Leszek Blanik ponownie prezesem AZS AWFiS Gdańsk. Srebro florecistów w MME

31 maja 2023, godz. 06:00
Opinie (31)
Zarząd AZS AWFiS Gdańsk na lata 2023-27. Leszek Blanik (z lewej) został prezesem na drugą kadencję. Zarząd AZS AWFiS Gdańsk na lata 2023-27. Leszek Blanik (z lewej) został prezesem na drugą kadencję.

Leszek Blanik został wybrany na drugą kadencję prezesem AZS AWFiS Gdańsk. Mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej kierować będzie 10-osobowym zarządem do 2027 roku. O kolejny medal dla akademickiego klubu postarali się floreciści. Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski z Budapesztu wrócili z tytułem młodzieżowych wicemistrzów Europy w turnieju drużynowym.

Leszek Blanik ponownie prezesem AZS AWFiS Gdańsk

- Jestem bardzo zadowolony, że nasze działania w ostatnich miesiącach zostały pozytywnie zaopiniowane przez członków AZS AWFiS Gdańsk. Dziękuję za kredyt zaufania. Mam nadzieję, że uda mi się w dalszym ciągu pomagać w rozwoju klubu. Nasze plany są bardzo ambitne, a głównym kierunkiem działania są Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 - powiedział Leszek Blanik po wyborze na drugą kadencję.
Leszek Blanik: Zawodnik musi czuć, że stoi za nim klub. Przeczytaj wywiad z prezesem AZS AWFiS Gdańsk Leszek Blanik: Zawodnik musi czuć, że stoi za nim klub. Przeczytaj wywiad z prezesem AZS AWFiS Gdańsk

Mistrz olimpijski w gimnastycznym skoku z Pekinu 2008, w przeszłości również mistrz świata i Europy w tej konkurencji, na czele akademickiego klubu stoi od września 2020 roku. Obecnie otrzymał funkcję prezesa do 2027 roku. Został wybrany jednogłośnie. Również jednogłośnie poparcie uzyskali wszyscy zgłoszeni kandydaci do zarządu.

Władze AZS AWFiS Gdańsk na kadencję 2023-2027:
Zarząd

Dominik Duda, Bartosz Gajek, Paulina Kreft, Radosław Laskowski, Mirosław Piątek, Cezariusz Piórczyk, Michał Rychlicki, Piotr Sawicki, Maciej Szafran, Łukasz Szymański

Komisja rewizyjna
Marcin Dornowski, Aneta Jaskólska, Stanisław Sosiński

Sąd Koleżeński
Aldona Zawalska, Kamil Hulbój, Adrian Zajkowski

Floreciści młodzieżowymi wicemistrzami Europy

O kolejny sukces dla AZS AWFiS Gdańsk postarali się floreciści. Z młodzieżowych mistrzostw Europy, które zakończyły się w Budapeszcie, Adam PodralskiMateusz Kwiatkowski przywieźli srebrne medale, zdobyte w turnieju drużynowym.

Młodzieżowi wicemistrzowie Europy we florecie drużynowo: Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski wraz z trenerem Radosławem Glonkiem (w środku). Młodzieżowi wicemistrzowie Europy we florecie drużynowo: Adam Podralski i Mateusz Kwiatkowski wraz z trenerem Radosławem Glonkiem (w środku).
Polacy pokonali Wielką Brytanię 45:33 i Węgry 45:40, a w finale ulegli Francji 36:45. Brąz zdobyli Włosi.

Oprócz podopiecznych Radosława Glonka w biało-czerwonych barwach walczyli: Jan JurkiewiczMaciej Bem.

Przypomnij sobie, kto zdobywał medale dla Polski w tegorocznych mistrzostwach świata juniorów i kadetów w szermierce Przypomnij sobie, kto zdobywał medale dla Polski w tegorocznych mistrzostwach świata juniorów i kadetów w szermierce

W turnieju indywidualnym gdańszczanie odpadli w 1/8 finału. Podralski przegrał jednym trafieniem z Gergelym Tothem (Węgry) i zajął 15. miejsce. Tuż za nim sklasyfikowany został Kwiatkowski, który uległ Serbowi Valjko Cukowi 9:15.

Cztery medale dla Polski w młodzieżowych mistrzostwach Europy w szermierce

Trzecia reprezentantka AZS AWFiS Gdańsk w Budapeszcie rywalizowała w żeńskim florecie. Amelia Olszewska po porażce z Aliną Poloziuk (Ukraina) 7:15 indywidualnie zajęła 30. pozycję. Natomiast w drużynie (także: Aleksandra Wieczorek, Karolina Żurawska, Magdalena Ławska) uplasowała się na 6. miejscu. Biało-czerwone na zakończenie turnieju pokonały Węgry 41:40, a wcześniej przegrały z Ukrainą 40:43 i Niemcami 38:45.

Worek medali dla polskiej szermierki. Adam Jakubowski mistrzem Europy do lat 20 Worek medali dla polskiej szermierki. Adam Jakubowski mistrzem Europy do lat 20

Łącznie polska szermierka w młodzieżowych mistrzostwach Europy 2023 zdobyła cztery medale. Poza florecistami tytuł wicemistrzowski drużynowo zdobyły również szpadzistki (Gloria Klughardt, Alicja Klasik, Barbara Brych, Zofia Janelli).

Natomiast indywidualnie po brązowe medale sięgnęły: Klasik w szpadzie oraz Zuzanna Cieślar w szabli.