Sopocianka wicemistrzynią Europy w windsurfingu

4 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najlepsze deskarki Europy do lat 15. Wśród nich znalazła się Lidia  Sulikowska (pierwsza z lewej), która stanęła na drugim stopniu podium.

Lidia Sulikowska (UKS Hals Sopot) wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy do lat 15 w windsurfigowej klasie Techno 293. Sukces podopiecznej Arkadiusza Fedusio i Seweryna Kosznika jest tym większy, gdyż regaty odbywały się w Izraelu, a właśnie reprezentanci tego kraju dominowali w sierpniu w sopockich mistrzostwach świata w tej specjalności.

Do Eilat w Izraelu przyjechało 130 deskarek i deskarzy z 18 państw. Techno 293 to klasa przygotowawcza dla młodzieży do przyszłych startów w olimpijskiej specjalności RS:X.

Faworytami regat byli gospodarze, którzy doskonale trzy miesiące temu spisali się w Sopocie, zdobywając dwa z pięciu tytułów mistrza świata oraz dodatkowo sięgając po srebro. Biało-czerwoni w tych regatach nie potrafili wprowadzić żadnego reprezentanta nawet do czołowej "10".

POLSKA GOŚCINNA W SOPOCIE W MISTRZOSTWACH ŚWIATA KLASY TECHNO 293

Tym z większym uznaniem należy traktować osiągnięcie Lidii Sulikowskiej w mistrzostwach Europy. Sopocianka dzielnie walczyła z reprezentantkami Izraela. Ostatecznie rozdzieliła je na podium, ulegając jedynie wicemistrzyni świata z Sopotu - Katy Spychakovej.

Reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy windsurfingowej klasy Techno293. Reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy windsurfingowej klasy Techno293.
Podopieczna trenerów Arkadiusza Fedusio (klub) i Seweryna Kosznika (kadra) zdobyła zaledwie jeden z 4 medali, które udało się wyrwać reprezentantom Izraela. Gospodarze wprowadzili na podium aż 8 przedstawicieli, a wśród 15-latków obsadzili wszystkie miejsca na "pudle"!

Starszy kolega Lidii - Mateusz Grochowski dobrze finiszował. Po wygraniu ostatniego wyścigu regat zawodnik SKŻ Ergo Hestia Sopot w końcowej klasyfikacji mistrzostw do lat 17 uplasował się na 9. miejscu.

Medaliści mistrzostw Europy w klasie Techno 293
Do lat 15
Dziewczęta

1. Katy Spychakov (Izrael)
2. Lidia Sulikowska (Polska, UKS Hals Sopot)