Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:1 w sparingu. Tylko 16 piłkarzy do dyspozycji

Jacek Główczyński
6 lipca 2024, godz. 15:20
Opinie (74)

Camilo Mena strzelił gola Legii Warszawa, a po ponad godzinie gry oddał miejsce w składzie Lechii Gdańsk rekonwalescentowi - Bogdanowi Winnykowi. Camilo Mena strzelił gola Legii Warszawa, a po ponad godzinie gry oddał miejsce w składzie Lechii Gdańsk rekonwalescentowi - Bogdanowi Winnykowi.

Lechia Gdańsk zremisowała z Legią Warszawa 1:1 (1:0) w trzecim letnim sparingu. W Książenicach Szymon Grabowski miał do dyspozycji tylko 16 piłkarzy. Listę kontuzjowanych powiększyli: Loup-Diwan Gueho i Filip Koperski, ale po wyleczeniu urazu zaprezentował się Bogdan Wiunnyk. Gola dla biało-zielonych, podobnie jak w grze kontrolnej trzy dni wcześniej, strzelił Camilo Mena.

Majchrzak 55 - Mena 19

LEGIA: Mendes-Dudziński (46 Hładun) - Jędrzejczyk, Ziółkowski, Karolak - Chodyna, Strzałek, Urbański, Luquinhas (60 Adkonis), Baku (52 Szczepaniak) - Majchrzak, Kramer (62 Rosołek)

LECHIA: Sarnawski (60 Weirauch) - Piła, Chindris, Olsson, Kałahur (80 Bajko) - Żelizko, Biegański (80 Kardaś) - Mena (68 Wiunnyk), Neugebuer (60 D'Arrigo), Chłań - Sezonienko

Legia podzieliła kadrę na dwie części, gdyż na sobotę, 6 lipca zaplanowała aż dwa sparingi. Najpierw rozprawiła się z mistrzem Polski - Jagiellonią Białystok, wygrywając 2:0. Gole strzelili Jean-Pierre Nsame (31. minuta) i Marc Gual (46), a łącznie na boisku zaprezentowało się 15 piłkarzy gospodarzy.

Lechia Gdańsk po trzeci medal olimpijski? Maksym Chłań zagra na igrzyskach w Paryżu Lechia Gdańsk po trzeci medal olimpijski? Maksym Chłań zagra na igrzyskach w Paryżu

Na sparing z Lechią desygnowana została zupełnie inna "15". W obronie zagrał m.in. 19-letni Jan Ziółkowski, którego zimą próbował pozyskać gdański klub. Obecnie to bogactwo kadrowe 3. drużyny ostatniego sezonu w ekstraklasie uderzało w zestawieniu z potencjałem kadrowym biało-zielonych.

Szymon Grabowski do dyspozycji miał tylko 17 piłkarzy, a skorzystał z 16, gdyż Filip Koperski nie był w pełni sił. W porównaniu z ostatnim sparingiem z Chojniczanką do grona kontuzjowanych dołączył Loup-Diwan Gueho, który nadal nie został jeszcze wypożyczony na kolejny sezon z SC Bastia.

Przypomnijmy, że nie ma szans, aby na inaugurację ekstraklasy wykurowali się: Tomas Bobcek i i Luis Fernandez, a z czasem walczą Rifet KapićConrado, ale i ich może zabraknąć na boisku w meczu ze Śląskiem we Wrocławiu 19 lipca.

W sparingu z Legią miejsce Francuza w "11", który w ostatni czwartek zaczynał jako prawy obrońca, zajął Dominik Piła. Nie tylko on wrócił na swoją podstawową pozycję z wiosny, ale także Camilo Mena. Kolumbijczyk mógł ponownie zagrać jako prawoskrzydłowy, gdyż do ataku tym razem wystawiony został Kacper Sezonienko.

Lechia Gdańsk z problemami w ofensywie. Brakuje zdolnych do gry napastników Lechia Gdańsk z problemami w ofensywie. Brakuje zdolnych do gry napastników

Trzecia zmiana w wyjściowym ustawieniu biało-zielonych w porównaniu ze sparingiem z II-ligowcem w Cetniewie miała miejsce na środku drugiej linii. Tym razem szansę od początku gry dostał Jan Biegański, a nie Australijczyk Louis D'Arrigo.

Lechia Gdańsk - sparingi lato 2024
  • Bilans: 1 zwycięstwo, 2 remisy, bramki 9:3

• Początek sparingu należał do Legii. W 5. minucie po strzale Jordana Majchrzak Lechię uratował słupek. Natomiast chwilę wcześniej Bogdan Sarnawski obronił strzał Blaza Kramera.

W 14. minucie ukraiński bramkarz biało-zielonych znów okazał się lepszy od słoweńskiego napastnika stołecznej drużyny, a na koniec inauguracyjnego kwadransa nie dał się pokonać również po główce Viktora Karolaka.

Lechia próbowała "odgryzać" się kontrami. Po jednej z nich, w 19. minucie Mena zaprezentował tzw. centrostrzał. Zaskoczony Marcel Mendes-Dudziński musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Lechia Gdańsk sprawdza aż pięciu bramkarzy. Bogdan Sarnawski spokojny Lechia Gdańsk sprawdza aż pięciu bramkarzy. Bogdan Sarnawski spokojny

Biało-zieloni korzystny wynik utrzymali do przerwy. Sarnawski nie dał się pokonać m.in. o Luquinhasowi, a tuż przed końcem pierwszej połowy świetnie obronił po strzale głową Majchrzaka.

Jednak 19-letni napastnik nie dawał za wygraną. W 55. minucie to on wyrównał po podaniu Luquinhasa. Szkoda tym większa, gdyż chwilę wcześniej to Lechia miała doskonałą okazję, aby poprawić wynik na 2:0.

Po godzinie gry trener Grabowski zaczął dokonywać zmian. Na boisku pojawił się m.in. rekonwalescent Bogdan Wiunnyk. Przypomnijmy, że napastnik jeszcze nie zadebiutował w oficjalnym meczu Lechii nie tylko z uwagi na kwestie zdrowotne, ale również z tego względu, że Szachtar Doniec nie uznaje, że piłkarz mógł jednostronnie rozwiązać kontrakt z tym klubem.

W sparingu z Legią ukraiński napastnik zapisał się w sędziowskim protokole... żółtą kartką po faulu na Kacprze Chodynie.

18 Puszcza Niepołomice 1 0 0 1 0:2 0
    Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.