Legia Warszawa - Trefl Sopot 104:109. Trzy dogrywki i 10. miejsce na koniec sezonu

mip.
13 kwietnia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Koszykarze Trefla Sopot w dobrych humorach zakończyli sezon 2021/2022 i wygrali w Warszawie po trzech dogrywkach. Koszykarze Trefla Sopot w dobrych humorach zakończyli sezon 2021/2022 i wygrali w Warszawie po trzech dogrywkach.

Trefl Sopot wygrał z Legią Warszawa 109:104 (15:16, 22:15, 17:22, 22:23, 33:28) w meczu 30. kolejki Energa Basket Ligi. Na zakończenie sezonu podopieczni Krzysztofa Roszyka wyszarpali zwycięstwo w stolicy po trzech dogrywkach. Żółto-czarni zmagania zakończyli na 10. miejscu.

Asseco Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 73:102. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Legia: Johnson 26 (2x3, 7 as.), Kulka 15 (3x3), Kemp 14 (14 zb.), Cowels 11 (1x3) Koszarek 9 (5 as.) oraz Wyka 9 (1x3, 6 zb.), Kamiński 7 (1x3) Skifić 7 (1x3, 6 zb.), Abdur-Rahkman 6 (7 zb.) Sadowski 0, Kołakowski 0

TREFL: Gruszecki 19 (2x3, 10 zb.), Warner 12 (2x3, 7 as.), Davis 12 (2x3, 10 zb.), Kolenda 7 (2x3, 5 as.), Leończyk 6 (8 zb.) oraz Sharma 28 (1x3, 8 zb.) Dorsey 19 (3x3, 7 as.), Ziółkowski 5 (1x3), Szlachetka 0

Sopocianie po niedzielnej porażce z Pszczółką Polski Cukier Startem Lublin definitywnie stracili szanse na awans do fazy play-off. Podopiecznym Krzysztofa Roszyka pozostało 10. miejsce w tym sezonie Energa Basket Ligi. Nawet wygrana w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Legią Warszawa nie mogła zmienić ich pozycji w ligowej tabeli. Warszawianie wciąż walczyli o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off.

Pierwsze 5 minut dostarczyło zaledwie czterech celnych rzutów z obu stron. Później rozkręcili się miejscowi, którzy odskoczyli na 14:8, ale żółto-czarni złapali kontakt przy 16:15 przed drugą kwartą. W tej nadspodziewanie dobrze radzili sobie sopocianie, którzy przewyższali skutecznością rzutów Legię (45 do 33 proc.) i objęli prowadzenie, którego nie oddali aż do przerwy (31:37).

Trefl Sopot - Pszczółka Polski Cukier Start Lublin 84:86. Przeczytaj relację, oceń koszykarzy i trenera

W pierwszej połowie dobrze spisywał się cały skład Trefla, a wszyscy koszykarze równo punktowali. Ta seria kontynuowana była także po przerwie, a gra toczyła się kosz za kosz. Minimalną przewagę przed czwartą kwartą zachowali jednak żółto-czarni (53:54), dzięki dobrej grze pod koszem.

Po rozpoczęciu ostatniej odsłony, Legioniści szybko objęli prowadzenie. Trefl nie miał jednak zamiaru odpuścić. Run 7:0 był dziełem Josha Sharmy i sopocianie znów byli na czele. Chwilę później "trójkę" dołożył Michał Kolenda, a o czas poprosił trener Legii Wojciech Kamiński.

Legia Warszawa 0

W końcówce byliśmy świadkami niebywałych emocji, bo wydawało się, że po dwóch "trójkach" Darrina Dorseya Trefl wyszarpie zwycięstwo w stolicy. Legia potrafiła jednak wyrównać. Warszawiacy odpowiedzieli także na rzut hakiem Sharmy na 34 sekundy przed końcem i do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:98. Przeczytaj zapis relacji live, zobacz zdjęcia, oceń koszykarzy i trenerów

Po niej znów był remis - po 88 i koszykarze musieli rozegrać kolejne 5 minuty. W drugiej dogrywce 6 punktów przewagi wypracowali sobie gospodarze, ale "trójki" Karola Gruszeckiego i Dorseya doprowadziły do trzeciej dogrywki! Dopiero ona wyłoniła zwycięzcę. Żółto-czarni pokonali Legię 109:104 i w dobrym stylu zakończyli sezon 2021/2022.

Cały mecz był bardzo wyrównany, bo oba zespoły rzucały ze skutecznością 45 proc., walkę na tablicach minimalnie wygrała Legia (52 do 51), a w stratach znów był remis po 14. Trefl rzucił jednak 14 "trójek" przy 9 warszawiaków.

16 HydroTruck Radom 30 5 25 2348:2540 35
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-04-13

Wyniki 30 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Arged BMSlam Ostrów Wlkp. 73:102 (12:26, 20:26, 25:19, 16:31)
  • Legia Warszawa - TREFL SOPOT 104:109 (16:15, 15:22, 22:17, 23:22, 28:33)
  • PGE Spójnia Stargard - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 81:104 (16:27, 20:26, 19:27, 26:24)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 97:82 (27:23, 23:22, 25:22, 22:15)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Śląsk Wrocław 85:67 (17:19, 25:9, 22:13, 21:26)
  • HydroTruck Radom - Anwil Włocławek 84:92 (19:23, 18:20, 19:23, 28:26)
  • GTK Gliwice - King Szczecin 73:70 (19:14, 25:23, 17:18, 12:15)
  • Twarde Pierniki Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 85:92 (19:22, 17:23, 15:33, 34:14)