Sparing Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1. Enrique Esqueda dalej strzela, Berkay Debanli debiutował

2 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
aktualizacja: godz. 19:52 (2 lutego 2018)

Enrique Esqueda strzelił pierwszą bramkę w meczu z Chrobrym, która była dla niego trzecią w meczach sparingowych Arki. Enrique Esqueda strzelił pierwszą bramkę w meczu z Chrobrym, która była dla niego trzecią w meczach sparingowych Arki.

Arka Gdynia rozegrała jedyny sparing w Gdyni podczas zimowych przygotowań. Pokonała w nim 2:1 (1:0) I-ligowego Chrobrego Głogów, którego prowadzi były trener żółto-niebieskich Grzegorz Niciński. Trzecią bramkę w sparingach strzelił nie posiadający wciąż kontraktu Enrique Esqueda. Drugiego gola w meczu, z rzutu karnego strzelił Damian Zbozień. Pozytywnie wypadł Andrij Bogdanow, debiut zaliczył testowany Berkay Dabanli. Szkoleniowiec gdynian Leszek Ojrzyński wpisał do protokołu tylko 15 piłkarzy. W sobotę ostatni sparing Arki podczas przygotowań, na wyjeździe z Wisłą Płock. Początek o godz. 13.

Esqueda 17, Zobozień 58 karny - Kowalczyk 76

ARKA: Więckowicz (72 Molenda) - Zbozień, Dabanli, Sobieraj, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia, Bogdanow (81 B.Nowicki), Nalepa (72 Łoś), Żebrakowski - Esqueda (46 Sambea)

Chrobry: Gospodinow (46 Janicki) - Ilków-Gołąb, Michalski (46 Stolc), Michalec (46 Danielak), Wawszczyk (46 Machaj) - S. Nowicki (46 Kona), Wajsak, Gąsior (46 Napolow), Szczepaniak, Borecki (46 Mandrysz) - Kaczmarek (99 Kowalczyl)

Po powrocie z obozu w Turcji piłkarze Arki odbyli w czwartek trening, a w piątek wyszli po raz pierwszy w tym roku na płytę główną Stadionu Miejskiego. To na niej rozegrała jedyny tej zimy mecz testowy żółto-niebieskich w Gdyni. Był on jednak zamknięty dla publiczności ze względów organizacyjnych.

BERKAY DEBANLI NA TESTACH W ARCE GDYNIA

Trener Leszek Ojrzyński wybrał na piątkowy mecz 15-osobowy skład. Trzeba pamiętać, że w sobotę, o godz. 13 Arka rozegra kolejny sparing, na wyjeździe z Wisłą Płock. W podstawowej "11" znalazło się dwóch piłkarzy, którzy jeszcze nie mają kontraktów z Arką. Napastnik Enrique Esqueda był z drużyną w Antalyi, a jego przylot do Gdyni oznacza, że niebawem złoży podpis pod umową. Meksykanin dał kolejny powód do tego, aby podpisać z nim kontrakt. Strzelił pierwszą bramkę w meczu z Chrobrym.

Natomiast w czwartek dołączył do zespołu niemiecki obrońca z tureckim paszportem Berkay Dabanli. Stoper występował ostatnio w III lidzie niemieckiej, w Rot-Weiss Erfurt. W mecz z Chrobrym wszedł dwoma ostrymi faulami i żółtą kartką. Później wypadał jednak pozytywnie.

Zapis relacji ze spotkania Arka - Chrobry:

Już w 1. min. faulowany jest Michał Żebrakowski, z rzutu wolnego dośrodkowuje Andriej Bogdanow, ale za krótko. W odpowiedzi gości, fauluje Debanli, ale za ostro więc sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

4. min. Arka opanowała środek pola, z dystansu strzela Luka Zarandia, ale niecelnie.

7. min. zamieszenia w polu karnym Chrobrego, dwa strzały żółto-niebieskich zablokowane, następnie za krótkie dośrodkowanie z prawego skrzydła.

8. min. Adam Marciniak przerywa kontrę gości i wybija piłkę na rzut rożny.

11. min. kolejny, ostry faul Debanliego, tuż przed polem karnym Arki. Sędzia tym razem oszczędził go i nie pokazał kartki.

12. min. z rzutu wolnego z 18. metra strzela Marcel Gąsior, ale piłka dobija się od muru i wylatuje za linię końcową boiska.

14. min. groźna akcja Chrobrego, piłkę z pola karnego wybija Michał Nalepa.

16. min. Akra wychodzi z kontrą, Damian Zbozień ma piłkę na prawym skrzydle, dośrodkowuje do Esquedy, ale za płasko i obrońcy wybijają futbolówkę.

17. min GOL ESQUEDY! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Bogdanowa, piłka na chwilę wybita, wraca jednak w pole karne po podaniu Zbozienia, tam jest Meksykanin, który stojąc 11. metrów na wprost bramki trafia do siatki.

18. min. świetne interwencje Szymona Więckowicza.

22. min. ładne, prostopadłe podanie Nalepy do Marciniaka, ale ten drugi na spalonym.

26. min. sporo gry w środku pola, bez wizyt w polach karnych.

29. min. Arka stara się budować akcje w atakach pozycyjnych, ostatnio bez pozytywnego skutku.

32. min. Bogdanow popisuje się świetnym podaniem na prawe skrzydło do Zbozienia, ten wbiega z prawego skrzydła w pole karne, strzela, ale broni bramkarz gości.

37. min. świetny przerzut Zarandii na lewe skrzydło, Marciniak traci piłkę.

38. min. dośrodkowanie Zbozienia obrońcy Chrobrego wybijają na aut.

39. min. Esqueda walczy o piłkę w polu karnym, w końcu zgarnia ją Żebrakowski, strzela z kąta z około 5 metrów, mocno, ale nad poprzeczką.

43. drybling Krzysztofa Sobieraja przy linii bocznej - obrońca zostaje sfaulowany.

45. min. Marciniak zatrzymuje ofensywną akcję gości

45,. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Dużo gry w środku pola. Wyróżnia się Bogdanow, który rozdaje, dobre podania. W polu karnym raz błysnął Esqueda i strzelił swoją trzecią bramkę w sparingach żółto-niebieskich. Nalepa dobrze asekuruje Marciniaka, która często zapędza się pod pola karne gości. Do przodu wyrywa także Zbozień, który mógł strzelić bramkę, podobnie jak Żebrakowski. Dwie dobre interwencje pokazał Więckowicz.

46. min ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ. W Arce jedna zmiana, za Esquedę pojawił się na boisku Yannick Sambea. Niemiec oczywiście gra w środku pomocy, a na szpicy mamy teraz Żebrakowskiego, który przeniósł się lewego skrzydła, gdzie wskoczył Nalepa.

48. min. groźny strzał Łukasza Szczepaniaka, piłka przelatuje jednak nad bramką.

52. min. zamieszanie w polu karnym Arki, do piłki dobiega Damian Kowalczyk, strzela, ale niecelnie.

55. min. Akra mocno wycofana, Chrobry szuka szczęścia pod jej polem karnym.

57. min. Zarandia wbiega z prawego skrzydła w pola karne, drybluje, jest faulowany. Sędzia dyktuje rzut karny!

58. min GOLA DLA ARKI ZDOBYWA ZOBOZIEŃ. Mocny strzał obrońcy w lewe róg bramki, co prawda golkiper wyczuł jego intencje, ale nie miał szans dotknąć piłki.

60. min. mocny strzał Bogdanowa, broni golkiper Chrobrego.

63. drybling Nalepy w polu karnym zakończył się niecelnym podaniem.

67. min. Arka kontroluje grę w środku pola.

67. min. Żebrakowski drybluje w polu karnym, zagrywa piątą, ale ostatecznie podaje niecelnie.

68. min. uraz Nalepy, opuszcza boisko przy pomocy sztabu medycznego, już nie wróci do gry.

70. min. Maciej Kona strzela z dystansu, broni Wicęckowicz.

71. min. dośrodkowanie Zbozienia, obrońcy Chrobrego wybija piłkę.

72. min. Jan Łoś wchodzi za Nalepę, Michał Molenda zastępuje w bramce Więckowicza.

76. min. GOL DLA CHROBREGO. Błąd na środku defensywy Sobieraja, Damian Kowalczyk dostaje piłkę na środku pola karnego, spokojnie przymierza i trafia do siatki.

77. min. Zarandia ponownie wchodzi z prawego skrzydła w pole karne, łamie akcję na lewą nogę, strzela, ale mocno nieclenie.

80. min. strzał z dystansu Kowalczyka zablokowany przez obrońców Arki.

81 min. Bartosz Nowciki zmienia Bogdanowa.

82. min. Zarandia z rzutu rożnego, wybijają obrońcy gości.

85. min. goście przejęli inicjatywę, ale nie stwarzają zagrożenia pod polem karnym Arki.

87. min. Zbozień w akcji ofensywnej, akcja przerwana wybiciem piłki w aut przez piłkarza Chrobrego.

89. min. dwójkowa akcja Sergija NapolowaKarolem Danielakiem, piłka ucieka im za boisko.

90. min. KONIEC MECZU. Druga połowa była wyrównana. W Arce wyróżniał się Zarandia, który nieźle radził sobie na prawym skrzydle, a do tego wywalczył rzut karny. Dobrze wspomagał go Zbozień, który także pewnie wykonał rzut karny. Po raz kolejny ciekawe parady pokazał Więckowicz.

RUCHY TRANSFEROWE W ARCE GDYNIA W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM

Przyszedł: Andrij Bogdanow (pomocnik, Ukraina, Olimpik Donieck, Ukraina, kontrakt do 30 czerwca 2018 z opcją przedłużenia o rok)

Mogą przyjść: Berkay Dabanli (obrońca, Niemcy/Turcja, Rot-Weiss Erfurt, Niemcy), Enrique Esqueda (napastnik, Meksyk, Chiapas FC, Meksyk), Michał Molenda (bramkarz), Bartosz Nowicki (pomocnik), Jan Łoś (napastnik) - z juniorów

Odeszli: Alavaro Rey (pomocnik, Hiszpania, Racing Club de Ferrol, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron z Arką), Szymon Nowicki (pomocnik, wypożyczenie do Chrobrego Głogów do 30.06.2018), Filip Jazvić (pomocnik, Chorwacja), Tomas Kosut (obrońca, Słowacja, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

AKTUALNA KADRA PIERWSZEJ DRUŻYNY ARKI GDYNIA

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA:
Bilans: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka. Bramki: 13:9
13 stycznia, Jarocin - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
Bramki dla Arki: Patryk Kun, Fredrik Helstrup

17 stycznia, Stężyca - Bytovia 3:2 (3:1)
Bramki: Kun 2, Marcus

22 stycznia, Belek, Turcja - FC Botosani (Rumunia) 2:0 (1:0)
Bramki: Enrique Esqueda, Mateusz Szwoch (karny)

24 stycznia, Side - Worskła Połtawa (Ukraina) 1:2 (0:1)
Bramka: Kun

28 stycznia, Belek - Siłeks Kratowo (Macedonia) 1:1 (0:0)
Bramka: Esqueda

28 stycznia, Belek - Zoria Ługańsk (Ukraina) 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Żebrakowski 2

2 lutego, Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
Bramki: Esqueda, Damian Zbozień - karny

3 lutego, godz. 13, Płock - Wisła Płock

Opinie (71) ponad 10 zablokowanych

• A co to za dziwny skład

• 8 14

• Piłkarze z fify chyba... (4)

Skład jakiś taki nieskładny czytając nazwiska piłkarzy. Ślicznie ... 1 min Berkay Dabanli żółtko... nadaje się do wyłapania .. kartek i kolejek na ławeczce.

• 13 13

• wez chłopie ogarnij - (3)

czytaj całość - pomyśl - naprawdę to nie boli.
      przeoczyłeś fakt że 2 jedenastka jedzie do płocka !!

• 9 1

• Czytam, czytam... doskonale o tym wiedziałem... niestety Pan Redaktor zrobił tyle literówek w nazwiskach piłkarzy, że czytać się nie dało stąd w tytule "fifa". Nawet teraz nie jest poprawione "Mariniak" a nie Marciniak. Poprawili kilka nazwisk błędnie napisanych stąd moja "wypowiedź" straciła sens.
        Pozdrawiam

• 5 0

• (1)

bo nie ma nazwisk w arce to ich nikt nie zna i nawet nie potrafi napisać.
        Z resztą mało kto zwraca uwagę na takie piłkarskie dno jakim jest arka

• 1 7

• anonimowe dno = to ty!!!
          i twoje denne wpisy!!!

• 4 0

• Kiedy kontrakt z meksykaniniem??? (8)

A skoro to formalność jak wszyscy mówią to czemu jeszcze nie ma??? A może czekają jak ktoś podkupi???? Nie rozumiem działań klubu. Facet strzela jest aktywny....oby wszyscy bez gry przez rok tak strzelali! I oby jak zwykle nie było tak że pogra 5 miesięcy i Arka odda go za darmo jak Dominika H . A Esqueda może być dobrym wzmocnieniem dla Arki więc klub powinien dobrze się zabezpieczyć na kilka wariantów....tak kwoli przypomnienia:)

• 39 13

• Cóż za zmiana.... Yanik z Esquete??? (3)

Trenejro już oszczędza faceta który rozegrał 4 mecze w ciągu roku??? A wydawało mi się że powinien szarpać na sparingach po 80 min min..... A Yanik to powinien wejść za Zaradie... Ale to moja subiektywna ocena:)

• 5 19

• a to moja subiektywna prośba... (2)

czy mógłbyś się, już wreszcie zamknąć!!!

• 13 6

• cham i prostak jestes! A masz wyłączność na komentowanie Januszu??? (1)

A może jesteś typem tych ludzi z "bóg honor ojczyzna" co wali w twarz za to że ktoś myśli inaczej niż Ty?? To współczuje Ci ciężkiego życia:)
          A "moja subiektywna prośba" jest trochę mało gramatyczna:) Czyli mówisz..."moja moja prośba"??? Do szkoły a nie ubliżać inaczej myślącym niż Ty:)

• 2 11

• ''cham i prostak jestes!''
            to są właśnie teksty na poziomie prostaka i prymitywa!!!