MH Automatyka Gdańsk - Energa Toruń 3:1. Trzecia z rzędu wygrana hokeistów

Rafał Sumowski
7 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Zobacz radość z wygranej nad Energą Toruń.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk po kapitalnym widowisku pokonali u siebie Energę Toruń 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). To trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Marka Ziętary, którzy wydają się nareszcie wychodzić z kryzysu. Graczem meczu wybrany został bramkarz Evan Cowley.

Cowley; Cunik, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Lehmann, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Pastryk, Aleksiuk - Strużyk, Pesta, Marzec; Leśniak, Dolny - Rompkowski, Szczerbakow, Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Smura oraz Hyliński, Urbańczyk
Widzów: 1300
Spesny; Kamiankow, Walter - Kalinowski, Mentsiuk, Dołęga; Parizek, Trachanow - Garszyn, Korczocha, Orechin; Lidtke, A.Jaworski - Demianiuk, J.Jaworski, Wiśniewski oraz Zieliński - Husak, Naparło
  • 37:08' Marzec as. Rożkow
  • 45:11' Steber as. Maly 5 na 4
  • 48:56' Stasiewicz as. Lehmann
  • 48:40' Trachanow as. Korczocha - Parizek 5 na 4

Udział w dwóch ostatnich zwycięstwach ma bramkarz Evan Cowley, dla którego piątkowy mecz w hali "Olivia" będzie dopiero piątym występem w barwach gdańskiej drużynie. Z Amerykaninem, który 5 lat temu został wybrany w drafcie NHL, przeprowadziliśmy obszerny wywiad, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami na temat własnej kariery, podróży po Europie czy różnic kulturowych.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z EVANEM COWLEYEM
W tym sezonie gdańszczanie grali z Energą dwukrotnie. We wrześniu wygrali u siebie 5:2, a w październiku przegrali na wyjeździe 0:4.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W GDAŃSKU

TUTAJ RELACJA Z MECZU W TORUNIU
Obie ekipy już na lodzie
1'
Rozpoczęła się I tercja. Pierwsze wznowienie dla gości
1'
Od razu z głośnym dopingiem ruszyli gdańscy kibice
2'
Pierwszy strzał odbija Spesny (Energa Toruń)
2'
Zablokowany strzał J.Jaworskiego (Energa Toruń)
2'
Na trybunach ok. 30-osobowa grupa kibiców gości
kara
2'
Lidtke (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
4'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po lodzie między parkany Spesnego (Energa Toruń), ale bramkarz gości był czujny
4'
Goście już w komplecie, wybronili się w osłabieniu
5'
Pewnie chwyta krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
5'
Ponownie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk), z pomocą obrońców zażegnuje niebezpieczeństwo pod bramką gdańszczan
kara
7'
Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
8'
Napór torunian, ale mrozi krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Nieporozumienie między Spesnym (Energa Toruń) a Parizkem, ale bez konsekwencji dla gości
9'
Gdańszczanie już w komplecie
10'
Przepychanka między Stasiewiczem (MH AUTOMATYKA Gdańsk) a Kamiankowem (Energa Toruń). Rozdzielili ich sędziowie
kara
10'
Kamiankow (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
10'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzył spod niebieskiej linii, z problemami broni Spesny (Energa Toruń)
kara
10'
Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
10'
Dobra akcja Malego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zakończona wycofaniem do Teslikiewicza, ale krążek po jego strzale odbił się od rywala
11'
Minął się z krążkiem Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który pod bramką mógł znaleźć się wybornej sytuacji
12'
Goście w komplecie
12'
Gdańszczanie również
13'
Łapie krążek Spesny (Energa Toruń)
13'
Zadziornie z przodu Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale bez efektu
13'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ostro o bandę z Garszinem (Energa Toruń)
13'
Dobry powrót Pastryka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale przy krążku w tercji gdańszczan wciąż goście
15'
W kontrze strzał oddał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbił Spesny (Energa Toruń)
15'
Dużo fizycznej gry, bandy falują
kara
15'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
17'
Na raty groźny strzał broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk), na którym "wisiało" już kilku rywali. Zakotłowało się pod gdańska bramką, ale wynik bez zmian
17'
20'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, ale za wysoko, a Spesny (Energa Toruń) chwyta krążek nad głową
20'
Koniec I tercji. W hali "Olivia" MH Automatyka remisuje bezbramkowo z Energą Toruń
Szybka, fajna dla oka partia. Brakuje tylko bramek. Przed najlepszą okazją był Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), któremu w świetnej sytuacji odskoczył krążek. W strzałach 13:12 dla gości.
21'
Rozpoczęła się II tercja
22'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Garszyna (Energa Toruń)
24'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija niegroźny strzał z dystansu
24'
Leży na lodzie Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po starciu z rywalem
25'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wstał i zjechał do boksu, na szczęście nic groźnego
27'
Strzelał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbił krążek Spesny (Energa Toruń)
28'
Kąśliwie po lodzie Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk), bronią goście
29'
Ponownie nie dał zaskoczyć się Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Bardzo ruchliwy jest w bramce Amerykanin
31'
Mocno z dystansu Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie ma bramki
33'
Strzał Dolnego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbija bramkarz
33'
Na gdańskim lodowisku cios za cios. Cały czas wysoka intensywność, ale nadal bez bramek
35'
Z obrotu Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale za tłoczno pod bramką torunian
36'
Znakomite podanie z prawej strony, ale nie wstrzelił się w krążek Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
36'
Szybka tercja, jak na razie bez żadnej kary
37:08'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Krążek wystrzelony do przodu do napastnika gdańszczan, a on takich okazji nie marnuje. W swoim stylu wystrzelił jak z procy i nadjechał z lewej strony pokonując sam na sam bramkarza gości uderzeniem od słupka!
40'
Koniec drugiej tercji. MH Automatyka prowadzi z Energą 1:0
Druga partia bez kar, za to pod znakiem nieustannej wymiany ataków pomiędzy drużynami. Wreszcie worek z bramkami otworzył Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który po zagraniu Rożkowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk) stanął oko w oko ze Spesnym (Energa Toruń) i pozbawił go nadziei na zachowanie czystego konta. Gdańszczanie przez dwie tercje oddali 24, a goście 21 strzałów.
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Strzela Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), łapie Spesny (Energa Toruń)
42'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Korczochy (Energa Toruń), bardzo dobra interwencja Amerykanina
45'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wjechał do bramki razem ze Spesnym (Energa Toruń)
kara
45'
Wiśniewski (Energa Toruń) ukarany karą 2 minutową.
45:11'
[2:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber. Maly z prawej strony do Stebera, ten od razu strzelił po lodzie przy krótkim słupku. Spesny nie zdążył się przesunąć
46'
"Jeszcze jeden! - śpiewają kibice"
47'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzelał sprzed obrońcy, dwa metry za niebieską linią, łapie krążek Spesny (Energa Toruń)
47'
Strzelał spod niebieskiej Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po wygranym wznowieniu. Znów łapie Spesny (Energa Toruń)
47'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) potężnie z dystansu, odbija krążek Spesny (Energa Toruń)
kara
49'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
48:40'
[2:1] Energa Toruń STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trachanow. Zamek w tercji gdańszczan, cztery szybkie podania jak po sznurku i silny precyzyjny strzał w samo okno. Cowley bez najmniejszych szans.
48:56'
[3:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz as. Lehmann. Błyskawiczna odpowiedź! "Stazi" przejął krążek i ruszył w stronę bramkarza, strzał niemal w samo okno
54'
Strzelał Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbił Spesny (Energa Toruń), przed szansą na dobitkę stanął Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale "zakręcił" się z gumą
55'
Potężnie na okno uderzał Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbił krążek Spesny (Energa Toruń)
58'
Wszyscy kibice na trybunach już na stojąco
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała Energę 3:1. To trzecia z rzędu wygrana gdańszczan w PHL

12 Kadra PZHL 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-08

Wyniki 29 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Energa Toruń 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
  • Unia Oświęcim - Tauron KH GKS Katowice 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
  • PGE Orlik Opole - GKS Tychy 1:8 (0:1, 1:4, 0:3)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Opinie (132) 6 zablokowanych

• (8)

Fajnie, że w KOŃCU mamy bramkarza między słupkami, a nie ręcznik. Super się rusza między słupkami, a do tego łapie strzały, a nie odbija przed siebie! Wszystko co idzie na jego lewą rękę to łapie, super się na niego patrzy! Ale wybacz Ewen...graczem meczu był Stasiewicz. Pięknie walczył o każdy krążek, centymetr lodu i do tego gol marzenie! ;)

• 23 3

• (7)

Gol Marca był chyba jeszcze ładniejszy.
      W ogóle cały mecz był dobry i cała ekipa walczyła jak lwy :)

• 15 0

• W ogóle ładne bramki (6)

Po ładnych akcjach, indywidualnie albo zespołów. Brawo Stocznia, teraz Tychy, pamiętam mecz z końca lat 90, było chyba z 14:0 dla nas...

• 5 0

• (1)

17:3 i 17:1i to w jednym sezonie

• 2 0

• to były piękne dnie, niezapomniane dnie....

• 0 0

• (3)

Dwa takie mecze wtedy były, Tychy miały wówczas skład... węgla i papy. :D

• 4 0

• (2)

To było wtedy co Dobrowolski 6 goli w jednym meczu strzelił?

• 0 0

• (1)

Chyba 7, a Heltman 5.

• 1 0

• Sześć - i poszedł do grubego po podwyżkę :)

• 0 0

• Bramkarz oczywiście na plus (9)

martwi tylko to jego szybkość przemieszczania się od słupka do słupka gdy jest na kolanach. Robi to jak w zwolnionym tempie.

• 2 25

• (6)

Chyba się mylisz. W porównaniu do naszych bramkarzy on czyta grę i widzi co się dzieje. Dzisiaj kilka razy parkanem zablokował strzał do pustaka pomimo nie przesunięcia się.

• 20 3

• Czekam na twoj komentarz po (1)

meczach z Tychami czy Katowicami. Zobaczymy jaki ma refleks i jak strzelają nam do pustaka. Obstawiam ze takich okazji nie zmarnują i strzelą nad parkanem.

• 0 3

• Zobacz gdzie w kanadyjskiej są napastnicy z Torunia. Ścisła czołówka.
          I jakoś mu wiele nie strzelili.

• 0 0

• Wystarczyło zeby strzelec

podniosl krazek i co wtedy ze bramkarz ma szybkie nogi jak polowa bramki jest odkryta. Nienadąrza sie przemiesczac.

• 0 5

• (2)

Wez witek daj juz spokoj no

• 17 2

• Witkowski teraz popcorn sprzedaje (1)

• 8 3

• Sigmy nie było a znają się dobrze, myślę, że to przyjacielska pomoc była więc powstrzymaj jad.

• 10 2

• obym się mylił (1)

ale chyba się z tym zgodzę, Ewan zostawia "dziury" Patrząc na ilość strzałów ostatnich naszych przeciwników, jego skuteczność nie powala. Co z tego że parkanami daje radę, jak cała reszta jego ciała nie nadąża. Wystarczy że przeciwnicy zaczną "czytać" jego interwencję i będą strzelać nad parkanami a nie po lodzie. Obym się mylił, ale najbliższe mecze prawdę nam powiedzą o naszym bramkarzu.

• (3)

Statystyka wygląda tak, że drużyna wygrała 10 razy, przegrała 14 a 4 razy przegrała po remisie. Raczej niezła statystyka jak na niezbyt dziwny klub, który stracił bramkarza tuż przed sezonem i którego część zawodników w zasadzie sabotowała poczynania reszty kolegów.

• 6 4

• (2)

*dziany, nie dziwny. Ach te słowniki w telefonach. ;)