III liga: Pierwsza wiosenna porażka Lechii

Najnowszy artukuł na ten temat

Piłkarze Bałtyku wznowili treningi

Mateusz Bąk zagrał wiosną po raz pierwszy w barwach rezerw Lechii. Niestety musiał aż trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze rezerw Lechii. Na własnym boisku ulegli liderowi III ligi, grupy pomorsko-zachodniopomorskiej GKS Przodkowo 0:3 (0:1), tracą dwa gole w końcówce spotkania. Druga drużyna biało-zielonych była wzmocniona z pierwszej drużyny m.in. Martinem Kobylańskim, Danielem Łukasikiem, Gersonem czy Adamem Buksą. Żaden z nich nie wpłynął jednak pozytywnie na wynik.

Frankowski 17, 90+1, Stasiak 88

LECHIA II: Bąk - Górski, Chrzanowski, Gerson, Marković (46 Rudinilson) - Łukasik, Paprzycki, Kobylański, Gołuński (46 Macierzyński), Letniowski - Buksa

Dwa zwycięstwa i remis zanotowali w trzech kolejkach rundy wiosennej piłkarze rezerw Lechii. Wygrywali, gdy na boisku był m.in Martin Kobylański, który w dwóch pierwszych spotkaniach zdobywał po bramce. Pomocnika zabrakło w ostatnim meczu, gdyż został włączony do składu meczowego pierwszego zespołu. Podobnie było w sobotnim spotkaniu Lechii z Ruchem Chorzów w ekstraklasie. Kobylański nie pojawił się jednak na boisku, wiec ponownie otrzymał szansę pokazania się w rezerwach. Razem z nim, z piłkarzy, którzy zasiedli w sobotę na ławce, na boisku pojawili się w niedzielę: Daniel ŁukasikAdam Buksa, a do gry wrócił Gerson, który zapowiedział ostatni miesiąc w Lechii.

GERSON: CO MAM ZROBIĆ, SKORO ON MNIE NIE LUBI

Rezerwy najwidoczniej zaliczają tendencję spadkową. Po remisie przyszła bowiem porażka. Z drugiej strony gdańszczanie podejmowali GKS Przodkowo, czyli lidera rozgrywek. Kciuki za nich trzymali zapewne piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy gonią pierwszą drużynę w tabeli. Lechia II nie była jednak w stanie strzelić GKS choćby jednej bramki.

Do przerwy przegrywała za to 0:1 po trafieniu w 17. min. Mateusz Frankowskiego. W bramce biało-zielonych skapitulował Mateusz Bąk, dla którego był to pierwszy występ tej wiosny. Wcześnie pomiędzy słupkami oglądaliśmy golkipera pierwszej drużyny Łukasza Budziłka. Bąk nie zaliczył jednak dobrego powrotu do bramki.

Choć w drugiej połowie gdańszczanie starali się doprowadzić do remisu, to w końcówce zostali boleśnie skarceni. W ostatnich minutach Bąk musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniach Łukasza Stasiaka i ponownie Frankowskiego.

REZERWY ARKI ULEGŁY KASZUBII

Piłkarze rezerw Lechii muszą się szybko pozbierać. Już w środę zagrają zaległy mecz 19. kolejki z Arką II Gdynia - godz. 17. Żółto-niebiescy także przegrali w obecnej serii spotkań, 2:4 z Kaszubią Kościerzyna. Pauzował Bałtyk Gdynia, który dostał 3 pkt za walkowera z Chemikiem Police - wycofał się z rozgrywek.

16 Chemik Police 21 6 2 13 19:34 20

* Chemik Police nie przystąpił do rundy wiosennej.

Tabela wprowadzona: 2016-04-13

Wyniki 21 kolejki:

• ARKA II GDYNIA - Kaszubia Kościerzyna 2:4 (1:1)
  • LECHIA II GDAŃSK - GKS Przodkowo 0:3 (0:1)
  • Chemik Police - BAŁTYK GDYNIA 0:3 (walkower)
  • Bałtyk Koszalin - Pogoń II Szczecin 0:1
  • Wierzyca Pelplin - KS Chwaszczyno 1:1 (1:1)
  • Gryf Słupsk - Drawa Drawsko Pomorskie 0:1 (0:0)

• jaka szansa?

7 pkt straty, przodkowo nawet Lechie wzmocniona klepie , o awansie mozna juz zapomniec tym bardziej ze Bałtyk za pieknie nie gra

• 26 5

• Powaznie? (1)

Gerson, Lukasik, Kobylanski, Buksa...
    Paralityk, ale jednak z szerokiego skladu Markovic i Rudinilson oraz 3 mlodych, ktorzy ocieraja sie o pierwszy sklad zagrali na 0:3?

Ktos ten mecz ogladal? Sabotazowali, zeby pozostac w lidze, czy faktycznie amatorzy z Przodkowa byli o klase lepsi od tych ekstraklasowych grajkow?

• 33 2

• Poza poprzeczka w koncowce pierwszej połowy Lechia ani razu nie zagroziła bramce gości, ci za to mieli jeszcze kilka sytuacji, gdzie takze słupki i poprzeczki ratowaly gdańszczan. Przodkowo grało prosty futbol ale skuteczny. Gracze Lechii to raczej zbiór indywidualności, wybiegani, dobrzy technicznie ale nie stanowiący kolektywu. Bąk chyba slusznie stracił miejsce w pierwszej drużynie, mimo zasług jednak prezentowal sie słabo. Obiektywnie Przodkowo wygra tę ligę, choć nie wiadomo po co...

• 18 0

• (1)

Szansa jest tylko amunicji brakuje

• 6 0

• Wstyd dla Lechii przegrac tym skladem z amatorami.

5. Doktor Kuki 16 29 62.5%

30.01 (sob) godz.17:30 LECHIA Gdańsk typuj bez publiczności Jagiellonia Białystok
05.02 (pt) godz.18:00 LECHIA Gdańsk typuj Warta Poznań
09.02 (wt) godz.14:30 Puszcza Niepołomice typuj bez publiczności LECHIA Gdańsk
19.12.2020 (sob) godz.17:30 Cracovia 0:3 bez publiczności LECHIA Gdańsk LIVE!
14.12.2020 (pon) godz.18:00 LECHIA Gdańsk 0:1 bez publiczności Wisła Płock LIVE!