Listopad kluczowy dla Bałtyku. Do końca rundy mecze z czołówką III ligi

Rafał Sumowski
2 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Ostatnie cztery mecze w tym roku mogą przesądzić o tym czy Bałtyk Gdynia zachowa szanse, by wiosną walczyć o awans do II ligi. Ostatnie cztery mecze w tym roku mogą przesądzić o tym czy Bałtyk Gdynia zachowa szanse, by wiosną walczyć o awans do II ligi.

Listopad będzie kluczowy dla dalszej przyszłości Bałtyku Gdynia w obecnym składzie. Biało-niebieskich czekają cztery mecze z zespołami z czołówki III ligi. - Jeśli stracimy zbyt wiele punktów, możemy pożegnać się z awansem jeszcze przed zimową przerwą. Po ostatniej porażce mieliśmy męską rozmowę. To teraz musi wyjść charakter tej drużyny - mówi trener Sebastian Letniowski. W sobotę o godz. 17 Bałtyk podejmie KP Starogard Gdański.

Piłkarze Bałtyku dwa ostatnie mecze skończyli bez punktów. Najpierw u siebie ulegli 1:2 Bałtykowi Koszalin, a następnie przegrali w Gnieźnie z Mieszkiem 1:4. Gdyńscy kibice, którzy przyjechali do Wielkopolski, zaczęli opuszczać trybuny już przed przerwą, gdy Bałtyk przegrywał 0:4.

- Wcale im się nie dziwię. Odkąd pracuję w Gdyni, był to pierwszy mecz, w którym moja drużyna zupełnie nie podjęła walki, przynajmniej w pierwszej połowie. Zagraliśmy bez Przemysława Kostucha, Jakuba BiskupaFilipa Sobieckiego, ale to nie może nas tłumaczyć. Po tym meczu przeprowadziłem z drużyną męską rozmowę - mówi trener Sebastian Letniowski.
PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W GNIEŹNIE

Oby wstrząs zadziałał, bo przed gdyńskimi piłkarzami bardzo ważny miesiąc. W sobotę o godz. 17 zagrają na Narodowym Stadionie Rugby z KP Starogard Gdański. Następnie czekają ich mecze z Sokołem Kleczew, KKS Kalisz i rezerwami Lecha Poznań. Wszystkie cztery drużyny, przeciwko którym Bałtyk zakończy rundę, to czołówka III ligi i rywale w walce o promocję na szczebel centralny.

- Listopad jest dla nas kluczowy. Jeśli stracimy zbyt wiele punktów, możemy pożegnać się z awansem jeszcze przed zimową przerwą. To będzie oznaczało, że pewna formuła się wyczerpała i potrzebne będą zmiany szykowane już pod kątem kolejnego sezonu - wyjaśnia trener biało-niebieskich.
Szkoleniowiec ma nadzieję, że jego podopieczni staną na wysokości zadania i wiosną wciąż będzie można deklarować walkę o awans.

- To teraz musi wyjść charakter tej drużyny. Musimy udowodnić, że potrafimy zażegnać kryzys. Przed nami cztery mecze i dwanaście punktów do zdobycia. Wiem, że stać nas na dobrą grę - przekonuje Letniowski.

Wyniki 13 kolejki

• Mieszko Gniezno - BAŁTYK GDYNIA 4:1 (4:0)
  • Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin 6:2 (3:0)
  • KP Starogard Gdański - Radunia Stężyca 0:1 (0:0)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Wierzyca Pelplin 3:0 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - Górnik Konin 0:4 (0:1)
  • Sokół Kleczew - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:2)
  • KKS 1925 Kalisz - Wda Świecie 3:1 (3:0)
  • Lech II Poznań - Świt Skolwin 5:2 (3:0)
  • Pogoń II Szczecin - Chemik Bydgoszcz 2:0 (0:0)

• (3)

Witam Panstawa !
    W Bałtyku musi dojść do zmiany żeby było coś więcej niż 4 liga.panie pędzel odejdź już z zarządu i zabierz pan kolegów.Baltyk powinni prowadzić prawdziwi kibice którzy będą chcieli osiągnąć sukces.lezaki i dmuchane zamki czas zakończyć

• 23 11

• Zarząd dymisja

Czas na zmianę

• 13 3

• To Ty odejdź (1)

i nie mądź zza klawiatury bo tylko to jesteś w stanie robić. I piszesz z wielu kont ip ...o tym już każdy wie.

• 3 6

• IP

Tak wymyślaj dalej kretynie ,każdy by się bawił z wami i zmieniał specjalnie IP.Co za głupoty klub jest rozwalamy przez kitka i spółkę a ty się zajmujesz szukaniem ip :-)
        Nie potraficie tego pojąć ,że ludzie mają dosyć tego całego TKKF i ciągłego gnicia w IV lidze podwórkowej.Baltyk stać na więcej czy nie uważacie?? Czy wam wystarczy ta śmieszna liga i analizy jakiegoś tam Mariusza czy relacje pedryla Maćka? To jest beton i trza go zlikwidować kto trmu kibicuje to nie jest kadłubem !

• 3 6

• Bardzo ważne mecze przed nami, ale wierzę, że piłkarze się otrząsną i dadzą nam powody do radości. Do boju Bałtyk!

• Tak,tak... (2)

ciekawe czy znów kopacze rozpoczną mecz od 46 min. czyli od drugiej połowy.Bo tak grają od kilku spotkań.Ja nie rozumiem podejścia tych gwiazd z Bałtyku,trener mówi,że to był pierwszy mecz w którym jego drużyna nie podjęła walki?! To ja się pytam po jaką cholerę oni pojechali do Gniezna???Trzeba było oddać mecz walkowerem i było by to samo.Kibice organizują sobie wyjazd w ilości 38 osób,ponoszą koszty tego wyjazdu,oddają swój czas,jeden dzień poświęcają na taki wyjazd a kopacze nie podejmują walki!? Co to ma być?! To kpina i świństwo wobec tych najwierniejszych kibiców Bałtyku.Zarząd sobie przechodzi obok tego obojętnie,przeprosili tych kibiców?! Znów zaczną mecz po przerwie bo im się nie zachce podjąć walki,pamiętajmy,ze gramy z największymi symulantami w tej lidze.Znów będą się wywracać po każdym kontakcie na murawę drzeć dzioby ałłaaaa....ałłaaa....czemu nie gra biskup? Po co klub go wziął jak wiadomo było,że kontuzje się go imały w Chojnicach i nie grał...Jak nie zobaczę w sobotę od 1 minuty biegania,walki i tego chcenia trenera to wychodzę...

• 20 3

• Już nas rozszyfrowali.

Panowie piłkarze Bałtyku.Nie podejmujecie walki od 1 minuty.Mecz dla Was zaczyna się od 46 minuty.Już drużyny ,które z Wami grają wiedzą ,że śpicie w pierwszej połowie i z Wami jadą jak tylko potrafią.Wrzucą Wam 2,3 bramki w pierwszej i zaczynając drugą połowę stawiają Ikarusa przegubowego 25 metrów od własnej bramki i mają 3 punkty.A wy możecie sobie gonić od 46 minuty wszystko tylko nie wynik.Jestem pewny,że KP Starogard zrobi zupełnie to samo.Zepchnie śpiących rycerzy w pierwszych minutach do obrony.Wsypie Wam z 2 do sieci i potem zacznie kłaść się na murawę po każdym kontakcie krzycząc Aałłaa,Aałłaa Panie sędzio. Macie Walczyć od 1 minuty i To Wy macie dyktować warunki od początku!!! zrozumiano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1