Piłkarki Vistalu zagrają tylko o brąz

4 maja 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Moniky Bancilon wprowadziła Pogoń do finału play-off. Doskonale usposobionej rzutowo brazylijskiej rozgrywającej nie zdołała powstrzymać nie tylko Monika Kobylińska (obie na zdjęciu). Moniky Bancilon wprowadziła Pogoń do finału play-off. Doskonale usposobionej rzutowo brazylijskiej rozgrywającej nie zdołała powstrzymać nie tylko Monika Kobylińska (obie na zdjęciu).

Piłkarki ręczne Vistalu nie zdołały awansować do finału. W piątym, decydującym meczu na wyjeździe z Pogonią Balticą Szczecin przegrały 21:24 (12:12). Gdynianki kroku rywalkom dotrzymały tylko do 48. minuty, gdy po raz ostatni był remis. Potem podopieczne Pawła Tetelewskiego opadły z sił, a przez całą drugą połowę miały olbrzymie kłopoty w ataku. Dlatego ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski zagrają tym razem tylko o ligowy brąz i wcale nie będą faworytkami w rywalizacji ze Startem Elbląg. Gra ma rozpocząć się w najbliższy weekend na terenie przeciwniczek, a najniższy stopień podium zdobędzie ta drużyna, która wygra trzy razy. Kolejne terminy to: 14 i ewentualnie 15 i 18 maja.

Pogoń Baltica Szczecin
Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 10, Sabała 3, Noga, Szczecina 2, Cebula, Głowińska 2, Królikowska, Zimny 1, Koprowska 4, Zawistowska 1, Jaszczuk 1, Kochaniak
Sędziowie: Bąk, Ciesielski (obaj Zielona Góra)
Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Urbaniak 1, Galińska 7, Dorsz 2, Kobylińska 5, Stanulewicz 3, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Matieli 2, Tasić 1

W półfinale jest wynik 2-2. Piąte, decydujące starcie odbywa się w Szczecinie, gdyż ta drużyna w sezonie zasadniczym zajęła 1. miejsce. Vistal był dopiero 5.

EMILIA GALIŃSKA O ZDOBYCIU PUCHARU POLSKI, PÓŁFINALE Z POGONIĄ ORAZ WYJEŹDZIE PO SEZONIE DO NIEMIEC
zwycięzca meczu zagra o złoto z Selgrosem, a pokonany o brąz ze Startem. Bez względu na to, o jaki kolor medali przyjdzie się drużynom zmagać, Vistal wiem, że kolejną batalię rozpocznie na wyjeździe, a Pogoń zagra znów w Szczecinie. O takiej kolejności gier znów decyduje kolejność po sezonie zasadniczym

VISTAL PRZEDŁUŻYŁ PÓŁFINAŁ DO PIĄTEGO MECZU. OCEŃ PIŁKARKI RĘCZNE ZA WYSTĘP PRZECIWKO POGONI
Rozgrywająca Vistalu po czwartym meczu z Pogonią tak mówiła o piątym

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MONIKĄ KOBYLIŃSKĄ
Pogoń osłabiona, nie zagra reprezentantka Polski - Stasiak, a wcześniej uraz wykluczył Gadzinę W Vistalu nadal nie ma pauzującej z powodu kontuzji Łabudy, a także będącej w ciąży Kulwińskiej.
piłkarki na prezentacji
powitane przez kibiców obu drużyn, gdyż są w Szczecinie (Pogoń Baltica Szczecin) także sympatycy Vistalu
Vistal na żółto-niebiesko, Pogoń na biało-granatowo
1'
od środka zaczęła Pogoń
1'
dobra interwencja Gapskiej (VISTAL Gdynia)
2'
[0:1] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
2'
strata Głowińskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
4'
już ponad minutę gra Vistal w ataku pozycyjnym
4'
Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ) odbiła piłkę po rzucie Galińskiej (VISTAL Gdynia)
4'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) w kontrze wywalczyła karnego
5'
[0:2] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
6'
Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin) rzuciła w słupek
7'
7'
[1:2] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
8'
[1:3] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
8'
[2:3] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
9'
[3:3] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ) po kontrze
9'
na razie tylko Brazylijka rzuca dla gospodyń
10'
[3:4] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
kontuzja
10'
jeszcze ucierpiała Janiszewska (VISTAL Gdynia), która próbowała zatrzymać Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ), pomagają jej masażyści
11'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) już w grze, ale przekroczyła linię 6. metra i jej bramka nie może być uznana
12'
faulowana Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) bez Galińską (VISTAL Gdynia), karny dla gospodyń
12'
Zimny (Pogoń Baltica Szczecin) po koźle przeniosła piłkę z karnego nad poprzeczką
wykluczenie
12'
Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin ) otrzymuje dwuminutową karę.
13'
[4:5] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL Gdynia) z pozycji obrotowej
14'
[5:5] Bramkę zdobywa Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin ).
14'
[5:6] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL Gdynia).
15'
[6:6] Bramkę zdobywa Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin )
15'
obrona w kole przed atakiem Galińskiej (VISTAL Gdynia), karny dla gdynianek
16'
[6:7] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
17'
Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin) zdobyła karnego
17'
[7:7] Bramkę zdobywa Koprowska (Pogoń Baltica Szczecin ), która z karnego pokonała Kordowiecką
wykluczenie
18'
Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin ) otrzymuje dwuminutową karę.
18'
niecelny rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
19'
kolejny karny po faulu na Głowińskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
19'
[8:7] Bramkę zdobywa Koprowska (Pogoń Baltica Szczecin ) z karnego
19'
pierwsze prowadzenie Pogoni
19'
[8:8] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
20'
Pogoń w komplecie
20'
[9:8] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
21'
[10:8] Bramkę zdobywa Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin ).
22'
[10:9] Bramkę zdobywa Dorsz (VISTAL Gdynia).
24'
niecelny rzut Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin)
24'
[10:10] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
24'
[11:10] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
24'
6 bramek Brazylijki
wykluczenie
25'
Zych (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
kontuzja
25'
pomocy medycznej potrzebuje Kozłowska (VISTAL Gdynia)
25'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Nogi (Pogoń Baltica Szczecin) z 6. metra
25'
Vistal z lotną bramkarką, w tej roli Urbaniak
czas
26'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia).
26'
Matieli (VISTAL Gdynia) wywalczyła karnego
26'
[11:11] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
26'
[12:11] Bramkę zdobywa Sabała (Pogoń Baltica Szczecin ) od razu po wejściu z ławki
27'
Vistal w komplecie
27'
zablokowany rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia), ale dobrze Janiszewska (VISTAL Gdynia), która przerwała podanie od bramkarki Pogoni na kontrę do Zawistowskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
28'
kroki Zych (VISTAL Gdynia)
28'
niecelny rzut Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
29'
[12:12] Bramkę zdobywa Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
29'
strata Pogoni
wykluczenie
30'
30'
44 sekund do przerwy w grze w przewadze Vistalu
30'
złe podanie Kobylińskej (VISTAL Gdynia)
czas
30'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ).
30'
27 sekund do końca pierwszej połowy
30'
rzut Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin) nad poprzeczką
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. REMIS W SZCZECINIE
Do przerwy Vistal prezentował się jako zespół. Lepiej wszedł w mecz, przy wsparciu w bramce Gapskiej (VISTAL Gdynia) prowadził 2:0 i 3:1. Jednak potem nie zdołał zatrzymać Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ). Brazylijska rozgrywająca zdobyła aż 6 bramek i to jej Pogoń zawdzięczała, że wyszła nawet na 10:8. Jednak to gdynianki powinny zejść na przerwę z korzystnym wynikiem, gdyż tę odsłonę przy remisie kończyły z przewagą, ale straciły piłkę. To element, który nadal wart jest poprawienia, gdyż i w meczach w Gdyni ostatnie sekundy pierwszej połowy był słabe w wykonaniu Vistalu
przypominamy, w tym meczu musi być wyłoniony zwycięzca, jeśli po 60 minutach będzie remis, sędziowie zarządzą dogrywkę 2x5 minut
do przerwy po 3 bramki dla Vistalu zdobyły: Stanulewicz (VISTAL Gdynia), Galińska (VISTAL Gdynia) i Kobylińska (VISTAL Gdynia) (wszystkie z karnego), w Pogoni tylko Koprowska (Pogoń Baltica Szczecin), która wykorzystała dwa karne, oczywiście poza Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ), ma więcej niż jedno trafienie
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal, gdynianki grają jeszcze przez ponad minutę w przewadze
31'
Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ) obroniła rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
31'
Pogoń w osłabieniu z lotną bramkarką, w tej roli Kochaniak (Pogoń Baltica Szczecin)
wykluczenie
32'
Kobylińska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
32'
Pogoń w komplecie i teraz przez 1:58 szczecinianki w przewadze
32'
przechwyt Kozłowskiej (VISTAL Gdynia)
33'
poprzeczka po rzucie Galińskiej (VISTAL Gdynia)
33'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut Sabały
33'
z ostrego kąta niecelny rzut Janiszewskiej (VISTAL Gdynia)
34'
[13:12] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
34'
wykluczenie
34'
Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ) otrzymuje dwuminutową karę.
34'
[13:13] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia) z karnego
35'
rzut Głowińskiej (Pogoń Baltica Szczecin) w poprzeczkę
35'
faul w ataku Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
36'
Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin) znów wywalczyła karnego
36'
[14:13] Bramkę zdobywa Koprowska (Pogoń Baltica Szczecin ) z karnego
36'
[14:14] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
36'
38'
bez bramek z obu stron
39'
doskonałe parady obu bramkarek
39'
[15:14] Bramkę zdobywa Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin ).
39'
[15:15] Bramkę zdobywa Kobylińska (VISTAL Gdynia).
39'
piąte trafienie Moniki, ale pierwsze z gry, poprzednie cztery były z karnych
40'
Gapska (VISTAL Gdynia) odbiła piłkę po rzucie Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
40'
[15:16] Bramkę zdobywa Tasić (VISTAL Gdynia).
41'
Vistal odzyskał prowadzenie
czas
41'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ). Trener Struzik interweniuje, gdyż Vistal po raz pierwszy na prowadzeniu od 16. minuty, gdy było 6:7
42'
[16:16] Bramkę zdobywa Zimny (Pogoń Baltica Szczecin ) z karnego
42'
faul w ataku Matieli (VISTAL Gdynia)
43'
[17:16] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
44'
Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ) broni rzut Dorsz (VISTAL Gdynia)
44'
indywidualnie pilnowana Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
44'
strata Kochaniak (Pogoń Baltica Szczecin)
45'
zablokowany rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia), ale jeszcze faul na Matieli (VISTAL Gdynia)
czas
45'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Trener Tetelewski poprosił o czas, bo jego podopieczne mają kłopoty w ataku. Po przerwie zdobyły tylko 4 bramki
45'
rut Galińskiej (VISTAL Gdynia) w słupek, ale będzie karny, po obronie w kole Sabały (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
45'
Wierzbicka (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ) obroniła karnego Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
45'
46'
znów Vistal wymienia aż trzy zawodniczki między obroną a atakiem
47'
zablokowany rzut Zych (VISTAL Gdynia) przy sygnalizacji gry pasywnej
47'
głośne skandowanie z trybun "Pogoń Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) "
47'
faul w ataku Jaszczuk (Pogoń Baltica Szczecin)
48'
[17:17] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
48'
[18:17] Bramkę zdobywa Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin ).
49'
kroki Galińskiej (VISTAL Gdynia)
49'
[19:17] Bramkę zdobywa Sabała (Pogoń Baltica Szczecin ).
50'
zmiana w bramce Vistalu, między słupkami Kordowiecka (VISTAL Gdynia)
50'
niecelny rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia)
50'
[20:17] Bramkę zdobywa Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin ).
50'
głośny doping dla gospodyń, gdyńscy kibice robią co mogą, ale nie przebijają się ze swoimi okrzykami
51'
[20:18] Bramkę zdobywa Urbaniak (VISTAL Gdynia).
51'
[21:18] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ).
51'
9 bramek Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
52'
wydawało się, że był faul na Galińskiej (VISTAL Gdynia), ale sędziowie puścili grę, mimo że Vistal stracił piłkę
53'
[22:18] Bramkę zdobywa Bancilon (Pogoń Baltica Szczecin ) już po raz dziesiąty
czas
53'
Przerwa na żądanie (VISTAL Gdynia). Czy trener Tetelewski zmobilizuje jeszcze podopieczne, które mają po przerwie ogromne problemy w ataku
53'
niecelny rzut Matieli (VISTAL Gdynia)
54'
Gapska (VISTAL Gdynia), która wróciła do bramki, broni rzut Zawistowskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
54'
nieskuteczny rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia), zrezygnowany trener Tetelewski usiadł na ławce
54'
[23:18] Bramkę zdobywa Sabała (Pogoń Baltica Szczecin ).
55'
[23:19] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
56'
Gapska (VISTAL Gdynia) obroniła rzut Sabały (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) )
57'
niecelny rzut Kobylińskiej (VISTAL Gdynia)
58'
Pogoń zwalnia grę i trudno się dziwić przy takim wyniku
58'
strata Pogoni, ale znów nie trafia Kobylińska (VISTAL Gdynia)
czas
58'
Przerwa na żądanie (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ). Trener Struzik wziął 60 sekund przerwy, aby uspokoić podopieczne
58'
kibice na stojąco obserwują mecz, do końca niewiele ponad 2 minuty
59'
[24:19] Bramkę zdobywa Koprowska (Pogoń Baltica Szczecin ) z karnego
59'
[24:20] Bramkę zdobywa Matieli (VISTAL Gdynia).
60'
niecelny rzut Zawistowskiej (Pogoń Baltica Szczecin)
wykluczenie
60'
Głowińska (Pogoń Baltica Szczecin ) otrzymuje dwuminutową karę.
60'
16 sekund do końca
60'
[24:21] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL Gdynia).
60'
KONIEC MECZU. POGOŃ W FINALE ZMIERZY SIĘ Z SELGROSEM LUBLIN, VISTAL ZAGRA O BRĄZ ZE STARTEM ELBLĄG
radość szczypiornistek Pogoni, biorą w niej udział także te, które nie grały: Stasiak i Gadzina
smutne gdynianki także dziękują sobie za grę. W oczach niektórych z nich są łzy
o porażce Vistalu przesądziła słaba gra po przerwie w ofensywie. Tylko praktycznie Galińska (VISTAL Gdynia) potrafiła się zdobyć na rzut z drugiej linii.
zespół Pogoni wrócił do tańca na parkiecie, w pierwszej parze trener Struzik i bramkarka Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin (Pogoń Baltica Szczecin) ), ale nie oszczędzają się i pozostałe zawodniczki, zawodniczki Vistalu już zeszły do szatni

drugi mecz w serii wygrany przez jedną zawodniczkę Banicon
      czy ty tetelewski jesteś niewyuczalny i nie umiesz wyciągać wniosków ani reagować na to co się dzieje na parkiecie?

• 14 10

• (1)

On jest tlukiem.On nic nie ogarnia! Przed meczami o braz powinien z mijsca byc wy...........ny! A za kare isc pieszo do gdyni na kolanach.On jest chyba slepy!!!!!

• 5 12

• Szybko podpisal kontrakt z klubem, wiedzial co robi a teraz dziewczyny i klub bedzie mial do konca kontraktu wrzod na d.....ie!!!

• 17 4

• Laska panska na pstrym koniu jezdzi.Nie mow, ze Monia byla koniem Trojanskim!?

• 5 4

• Kobylińska, ogarnij się... (14)

• 11 20

• Idiota (9)

sam sie ogarnij, Kobi gra cały sezon całe mecze + kadra. chyba ma prawo być zmęczona??? zychowa to dla niej żadna alternatywa bo zamiast grać to baluje po sopotach. Bogu dziękować, że Kobylińska bez żadnej kontuzji przy takim obciążeniu. Zajechana poprostu i tyle w temacie

• 24 4

• idiota to cię spłodził pipencjo (8)

kobylińska, ogarnij się!

• 3 10

• (7)

Jak pipencje splodził idiota to az strach pytac kto dal tak marny material na twoje istnienie hahahahahaha

• (3)

Ile ta dziewczyna ma grać sama? Sam się ogarnij ... Gdzie są tak ogromne baby jak Kozlowska i Zych????

• 19 5

• (2)

Kobylinska miał beznadziejny mecz a wszelkie próby obrony tej zawodniczki świadczą o impotencji umysłowej kretynów tu piszących. Jeszcze sędzia drukował, a Pogoń grała gorzej...

• Brawo sędziowie... (6)

Pięknie wydrukowali, jak tylko Vistal miał szansę wyjść na przewagę sędziowie robili swoje. Cóż, nie bez powodu starzy kibice określają tę drużynę per "Drukarnia Szczecin".

• 28 9

• Jakże wymowny komentarz z innego serwisu (2)

"Nie jestem fanem ani Pogoni, ani Vistalu, ale to co dziś wyprawiali panowie sędziowie wołało o pomstę do nieba! Sędziowanie tragiczne z nieukrywaną pomocą dla Pogoni... Wstyd panowie sędziowie. I gdzie był delegat? Też ślepy?"

• 14 5

• Interweniowal za kazdym razem po obu stronach. Serio serio.

• 2 5

• Popatrz jak rodano kary a poza tym odnosze wrażenie ze kazda akcja vistalu gdy sędziowie uniosa reke jest kontynuowana do rzutu badz do faulu za ktory mozna gwizdac karnego. Szacun dla POGONI . Walka byla wyrownana. Finał jest nasz lalalalalalal

• 2 9

• (1)

Podziekuj trenerowi Vistalu ze emocji na wodzy nie umie utrzymac i z sedziami zadziera..hahaha pogon pogon pogon lalalalalalalalalalalala la la lalalalala.

• 4 8

• Pogon,n,nnnnn Pogonnnnnnn Pogooooooooon lalalalalalala lalalals la la lalalslalalalals

• 4 8

• Sedziowie swoje a Vistal swoje, kumulacja!

• 2 1

• rzucone gole

Kobylińska Monika mecze 28 gole 185

• 17 3

• Dorsz na kole zakręcona,duuuuzo jej brakuje do db poziomu. Nie wykorzystane Radzikowska ,Gutkowska i Gabrysia. Bramka (?) Hmmm.... bez komentarza...

• 12 7

• Do tych wszystkich żądnych sukcesu za wszelką cenę !!! (2)

Vistal w fazie zasadniczej zajął piąte miejsce - tak dla przypomnienia. Jest drużyną bardzo młodą i nie doświadczoną i to co do tej pory w tym sezonie osiągnął jest już sukcesem . Jazda po Kobylińskiej za dzisiejszy mecz tylko świadczy o poziomie intelektualnym krytykantów - czyli intelektualne dno !!! Tak jak ktoś tu zauważył dziewczyna ma prawo czuć się zajechana po tak wyczerpującym sezonie . Zespół jest wyjątkowo ambitny ale niestety nie ma należytego wsparcia ze strony prezesów i innych członków zarządu . Za duże ubytki kadrowe co roku powodują że zespół nie może osiągnąć należytego ustabilizowanego poziomu sportowego . Już po tym sezonie nastąpi kolejne osłabienie odejdzie Emilia Galińska filar tej drużyny !!! I na koniec - w dzisiejszym meczu na swoim normalnym poziomie zagrały tylko trzy zawodniczki a to niestety było za mało na Szczecinianki .

• 40 2

• no wlasnie

Nie udało się, ale jest to chyba wynik na miarę możliwości tej drużyny. Teraz trzeba trzymać kciuki za dziewczyny, aby powalczyly z Elblagiem, który Vistalowi nie leży... Obrażanie zawodniczek na pewno nie pomoże.

• 14 1

• W zeszłym roku był finał z I.Niedźwiedź w składzie.

Teraz nie mamy Iwony, straciliśmy w p-o filar koła Vistalu i reprezentacji Kulwińską, nie wspomnę o Łabudzie, bo miała gorszy sezon. Ale mimo takich strat zespół walczyl i przelewał krew na parkiecie w walce o wejście do finału. Co przy takich osłabieniach kadrowych - przy jednym decydującym, przegranym meczu - uważam za sukces.
      Ambicja i wola walki Emilii czy Magdy Stanulewicz, bramkarek, przepychania się Oli Dorsz, która podjęła walkę w pierwszym składzie z wyższą o 2 głowy brazylijką Pogoni.. szacun dziewczyny!
      Pomijam plaster dla Kobi, który odciął ją na cały połfinał - doskonały ruch trenera Pogodni, na który Tetel nie umie znaleźc sposobu. Penwie pdobnie zagra Elbląg, i co wtedy panie trenerze?? Znów wejdzie Zych, która schrzani 3 mecze, a błysnie w 15min czwartego??

• 6 1

• mecz

wynik jest obrazem gry,same bramkarki nie wygrają meczy jeśli tylko dwie- trzy zawodniczki próbują trafić w bramkę widać ze zespół się sypie,ale gra się jak przeciwnik pozwala no i oczywiście sędziowie

• 12 2

• Tym razem poza finałem.

Nie kwestionowana gwiazda ostatnich meczów Vistalu to Galińska.Niestety odchodzi z klubu,a jej brak może być mocno odczuwalny dla drużyny.Trzeba mieć nadzieję,że słabsza postawa Kobylińskiej to zjawisko przejściowe.Ciepłe słowa także dla Gapskiej i Stanulewicz.Reszta zawodniczek?Bez fajerwerków.Zastanawia mnie,że zawodniczka o takim potencjale(wzrost,budowa ciała,siła rzutu) jaki ma Zych,niestety nie potrafi tego wcielić w czyn na parkiecie,poza paroma wyjątkami.W sumie porażka,może nie w pełni zasłużona,ale gdyby nie splot pewnych okoliczności.Ze Startem Elbląg też może być różnie.

• 20 2

• Wynik adekwatny do możliwości (1)

Na nic więcej osłabionego Vistalu nie było stać, za mało zawodniczek gra na wysokim poziomie jak Galińska czy Gapska i normalnie Kobylińska (tej ewidentnie nie starczyło sił na najważniejsze mecze, ilość bramek w ciągu całego sezonu, również przeciwko baaardzo słabym teamom, nie ma tu znaczenia). Dlaczego nie było indywidualnego krycia Brazylijki?!

Wstydu nie przyniosły, aczkolwiek znacznie więcej spodziewałem się po zawodniczkach zagranicznych - Dunja na pewno nie powinna zostać na następny sezon.

• 17 2

• Tak jak i Ola Zych...

Sory, ale to zawodniczka którą cechują liczne straty i notoryczne gubienie piłek, ktore nie przełożą się nawet w połowie na zdobyte bramki. Całkowity brak koordynacji ruchowej. Co z tego że ma silny rzut, jak nie umie znaleźć pozycji do jego oddania, a jak się znajdzie na czystej pozycji to podaje do krytych koleżanek lub odpala dwa piętra nad bramką...

• 4 3

• Filary młodego zespołu, sa także bardzo młode: Kobylińska, Galińska! Tej pierwszej nie szło ale tak młody organizm nie pociągnie na maksa całego sezonu, to normalne. Lepiej zapytajmy co pokazała jej zmienniczka?! Skrzydła robiły co mogły, bramka też. Koło bez komentarza ale ciężko wymagać więcej. Szkoda finału ale to i tak sukces! Dla mnie Galińska ma szansę zostać najlepszą naszą środkową od czasu K. Kudłacz i Bundesliga może jej w tym pomóc. Oby udało się też wyjechać Kobylińskiej, bo tylko na zachodzie mogą się tak naprawdę dalej rozwinąć. Grając dalej w Polsce pewnego poziomu nie przeskoczą, no chyba że regularnie będa grały w lidze mistrzów ale takiego zespołu w kraju na razie nie mamy.