Piłkarze Arki Gdynia mistrzami I ligi

22 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

W niedzielnym meczu oglądaliśmy więcej walki i fauli niż podbramkowych sytuacji. W niedzielnym meczu oglądaliśmy więcej walki i fauli niż podbramkowych sytuacji.

Piłkarze Arki potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie zwycięstwo w I lidze i go zdobyli. Po mało atrakcyjnym meczu zremisowali z Chojniczanką 0:0 i mają trzy przewagi nad drugą w tabeli Wisłą Płock. A że w dwóch ostatnich kolejkach dostaną m.in. punkty za walkower za spotkanie z Dolcanem Ząbki, to żadna drużyna nie jest w stanie ich wyprzedzić w tabeli. W niedzielę żółto-niebiescy mieli jedną, dogodną do strzelenia bramki okazję, ale Gaston Sangoy został w niej zatrzymany przez Damiana Podleśnego.

CHOJNICZANKA CHOJNICZANKA
13 Jałocha - 2 Socha, 33 Fialho, 29 Marcjanik, 25 Wojowski - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 20 Sambea, 7 Formella - 10 Szwoch - 17 Sangoy
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: T. Radkiewicz (Łódź), Arys, Śpiewak
Widzów: 6473
12 Podleśny - 6 Pietruszka, 2 Biernat, 4 Kieruzel, 25 Lisowski - 19 Niedziela, 5 Zawistowski, 7 Grzelak, 21 Kosakiewicz, 11 Feruga - 20 Mikita
  • 61' 7 Formella Zmiany 19 Bożok
  • 61' 10 Szwoch Zmiany 14 Nalepa
  • 73' 17 Sangoy Zmiany 11 Siemaszko
  • 65' 7 Grzelak Zmiany 18 Mrozik
  • 70' 19 Niedziela Zmiany 17 Mikołajczak
  • 90' 11 Feruga Zmiany 10 Rybski
  • 53' 33 Fialho
  • 75' 19 Bożok
  • 60' 7 Grzelak
  • 63' 19 Niedziela

W piątek, jako drugi zespół z I ligi do ekstraklasy awansowała Wisła Płock. Po jej zwycięstwie nad Zawiszą żółto-niebiescy wciąż potrzebują punktu, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach.

ARKA PUNKT OD WYGRANIA LIGI
W gdyńskim klubie trwa kompletowanie składy na przyszły sezon. W czwartek kontrakt z klubem parafował trener Niciński. Wcześniej zrobili to Łukasiewicz (ARKA), Sambea (ARKA) oraz Nalepa

NICIŃSKI POPROWADZI ARKĘ W EKSTRAKLASIE
Bramkarze Arki Jałocha (ARKA) i Miszczuk trenowali w tygodniu z przebywającą na zgrupowaniu w Juracie kadrą Polski

GOLKIPERÓW ARKI SPRAWDZAŁ ARKADIUSZ MILIK
Niespodzianką w pierwszym składzie żółto-niebieskich jest pojawienie się na lewej stronie obrony Wojowskiego (ARKA), który zastąpił Warcholaka
W rezerwie Arki mamy dzisiaj: Miszczuka, Sobieraja, Nalepę, Siemaszkę, Yussuffa, Bożoka i Warcholaka
Żółte jest słońce, niebieskie niebo - śpiewają kibice Arki
Rezerwowy Chojniczanka: Dumieński, Garbacik, Krzywicki, Mikołajczyk, Podgórski, Rybski, Mrozik
Arka Gdynia - rozległo się z trybun
Grupka kibiców gości próbuje odpowiedzieć, ale zostaje zagłuszona przez fanów żółto-niebieskich
1'
CHOJNICZANKA ZACZYNA OD ŚRODKA
1'
Szybki przechwyt Szwocha (ARKA), który po chwili zostaje sfaulowany
1'
Sangoy (ARKA) uderza z wolne, trafia w mur, chce się poprawić, ale strzał leci wysoko ponad bramką
2'
Marcus (ARKA) prawym skrzydłem, podaje do Szwocha (ARKA), ale ten trafi piłkę, a sędzie nie widzi fauli
3'
Fialho (ARKA) zatrzymuje atak gości
4'
Zawistowski (CHOJNICZANKA) strzela z daleka, ale zbyt lekko, aby zaskoczyć Jałochę (ARKA)
5'
Arka gol - śpiewają kibice
6'
Sangoy (ARKA) faulowany w środkowej części boiska
7'
Kolejny faul na argentyńskim napastniku Arki
8'
Zablokowane dośrodkowanie Kosakiewicza (CHOJNICZANKA)
9'
Sangoy (ARKA) chce sprytnie głową przedłużyć podanie do Marcusa (ARKA), ale orientują się w tym piłkarze gości
10'
Sangoy (ARKA) strzela z dystansu, ale zostaje zablokowany
10'
Zbyt długie dośrodkowanie Kosakiewicza (CHOJNICZANKA)
11'
Sangoy (ARKA) wychodzi z kontrą, ale także na aut
12'
Nieporozumienie Szwocha (ARKA) z Marcusem (ARKA)
12'
Faul na Szwochu (ARKA), szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości
13'
Goście blokują gdynian we własnym polu karnym
13'
Marcus (ARKA) podaje w pole karne, tam do piłki dochodzi Formella (ARKA), strzela, ale zostaje zablokowany przez obrońcę
14'
Mikita (CHOJNICZANKA) na spalonym
14'
Sangoy (ARKA) ponownie faulowany, sędzie dalej nie wyciąga z kieszeni kartki
15'
Sangoy (ARKA) strzela z wolnego, ale trafia w jednoosobowy mur
15'
Strzał z dystansu Sambei (ARKA), piłka ociera się od obrońcy i minimalnie mija słupek po niewłaściwej stronie
16'
Zamieszanie w polu karnym gości po rzucie rożnym, strzał z głowy Filaho, ale zbyt lekki, aby Podleśny (CHOJNICZANKA) miał problemy
17'
Faul na Kosakiewiczu (CHOJNICZANKA), teraz goście z szansą na dośrodkowanie w "16" po rzucie wolnym
18'
Dośrodkowanie Grzelaka (CHOJNICZANKA), połapali się w nim obrońcy Arki
18'
Areczko tylko zwycięstwo - skandują fani żółto-niebieskich
19'
Obie drużyny stanęły w środkowej części boiska
20'
Goście starają się budować atak, ale zatrzymują się na obrońcach Arki
21'
Złe podanie Marcusa (ARKA) do Szwocha (ARKA)
21'
Świetne wyjście Wojowskiego (ARKA) powstrzymane wślizgiem piłkarza gości
22'
Kolejny rzut wolny dla Arki
23'
Dośrodkowanie w "16" Sangoya (ARKA), Podleśni (CHOJNICZANKA) piąstkuje, ale przy okazji nokautuje Marcusa (ARKA)
23'
Marcus (ARKA) nie podnosi się z murawy, potrzebuje pomocy medycznej
24'
Z Marcusem (ARKA) na szczęście wszystko dobrze, za moment wróci na boisko
25'
Szwoch (ARKA) fauluje na linii środkowej boiska
25'
Rzut rożny dla Chojniczanki
26'
Dobra interwencja obrońców Arki, Sangoy (ARKA) zatrzymany przy próbie wyjścia z kontrą
27'
Arka Gdynia - skandują kibice
28'
Sambea (ARKA) wychodzi z szybką akcją, podaje do Formelli (ARKA), ten dośrodkowuje na głowę Marcusa (ARKA), ale piłka leci minimalnie za wysoko i strzał jest niecelny
30'
Wojowski (ARKA) dostaje piłkę na lewym skrzydle, podaje w pole karne do Sangoya (ARKA), ten jednak nie zabiera się z futbolówką
31'
Podleśny (CHOJNICZANKA) przetrzymuje piłkę
32'
Dobre wyjście z bramki Jałochy (ARKA)
32'
Grzelak (CHOJNICZANKA) fauluje, a później zdenerwowany popycha... Mikitę (CHOJNICZANKA) i ma do niego pretensje o wcześniejszy fragment gry
32'
Sambea (ARKA) gra długą piłkę do Sangoya (ARKA), ale przejmują ją obrońcy Chojniczanki
34'
Sangoy (ARKA) dostaje ładne podanie, dochodzi z piłką przed pole karne, strzela, ale nad bramką
36'
Formella (ARKA) zatrzymany przez gości, a ich kontra przez Marcjanika (ARKA)
38'
Kontra gości, piłkę otrzymuje Niedziela (CHOJNICZANKA), uderza technicznie sprzed pola karnego w stronę dalszego słupka, ale minimalnie za wysoko
38'
Songoy ponownie dostaje piłkę w okolice 16. metra, strzela, ale znowu za wysoko
39'
Gdyńska Arka - śpiewają kibice żółto-niebieskich
40'
Faul Lisowskiego (CHOJNICZANKA) na Formelli (ARKA)
41'
Nieskuteczna akcja gości, Jałocha (ARKA) od bramki
42'
Jałocha (ARKA) spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu
43'
Formella (ARKA) leży na boisko po starciu z piłkarzem gości, ale pokazuje sędziemu, że nie potrzebuje pomocy medycznej
43'
Arkowcy gol - śpiewają kibice
45'
Piłka w pole karne Arki do Kosakiewicza (CHOJNICZANKA), ale ten jej nie przejmuje
45'
Sędzia dolicza minimum minutę
45+1
Wojowski (ARKA) zatrzymuje kontrę gości
45+1
Zawistowski (CHOJNICZANKA) przejmuje piłkę w polu karnym Arki, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Przedostatni mecz sezonu na Stadionie Miejskim w Gdyni nie zachwyca. Arka stara się atakować, ale nie dochodzi do dogodnych sytuacji pod bramką Podleśnego (CHOJNICZANKA). Sporo strzałów oddał Sangoy (ARKA), ale żaden nie poleciał w światło bramki. Dobre uderzenie sprzed pola karnego wyszło Sambei (ARKA), ale piłka otarła się o obrońcę gości i wyszła za boisko. Chojniczanka skupia się na kontrach, ale także one nie dają nadziei na gola.
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu to 6473 widzów
46'
ARKA ZACZYNA DRUGĄ POŁOWĘ
46'
W obu drużynach bez zmian
46'
Tylko zwycięstwo, Areczko - śpiewają kibice
46'
Złe podanie Ferugi (CHOJNICZANKA) kasuje kontrę jego drużyny
47'
Faul na Formelli (ARKA) na połowie gospodarzy
48'
Sangoy (ARKA) do Szwocha (ARKA), ten strzela sprzed pola karnego, ale zostaje zablokowany
49'
Gra na przebitkę w środkowej części boiska
50'
Wolny dla gości, piłka spada przed pole karne pod nogi Ferugi (CHOJNICZANKA), ten strzela, ale minimalnie nieclenie
52'
Arka długo gościła pod polem karnym Chojniczanki, skończyło się na niecelnym podaniu Sambei (ARKA)
52'
Faul Fialho (ARKA) w środkowej części boiska, Brazylijczyk jest jednak najbardziej poszkodowanym, potrzebuje pomocy medycznej, ponieważ został trafiony w twarz
53'
Żółtą kartką został ukarany 33 Fialho (ARKA), za wcześniejszy faul, obrońca opuszcza boisko o własnych siłach, ale powinien za moment wrócić na boisko
54'
Strzał Mikity (CHOJNICZANKA) sprzed pola karnego daje rzut rożny dla gości
55'
Dośrodkowanie Pietruszki (CHOJNICZANKA) spada na poprzeczkę, strzał Ferugi (CHOJNICZANKA) przelatuje nad nią
56'
Arka, Arka - skandują kibice
56'
Marcus (ARKA) wpada z piłką w pole karne po podaniu od Sangoya (ARKA), strzela przy krótkim słupku, ale Podleśny (CHOJNICZANKA) broni
58'
Strata Łukasiewicza (ARKA) w środku boiska, a następnie faul pomocnika
59'
Grzelak (CHOJNICZANKA) dośrodkowuje z wolnego, piłkę łapie Jałocha (ARKA)
59'
Wojowski (ARKA) szarżuje lewą stroną, dośrodkowuje w "16", ale piłkę łapie Podleśny (CHOJNICZANKA)
60'
Formella (ARKA) pokonuje spory dystans z piłka przy nodze i jest faulowany przez Grzelaka (CHOJNICZANKA)
60'
Żółtą kartką został ukarany Grzelak (CHOJNICZANKA).
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Bożok.
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
62'
Arka Gdynia MZKS - śpiewają fani
63'
Dośrodkowanie Sangoya (ARKA) z rożnego na 5. metr, Podleśny (CHOJNICZANKA) uprzedza Łukasiewicza (ARKA)
63'
Ostry faul Niedzieli (CHOJNICZANKA) na Sambei (ARKA)
63'
Żółtą kartką został ukarany Niedziela (CHOJNICZANKA).
64'
Kolejny faul Niedzieli (CHOJNICZANKA), tym razem na Marcusie (ARKA)
65'
CHOJNICZANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza 7 Grzelak, w jego miejsce wchodzi 18 Mrozik.
65'
Świetna okazja Nalepy (ARKA), który dostał podanie do Marcusa (ARKA), znalazł się z piłkę na 11. metrze, strzelił, ale w Podleśnego (CHOJNICZANKA)
66'
Wejście nakładką Fialho (ARKA)
67'
Sambea (ARKA) zatrzymuje Pietruszkę (CHOJNICZANKA), chce wyprowadzić kontrę, ale jest faulowany przez obrońcę gości
68'
Mocne dośrodkowanie Marcusa (ARKA) do Sangoya (ARKA), za mocne
69'
Zawistowski (CHOJNICZANKA) fauluje Sambeę (ARKA), wolny dla Arki około 25. metrów do bramki Podleśnego (CHOJNICZANKA)
70'
Strzał Marcusa (ARKA) z wolnego, piłka po głowie obrońcy gości wychodzi na rzut rożny
70'
Podleśny (CHOJNICZANKA) najszybszy do piłki po rożnym dla Arki
70'
CHOJNICZANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza 19 Niedziela, w jego miejsce wchodzi 17 Mikołajczak.
72'
Nieporozumienie Bożoka (ARKA) z Sochą (ARKA)
72'
73'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza 17 Sangoy, w jego miejsce wchodzi 11 Siemaszko.
75'
Żółtą kartką został ukarany 19 Bożok (ARKA), za faul pod własnym polem karnym
77'
Groźnie pod bramką Arki, Mikita (CHOJNICZANKA) dostaje piłkę w polu karnym, strzela z okolic 7. metra ale nie trafia pomiędzy słupki
78'
Dwóch piłkarze gości na jednego Sochę (ARKA) w polu karnym gospodarzy. Do piłki dochodzi Zawistowski (CHOJNICZANKA), strzela głową, ale niecelnie
79'
Siemaszko (ARKA) na prawym skrzy6dle, podaje w pole karne, ale za plecy wszystkich kolegów, którzy wbiegali w "16"
80'
Sprytnie rozegrany rzut wolny przez gości, strzela Kieruzel (CHOJNICZANKA), piłkę przelatuje minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką bramki Jałochy (ARKA)
81'
Dośrodkowanie Marcusa (ARKA) na głowę Siemaszki (ARKA), piłka lekko za wysoka, więc napastnik strzela niecelnie z okolic 6. metra
82'
Mika biegnie z piłką, nikt do niego nie podbiega więc strzela z 18. metra, ale na rzut rożny piłkę wybija Jałocha (ARKA)
83'
Jałocha (ARKA) tym razem przenosi piłkę nad poprzeczką
84'
Nieustający doping kibiców Arki
85'
Wygląda na to, że piłkarze obu drużyn mają już dosyć tego meczu i czekają na jego zakończenie
86'
Rzut rożny dla Arki
86'
Nalepa (ARKA) dośrodkowuje, Podleśny (CHOJNICZANKA) mija się z piłkę, a podanie Siemaszki (ARKA) daje kolejny róg
87'
Bez zagrożenia pod bramką Podleśnego (CHOJNICZANKA) po kolejnym rogu dla Arki
87'
Kosakiewicz (CHOJNICZANKA) na spalonym
88'
Sprint, a następnie drybling Nalepy (ARKA) dają rzut rożny
89'
I ponownie został on zmarnowany
90'
CHOJNICZANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza 11 Feruga, w jego miejsce wchodzi 10 Rybski.
90'
90'
Sędzia dolicza minimalnie 4 minuty
90+1
Podleśny (CHOJNICZANKA) wyłapuje dośrodkowanie z wolnego, a następnie zostaje sfaulowany
90+2
Simaszko stara się dojść do długiego podania, ale zatrzymuje je Kieruzel (CHOJNICZANKA)
90+3
Faul na Siemaszce, szansa na dośrodkowanie w "16" z wolnego
90+3
Bez zagrożenia po wolnym
90+4
Siemaszko (ARKA) dostaje piłkę na 16. metrze, ze strzału wychodzi mu lob, ale lekko za mocny
90+5
KONIEC MECZU
Druga połowa nie zachwyciła. Bramkę mógł zdobyć Sangoy (ARKA), ale dobrze zachował się Podleśny (CHOJNICZANKA). Także goście mieli swoje szanse, ale nie potrafili uderzyć pomiędzy słupski. Remis sprawia, że Arka zapewnia sobie 1. miejsce w lidze już do końca sezonu 2015/2016

18 Dolcan Ząbki 32 8 6 18 37:61 30
Dolcan nie przystąpił do rozgrywek wiosennych. Mecze z jego udziałem w tym roku weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.
Tabela wprowadzona: 2016-05-22

Wyniki 32 kolejki

• ARKA GDYNIA - Chojniczanka Chojnice 0:0
  • Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz 5:0 (1:0)
  • Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:0)
  • Miedź Legnica - Rozwój Katowice 4:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów 0:0
  • MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn 3:0 (1:0)
  • GKS Katowice - Chrobry Głogów 0:0
  • Zagłębie Sosnowiec - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower)