Szromnik obronił dwa karne w meczu z Włochami

6 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Michał Szromnik w meczu młodzieżowej reprezentacji z Włochami obronił dwa rzuty karne. Potrzebował an to zaledwie 6 minut. Michał Szromnik w meczu młodzieżowej reprezentacji z Włochami obronił dwa rzuty karne. Potrzebował an to zaledwie 6 minut.

Udane występy zaliczyli trójmiejscy piłkarze w młodzieżowych reprezentacji Polski. Kadra do lat 20 z Michałem Szromnikiem w składzie pokonała na wyjeździe Włochów 1:0 (1:0), a bramkarz Arki obronił aż dwa rzuty karne! Natomiast w Białymstoku kadra do lat 21, w której 45 minut rozegrał Rafał JanickiLechii Gdańsk, rozbiła rówieśników z Litwy 5:0 (2:0).

Włochy - Polska 0:1 (0:1)
Bramka: Zwoliński 12

POLSKA: Szromnik - Fryc, Michalski, Nowak, Hiszpański - Włodyka (46 Bąk), Długołęcki (46 Kobylański), Nalepa, Drewniak (57 Murawski), Mikita (89 Stępień) - Zwoliński (62 Kun).

Reprezentacja U-20 z Włochami mierzyła się w Ascoli Piceno na zakończenie Turnieju Czterech Narodów. Między słupkami biało-czerwonych stanął Michał Szromnik. Bramkarz Arki wprawdzie 4 marca skończył 21. rok życia, ale zgodnie z przepisami, pod uwagę brana jest data rozpoczęcia eliminacji, czyli w 2013 roku.

Szromnik sprawił sobie spóźniony prezent na urodziny, gdyż już na początku spotkania, pomiędzy 4. a 10. minutą obronił dwa rzuty karne! Z jedenastu metrów nie byli w stanie pokonać go kolejno ani Valerio Verre, ani Vincenzo Grifo.

Interwencje Michała pozwoliły złapać jego kolegom wiatr w żagle i już 4 minuty później gola, jak się okazało, na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Zwoliński, który rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w Arce Gdynia (obecnie jest graczem Górnika Łęczna).

Bramki: Wolski 10, Wszołek 30, Furman 48 (karny), Przybyłko 62, 89

POLSKA: Szumski (46 Leszczyński) - Kędziora (70 Dąbrowski), Janicki (46 Golla), Kamiński, Dziwniel (70 Lewandowski) - Wszołek, Furman (60 Zieliński), Linetty (46 Chrapek), Wolski, Pawłowski - Parzyszek (60 Przybyłko).

Towarzysko zagrała kadra U-21, która w czerwcu w Grecji walczyć będzie o awans do ostatniej fazy eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.. Podopieczni Marcina Dorny w Białymstoku rozgromili Litwinów, a swój udział w wygranej miał Rafał Janicki. Obrońca Lechii Gdańsk na środku defensywy zagrał przez pierwsze 45 minut.

Prowadzenie Polacy objęli po golu Rafała Wolskiego, a na 2:0 podwyższył urodzony w Tczewie i mający za sobą grę dla juniorów Lechii Paweł Wszołek.

Po zejściu Janickiego defensywa była równie skuteczna, ale jeszcze lepiej biało-czerwoni zagrali w ataku. Dwa gole zdobył wpuszczony przez trenera Dornę z ławki Kacper Przybyłko z Arminii Bielefeld.

Polacy grali towarzysko, ale w międzyczasie odbyły się dwa mecze siódmej grupy eliminacji mistrzostw Europy U-21. Grecy pokonali u siebie Turcję 2:1, a Szwedzi wygrali na wyjeździe z Maltą w takich samych rozmiarach. Biało-czerwoni wciąż jednak znajdują się na pierwszym miejscu w grupie i są najbliżej awansu do finałów, które w 2015 roku odbędą się w Czechach. Ostatni mecz eliminacji rozegrają 9 września na wyjeździe z Grecją.

Tabela grupy 7. eliminacji ME 2015 U-21
1. POLSKA 7 15 16: 7
2. Grecja 6 12 17: 6
3. Turcja 6 10 10: 7
4. Szwecja 6 10 13:11
5. Malta 7 0 2:27

Do trójmiejskich klubów spłynęły także powołania do kadry U-18. Trener Rafał Janas na konsultację w dniach 18-19 marca w Grodzisku Wielkopolskim zaprosił Macieja Koziarę, Przemysława SzuraDawida TomczakaArki Gdynia oraz Przemysława Frankowskiego z Lechii Gdańsk.