Arka wysoko pokonała Wisłę Kraków

ras., mad
22 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Piłkarze Arki Gdynia pokonali Wisłę Kraków 3:0 (2:0) w pierwszym meczu na własnym stadionie po powrocie do ekstraklasy. Żółto-niebiescy przed przerwą zdobyli dwie dosyć szczęśliwe bramki, ale w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Przypieczętował je z rzutu karnego Marcus, który przed spotkaniem obiecał, że tego dnia strzeli swoją pierwszą bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

13 Jałocha - 2 Socha, 4 Sołdecki, 29 Marcjanik, 23 Warcholak - 6 Łukasiewicz, 21 Sambea - 8 Marcus, 10 Szwoch, 19 Bożok - 22 Zjawiński
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: T. Kwiatkowski (Warszawa), Borkowski, Kupsik
Widzów: 10 203
1 Miśkiewicz - 19 Cywka, 8 Uryga, 4 Sadlok - 17 Bartosz, 9 Boguski, 21 Brlek, 88 Małecki, 15 Mójta - 14 Ondrasek, 23 Brożek
  • 62' 22 Zjawiński Zmiany 11 Siemaszko
  • 72' 10 Szwoch Zmiany 17 Marciniak
  • 84' 8 Marcus Zmiany 18 Yussuf
  • 46' 21 Brlek Zmiany 29 Mączyński
  • 46' 15 Mójta Zmiany 2 Pietrzak
  • 67' 17 Bartosz Zmiany 20 Zachara
  • 8' 21 Sambea
  • 21' 22 Zjawiński
  • 81' 8 Marcus karny
  • 52' 19 Bożok
  • 42' 9 Boguski

Ostatni mecz w ekstraklasie w Gdyni Arka rozegrała 25 maja 2011 roku. W przedostatniej kolejce sezonu przegrała 2:5 z Legią Warszawa. W tym samym czasie wygrała Cracovia, która zepchnęła żółto-niebieskich w strefę spadkową, z której się już nie wydostali.

RELACJA Z OSTATNIEGO MECZU ARKI W EKSTRAKLASIE NA WŁASNYM STADIONIE

Natomiast ostatni mecz Arki z Wisłą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym miał miejsce 25 lutego 2011 roku i pokrywał się z ich pierwszym występem na zmodernizowanym Stadionie Miejskim. Wisła wygrała wówczas 1:0, a zwycięską bramkę zapewnił jej Patryk Małecki.

PATRYK MAŁECKI KATEM ARKI
Tym razem ma być inaczej. Marcus typuje, że Arka wygra 2:0, a on sam zdobędzie swojego pierwszego gola w ekstraklasie.

MARCUS: STRZELĘ GOLA WIŚLE, A ARKA WYGRA
Dzisiejszy mecz jest szczególny dla trenera Arki Grzegorza Nicińskiego. Szkoleniowiec nie tylko po raz pierwszy poprowadzi żółto-niebieskich na domowym boisku w ekstraklasie, ale od razu przeciwko w klubowi, w którym spędził najlepsze lata kariery jako piłkarz.

- Do piątkowego starcia jest to jednak tylko dodatek. Najważniejsze jest to, co będzie się działo na murawie. Arka ma być waleczna i grać tak, aby zdobyć punkty - zapewnił Niciński

NICIŃSKI: WISŁA TO JUŻ STARE CZASY

W piątek roczny kontrakt z Arką podpisał Damian Zbozień, który poprzednio występował w Zagłębiu Lubin. Osiemnastka na dzisiejszy mecz została ogłoszona jednak wcześniej i obrońca nie zagra przeciwko Wiśle.
Trener Niciński zdecydował się na tą samą jedenastkę, która rozpoczęła sezon przegranym meczem wyjazdowym z Bruk-Bet Termaliką Niecziecza.
W składzie Arki bez zmian w porównaniu do meczu z Termaliką, tak w wyjściowym składzie, jak i na ławce rezerwowych, an której zasiadają: 1 Steinbors, 3 Sobieraj, 17 Marciniak, 32 Stolc, 7 Błąd, 18 Yussuff, 11 Siemaszko
Ławka rezerwowych gości wygląda następująco: 24 Załuska, 2 Pietrzak, 6 Głowacki, 13 Drzazga, 20 Zachara, 26 Guzmics, 29 Mączyński
Na trybunach ma pojawić się dzisiaj około 10 tysięcy widzów. W tym mamy około 50 osobową grupę fanów gości
...pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko - śpiewają kibice Arki
Hymn Arki w wykonaniu kibiców żółto-niebieskich na powitanie ekstraklasy w Gdyni
Tylko zwycięstwo, Areczko, tylko zwycięstwo - skandują kibice
1'
Od środka rozpoczęła Wisła
1'
Fauluje Zjawiński (ARKA)
2'
Prawą stroną atakuje Wisła, ale piłkę wyłuskał Bożok (ARKA). Uruchomiona przez niego kontra została jednak zatrzymana
3'
Szansę na gola miał Marcus (ARKA) po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA). Zamiast uderzać głową Brazylijczyk próbował jednak woleja i nie trafił czysto w piłkę. Koszmarna pomyłka! Dobijał jeszcze Zjawiński (ARKA), ale nieskutecznie. To powinna być bramka na 1:0, bo Marcus (ARKA) miał wystarczająco dużo czasu i miejsca zanim dopadł do niego Mójta (WISŁA)
6'
Rzut rożny wywalczył Mójta (WISŁA), którego zatrzymywał Socha (ARKA)
6'
Złe rozegranie kornera przez wiślaków
7'
Zjawiński (ARKA) dostał prostopadłą piłkę na czyste pole, ale z bramki odpowiednio szybko wybiegł Miśkiewicz (WISŁA) i zażegnał niebezpieczeństwo
6'
Arka gol - niesie się po stadionie w Gdyni
8'
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sambea.

Pierwszy gol dla Arki po powrocie do ekstraklasy. Sambea po dość chaotycznej akcji dostał podanie od Warcholaka przed pole karne i uderzył na wślizgu. Piłka odbiła się jeszcze od Urygi i wpadła do bramki!
8'
Wybuch radości kibiców Arki
11'
Obok słupka uderzał Małecki (WISŁA)
12'
Rzut rożny dla gospodarzy
13'
Za wysoko wrzucał piłkę Szwoch (ARKA). Po chwili Marcjanik (ARKA) faulował Cywkę (WISŁA)
14'
Arka cofnęła się i oddała nieco pola Wiśle, ale skutecznie przerywa jej akcje
17'
Bożok (ARKA) faulem przerywa akcję Wisły
14'
Niepokonana, nasza Areczka kochana - śpiewają kibice
17'
Szybki atak Arki. Niewiele brakowało a wymiana piłki pomiędzy Marcusem (ARKA) a Zjawińskim (ARKA) skończyłaby się otwarciem drogi do kolejnej bramki. Marcus (ARKA) dośrodkował do Bożoka (ARKA), ale piłkę sprzed nosa sprzątnął mu Bartosz (WISŁA)
19'
Małecki (WISŁA) faulował Marcusa (ARKA) przy linii bocznej
19'
Póki co bez kartki, ale sędzia upomniał Małeckiego (WISŁA)
20'
Znakomicie pomimo asysty obrońców przedarł się lewą stroną Zjawiński (ARKA), ale jego podanie nie dotarło do Szwocha (ARKA)
21'
[2:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński.

Socha dośrodkował w pole karne. Piłkę złapał Miśkiewicz, ale po kontakcie ze Zjawińskim wypuścił ją z rąk i napastnik Arki bez zastanowienia skierował futbolówkę do bramki. Miśkiewicz sugeruje, że w powietrzu był faulowany, ale zdaniem arbitra gol został zdobyty prawidłowo.
21'
Radość piłkarzy żółto-niebieskich po bramce Zjawińskiego (ARKA)
24'
Arka prowadzi 2:0, ale dalej atakuje. Na 25 metrze faulowany Zjawiński (ARKA).
25'
Szwoch (ARKA) trafia piłka prosto w mur wiślaków
26'
Warcholak (ARKA) wywalczył rzut rożny. Drugi gol wyraźnie uskrzydlił Arkę. Wisła w ogóle nie wygląda na zespół, który goni wynik
27'
Z dystansu uderzał Sambea (ARKA), z trudem po "siatkarsku" broni Miśkiewicz (WISŁA)
28'
Cracovia, Cracovia - śpiewają kibice Arki, którzy mają zgodę z tym klubem z Krakowa
29'
Tym razem z dystansu uderza Zjawiński (ARKA). Niezbyt groźnie, ale Miśkiewicz (WISŁA) broni ten strzał dość niepewnie
30'
Dośrodkowanie z lewej strony, ale zawahał się Boguski (WISŁA) i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej Arki
32'
Bezowocne próby ataku Wisły i ze swoją akcją ruszają gdynianie. Bożok (ARKA) faulował jednak Boguskiego (WISŁA)
35'
Bartosz (WISŁA) faulował szarżującego Warcholaka (ARKA)
36'
Szwoch (ARKA) dośrodkował w pole karne, ale obrońca uprzedził Marcusa (ARKA). Chwilę później rzut rożny wywalczył Bożok (ARKA)
37'
Aut dla Arki
38'
Przy piłce wiślacy. Akcję Brożka wślizgiem w polu karnym powstrzymał Marcjanik (ARKA). Napastnik Wisły nie popisał się, bo obrońca Arki leżał już na ziemi i zdołał wygarnąć mu piłkę, gdy ten próbował go minąć
39'
Arka Gdynia, MZKS - śpiewają kibice
40'
Boguski (WISŁA) po rykoszecie uderza w poprzeczkę! Piłkę odbił Marcjanik (ARKA), rzut rożny dla Wisły
40'
To zdecydowanie najgroźniejsza, o ile nie jedyna groźna akcja krakowian
42'
Żółtą kartką został ukarany Boguski (WISŁA). Faulował Sambeę
42'
Sambea (ARKA) potrzebował pomocy sztabu medycznego, ale wrócił do gry
45'
Chaotyczne ataki Wisły. Małecki (WISŁA) dośrodkowuje prosto w ręce Jałochy (ARKA).
45'
Nieustający doping kibiców Arki
45'
Kolejne dośrodkowanie łapie Jałocha (ARKA). Koniec pierwszej połowy.
Arka do przerwy prowadzi 2:0. Oba gole gdynian padły dosyć przypadkowo. Pierwsza po rykoszecie, a druga po tym, gdy piłkę z rąk wypuścił bramkarz Wisły. Trudno jednak zarzucić gospodarzom, że prowadzą niezasłużenie. Arka oddała 7 strzałów na bramkę, z czego celne były 4. Wisła oddała 4, ale Jałocha nie miał okazji, aby się wykazać. Nieznacznie częściej w posiadaniu piłki są goście (56 do 44 procent), ale brakuje im pomysłów na skuteczne ataki. Niewiele brakowało, a Arka prowadziłaby 3:0, ale przy stanie bezbramkowym w 3. minucie fatalnie w stuprocentowej sytuacji pomylił się Marcus, który zamiast uderzać głowa, skiksował woleja. Jeśli podopieczni trenera Nicińskiego utrzymają prowadzenie, może być dziś wieczorem wielkie święto w Gdyni.
46'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brlek, w jego miejsce wchodzi Mączyński.
46'
Na boisku pojawiła się raca, kibic, który ją rzucił dostał szybką reprymendę od innych fanów, a obsługa równie szybko usunęła ją z murawy
46'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mójta, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
46'
Rozpoczęła się druga połowa
47'
Już w pierwszej minucie po zmianie stron w doskonałej sytuacji na 8. metrze znalazł się Brożek (WISŁA) po podaniu Ondraska. Skutecznie interweniował jednak Jałocha (ARKA)!.
48'
Na spalonym Zjawiński (ARKA)
47'
hej Arka gol - śpiewają fani
50'
Inicjatywa po stronie Wisły, która mimo 2 bramek straty rozgrywa piłkę dość spokojnie. Arka zaczyna jednak wychodzić pressingiem
52'
Żółtą kartką został ukarany 19 Bożok (ARKA) po faulu na Boguskim
52'
Trener Niciński niezadowolony z decyzji sędziego głównego wyżył się na asystencie i został przez niego upomniany słownie
53'
Nieudane uderzenie Sadloka (WISŁA) z rzutu wolnego na 30. metrze
55'
Coraz mocniej napiera Wisła, ale ataki są dosyć chaotyczne.
55'
MZKS Arka - skandują kibice
56'
Z dystansu uderzał Mączyński (WISŁA), ale mówiąc piłkarskim slangiem "Panu Bogu w okno".
58'
Z takim samym skutkiem uderza także Sadlok (WISŁA)
59'
Pasy z Krakowa, to nasza druga połowa - śpiewają kibice
59'
Ponownie zza pola karnego uderza Mączyński (WISŁA). Tym razem celnie, ale nie dał zaskoczyć się Jałocha (ARKA)!
60'
Wrzutka w pole karne, piłkę wypiąstkował Jałocha (ARKA).
62'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
62'
Wisła jest po przerwie zdecydowanie bardziej groźna. Krakowianie oddali już 3 celne strzały. To oni prowadzą teraz grę.
63'
Lewą stroną znakomicie przedarł się Bożok (ARKA) i dograł do Warcholaka (ARKA), ale ten źle uderzył i Miśkiewicz (WISŁA) złapał piłkę z łatwością
64'
Sołdecki (ARKA) przerywa akcję Wisły w polu karnym
64'
Fani starają się pomóc piłkarzom Arki nieustającym dopingiem
65'
Pietrzak (WISŁA) wrzuca w pole karne Arki na głowę Ondraska, ale ten uderza nad bramką.
66'
Znakomity odbiór Sochy (ARKA) przy linii bocznej, ale rka szybko traci odzyskaną piłkę
67'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartosz, w jego miejsce wchodzi Zachara.
68'
Na spalonym Szwoch (ARKA)
68'
Arka Gdynia - słychać na Stadionie Miejskim
69'
Małecki (WISŁA) dośrodkował w pole karne, ale zagrożenie zażegnał Socha (ARKA)
70'
Sprytnie Sochę (ARKA) minął Małecki (WISŁA), ale jego uderzenie zostało zablokowane
71'
Ondrasek (WISŁA) musi zmienić koszulkę, gdyż porwała mu się na plecach.
72'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Marciniak. To debiut byłego piłkarza m.in. Cracovii i AEK Larnaka w żółto-niebieskich barwach
73'
Brożek (WISŁA) próbował zaskoczyć Jałochę (ARKA) nieudanym półwolejem. Nie trafił w światło bramki
74'
Siemaszko (ARKA) posłał prostopadłą piłkę do Warcholaka (ARKA), ale ten został powstrzymany przez Urygę
76'
Najpierw Jałocha (ARKA) szczęśliwie wychodzi z opresji po próbie Ondraska, a chwilę później akcja przenosi się pod bramkę Wisły. Za wysoko uderzał jednak Bożok (ARKA)
76'
Sambea (ARKA) faulowany przez Sadloka (WISŁA)
76'
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu to 10 203 widzów
78'
Wrzutka Pietrzaka (WISŁA) do Zachary (WISŁA), ale ten nie trafił w piłkę. Wisła zaczyna dość łatwo przedzierać się w szesnastkę Arki
79'
Wzdłuż linii końcowej z piłką pognał Marcus (ARKA) i podał do Siemaszki (ARKA). Jego strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Arki
80'
Wrzucał Sambea (ARKA), główkował Marcus (ARKA), a ręką w polu karnym zagrał Zachara (WISŁA), choć wiślacy protestują. Rzut karny dla Arki!
81'
[3:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus.
Brazylijczyk dopiął swego. Jak obiecał tak zrobił. Może nie do końca, bo typował wynik 2:0 i swojego gola. Trafił, ale Arka prowadzi już 3:0. Nie powinno mu to jednak przeszkodzić w świętowaniu pierwszego trafienia w ekstraklasie. Oby mylił się tak częściej w swoich przewidywaniach. Marcus uderzył po ziemi w prawy róg. Miśkiewicz go wyczuł, ale nie zdołał odbić piłki. Było to 40. trafienie tego piłkarza w żółto-niebieskich barwach
84'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Yussuf. Strzelec gola żegnany przez kibiców owacją na stojąco
87'
Mączyński (WISŁA) uderzył nad bramką z rzutu wolnego na 30 metrze
89'
Zamieszanie pod bramką Arki, ale piłkę łapie Jałocha (ARKA)
90'
Główkował Ondrasek (WISŁA), ale Jałocha (ARKA) bez trudu złapał piłkę
90'
Sędzia doliczył 2 minuty gry
90+1
Arka Gdynia - nieustannie śpiewają kibice
90+2
Ondrasek (WISŁA) uderza z rzutu wolnego. Prosto w ręce dobrze ustawionego Jałochy (ARKA)
90+2
Nad bramką uderza Sadlok (WISŁA)
90+3
Koniec meczu. Arka pokonała Wisłę 3:0 w pierwszym meczu na swoim stadionie po powrocie do ekstraklasy!. Zwycięstwo w pełni zasłużone, choć dwie pierwsze bramki były dosyć szczęśliwe. Gol Sambei padł po rykoszecie, a Bożoka po błędzie bramkarza. W drugiej połowie Wisła zagrała zdecydowanie lepiej niż przed przerwą, ale nic nie wskórała, a dzieła zniszczenia dopełnił z rzutu karnego Marcus, który dotrzymał obietnicy strzelenia gola w tym spotkaniu. Niewiele brakowało, a Brazylijczyk cieszyłby się z dubletu, gdyż jeszcze przy stanie 0:0 na samym początku spotkania zmarnował znakomitą okazję do strzału.

• ARKA GDYNIA - Wisła Kraków 3:0 (2:0)
  • Górnik Łęczna - LECHIA GDAŃSK 1:2 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 1:1 (1:1)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0
  • Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 4:1 (2:1)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 3:2 (3:1)

• Gratulacje z Gdańska.

Oby Lechia też wygrała to będzie ciekawie :)

Miłego weekendu.

• 22 3

• karnego nie było

Powinno być 2-0 karny z kapelusza

• 4 16

• No śledziki jestem pod wrażeniem (7)

atmosfera i doping na bardzo wysokim poziomie, pilkarzyki tez sie spisali. Zobaczymy jak to dalej wam pojdzie poki co gratulacje bez spinki od Lechisty. Do zobaczenia na derbach !

• 457 13

• Tak się tu słodko i miło zrobiło

Że zaraz się wszyscy popłaczemy :D Ale za tydzień powtórzcie drogie betonki ten wynik, żeby Wisła wiedziała, że w Trójmieście nie ma czego szukać. Niech jadą do Chorzowa, na małe... sami wiecie.

• 127 1

• Wspaniały wpis, NIECH RESZTA POLSKI SIĘ UCZY, My rozstrzygamy o Mistrzostwie !!!!

• 50 0

• A jednak można kulturalnie! :D (3)

I tak właśnie powinno być drodzy kibice! :) Rywalizacja klubów rywalizacją, ale kultura między kibicami poszczególnych drużyn powinna być ;)

• 71 2

• nieporozumienie (2)

Nie ma i nie będzie dyskusji z lechią, żygać się chce od tych waszych uprzejmości.

• 7 51

• Mówiąc Twoim językiem

Ciągnij się patałachu, nie będziesz sprowadzał nas do swojego poziomu i wygrywał doświadczeniem.

Szacunek dla wszystkich normalnych kibiców z trójmiasta :)

• 64 1

• dyskusja na poziomoie PIS PO czyli brak dyskusji i samo bagno, nie dziękuję

• 7 13

• szacunek dla normalnych kibiców od trójmiejskiej Policji

• 15 0

• (4)

Arka Gdynia zostanie Mistrzem Polski, jestem tego pewien.

• 135 135

• Daje łapkę do góry

ale trzeba być realistą. Wystarczy jeśli będą w pierwszej ósemce. Poza tym jeszcze daleka droga. Do boju Arka.

• 45 8

• Taa... Dzisiaj bylo fajno

Ale ogolnie ... Buereeheeeeeheeee

• 8 14

• Co ty bierzesz , nie wiem ale jest za mocne

• 7 1

• Oglądałem mecz i niech Was nie zjada pycha.Liczy się co jest w sieci a w sieci było 3. I tylko z tego należy się cieszyć. W 1 połowie było ok!ale już w 2 było tylko gorzej. 1 bramka dużo, przypadku, 2 to samo.3 nie każdy sędzia wskazalby wapno.Mieliście szczęście a szczęście sprzyjało lepszym.Tylko zapamiętajcie ,że suma szczęścia w piłce ZAWSZE jest rowna zero.Mimo wszystko gratuluję.