Arka imponuje i wygrywa 3:0 z Ruchem

29 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Fantastyczny mecz przeciwko Ruchowi Chorzów rozegrał Mateusz Szwoch zaliczając asystę przy każdym z goli żółto-niebieskich. Na zdjęciu cieszy się wraz z Marcinem Warcholakiem oraz zdobywcą drugiej bramki Miroslavem Bożokiem. Fantastyczny mecz przeciwko Ruchowi Chorzów rozegrał Mateusz Szwoch zaliczając asystę przy każdym z goli żółto-niebieskich. Na zdjęciu cieszy się wraz z Marcinem Warcholakiem oraz zdobywcą drugiej bramki Miroslavem Bożokiem.

Piłkarze Arki po raz drugi zadziwili piłkarską ekstraklasę na Stadionie Miejskim w Gdyni. W drugim meczu z rzędu wygrali 3:0 (1:0). Tym razem uległ im Ruch Chorzów. Piłkarze byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Waldemara Fornalika nie potrafili poradzić sobie z Mateuszem Szwochem. Ten świetnie obsługiwał kolegów podaniami, a gole strzelali Dariusz Zjawiński, Miroslav Bożok oraz Rafał Siemaszko. Trafienie tego ostatniego - 10. karierze w 50. meczu w Arce - było 350. golem żółto-niebieskich w ekstraklasie. Piłkarze pierwszej drużyny, którzy nie zagrali w piątek z Ruchem będą mogli wyjść na boisko w sobotę. Korzystając z pobytu drużyny Al-Nasr Sports Club ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Gniewinie żółto-niebiescy zmierzą się tam o godz. 17.30 w sparingu, z czołową drużyną z Dubaju.

13 Jałocha - 23 Warcholak, 4 Sołdecki, 29 Marcjanik, 2 Socha - 21 Sambea, 6 Łukasiewicz, 19 Bożok, 8 Marcus - 10 Szwoch, 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: P. Gil (Lublin), Sadczuk, Borkowski
Widzów: 10 099
84 Skaba – 15 Konczkowski, 51 Grodzicki, 2 Cichocki, 14 Koj – 4 Surma, 22 Hanzel – 16 Przybecki, 10 Lipski, 20 Ćwielong – 18 Stępiński
  • 67' 22 Zjawiński Zmiany 11 Siemaszko
  • 76' 21 Sambea Zmiany 17 Marciniak
  • 85' 8 Marcus Zmiany 7 Błąd
  • 61' 22 Hanzel Zmiany 9 Arak
  • 70' 17 Przybecki Zmiany 27 Mazek
  • 23' 22 Zjawiński
  • 68' 19 Bożok
  • 81' 11 Siemaszko
  • 45+4 10 Szwoch

Oprawa kibiców Arki podczas piątkowego spotkania.

Tak zaczął się mecz Arka - Ruch.

Od 15 lipca Arka zagrała w ekstraklasie z Termaliką (0:2) i Wisłą Kraków (3:0) oraz w Pucharze Polski z Romintą Gołdap (4:1). Dzisiaj jest wspomniany 4 mecz w ciągu 12 dni. Co musi się stać, aby żółto-niebiescy zaliczyli 3 zwycięstwo?

NICIŃSKI: W EKSTRAKLASIE TRZEBA GRAĆ ODWAŻNIE
Trzeci raz w ekstraklasie trener Grzegorz Niciński wystawia taką samą, pierwszą "11". Poprzednio świetnie poradziła sobie ona z Wisłą Kraków, właśnie na Stadionie Miejskim

W POPRZEDNI PIĄTEK ARKA PEWNIE POKONAŁA WISŁĘ
Na zmiany zdecydował się natomiast na wtorkowy mecz Pucharu Polski z IV-ligową Romintą Gołdap. Szkoleniowiec przemeblował całą "11", czterech różnych piłkarzy wpisywało się na listę strzelców, ale jak widać żaden nie wypadł na tyle dobrze, aby zagrać od pierwszej minuty w ekstraklasie

MARCINIAK, SIEMASZKO, LEWICKI I STOLC STRZELALI GOLE W GOŁDAPI
Lewicki i Stolc nie załapali się po praz kolejny nawet na ławkę rezerwowych. Po stornie żółto-niebieskich zasiadają na niej: 1 Steinbors, 33 Zbozień, 3 Sobieraj, 7 Błąd, 18 Yussuff, 17 Marciniak, 11 Siemaszko
Ławka rezerwowych Ruchu wygląda następująco: 1 Lech, 9 Arak, 72 Bargiel, 27 Mazek, 13 Moneta, 23 Oleksy, 17 Urbańczyk
120. mecz w żółto-niebieskich barwach zagra dzisiaj Marcus (ARKA), necze nr 70 Łukasiewicz (ARKA) i Warcholak (ARKA). Jeżeli pojawią się na murawie, to 230 spotkanie ma szansę zagrać dla Arki Sobieraj, a 50 Siemaszko
Ruch przyjechał do Gdyni po nieudanym wyjeździe do Białegostoku. Tam, kończąc mecz w "9" uległ Jagiellonii 1:4
Piłkarze na boisku, z głośników słychać hymn klubu, z trybun przyśpiewki na temat Ruchu
1'
ZACZYNAMY MECZ
1'
Z trybuny za bramką Ruchu poleciały na boisko serpentyny i od razu mecz wstrzymany
2'
Mija minuta, służby porządkowe wciąż sprzątają serpentyny z murawy
4'
Sprzątanie trwało ponad 3 minuty, mecz wreszcie wznowiony
5'
Z autu Ruch, ale szybko traci piłkę i tym razem aut dla Arki
6'
Marcus (ARKA) przegrywa walkę o górną piłkę w "11" gości
6'
Kontra gości, podanie w pole karne, Ćwieląg jednak pośliznął się i nie doszedł do świetnie zagranej piłki
7'
Kto wygra mecz? Arka - skandują fani
7'
Sołdecki (ARKA) bloku strzał Ćwieląga sprzed pola karnego
8'
Gdynianie dali się zdominować Ruchowi, nie mogą wyjść z piłką na połowę gości
9'
Jałocha (ARKA) łapie źle zagraną piłkę
10'
Gościom nic nie przyniosły ataki, teraz Arka rozgrywa atak pozycyjny
10'
Niecelny strzał Sołdeckiego (ARKA) z dystansu
12'
Gdynianie wywalczyli rzut wolny
13'
O moja Areczko, nie zdradzę Cię - śpiewają kibice
13'
Bożok wykonał rzut rożny, ale bez zagrożenia pod bramką Skaby (RUCH)
14'
Dwa dośrodkowania w pole karne Ruchu, po drugim piłka spada przez "16" wślizgiem, jak w meczu z Wisłą, stara się ją uderzyć Sambea (ARKA), ale przy okazji trafia rywala w nogi, a sędzi gwiżdże faul
16'
Wolny dla Ruchu, piłka wychodzi za linię końcową boiska
16'
Kibice odpalili race, dym nad boiskiem, ale sędzia nie przerywa spotkania
17'
Wolny dla Arki, szansa na wrzutkę w pole karne Ruchu
18'
Obrońcy Ruchu radzą sobie z dośrodkowaniem
18'
Cichocki (RUCH) uprzedza Marcusa (ARKA), ale przypadkowo wybija piłkę na rzut rożny
19'
Szwoch (ARKA) dośrodkowuje na dalszy słupek, minimalnie za wysoko dla Łukasiewicza (ARKA)
19'
Skaba (RUCH) wyłapuje kolejną wrzutkę
20'
Marcjanik (ARKA) przerywa akcję gości
20'
Tak wyglądała oprawa kibiców Arki
21'
Faul ma Marcusie (ARKA) w bocznej strefie boiska
22'
Efektowna akcja Marcusa (ARKA) i Sochy (ARKA), ale po podaniu tego ostatniego piłkę zatrzymuje obrońca Ruchu
22'
Zjawiński (ARKA) przejmuje piłkę i Arka ponownie pod bramką Ruchu
23'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 22 Zjawiński. Napastnik dostał piłkę przed polem karnym Ruchu, przebiegł z piłką do środka boiska, strzelił z lewej nogi tuż przy słupku bramki Skaby
24'
Zjawiński (ARKA) już ma w tym sezonie 2 bramki w ekstraklasie - tyle strzelał w sezonie 2015/2016 i 2014/2015
26'
Akcja Ruchu, Jałocha (ARKA) zacznie od bramki
26'
Grodzicki (RUCH) uprzedza Szwocha (ARKA)
27'
Arka stara się przejąc kontrolę w środkowej części boiska
28'
Kolejna nieskuteczna akcja Ruchu
28'
Arka Gdynia - skanduje cały Stadion Miejski
31'
Wciąż aktywy na prawym skrzydle jest Marcus (ARKA)
32'
Szwoch (ARKA) przedryblował rywala na prawym skrzydle, dośrodkował na dalszy słupek, do piłki "szczupakiem" rzucił się Bożok, ale strzelił obok bramki
33'
Przechwyt Sambei (ARKA), podanie do Marcusa (ARKA), ten do Szwocho (ARKA), dośrodkowanie w pole karne, Zjawiński (ARKA) doskakuje do odchodzącej piłki, z trudem strzela, ale nieczysto
34'
Bożok z rożnego, Grodzicki (RUCH) przepycha Łukasiewicza (ARKA) i wybija piłkę
36'
Dośrodkowanie z wolnego Szwocha (ARKA), spokojnie wyłapuje piłkę Skaba (RUCH)
37'
Arka wysoko naciska gości, a ci gubią się w rozegraniu
37'
Surma (RUCH) posyła piłkę w "16" Arki, głową strąca ją Lipski (RUCH), ale za boisko
39'
Socha (ARKA) biegnie prawym skrzydłem, następnie źle podaje Marcusowi (ARKA)
39'
Marcus (ARKA) do Szwocha (ARKA), a ten wywalczył rzut rożny
40'
Świetna wrzutka Szwocha (ARKA) na 4. metr przed Skabą (RUCH), do piłki dochodzi niepilnowany Zjawiński (ARKA), strzela głową i... nie trafia w bramkę
41'
Arkowcy gol - śpiewają kibice
42'
Bożok dośrodkowuje z wolnego na głowę piłkarza Ruchu
43'
Marcus (ARKA) popisuje się świetnym przyjęciem piłki, po chwili ją traci, aby szybko odzyskać futbolówkę i jego drużyna konstruuje atak pozycyjny
43'
Sambea (ARKA) strzela z dystansu, na róg broni z trudem uderzenie Skaba (RUCH)
44'
Po rogu dla Arki bez zagrożenia pod bramką Ruchu
45'
Sędzia dolicza co najmniej 3 minuty
45+1
Marcus (ARKA) nabija nogę piłkarza Ruchu, ten odwdzięcza się tym samym i tak kończy się kolejna, ofensywna akcja gospodarzy
45+2
Fatalne podanie Lipskiego (RUCH)
45+3
Dobra interwencja Marcjanika (ARKA) i od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45+4
Żółtą kartką został ukarany 10 Szwoch (ARKA), który faulował rywala już po gwizdku. Z ławki rezerwowych do sędziego pobiegł oburzony Waldemar Fornalik
Arka w pierwszych 10 minutach dała się zdominować Ruchowi, aby później przejąć kontrolę nad spotkaniem. Rywale nie stworzyli sobie żadnej, dogodnej do zdobycia gola okazji. Natomiast gdynianie konstruowali ataki. Świetne piłki grał Szwoch (ARKA), a na prawym skrzydle aktywni byli Marcus (ARKA) oraz Socha (ARKA). Ale gola zdobył strzałem sprzed pola karnego Zjawiński (ARKA), dla którego to drugie trafienie w sezonie. W poprzednich rozgrywkach i w jednych wcześniej w Cracovii zdobywał po 2 gole, więc szybko może poprawić ten wynik. Powinno się to stać już w starciu z Ruchem, ale Zjawiński (ARKA) spudłował strzał głową z 4. metra przed bramką.
46'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ, Ruch od środka
46'
W obu drużynach bez zmian
47'
Łukasiewicz (ARKA) zatrzymuje Hanzela (RUCH), ten nie może podnieść się z murawy, sędzia na chwilę przerywa spotkanie
48'
Hanzel (RUCH) już poradził sobie z bólem i wrócił do gry
48'
Ćwieląg podaje do Przybeckiego (RUCH), ten wbiega w pole karne, chce strzelić na bramkę Jałochy (ARKA), ale blokuje go Sołdecki (ARKA)
49'
Krótkie rozegranie rzutu rożnego, dośrodkowanie gości w boczną siatkę bramki Arki
49'
Miękka wrzutka Marcusa (ARKA) w "16" Ruchu do Bożoka, ale uprzedza go rywal
50'
Kolejna przerwa w grze, następny piłkarz Ruchu leży na murawie i po chwili się podnosi
51'
Szwoch (ARKA) na pozycji spalonej
52'
Faul na Bożoku na połowie żółto-niebieskich
53'
Ruch przeniósł ciężar gry na połowę Arki
54'
Koczkowski dośrodkowuje na 7. metr przed Jałochą (ARKA) o piłkę walczy Stępiński (RUCH), ale dobra interwencja Sołdeckiego (ARKA)
55'
Piłka w siatce po strzale głową Stępińskiego (RUCH), ale sędzia nie uznaje gola, gdyż wcześniej napastnik gości faulował Sołdeckiego (ARKA)
57'
Zjawiński (ARKA) do Szwocha (ARKA), a ten faulowany z prawej strony, na wysokości "16" gości
58'
Dośrodkowanie z wolnego Bożoka, goście wybijają piłkę
59'
Bożok z rożnego na dalszy słupek do Sołdeckiego (ARKA), ten zgrywa do środka pola karnego, ale piłkę łapie Skaba (RUCH)
60'
Ruch wymienia kilka podań pod polem karnym Arki, akcję gości kończy Warcholak (ARKA)
61'
Przejęcie Marcusa (ARKA), ten podaje na prawą stronę pola karnego do Zjawińskiego (ARKA), a jego dośrodkowanie zostaje wybite na rzut rożny
61'
Niecelne dośrodkowanie Bożoka
61'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hanzel, w jego miejsce wchodzi Arak.
62'
Lipski (RUCH) podaje na prawą stronę "16" do Przybeckiego (RUCH), ten dośrodkowuje, ale dobrze grę czyta Sołdecki (ARKA)
63'
Arka gol - śpiewa cały stadion
64'
Faul Łukasiewicza (ARKA) na Stępińskim (RUCH), wolny dla gości
65'
Niecelny strzał Lipskiego (RUCH) z około 25 metrów od bramki Jałochy (ARKA)
66'
Marcus (ARKA) na pozycji spalonej
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
67'
Dla Siemaszki (ARKA) to 50. mecz w żółto-niebieskich barwach
68'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 19 Bożok. Kontra w wykonaniu żółto-niebieskich, piłkę świetnie przeprowadza niemal pod samo pole karne Ruchu Szwoch, podaje na lewo do niepilnowanego Bożoka. Do pomocnika wychodzi Skaba, ale Słowak strzela obok niego
70'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Przybecki, w jego miejsce wchodzi Mazek.
71'
Łukasiewicz (ARKA) blokuje strzał Stępińskiego (RUCH)
72'
Dośrodkowanie Konczkowskiego (RUCH) w pole karne Arki, na 11. metrze do strzału głową złożył się Surma (RUCH), uderzył, ale spokojnie piłkę złapał Jałocha (ARKA)
74'
Chwila spokojnej gry i błędów z obu stron
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Marciniak.
76'
Nieustający doping kibiców Arki
76'
Niedokładne zagranie Szwocha (ARKA) do Warcholaka (ARKA)
77'
Szwoch (ARKA) do Siemaszki (ARKA), ten do Bożoka, ale piłkę dotyka obrońca Ruchu, czym kończy płynną akcję
78'
Dośrodkowanie Konczkowskiego (RUCH), wybija oczywiście Sołdecki (ARKA)
79'
Socha (ARKA) faulowany na środku boiska, wcześniej dostało się Warcholakowi (ARKA), który ma problemy z podniesieniem się z murawy - w końcu mu się to udaje
80'
Siemaszko (ARKA) stara się dośrodkować w pole karne, ale blokuje go obrońca
81'
Spokojna interwencja Jałochy (ARKA)
81'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 11 Siemaszko. W drybling wdaje się Szwoch, który ogrywa piłkarzy gości, podaje prostopadle do napastnika, a ten wykorzystuje sytuację sam na sam ze Skabą
83'
Ogłuszający doping na Stadionie Miejskim
85'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Błąd.
86'
Szwoch (ARKA) popisuje się kolejnym, świetnym zagraniem do Siemaszki (ARKA), ten powinien jedynie uderzyć piłkę w stronę bramki, ale ma problemy z jej przyjęciem i traci futbolówkę
88'
Gdynianie spokojnie rozgrywają piłkę, Ruch czeka na koniec meczu
89'
Mecz ogląda oficjalnie 10 099 widzów
90'
Sędzia dolicza 3 minuty gry
90+1
Sołdecki (ARKA) biegnie do kontry, dostaje piłkę na lewym skrzydle, dośrodkowuje, ale skutecznie Skaba (RUCH)
90+2
Areczka trzy punkty ma - śpiewają kibice
90+3
Faul na Bożoku na lewym skrzydle
90+4
KONIEC MECZU
Druga połowa układała się niemal identycznie jak pierwsza z tym, że Arka była bardziej skuteczna. Ruch starał się przycisnąć na początku, ale później nie mógł poradzić sobie ze świetnie grającym Szwochem (ARKA). Ten najpierw zaliczył asystę do Bożoka, a następnie do Siemaszki (ARKA), który strzelił 350 bramkę żółto-niebieskich w historii występów w ekstraklasie. Sam zaliczył 50. mecz i 10 gola w karierze w barwach Arki. To drugie z rzędu zwycięstwo gdynian u siebie 3:0

• ARKA GDYNIA - Ruch Chorzów 3:0 (1:0)
  • LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków 3:1 (1:0)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:0)
  • Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (2:2)
  • Górnik Łęczna - Cracovia 0:0
  • Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)