III liga: Pierwsza wiosenna porażka Lechii

10 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Piłkarze Bałtyku wznowili treningi
Mateusz Bąk zagrał wiosną po raz pierwszy w barwach rezerw Lechii. Niestety musiał aż trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Mateusz Bąk zagrał wiosną po raz pierwszy w barwach rezerw Lechii. Niestety musiał aż trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze rezerw Lechii. Na własnym boisku ulegli liderowi III ligi, grupy pomorsko-zachodniopomorskiej GKS Przodkowo 0:3 (0:1), tracą dwa gole w końcówce spotkania. Druga drużyna biało-zielonych była wzmocniona z pierwszej drużyny m.in. Martinem Kobylańskim, Danielem Łukasikiem, Gersonem czy Adamem Buksą. Żaden z nich nie wpłynął jednak pozytywnie na wynik.

Frankowski 17, 90+1, Stasiak 88

LECHIA II: Bąk - Górski, Chrzanowski, Gerson, Marković (46 Rudinilson) - Łukasik, Paprzycki, Kobylański, Gołuński (46 Macierzyński), Letniowski - Buksa

Dwa zwycięstwa i remis zanotowali w trzech kolejkach rundy wiosennej piłkarze rezerw Lechii. Wygrywali, gdy na boisku był m.in Martin Kobylański, który w dwóch pierwszych spotkaniach zdobywał po bramce. Pomocnika zabrakło w ostatnim meczu, gdyż został włączony do składu meczowego pierwszego zespołu. Podobnie było w sobotnim spotkaniu Lechii z Ruchem Chorzów w ekstraklasie. Kobylański nie pojawił się jednak na boisku, wiec ponownie otrzymał szansę pokazania się w rezerwach. Razem z nim, z piłkarzy, którzy zasiedli w sobotę na ławce, na boisku pojawili się w niedzielę: Daniel ŁukasikAdam Buksa, a do gry wrócił Gerson, który zapowiedział ostatni miesiąc w Lechii.

GERSON: CO MAM ZROBIĆ, SKORO ON MNIE NIE LUBI

Rezerwy najwidoczniej zaliczają tendencję spadkową. Po remisie przyszła bowiem porażka. Z drugiej strony gdańszczanie podejmowali GKS Przodkowo, czyli lidera rozgrywek. Kciuki za nich trzymali zapewne piłkarze Bałtyku Gdynia, którzy gonią pierwszą drużynę w tabeli. Lechia II nie była jednak w stanie strzelić GKS choćby jednej bramki.

Do przerwy przegrywała za to 0:1 po trafieniu w 17. min. Mateusz Frankowskiego. W bramce biało-zielonych skapitulował Mateusz Bąk, dla którego był to pierwszy występ tej wiosny. Wcześnie pomiędzy słupkami oglądaliśmy golkipera pierwszej drużyny Łukasza Budziłka. Bąk nie zaliczył jednak dobrego powrotu do bramki.

Choć w drugiej połowie gdańszczanie starali się doprowadzić do remisu, to w końcówce zostali boleśnie skarceni. W ostatnich minutach Bąk musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniach Łukasza Stasiaka i ponownie Frankowskiego.

REZERWY ARKI ULEGŁY KASZUBII

Piłkarze rezerw Lechii muszą się szybko pozbierać. Już w środę zagrają zaległy mecz 19. kolejki z Arką II Gdynia - godz. 17. Żółto-niebiescy także przegrali w obecnej serii spotkań, 2:4 z Kaszubią Kościerzyna. Pauzował Bałtyk Gdynia, który dostał 3 pkt za walkowera z Chemikiem Police - wycofał się z rozgrywek.

16 Podbeskidzie Bielsko-Biała 21 4 9 8 21:35 21

* Przed sezonem Wisła Kraków oraz Górnik Zabrze zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.

* Przed rundą wiosenną Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za opóźnienia związane z uregulowaniem zobowiązań finansowych

Tabela wprowadzona: 2016-02-01

Wyniki 21 kolejki

• Górnik Łęczna - LECHIA GDAŃSK 3:1 (2:1)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:4 (2:2)
  • Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2 (0:1)
  • Korona Kielce - Legia Warszawa 1:3 (1:1)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 2:0 (1:0)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Opinie (6) 5 zablokowanych

• Bałtyk Gdynia (1)

Jest szansa na awans!

• 23 21

• jaka szansa?

7 pkt straty, przodkowo nawet Lechie wzmocniona klepie , o awansie mozna juz zapomniec tym bardziej ze Bałtyk za pieknie nie gra

• 26 5

• Powaznie? (1)

Gerson, Lukasik, Kobylanski, Buksa...
    Paralityk, ale jednak z szerokiego skladu Markovic i Rudinilson oraz 3 mlodych, ktorzy ocieraja sie o pierwszy sklad zagrali na 0:3?

Ktos ten mecz ogladal? Sabotazowali, zeby pozostac w lidze, czy faktycznie amatorzy z Przodkowa byli o klase lepsi od tych ekstraklasowych grajkow?

• 33 2

• Poza poprzeczka w koncowce pierwszej połowy Lechia ani razu nie zagroziła bramce gości, ci za to mieli jeszcze kilka sytuacji, gdzie takze słupki i poprzeczki ratowaly gdańszczan. Przodkowo grało prosty futbol ale skuteczny. Gracze Lechii to raczej zbiór indywidualności, wybiegani, dobrzy technicznie ale nie stanowiący kolektywu. Bąk chyba slusznie stracił miejsce w pierwszej drużynie, mimo zasług jednak prezentowal sie słabo. Obiektywnie Przodkowo wygra tę ligę, choć nie wiadomo po co...