Bałtyk pokonany w dramatycznych okolicznościach

2 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Krzysztof Rusinek w 88 minucie doprowadził do wyrównania z rzutu karnego. Niestety, Bałtykowi do remisu zabrakło koncentracji w doliczonym czasie gry. Krzysztof Rusinek w 88 minucie doprowadził do wyrównania z rzutu karnego. Niestety, Bałtykowi do remisu zabrakło koncentracji w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Bałtyku Gdynia w dramatycznych okolicznościach przegrali wyjazdowy mecz z Leśnikiem/Rossą Manowo 3:4 (0:3). Podopieczni Pawła Budziwojskiego w drugiej połowie odrobili trzybramkową stratę, by... przegrać mecz w doliczonym czasie gry.

Bramki dla Bałtyku: Piekarski 46, Rusinek 48, 88 (karny)

BAŁTYK: Yehia - Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny, Wesołowski - Rusinek, Piekarski, Rychłowski, Rasmus (46 Nawrockii) - Kurs, Piec (46 Wojciechowski).

Na pierwszym w historii pojedynku z zespołem z Manowa Bałyk stawił się bez pauzującego za kartki stopera Karola Wasielewskiego i bez kontuzjowanego Krzysztofa Bułki, którego znów z gry wyeliminował uraz mięśnia dwugłowego. Rozegranie meczu poprzedził ulewny deszcz, a na mokrej murawie zdecydowanie lepiej czuli się gospodarze.

- Zwyczajnie przespaliśmy pierwszą połowę. Gospodarze oddali półtora strzału, a zdobyli trzy gole, w tym jeden po strzale z dystansu, gdy nasz bramkarz wyszedł sobie "na spacer". W obronie zagraliśmy prawdziwą katastrofę, ale w przerwie meczu padły męskie słowa, a ja powiedziałem chłopakom, że nie możemy się poddawać i wciąż możemy to wygrać - mówi trener Paweł Budziwojski.

Na drugą połowę biało-niebiescy wyszli zupełnie odmienieni. Już po 30 sekundach gry bramkę zdobył Tomasz Piekarski, którzy zaskoczył bramkarza gospodarzy uderzeniem z około 30 metra. Chwilę później kontaktowego gola zdobył kapitan gdynian Krzysztof Rusinek po podaniu wprowadzonego w przerwie Michała Nawrockiego.

Okazje bramkowe mieli także Robert ZbrzyznySzymon Rychłowski, ale zamiast wyrównującego gola dla Bałtyku, omal nie padła czwarta bramka dla Leśnika/Rossy. Na posterunku był jednak Kewin Wesołowski, który wybił piłkę z linii bramkowej. Gdynianie doczekali się wyrównania, gdy rzut karny w 88. minucie za faul na Kamilu Kursie wykorzystał Rusinek.

W doliczonym czasie gry po zwycięstwo sięgnęli jednak gospodarze, którzy wykorzystali chwilę nieuwagi Bałtyku i zagrali górną piłkę za plecy obrońców i po zbyt krótkim wybiciu piłki przez gości po raz czwarty pokonali Osamę Mohameda Yehię.

- Mieliśmy przypuszczenia, że w tej akcji był spalony, ale to nie jest istotne. Nie można popełniać tak karygodnych błędów w defensywie. Ta porażka jest bardzo dotkliwa, bo dzięki zaangażowaniu i ambicji odrobiliśmy trzy gole. Nie każdą drużynę stać na coś takiego. Niestety, wystarczyła chwila i wszystko przepadło. Chyba łatwiej byłoby nam przełknąć porażkę 0:4. Niestety, taka jest piłka, kara za błędy bywa bardzo brutalna - podsumowuje szkoleniowiec.

Wyniki 14 kolejki

• Kotwica Kołobrzeg - LECHIA GDAŃSK 0:2 (0:0)
  • POLONIA GDAŃSK - Bałtyk Koszalin 0:0
  • Leśnik/Rossa Manowo - BAŁTYK GDYNIA 4:3 (3:0)
  • ARKA II GDYNIA - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0)
  • Pomorze Potęgowo - Koral Dębnica 2:1
  • Kaszubia Kościerzyna - Cartusia 1:2 (1:2)
  • Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Chemik Police 2:0

Opinie (38) 3 zablokowane

• Leśnik jak za najlepszych lat! Jeszcze wróci Wielki Leśnik z lat osiemdziesiątych, w których jeździliśmy na wyjazdy po trzy punkty w Pierwszej Lidze.