Lechia nie sforsowała defensywy Śląska

6 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Marco Paixao po raz pierwszy zagrał przeciwko Śląskowi. Nie ukrywał, że to dla niego wyjątkowy mecz. To on miał najlepszą okazję na gola dla Lechii, która we Wrocławiu bramki nie zdobyła od sezonu 2012/13. Marco Paixao po raz pierwszy zagrał przeciwko Śląskowi. Nie ukrywał, że to dla niego wyjątkowy mecz. To on miał najlepszą okazję na gola dla Lechii, która we Wrocławiu bramki nie zdobyła od sezonu 2012/13.

Na nic zdało się odważne ustawienie składu, do którego trener Piotr Nowak wpisał aż siedmiu ofensywnych piłkarzy. Lechia bezbramkowo zremisowała we Wrocławiu 0:0, wypracowując sobie tak naprawdę tylko jedną dogodną sytuację na gola, której w 40. minucie nie wykorzystał Marco Paixao. Śląsk utrzymał miano drużyny, która w tym sezonie nie straciła bramki w ekstraklasie. Co więcej na własnym boisku nie pozwolił gdańszczanom zaliczyć trafienia już w piątym kolejnym meczu ligowym.

ŚLĄSK ŚLĄSK
33 Pawełek - 17 Pawelec, 3 Celeban, 20 Kokoszka, 5 Augusto - 6 Goncalves, 32 Stjepanović - 14 Alvarinho, 10 Morioka, 18 Madej - 11 Mervo
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Listkiewicz, Arys
Widzów: 13 166
32 Milinković-Savić - 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 28 F.Paixao, 20 Chrapek, 27 Wolski, 7 Krasić, 21 Peszko - 11 Kuświk, 19 M.Paixao
  • 58' 17 Pawelec Zmiany 23 Zieliński
  • 76' 32 Stjepanović Zmiany 29 Grajciar
  • 85' 11 Mervo Zmiany 19 Bieliński
  • 63' 28 F.Paixao Zmiany 41 Stolarski
  • 76' 19 M.Paixao Zmiany 23 Wojtkowiak
  • 80' 21 Peszko Zmiany 13 Pawłowski
  • 22' Augusto
  • 34' Pawelec
  • 73' Stepjanović
  • 38' Wawrzyniak
  • 43' Janicki

Tak jak sugerowaliśmy. Trener Nowak ustawił bardzo ofensywny skład. Pomieścił w "11" braci Paixao i Kuświka (LECHIA). Wcześniej grał albo Grzegorz albo Marco

PRZECZYTAJ CO MÓWILI NAPASTNICY LECHII PRZED WYJAZDEM DO WROCŁAWIA

w "11" Lechii nie ma tym razem żadnego typowego defensywnego pomocnika
z byłych piłkarzy Śląska w Lechii poza portugalskimi braćmi we Wrocławiu może przypomnieć się Mila. Na razie jednak Sebastian na ławce

ŚLĄSK SĄDZI SIĘ Z LECHIĄ o 70 TYS. EURO ZA TRANSFER FLAVIO PAIXAO
asystent trenera Nowaka - Maciej Kalkowski zapewniał, że względy sentymentalne nie decydują o składzie

SPRAWDŹ, CO JESZCZE MÓWIŁ TRENER KALKOWSKI MA PRZEDMECZOWEJ KONFERENCJI

Rezerwowi Lechii: 77 Podleśny, 10 Mila, 4 Kovacević, 13 Pawłowski, 23 Wojtkowiak, 35 Gerson, 41 Stolarski
Rezerwa Śląska: 1 Kamenar, 19 Biliński, 30 Dankowski, 29 Grajciar, 27 Idzik, 23 Zieliński, 21 Dvali
piłkarze wychodzą do prezentacji. Śląsk na zielono. Lechia w biało-zielonych koszulkach i białych spodenkach
spiker wita fanów gdańskiej Lechii
1'
od środka rozpoczęła Lechia
1'
już w 18 sekundzie Milinković-Savić (LECHIA) odbił piłkę po strzale Mervo (ŚLĄSK)
1'
jeszcze dobitka Mervo (ŚLĄSK), piłka trafiła w boczną siatkę
2'
szybka odpowiedź Lechii, parada Pawełka po uderzeniu z dystansu F.Paixao (LECHIA). Będzie róg dla gdańszczan
2'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
4'
Kuświk (LECHIA) do M.Paixao (LECHIA), ale Portugalczyk nie zdążył do piłki
5'
odważny początek z obu stron
9'
wyrównany początek, ale po strzałach z pierwszych minut teraz brakuje spięć podbramkowych
11'
obie drużyny grają tzw. "wysokim pressingiem", z tego powodu trudno o składne akcje
11'
niecelny strzał z dystansu Wolskiego (LECHIA)
12'
z trybun głośne "Lechia Gdańsk"
12'
jest to mecz zaprzyjaźnionych kibiców, a zatem zapewne na zmianę będzie dopingowana to jedna, to druga drużyna
13'
szybka akcja Krasicia (LECHIA), ale złe podanie w kierunku M.Paixao (LECHIA)
13'
strzał F.Paixao (LECHIA) w boczną siatkę
14'
Kokoszka (ŚLĄSK) zablokował dośrodkowanie F.Paixao (LECHIA). Róg dla Lechii
15'
zbyt mocne dośrodkowanie z rogu Wolskiego (LECHIA)
15'
niecelny strzał z dystansu F.Paixao (LECHIA)
15'
w ostatnich minutach zarysowała się przewaga Lechii
16'
zagranie po ziemi w pole karne Wolskiego (LECHIA). Kuświk (LECHIA) źle przyjął piłkę i wyszła ona poza boisko
19'
rykoszet po strzale Alvarinho (ŚLĄSK). Róg dla gospodarzy
19'
bez zagrożenia dla Lechii po rogu Śląska
21'
po dośrodkowaniu Alvarinho Morioce niewiele zabrakło, by uderzyć na bramkę głową
22'
zablokowane dośrodkowanie Madeja (ŚLĄSK) przez Janickiego (LECHIA)
22'
pomocy medycznej potrzebuje Kuświk (LECHIA)
22'
Żółtą kartką został ukarany Augusto (ŚLĄSK). Sędzia ukarał obrońcę gospodarzy za faul na Kuświku z opóźnieniem, gdyż wcześniej zastosował przywilej korzyści
24'
Kuświk (LECHIA) może kontynuować grę
25'
po kilkunastu minutach z przewagą Lechii gra znów się wyrównała, a nawet lekko zaczął przeważać Śląsk
26'
Pawelec (ŚLĄSK) na róg wybił piłkę po dośrodkowaniu F.Paixao (LECHIA)
26'
tym razem Wolski (LECHIA) z narożnika podał po ziemi do Kuświka (LECHIA), a dopiero po chwili dośrodkował. Pawełek (ŚLĄSK) wybił piłkę na róg
27'
Goncalves (ŚLĄSK) wybił głową piłkę po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
29'
F.Paixao (LECHIA) chciał zagrać wzdłuż bramki. Celeban (ŚLĄSK) wybił piłkę na kolejny róg
31'
Nieco zaskakująca statystyka. Posiadanie piłki na korzyść Śląska 54:46. To efekt tego, że Śląsk wiele podań wymienia na własnej połowie. Natomiast Lechia stara się konstruować szybkie akcje
34'
Żółtą kartką został ukarany Pawelec (ŚLĄSK) po faulu na Peszce
35'
po wrzutce Wolskiego (LECHIA) z wolnego do piłki ruszyli Janicki (LECHIA) i Pawełek (ŚLĄSK), ale żaden jej nie dotknął. Od bramki rozpocznie Śląsk
37'
długie podanie Wawrzyniaka (LECHIA) w kierunku Kuświka (LECHIA). Do piłki doszedł jeszcze M.Paixao (LECHIA), ale po chwili ją stracił przed polem karnym
38'
Żółtą kartką został ukarany Wawrzyniak (LECHIA) po faulu na Alvarinho
39'
Pawelec (ŚLĄSK) nie doszedł do piłki 5 metrów od bramki po wrzutce Augusto (ŚLĄSK)
40'
Najlepsza okazja dla Lechii. Lewym skrzydłem przedarł się Peszko (LECHIA) i wyłożył piłkę na strzał M.Paixao (LECHIA). Niezbyt czyste uderzenie Portugalczyka i Pawełek (ŚLĄSK) nogami odbił piłkę nad poprzeczką
41'
bez zagrożenia po rogu Wolskiego (LECHIA)
43'
Żółtą kartką został ukarany Janicki (LECHIA) po faulu na Morioce
45'
doliczona minuta do pierwszej połowy
45+1
Morioka (ŚLĄSK) faulowany przez wracającego Peszkę (LECHIA) na wysokości pola karnego Lechii
45+2
sędzia pozwala wykonać wolnego, mimo że jest już po czasie
45+3
po strzale bądź ostrym dośrodkowaniu Alvarinho (ŚLĄSK) z wolnego Milinković-Savić (LECHIA) piąstkuje piłkę poza boisko
45+3
rogu dla gospodarzy już nie będzie
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. WE WROCŁAWIU BEZ GOLI
Pierwsza połowa we Wrocławiu minęła szybko, dobrze się ją oglądało, gdyż wiele się działo na boisku. Inna sprawa, że drużyny dobrze funkcjonowały na ogół tylko do pola karnego. Spięć podbramkowych nie było zbyt wiele. Obie ekipy miały tylko po jednej klarownej sytuacji na gola. Śląsk zaatakował zaraz po wznowieniu i już w 18. sekundzie na listę strzelców mógł wpisać się Mervo (ŚLĄSK). Natomiast najlepsza okazja dla Lechii miała miejsce po rajdzie Peszki (LECHIA) w 40. minucie. Skrzydłowy wyłożył na 9. metrze piłkę na strzał M.Paixao (LECHIA), ale Portugalczyk nie zdołał pokonać Pawełka. Tym samym wrocławski bramkarz w tym sezonie jest już niepokonany przez 315 minut. Na razie nie znalazła na niego recepty także Lechia, choć trener Nowak do "11" wpisał aż siedmiu ofensywnych graczy.
trwa pierwszy dzień rywalizacji sportowej w Rio de Janiero. Na inaugurację udany występ pierwszego z 14. trójmiejskich sportrowców. Wioślarz AZS AWFiS Gdańsk Mateusz Biskup w czwórce podwójnej awansował do finału, czyli co najmniej zapewnił sobie 6. miejsce

TUTAJ WIĘCEJ O STARTACH TRÓJMIEJSKICH SPORTOWCÓW W RIO DE JANEIRO
46'
drugą połowę rozpoczął Śląsk. Obie drużyny bez zmian w składach
46'
Śląsk spróbował zacząć tę połowę tak jak pierwszą, czyli od szybkiego ataku. Dobrze ustawiona obrona Lechii zatrzymała piłkę po zagraniu Stjepanovicia (ŚLĄSK)
49'
Milinković-Savić (LECHIA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Alvarinho (ŚLĄSK)
50'
niezbyt dużo do gola zabrakło Kuświka (LECHIA), który strzelał głową po dośrodkowaniu F.Paixao (LECHIA)
51'
niecelny strzał Morioki (ŚLĄSK), który uderzał z 17. metra
53'
pomocy medycznej potrzebuje Peszko (LECHIA), którego ostro potraktował Pawelec (ŚLĄSK). Nierozważne zagranie obrońcy Śląska, gdyż ma już na koncie kartkę
53'
celny, ale lekki strzał Alvarinho (ŚLĄSK). Milinković-Savić (LECHIA) nie popełnił błędu
54'
i już jesteśmy pod drugą bramką. Augusto (ŚLĄSK) zablokował F. Paixao i róg dla gości
55'
wybita piłka przez Celebana (ŚLĄSK) po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
55'
dwa kolejne rogi dla Lechii
55'
to już 9. korner dla Lechii
56'
Wolski (LECHIA) tym razem z narożnika dośrodkował prosto w ręce Pawełka
57'
nadal otwarty mecz z obu stron. Obie drużyny chętnie atakują, ale brakuje precyzji pod bramką rywali
57'
Janicki (LECHIA) faulem przerywa akcje Alvarinho (ŚLĄSK)
58'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pawelec, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
59'
rozgrzewa się Mila
62'
trener Nowak udziela też wskazówek Stolarskiemu, a zatem może to nie Mila, a nominalny prawy obrońca wejdzie jako pierwszy na zmianę w Lechii
63'
może Lechia przejdzie do gry czwórką obrońców, bo Śląsk coraz pewniej poczyna sobie na skrzydłach
63'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza F.Paixao, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
64'
Stolarski (LECHIA) zajął miejsce na prawej stronie pomocy. To on ma przeszkadzać Alvarinho (ŚLĄSK), który jest z każdą minutą coraz bardziej aktywny
65'
celny, ale zbyt lekki strzał Madeja (ŚLĄSK), by pokonać Milinkovicia-Savicia
67'
błąd Milinkovicia-Savicia, który wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Alvarinho (ŚLĄSK), ale zdążył ją złapał nim przekroczyła linię bramkową
68'
Śląsk coraz bardziej przeważa
69'
dobry powrót Krasicia (LECHIA), który wybił piłkę na róg spod nóg Madeja (ŚLĄSK)
69'
Milinković-Savić (LECHIA) tym razem bez problemów złapał piłkę po wrzutce z rogu Alvarinho (ŚLĄSK)
70'
celny strzał Wolskiego (LECHIA), który zabrał piłkę Celebanowi (ŚLĄSK) i uderzał sprzed "16". Pawełek (ŚLĄSK) pewnie obronił
71'
Wawrzyniak (LECHIA) wybił piłkę głową po wrzutce z wolnego Stjepanovicia (ŚLĄSK)
72'
Maloca (LECHIA) wybił piłkę głową w aut po dośrodkowaniu z rogu Goncalvesa (ŚLĄSK)
73'
Żółtą kartką został ukarany Stepjanović (ŚLĄSK) po faulu na M.Paixao
74'
niecelny strzał z dystansu Chrapka
75'
duźo miejsca zrobiło się w środku boiska
76'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Wojtkowiak.
76'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stjepanović, w jego miejsce wchodzi Grajciar.
76'
obaj trenerzy zrobili zmiany. Bardziej odważna ta trenera Rumaka. Szkoleniowiec Lechii wprowadził drugiego defensywnego gracza
79'
to Mila nie przypomni się we Wrocławiu. Do zmiany ostatniej przygotowuje się Pawłowski
80'
róg dla Lechii
80'
bez zagrożeniu po wrzutce z wolnego Wolskiego (LECHIA)
80'
na spalonym Alvarinho (ŚLĄSK)
80'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Peszko, w jego miejsce wchodzi Pawłowski.
81'
w 4 ostatnich meczach we Wrocławiu Lechia nie strzeliła gola. Czyżby i po raz piąty to się nie udało?
84'
Mervo (ŚLĄSK) nie zdołał złożyć się do strzały po dobrym podaniu Zielińskiego (ŚLĄSK) w pole karne
85'
ŚLĄSK przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Mervo, w jego miejsce wchodzi Bieliński.
86'
Maloca (LECHIA) wybił piłkę na róg po płaskim zagraniu w "16" Grajciara (ŚLĄSK)
87'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Grajciara (ŚLĄSK) z rogu
88'
Stolarski (LECHIA) faulowany przez Zielińskiego (ŚLĄSK) 3 metry od linii bocznej pola karnego Śląska
89'
złe dośrodkowanie z wolnego Wolskiego (LECHIA)
90'
Faule: Śląsk 21, Lechia 14
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Lechia przeważa w końcówce
90+1
Pawełek (ŚLĄSK) piąstkuje piłkę w aut
90+2
i kolejna dobra interwencja Pawełka. Tym razem złapał piłkę po wrzutce Wawrzyniaka (LECHIA)
90+3
niecelny strzał Stolarskiego (LECHIA)
90+3
KONIEC MECZU. WE WROCŁAWIU BEZBRAMKOWY REMIS
Druga połowa przypominała pierwszą. Niby było dużo akcji, obie drużyny dążyły do strzelenia gola, ale pod bramką przeciwnika brakowało im precyzji. Po zmianie stron nie było nawet jednej 100-procentowej okazji. Najgroźniej zrobiło się, gdy Milinković-Savić (LECHIA) pomylił się przy chwycie piłki po wrzutce Alvarinho (ŚLĄSK), ale na szczęście bramkarz Lechii w ostatniej chwili zdołał uratować się przed stratą bramki. Jego vis a vis - Mariusz Pawełek (ŚLĄSK) jest niepokonany już od 360 minut.

• Śląsk Wrocław - LECHIA GDAŃSK 0:0
  • Jagiellonia Białystok - ARKA GDYNIA 4:1 (2:0)
  • Cracovia - Wisła Kraków 2:1 (2:0)
  • Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)
  • Korona Kielce - Lech Poznań 4:1 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

• DANZING (4)

Kolegów po szalu oszukiwać za marne 70 tysięcy... W sumie dla kasy już jedni was olali

• 10 13

• no tak

kiedyś mecz arki z dżagielonią skończył w 10 minucie.........szacun dla Jagi!

• 9 3

• (2)

Lepsze to niż płacenie sędziom za wygranie meczu

• 14 5

• DANZING

My kupowałem wy sprzedawaliscie my pokutowalismy w sprzedaje ie się dalej tylko tera z Niemcom nie

• 2 3

• Tlg ?

Ile za nikoś puchar polski ?

• 3 4

• ? (5)

Nikoś puchar polski , joyko , donek , walkowery !

mało ?

• 3 5

• (4)

Jak ktoś w Gdyni ma dowody, na korupcję w Lechii to niech daje do prokuratury. Będziecie bohaterami. Jak nie macie dowodów to są tylko wasze nic nieznaczące pomówienia.

• 5 3

• (3)

W Gdyni nie donoszą poza tym Lechia istnieje od 2001 więc nie liczą wcześniejszych lat Mo chyba że chodzi o Puchar Polski i statystyki

• 0 1

• Prawdziwa data to 1945 a co do Arki to 1952.

• 1 1

• nie mentorem, tylko wujkiem, bo przecież oni kiedyś woleli być wilkami niż stadem owiec, no i konieczny do tego był i m na fanie Rudi H.
        Pomieszane w głowach potomków tych zza Buga.

• 0 0

• Na plus, że remis na wyjeździe (17)

gra taka sobie, ale jeżeli napastnik nie potrafi strzelić z 5metrów to trudno myśleć o zwycięstwie.

• 108 11

• lg (1)

jaka taka sobie ? z kondon to piszesz z wioski rybackiej !

• 9 12

• a no taka, taka sobie.

• 9 2

• (2)

Gra coraz lepsza. Owszem zabrakło bramek, ale to już zdecydowanie inna gra niż dwa pierwsze mecze.

• 18 3

• tutaj brak kilera (1)

a w tej roli demjan lub brożek, wiadomo, po małym modelingu, d*py

• 3 4

• Brak kilera? Wprost przeciwnie. W wyjściowej 11 jest co najmniej 1 za dużo.W związku z obecnie reprezentowaną formą -moim zdaniem -w linii ataku powinni grać Flavio i Kuświk. Marko w chodzący ze zmiany. Do czasu odzyskania pełnej dyspozycji sportowej przez Maka,dałbym szansę występu na prawym skrzydle Pawłowskiemu.

• 2 0

• (11)

Ważne, że przed śledziami w tabeli.

• 17 6

• tylko na tyle was stac? (9)

miala byc walka o majstra a tym czasem zadawala was samo bycie przed arka ktora walczy o utrzymanie?
        niezle

• 12 9

• Lechia jeszcze pokaże na co ją stać. Martwcie się o siebie, abyście się utrzymali.

• (3)

ah, tak, a zielonką szminkę lechistki dały dziewczynom Rumaka?

• 3 5

• (2)

nie dlugo ostre chopaki z lks zrobia porzadek z dziewczynami z gdyni lech pozwoli

• 4 5

• ja (1)

nas zgody nie r******ą tak jak was betony...

• 4 7

• No tak, wy liżecie zadnią część Lechowi

• 4 2

• Nie nie chciał ?

Tylko nie potrafił , mała różnica prawda ?

Tyle kaski a jaka super gra , miodzik , naprawdę LM jest Betonów .

Wywalić to łajno za nie płacenie za zawodników i tyle .

To jest najgorsze co może być - nie płacić to co zawarło się w umowie .

Tylko Gdunsk tak może .

Smród . Teraz już wiem dlaczego tak mało polskich zawodników w betoniarni .

• 2 1

• mało ambitnie

• 0 0

• (5)

Słaby mecz i nuda na boisku.Bracia Pajxaio niewidoczni,Peszko jakoś dziwnie osłabiony(piąteczek,piątunio?))...Mila na ławie jak zwykle...a myślałem że dadzą czadu...jednak puchary odlatują....no cóż zasiadam do fify na konsoli może tutaj uda się wygrać) Aha Kwiato i Majka walczą)

• 38 72

• do ościstego. (4)

nude masz pewnikiem ze starą pod kołdrą.i tu się chcesz wyładować,

• 16 9

• On nie ma nudy pod kołdrą. Śpi z wujkiem (3)

• 13 0

• i ze stryjem (2)

• 8 2

• (1)

Tia w namiocie 2-osobowym)Spać już gimbusie.

• 0 7

• ciebie we dwóch weźmiemy, ja od spodu, a Józek od góry, ale zabawa.

• 6 1

• Remis na wyjeździe ze Śląskiem, który jeszcze nie stracił w tej rundzie ani jednej bramki to nie jest zły wynik (5)

• 87 22

• a pewno że nie jest zły

ale dobry też nie jest, a ten wolski, śniadania nie jadł, takie dośrodkowania jak sr*aka praptaka.

• 10 2

• Qwa qwie lba nie urwie (3)

Mecz przyjazni to mecz przyjazni. 0:0 swietny wynik

• 2 5

• nie pisz tu o swojej rodzinie śledziu (2)