia), a próbował do niej dojść także Kolew
21'
Jędrzejczyk (Legia Warszawa) potrzebuje pomocy medycznej
23'
Jędrzejczyk (Legia Warszawa) może kontynuować grę
25'
dobrze zorganizowana Arka na razie na niewiele pozwala Legii
27'
Arka nie ma też problemu, aby dłużej utrzymywać się przy piłce
29'
uraz mięśniowy Deji (ARKA Gdynia)
29'
masażyści przy defensywnym pomocniku Arki
29'
Sa Pinto przywołał do siebie Carlitosa (Legia Warszawa) i udziela mu wskazówek. Legioniści nie mają bowiem pomysłu, jak zagrozić Arce
30'
Deja (ARKA Gdynia) na razie za boczną linią, a rozgrzewkę rozpoczął Danch
31'
Deja (ARKA Gdynia) wrócił na boisko. Zobaczymy, czy ból ustąpił, czy chodzi tylko o grę w "11" do czasu przygotowania zmiany
32'
Steinbors (ARKA Gdynia) bez kłopotu przejął piłkę, którą w jego pole karne zagrał Szymański (Legia Warszawa)
32'
ARKA Gdynia przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Deja, w jego miejsce wchodzi Danch.
33'
Danch (ARKA Gdynia) to głównie środkowy obrońca. Jednak innej zmiany trener Smółka nie miał, gdyż nie wziął do "18" Sołdeckiego, który grywał także na "6"
33'
mógł szkoleniowiec skorzystać też z Cvijanovicia lub Aankoura i przesunąć bardziej do tyłu Nalepę (ARKA Gdynia), ale najwyraźniej uznał to za nazbyt ofensywny wariant
35'
bezradność piłkarzy Legii najwyraźniej udziela się i przenosi się też na trybuny, bo znów wulgaryzmy
36'
po wrzucie z autu Zbozienia (ARKA Gdynia) próbował główkować Kolew (ARKA Gdynia), ale uderzył za słabo. Cierzniak (Legia Warszawa) złapał piłkę
37'
niecelny strzał z dystansu Nalepy (ARKA Gdynia)
38'
od kilkunastu minut gra częściej prowadzona na połowie Legii niż Arki
39'
po wrzucie z autu Kucharczyka (Legia Warszawa) w pole karne uderzał Jędrzejczyk (Legia Warszawa). Piłka nie sprawiła kłopotów Steinborsowi (ARKA Gdynia)
40'
Cafu (Legia Warszawa) osaczony przez pomocników Arki podał... poza boisko
42'
Helstrup (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Stolarskiego (Legia Warszawa)
43'
krótko rozegrany róg przez Legię, a dopiero potem dośrodkowanie. Niecelnie główkował Wieteska (Legia Warszawa)
43'
co za pech. Poza boiskiem Danch (ARKA Gdynia). Chyba ma rozbity łuk brwiowy, a przecież to on niespełna kwadrans temu zmienił kontuzjowanego Deję
43'
Żółtą kartką został ukarany Janota (ARKA Gdynia), który faulował Nagy'a
44'
Jankowski (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Kucharskiego. Róg dla Legii
44'
Danch (ARKA Gdynia) wrócił na boisko z zaklejonym prawem łukiem brwiowym
45'
[1:1] Legia Warszawa STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kucharczyk. Z rogu dośrodkował Antolić, Wieteska przedłużył piłkę głową, a zamykający akcję Kucharczyk był niepilnowany. Z pola bramkowego również głową posłał piłkę do siatki
45'
4 minuty doliczone
45+1
Żółtą kartką został ukarany Marciniak (ARKA Gdynia) po faulu na Szymańskim
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE Z LEGIĄ 1:1
Bardzo wyrównane statystyki obu drużyn po pierwszej połowie. Także remis w meczu. Jednak jak ktoś może mówić o niedosycie to Arka. Gdynianie szybko zdobyli prowadzenie, a potem długimi fragmentami gry na niewiele pozwalali mistrzom Polski. Szkoda, że zaspali przy ostatnim stałym fragmencie gry przed zejściem do szatni. Z powodzeniem mogli bowiem prowadzić.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę
46'
Legia ruszyła na bramkę Arki. Zablokowany strzał Antolicia (Legia Warszawa)
46'
niewiele zabrakło, aby Cafu (Legia Warszawa) uderzył głową po dośrodkowaniu Stolarskiego (Legia Warszawa)
49'
Helstrup (ARKA Gdynia) powstrzymał Carlitosa (Legia Warszawa), a następnie wybił piłkę w aut
49'
Steinbors (ARKA Gdynia) wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Kucharczyka (Legia Warszawa), ale dobrze asekurowali bramkarza obrońcy
50'
róg dla Legii
50'
Po dośrodkowaniu Antolicia (Legia Warszawa) tym razem Wieteska (Legia Warszawa) nie zdołał uderzyć głową
informacja dla tych, którzy wspierają także polskich siatkarzy. Biało-czerwoni wygrali pierwszego seta w meczu z Włochami 25:14. Tym samym zapewnili sobie awans do półfinałów z 1. miejsca!
w sobotnim półfinale Polska zagra z USA, a w drugiej parze Brazylia zmierzy się z Serbią
52'
po przerwie gra głównie na połowie Arki
53'
Wieteska (Legia Warszawa) wybił piłkę znad głowy Kolewa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Janoty (ARKA Gdynia)
53'
tym razem do dośrodkowania Zarandii (ARKA Gdynia) doszedł Jankowski (ARKA Gdynia), ale nie strzelał, a zagrywał głową w kierunku Kolewa (ARKA Gdynia). Bułgar nie doszedł do piłkki
56'
ostatnie akcje Arki sprawiły, że Legia już tak śmiało nie poczyna sobie jak na początku tej połowy
57'
obaj trenerzy nadal na stojąco oglądają to, co dzieje się na boisku
58'
Marić (ARKA Gdynia) zablokował strzał Szymańskiego (Legia Warszawa). Róg dla gospodarzy
58'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Antolicia (Legia Warszawa)
59'
strzał Nagy'a (Legia Warszawa) w... Carlitosa (Legia Warszawa)
59'
Zarandia (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne i w starciu ze Stolarskim (Legia Warszawa) przewrócił się, ale o jedenastce nie ma mowy
61'
Zarandia (ARKA Gdynia) teraz częściej z lewej strony boiska, a Jankowski (ARKA Gdynia) z prawej
62'
znów Arka cofnięta pod własne pole karne
64'
Zbozień (ARKA Gdynia) wybił głową piłkę na róg
64'
Szymański (Legia Warszawa) krótko z rogu i to rozegranie nie zaskoczyło Arki
65'
niecelny strzał z dystansu Kucharczyka (Legia Warszawa)
66'
Cierzniak (Legia Warszawa) sparował piłkę na róg po strzale Kolewa (ARKA Gdynia) i kontrze, którą rozprowadził Janota (ARKA Gdynia)
67'
Celny strzał głową Dancha (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia). Cierzniak (Legia Warszawa) złapał piłkę, gdyż zmierzała ona w środek bramki
68'
w pierwszej połowie sędzia upominał trenera Legii, a teraz odwiedził przy linii bocznej szkoleniowca Arki
68'
wydawało się, że Wieteska (Legia Warszawa) faulował Kolewa (ARKA Gdynia) na wysokości pola karnego, ale sędzia puścił grę
69'
sędzia upomina teraz ustnie Szymańskiego (Legia Warszawa) i Nalepę (ARKA Gdynia), ale to jego decyzje też prowokują piłkarzy
71'
wzrosła przewaga Legii w posiadaniu piłki do 60:40
72'
po dośrodkowaniu Szymańskiego (Legia Warszawa) nieznacznie pudłuje Nagy (Legia Warszawa)
73'
znów akcja Janoty (ARKA Gdynia) i Kolewa (ARKA Gdynia). Aleks próbował odegrać piętą w polu karnym, ale to już się nie udało
74'
Żółtą kartką został ukarany Helstrup (ARKA Gdynia), który ręką zatrzymał piłkę, by przerwać kontrę Legii
74'
legioniści domagają się czerwonej kartki, ale sędzia nie zmienia decyzji
76'
Oficjalna frekwencja: 18 725 kibiców
76'
Legia Warszawa przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Antolić, w jego miejsce wchodzi Martins.
76'
roszada na środku drugiej linii gospodarzy
77'
Jankowski (ARKA Gdynia) nie przeszedł Stolarskiego (Legia Warszawa). Od bramki Legia
78'
przechwyt Dancha (ARKA Gdynia), po którym popędził pod bramkę rywali, ale otrzymał niecelne podanie
79'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
80'
krwawi łuk brwiowy Dancha (ARKA Gdynia). Adam gra, bo wokół jego głowy bandaż
80'
Żółtą kartką został ukarany Stolarski (Legia Warszawa) po faulu na Nalepie
80'
Stolarski (Legia Warszawa) nie zagra w następnej kolejce, bo to jego czwarta żółta kartka w tym sezonie. Trzy poprzednie dostał jeszcze jako piłkarz Lechii
81'
na spalonym Siemaszko (ARKA Gdynia), który po wejściu na boisko, ustawiony jest na prawym skrzydle
82'
Janota (ARKA Gdynia) wywalczył róg
82'
niecelnie główkował Siemaszko (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia), a szkoda, bo była to okazja na gola
83'
Carlitos (Legia Warszawa) faulował Helstrupa (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki
84'
Legia Warszawa przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolarski, w jego miejsce wchodzi Kante.
84'
zmiana ustawienia Legii. Drugi napastnik na boisku, a na prawą obronę, gdzie grał Stolarski (Legia Warszawa), przesunięty Kucharczyk (Legia Warszawa)
85'
Carlitos (Legia Warszawa) przewraca się w polu karnym po starciu z Mariciem. Legioniści domagają się karnego. Sędzia na razie oddala ich protesty
86'
nieudane dośrodkowanie Kucharczyka (Legia Warszawa). Od bramki Steinbors (ARKA Gdynia)
87'
znów kładą się piłkarze Legii w polu karnym Arki, choć faulu nie ma
87'
Steinbors (ARKA Gdynia) łapie piłkę po dobrym strzale po ziemi Cafu (Legia Warszawa) sprzed pola karnego
89'
defensywa Arki poradziła sobie z dośrodkowaniem Carlitosa (Legia Warszawa) z wolnego
90'
Danch (ARKA Gdynia) wywalczył róg
90'
złe dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia) z rogu, piłka zagrana za nisko
90'
rozgrzewa się Aankour
90'
3 minuty doliczone
90+1
Arka Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Aankour.
90+1
Steinbors (ARKA Gdynia) zdjął piłkę znad głowy Wieteski (Legia Warszawa)
90+2
po akcji Aankoura (Legia Warszawa) zablokowany strzał Kolewa (ARKA Gdynia)
90+3
Jankowski (ARKA Gdynia) na zyskanie czasu z piłką w narożniku boiska
90+4
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA W WARSZAWIE Z LEGIĄ
zadowolony trener Smółka, uśmiechnięty, gratuluje swoim piłkarzom, ściska ich i poklepuje
Zasłużony remis w Warszawie. Co prawda w drugiej połowie Legia miała optyczną przewagę, to jednak Arka grała podobnie jak przed tygodniem z Lechem. Nie dopuszczała rywali do klarownych sytuacji, a rywalom pod bramką brakowało precyzji przy strzałach albo przy ostatnich podaniach.
Gdynianie mieli kilka kontr, ale także po nich nie zagrozili poważniej Cierzniakowi (Legia Warszawa).
W posiadaniu piłki przewaga Legii (60:40), ale w strzałach bardzo równo - po 2 celne z obu stron, a łącznie Legia 10, Arka - 9.

Wyniki 10 kolejki

• Legia Warszawa - ARKA GDYNIA 1:1 (1:1)
  • Wisła Płock - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (0:0)
  • Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:4 (0:0)

Opinie (80) 7 zablokowanych

• Honor za walke! (2)

W pełni zasłużony punkt. Szkoda że nie 3 bo słoiki były w zasięgu! Cieszmy się i dalej walczyć...musimy się piąć do góry!
    Luca w gazie.... brawo chłopaku.... nawijałeś słoiki jak makaron na widelec:)

• 124 6

• Mogli wygrać, mogli przegrać. Dobry mecz, cenny punkt z przyszłym, jak zgaduję, mistrzem Polski. Wbrew negatywnym opiniom pomysły trenera zaczynają się chyba sprawdzać, jest coraz lepiej i zaczyna wyglądać, że pierwsza ósemka jest spokojnie w zasięgu.

• 17 2

• Wiecie jestem słoikiem i mieszkam w Gdyni od 3 lat. I uwielbiam oglądać mecze Arki, bo chłopacy nie odstawiają nogi i zawsze walczą. Myślę, że jak na ten budżet to Arka świetnie sobie radzi. Oby tak dalej.