Atom Trefl skończył sparing po dwóch setach

14 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Charlotte Leys będzie jedyną medalistką obecnych mistrzostw Europy, która zagra w nadchodzącym sezonie w Atomie Treflu Sopot. Charlotte Leys będzie jedyną medalistką obecnych mistrzostw Europy, która zagra w nadchodzącym sezonie w Atomie Treflu Sopot.

Tylko dwa sety rozegrały w sobotę, w sparingu z Siódemką Legionowo, siatkarki Atomu Trefla. Wynik, po kontuzji jednej z rywalek, zatrzymał się na 2:0 (25:21, 25:21) dla sopocianek. Tradycyjnie, do trzech wygranych partii, toczył się mecz o 3. miejsce mistrzostw Europy. W nim Belgia pokonała Serbię 3:2 (23:25, 25:21, 28:26, 21:25, 15:11), a nowa przyjmująca Atomu Trefla Charlotte Leys i jej koleżanki zdobyły pierwszy w historii medal ME siatkarek dla swojej ojczyzny.

ATOM TREFL: Bełcik, Podolec, Szeluchina, Łukasik, Kaczyńska, Kaczorowska, Zenik (libero) oraz Kuziak

Siódemka: Rakić, Wójcik, Tomsia, Bąk, Barfield, Jóźwicka, Sołodkowicz (libero) oraz Raonić, Łukaszewska

Dwoma nietypowymi wynikami, jak na mecze siatkarskie, zakończyły się sparingi Atomu Trefla z Siódemką Legionowo. W sali treningowej Ergo Areny sopocianki dwukrotnie wygrywały po dwa sety. Pierwszego dnia przyniosło to remis, w sobotę zwycięstwo do zera.

ATOM TREFL ZREMISOWAŁ Z SIÓDEMKĄ

Mecz zaczął się podobnie do piątkowego, czyli od lekkiej przewagi przyjezdnych. Ich odjazd skończył się przy prowadzeniu 8:5. Od tego momentu Atom Trefl zdobył sześć punktów z rzędu. Podobnie jak w pierwszym starciu obu drużyn wiele zależało od poprawnego ustawienia bloku. W taki sposób także Siódemka odrobiła straty, ale wynik seta ustawiła skuteczna gra przez środek z Julią Szeluchiną.

W drugim secie kluczowym atutem po stronie Atomu Trefla okazała się zagrywka, która poprowadziła sopocianki do zwycięstwa w kolejnej partii. Po niej okazało się, że kontuzji doznała Kinga Bąk, która w tym secie była jedyną rozgrywającą Siódemki (z zespołem nie było już Olgi Raonić). Rywale poprosili więc o zakończenie spotkania, gdyż gra bez tej siatkarki nie miała dla nich sensu, a nikt nie chciał ryzykować pogłębienia się urazu u zawodniczki.

Starcia z Siódemką były ostatnimi, w których Atom Trefl wystąpił w mocno okrojonym składzie. W nadchodzącym tygodniu do drużyny dołączą Zuzanna Efimienko oraz Judith Pietersen.

- Chciałbym, aby już podczas najbliższych sparingów w Karpaczu były z nami także Molnar oraz Leys. Wszystko wskazuje na to, że się uda - mówi trener mistrza Polski Teun Buijs.

SPARINGI ATOMU TREFLA PRZED SEZONEM 2013/2014

24 sierpnia, Khara Morin Ułan Ude 3:1 (25:21, 26:24, 16:25, 30:28) przeczytaj relację

29 sierpnia, SC Poczdam 1:3 (16:25, 26:28, 25:23, 18:25) przeczytaj relację

13 września, Siódemka Legionowo 2:2 (21:25, 25:17, 14:25, 25:20) przeczytaj relację

14 września, Siódemka Legionowo 2:0 (25:21, 25:21)

20-22 września, turniej w Karpaczu, Schweriner S.C. (Niemcy),
VK Agel Prostejov (Czechy) i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

27-29 września, turniej w Szamotułach o Superpuchar Polski, MKS Dąbrowa Górnicza,
Chemik Police i BKS Aluprof Bielsko-Biała

Charlotte LeysBriżitka Molnar zakończyły w sobotę udział w mistrzostwach Europy. Obie spotkały się w meczu o brąz. Drużyny Belgii i Serbii mogły czuć się rozbite po piątkowych półfinałach. Serbki, niemal bez walki, oddały finał Rosjankom. Belgia miała mecz o złoto na wyciągnięcie ręki, ale przegrała 2:3 z Niemkami.

Większą motywację przed spotkaniem o brąz wydawały się mieć Belgijki. Ich kadra nigdy nie stawała na podium mistrzostw Europy. Serbki w sobotę traciły miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Do tego, pomimo iż dzień wcześniej rozegrały tylko trzy sety, wydawały się znacznie bardziej zmęczone niż rywalki. Zapewne miał na to wpływ Final Six World Grand Prix w Japonii, który reprezentacja Serbii skończyła 1 września i od razu z Azji udała się do Niemiec na ME.

Co prawda w finale Serbki było stać na pięciosetowe starcie, a w tie-breaku na odrobienie czterech punktów starty, to ostatnie akcje lepiej rozegrały Belgijki, które po zwycięstwie w meczu o 3. miejsce potwierdziły miano największej rewelacji mistrzostw.

Serbii w piątym secie nie pomogła dobra postawa Molnar, która świetnie odbierała zagrywki rywalek. Belgia była jednak lepsza w rozgrywaniu długich akcji, zapisując zazwyczaj po nich punkty po swojej stronie.

Leys zdobyła w sobotnim starciu 10 pkt, atakując ze skutecznością 24 proc. Najskuteczniejszą siatkarką spotkania została jej reprezentacyjna koleżanka Lise van Hecke - 35 pkt. Po drugiej stronie siatki szalała Jovana Brakocević - 33 pkt, 3 dołożyła Molnar, która do tego miała 50 proc. pozytywnego przyjęcia.

Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki, które w meczu o złoto pokonały 3:1 (25:23, 23:25, 25:24, 25:14) Niemki.

Opinie (3) 1 zablokowana

• Gratki !! (1)

Karolina ( Kosek ) Różycka w Muszynie (!?) , transfer last minute- Małgorzata Kożuch w Atomie ?

• 4 0

• Rózycka tak, ale Gosia

Ma podpisany już kontrakt, a w atomie nie zagra, bo na tej pozycji mamy już 2 zawodniczki i Ania ostatnie sparingi bardzo dobrze rozegrała. A holenderka zagrała bardzo dobrze 1 mecz na ME. Więc miejsca dla Gosi u nas teraz nie ma.
      A jak do tego dodamy, że mamy 4 przyjmujące, a w tym wysoką Hill, która też może grać na ataku, to mamy sporą rotację.

Prędzej wyląduje u nas 4 środkowa, lub jeszcze jedna rozgrywająca, niż Gosia.