Vistal przegrał z Energą AZS Koszalin

8 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Sylwia Lisewska poprowadziła koszalinianki do zwycięstwa nad Vistal. Sylwia Lisewska poprowadziła koszalinianki do zwycięstwa nad Vistal.

Piłkarki ręczne Vistalu po raz drugi w tym sezonie przegrały na własnym parkiecie. Zawód jest tym większy, gdyż gdynianki uległy 18:21 (11:11) Enerdze AZS Koszalin, czyli drużynie, której przed blisko ośmioma miesiącami również u siebie oddały brązowe medale. Miejscowe pogrążyła Sylwia Lisewska, która zdobyła aż 10 bramek. Duże zasługi w zwycięstwie akademiczek ma również bramkarka Izabela Czarna, która odbiła m.in. dwie piłki po rzutach karnych. Podopieczne Jensa Steffensena na okazje do rehabilitacji nie będą musiały długo czekać. Już w 10 stycznia o godzinie 18:30 ugoszczą SPR Olkusz.

Gapska, Kowalczyk - Kalska 6, Janiszewska 2, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Białek, Pawłowska, Zych 2, Kulwińska, Matyka 1, Balsam 2
Sędziowie: Puszkarski, Sołodko (obaj Legionowo)
Widzów: 500
Czarna - Kobyłecka 3, Muchocka, Chmiel 1, Załoga 3, Błaszczyk 2, Odrowska 2, Lisewska 10, Matuszczyk

POMECZOWE KOMENTARZE NAJSKUTECZNIEJSZYCH SZCZYPIORNISTEK OBU ZESPOŁÓW
Karolina Kalska Karolina Kalska

KAROLINA KALSKA (Vistal):
Zdobyłam 6 bramek, ale nie bardzo to cieszy. Liczy się wynik całego zespołu. Przegrana to przegrana. Nie na znaczenia, czy ktoś rzuca 10 czy 15 bramek, bo nie ma nie tylko dwóch punktów, ale nawet remisu.

Popełniłyśmy za dużo błędów, troszkę było nieskuteczności w ataku, nie wykorzystałyśmy swojego najsilniejszego atutu, czyli kontry. I Koszalin z tego skorzystał, na nasze nieszczęście.

Szkoda tym, bardziej, że rywalki niczym nas nie zaskoczyły. Z ich strony spodziewałyśmy się właśnie takiej gry, tym bardziej, że gramy dość często gramy ze sobą. To my słabiej zagrałyśmy, nie podołałyśmy zadaniu.

Nie było od trenera pomysłu, aby wyłączać Lisewską. Jednak myślę, że my potrafimy bardzo dobrze grać w obronie 6-0. Niestety, w tym meczu to nie wychodziło.

Sylwia Lisewska Sylwia Lisewska

SYLWIA LISEWSKA (Energa AZS):
Zdobyłam aż 10 bramek? Jestem zaskoczona, bo nie sądziłam, że aż tyle wpadło. A czy była swoboda rzutowa? Po prostu trener cały czas do mnie mówi: "rzucać, rzucać!". Jak nie rzucam, to dostaje ochrzan. Zatem rzucałam i wpadało. Co prawda nie wszystko, gdyż skuteczność mogła być jeszcze większa.

To nie był pomysł tylko na ten mecz, że ja mam rzucać. Takie zadania mam na całą ligę. Po pierwszej połowie na pewno gdynianki dostały reprymendę, że trzeba mi bardziej przeszkadzać. Czułam to, dwa razy dostała w twarz, troszkę jestem poobijana. Jednak w drugiej połowie w zdobywaniu bramek wyręczył mnie również koleżanki.

Liczyłyśmy się z tym, że w Gdyni możemy wygrać. Grałyśmy niedawno sparingi, co prawda przegrałyśmy je, ale widzieliśmy, że Vistal nie jest w niesamowitej formie. Może my też nią nie błyszczymy, ale przyjechałyśmy tutaj z zamiarem powalczenia, spodziewając się równych zawodów, których wynik może być w każdą stronę. Wygrałyśmy, więc jest super.

Mamy nadzieje, że tak dobrze będzie również dalej. Początek sezonu miałyśmy ciężki. Ciągle mówiłyśmy, że wyniki i sukcesy przyjdą, że zaczniemy lepiej grać, więc czas to teraz zrealizować. Wygraliśmy z Elblągiem i Gdynią, a za tydzień czeka nas kolejny mega trudny mecz. To dla nas będzie taki 100-procentowy sprawdzian.

rozpoczęła się prezentacja, zawodniczki z narożnika boiska wybiegają na środek boiska, jako pierwsze przyjezdne
drużyny te grały ostatniego dnia poprzedniego roku dwa spotkania towarzyskie w Koszalinie, w obu lepszy był Vistal, wygrywając 26:23 i 23:20
Vistal do meczowego protokołu aż 15 zawodniczek, ale zapewne aż tyle na parkiecie się nie zaprezentują, na ławce są m.in. rekonwalescentki: Matyka (VISTAL) i Andrzejewska (VISTAL) oraz szczypiornistki, które w Superlidze jeszcze nie grały: Balsam (VISTAL) i Kłusewicz (VISTAL)
na ławkach trenerskich obu drużyn Skandynawowie, Vistal prowadzi Duńczyk Steffensen, a szkoleniowcem Politechniki jest Norweg Moistad
są kibice gości, już przed meczem kilkakrotnie rozlegał się okrzyk "Politechnika"
1'
od środka rozpoczął Vistal, gospodynie w żółto-czarnych strojach, goście na biało-czarno
1'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL)
1'
upomnienie Niedźwiedź
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS).
2'
Czarna (Energa AZS) broni rzut Galińskiej (VISTAL), piłkę przechwyciła Kalska (VISTAL)
3'
Czarna (Energa AZS) obroniła rzut Zych (VISTAL)
3'
[0:2] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS).
4'
pierwsza udana interwencja Gapskiej (VISTAL), która w sobotę cały mecz przesiedziała na ławce rezerwowych, a dzisiaj broni od pierwszego gwizdka
5'
próba nieudana kontry gdynianek, koszaliniankom piłka odebrana za pasywną grę
6'
upomnienie dla Kobyłeckiej, która faulowała Kulwińską
7'
podanie Zych (VISTAL) do Galińskiej (VISTAL), ale piłka wypada w aut
7'
[1:2] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) po kontrze
8'
rzut w poprzeczkę Błaszczyk (Energa AZS)
8'
[1:3] Bramkę zdobywa Błaszczyk (Energa AZS) po kolejnym ataku z prawego skrzydła
9'
"AZS" - z trybun po kolejnym nieudanym rzucie gdynianek
9'
[1:4] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS) po kontrze
czas
9'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Stefenssen interweniuje, gdyż jego podopieczne nie radzą sobie w ataku pozycyjnym, rzuty są albo niecelne, albo padają łupem bramkarki Politechniki
9'
[2:4] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) wreszcie przebiła się rzutem z drugiej linii
10'
Vistal na razie bez zmian w składzie, przyjezdne z jedną roszadą, Muchocka (Energa AZS) wchodzi do obrony zmieniając grającą w ataku Matuszczyk (Energa AZS)
11'
[3:4] Bramkę zdobywa Galińśka (VISTAL) po kontrze
12'
była szansa na wyrównanie, ale Czarna (Energa AZS) wygrała pojedynek sam na sam z Janiszewską (VISTAL), która została wyprowadzona do kontry
12'
[3:5] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS).
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL), tym razem w kontrze skuteczna gdyńska prawoskrzydłowa
14'
[4:6] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS).
14'
[5:6] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) po potężnym rzucie, piłka odbiła się po słupka, po chwili od bramkarki i dopiero wówczas wpadła do siatki
wykluczenie
15'
Niedźwiedź (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
15'
[5:7] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS), doskonałe wejście tej zawodniczki z ławki, dwa rzuty i dwie bramki
16'
"Teraz bramka musi być" - skandują gdyńscy kibice, ale rzut Janiszewskiej (VISTAL) obroniła Czarna (Energa AZS)
16'
Gapska (VISTAL) odbiła piłkę po rzucie Błaszczyk (Energa AZS)
16'
Błaszczyk (Energa AZS) ucierpiała przy tym rzucie, konieczna interwencja masażysty
16'
prawoskrzydłowa Politechniki wraca do gry
17'
koniec kary w Vistalu
17'
strata piłek z obu stron, gdynianki źle dograły do koła do Kulwińskiej (VISTAL), rywalki niecelnie podawały w kontrze do Kobyłeckiej (Energa AZS)
18'
[5:8] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS) ponownie po nabiegu, wyjściu w górę i mocnym rzucie z 9. metra
18'
[6:8] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
19'
"Dziewczyny twardo w obronie" - skandują gdyńscy kibice
19'
[6:9] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS), tym razem po rzucie z tzw. biodra
19'
[7:9] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL).
20'
[7:10] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS) z karnego
21'
Niedźwiedź (VISTAL) rzuca w słupek, ale jest faulowana, będzie karny dla Vistalu
21'
[8:10] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
24'
trzy minuty nieskutecznych akcji z obu stron
czas
24'
Przerwa na żądanie (Energa AZS)
25'
dwie kolejne parady Gapskiej (VISTAL), wynik nadal bez zmian
26'
[9:10] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) niemal od razu po wejściu do gry z ławki, przypomnijmy, że Rumunka od miesiąca borykała się z kontuzją kolana
wykluczenie
26'
Matuszyczyk (Energa AZS) otrzymuje dwuminutową karę.
26'
[10:10] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) i mamy remis
28'
[10:11] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS) w liczebnym osłabieniu
28'
Politechnika w komplecie
28'
[11:11] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
29'
niecelny rzut Muchockiej (Energa AZS), szansa Vistalu na pierwsze prowadzenie w tym meczu
29'
Czarna (Energa AZS) odbija piłkę po rzucie Zych (VISTAL)
30'
niecelny rzut Lisewskiej (Energa AZS)
wykluczenie
30'
Odrowska (Energa AZS) otrzymuje dwuminutową karę, która na 15 sekund przed przerwą faulowała Kulwińską
30'
niecelny rzut Janiszewskiej (VISTAL)
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI DO PZRERWY REMIS 11:11
remisowy wynik z punktu widzenia Vistalu jest szczęśliwy, gdynianki cały czas "goniły" rezultat, kilkakrotnie miały nawet 3 bramki straty. Gospodynie miały kłopoty w ataku pozycyjnym, a same nie potrafiły powstrzymać Sylwii Lisewskiej (Energa AZS) , która ma już ma koncie 6 trafień. Jednak pod koniec pierwszej połowy, dzięki dobrym interwencjom Małgorzaty Gapskiej (VISTAL) i nieco składniejszej grze w kontrach, Vistal miał szansę na zejście do szatni nawet z korzystnym wynikiem. Ostatecznie poprzestał na tym, że na początku drugiej połowy przez ponad 100 sekund zagra w liczebnej przewadze.
w przerwie meczu konkurs dla publiczności, wybrani kibice zostali zaproszeni na parkiet, gdzie mają ułożyć noworoczne życzenia dla szczypiornistek obu drużyn
31'
drugą połowę rozpoczęła Politechnika
32'
strata Politechniki, w odpowiedzi Kalska (VISTAL) umieściła piłkę w siatce, ale bramka nie została uznana, gdyż skrzydłowa przekroczyła linię 6. metra
32'
"AZS" - gromki okrzyk z trybun
32'
koniec kary w drużynie gości
33'
[11:12] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS), 7 trafienie tej zawodniczki
wykluczenie
35'
Kalska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
35'
Matuszczyk (Energa AZS) rzuciła w słupek
35'
36'
[11:13] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS) w liczebnej przewadze
37'
Vistal w komplecie
37'
Janiszewska (VISTAL) wywalczyła karnego
37'
[12:13] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
38'
[12:14] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS) (Energa AZS) z karnego, nie dała zatrzymać jej rzutu także Kowalczyk (VISTAL), która weszła do gdyńskiej bramki po przerwie
39'
ochroniarz powstrzymuje jednego z kibiców Politechniki, który najwyraźniej miał ochotę wbiec na parkiet i porozmawiać z... sędziami
40'
faulowana Załoga (Energa AZS), karny dla Politechniki
40'
[12:15] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS) z karnego
wykluczenie
40'
Lisewska (Energa AZS) otrzymuje dwuminutową karę i będzie karny dla gdynianek
41'
[13:15] Bramkę zdobywa Kalska (VISTAL) z karnego
41'
w drugiej połowie Vistal jeszcze bez bramki z gry
41'
[13:16] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS) w liczebnym osłabieniu
42'
karnego wywalczyła ponownie Kulwińska (VISTAL)
42'
Czarna (Energa AZS) obroniła rzut z karnego Kalskiej (VISTAL)!
42'
wykluczenie
43'
Galińska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę i będzie jeszcze karny dla AZS po faulu na Chmiel
43'
[13:17] Bramkę zdobywa Lisewska (Energa AZS). 10 trafienie rozgrywającej AZS!
44'
pomocy masażystów wymaga Janiszewska (VISTAL)
44'
Janiszewska (VISTAL) opuściła boisko, do gry weszła 17-letnia Balsam (VISTAL), dla której to debiut w Superlidze
44'
[13:18] Bramkę zdobywa Błaszczyk (Energa AZS) w liczebnej przewadze
45'
"Walczyć Vistal" - skandowanie z trybun
45'
[14:18] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL) w osłabieniu
45'
czas
46'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
46'
karny dla Vistalu
46'
Czarna (Energa AZS) obroniła rzut z karnego Matyki (VISTAL)!
47'
[15:18] Bramkę zdobywa Balsam (VISTAL) po kontrze
47'
"Dziewczyny, gramy do końca" - skandują gdyńscy kibice
wykluczenie
48'
Balsam (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
48'
[15:19] Bramkę zdobywa Kobyłecka (Energa AZS) po indywidualnej akcji, wykorzystując grę w przewadze
49'
Czarna (Energa AZS) złapała piłkę po rzucie Niedźwiedź (VISTAL)
49'
spiker prosi kibiców o doping dla Vistalu
50'
Vistal w komplecie, gra pasywna Politechniki
50'
[16:19] Bramkę zdobywa Balsam (VISTAL) od razu po powrocie z ławki kar
51'
[16:20] Bramkę zdobywa Załoga (Energa AZS).
51'
nie doszło podanie do Pawłowskiej (VISTAL), która weszła do gry na lewym skrzydle
wykluczenie
52'
53'
Czarna (Energa AZS) obroniła rzut Galińskiej (VISTAL)
54'
54'
Kowalczyk (VISTAL) obroniła rzut Lisewskiej (Energa AZS)
54'
[17:20] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
wykluczenie
54'
Lisewska (Energa AZS) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała Zych przy rzucie
55'
strata Politechniki, ale faul w ataku Zych (VISTAL)
55'
pomocy lekarskiej wymaga Załoga (Energa AZS), z którą zderzyła się Zych (VISTAL)
55'
Załoga (Energa AZS) schodzi z boiska, na parkiet wraca Muchocka (Energa AZS), która w tym meczu grała głównie w defensywie, Politechnika w tym meczu gra tylko 9-osobowym składem
czas
55'
Przerwa na żądanie (Energa AZS). Trener Moistad przerwał grę w 54 minucie i 35 sekundzie, dzięki temu w drugiej połowie będzie mógł dwukrotnie porozmawiać z podopiecznymi, bo ostatnich 5 minutach będzie miał jeszcze jeden czas
56'
[18:20] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
57'
udana interwencja Kowalczyk (VISTAL)
58'
przechwyt Błaszczyk (Energa AZS), jednak po kozłowaniu piłki przez całe boisko skrzydłowa AZS przegrała pojedynek sam na sam z Kowalczyk (VISTAL)!
58'
[18:21] Bramkę zdobywa Odrowska (Energa AZS).
59'
rzut nad poprzeczką Niedźwiedź (VISTAL)
60'
rzut Niedźwiedź (VISTAL) tym razem w słupek
60'
KONIEC MECZU. VISTAL PRZEGRAŁ Z AZS 18:21
zawodniczki obu drużyn dziękują kibiców, ale tylko sympatycy AZS odwdzięczają się okrzykiem "Dziękujemy"

Wyniki 11 kolejki

• VISTAL GDYNIA - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:19 (12:11)
  • Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 28:22 (14:11)
  • Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 25:20 (16:7])
  • Piotrcovia - SPR Olkusz 23:23 (13:11)
  • Ruch Chorzów - Selgros Lublin 24:33 (13:15)
  • Pauzuje: KGHM Metraco Zagłębie Lubin
  • Mecz awansem z 17. kolejki
  • VISTAL - Energa AZS 18:21 (11:11)

Opinie (15)

• Gdynia bez wzmocnień nie będzie na pudle.Gra Azs-u bardzo mądra i poukładana.

• 23 6

• Wtopa

Oby wypadek przy pracy i zimny prysznic na gwiazdorskie głowy. Czas zejść na ziemię i mocno zap.. a będzie dobrze!

• 9 12

• WSTYD WSTYD WSTYD!!! (3)

WSTYD!!! Mecz dno! Zero zaangażowania i ambicji! Ławka rezerwowych słabiutka, trener nie wie co robi. Na plus młoda Balsam za dwie bramki, ale brak doświadczenia i i kary też zrobił swoje.

Mamy za krótką ławkę, brak brazylijki bardzo widoczny, tunezyjka za to była dobra w obronie i tego też brakowało.

Białek? Co ona tu robi już tyle sezonów? Po sezonie mam nadzieję, że w końcu się jej pozbędą i zatrudnią zmienniczkę dla Owena na jakimś poziomie...

Z Lublinem już za 3 tygodnie będą duże baty. Nie mamy ławki, nie mamy zmienniczek, nie mamy trenera.
    Z taką grą znowu się zakończy na 4 miejscu albo i gorzej bo jeszcze Elbląg nas ścignie.

• 25 2

• Wsyd to Ty masz w gaciach kk

Zagrały słabo i tyle. Trzeba znaleźć przyczynę i minimum 1 rozgrywającą bo z całym szacunkiem, Tunezyjki i Duran nasze juniorki jeszcze dzisiaj nie zastąpią!Mają zbyt małe doświadczenie i umiejętności ( co jest normalne w tym wieku)...może ta decyzja z pożegnaniem Kas Duran była pochopna?Panu trenerowi Jensowi też przydałoby się wsparcie, bo czasem zamiast podskoków i przysiadów oraz energicznych wymachów ramion, potrzebna jest jeszcze koncepcja gry w ataku i w obronie!?