Piłkarki Vistalu zdobyły brąz Superligi

SPR Arka Gdynia

Piłkarki Vistalu na podium Superligi

Po raz czwarty w historii piłkarki ręczne Vistalu Gdynia sięgnęły po brąz Superligi Kobiet. Przypieczętowały to niedzielnym zwycięstwem nad Startem Elbląg 26:21 (13:9). Koleżanki do medali poprowadziły Małgorzata Gapska oraz Emila Galińska, która rozegrały świetne spotkanie. Dla drugiej z nich było to pożegnanie z klubem. W przyszłym sezonie zagra w niemieckiej ekstraklasie. Vistal wygrał serię 3-1 dzięki temu zakończył sezon 2015/2016 na podium. Mistrzem Polski został Selgros Lublin, który pokonał w czwartym meczu finału Pogoń Baltica Szczecin 27:25 i także wygrał serię 3-1.

VISTAL

Gapska, Kordowiecka - Galińska 9, Kobylińska 5, Zych 4, Janiszewska 3, Matieli 2, Stanulewicz 2, Kozłowska 1, Dorsz, Olszowa, Urbaniak, Błaszkowska, Radzikowska

START

Szywierska, Warywoda - Lisewska 5, Waga 4, Kwiecińska 3, Dankowska 3, Muchocka 2, Balsam 2, Świerżewska 1, Jędrzejczyk 1, Gerej, Matuszczyk

Radość piłkarek Vistalu po końcowej syrenie.

W sobotnim meczu, który był trzecim w serii Vistal wygrał ze Startem w dramatycznych okolicznościach. W 48. minucie przegrywały 14:19, a kibice Startu Elbląg świętowali już zwycięstwo swojego zespołu. Jednak ostatnie słowo należało do gdynianek. Emilia Galińska (VISTAL Gdynia) na 3 sekundy przed końcem gry rzuciła zwycięską bramkę na 22:21 (10:9).

VISTAL WYGRAŁ DRESZCZOWIEC ZE STARTEM
Tak padła ostatnia bramka wczorajszego meczu
Na najniższym stopniu podium Vistal stawał w latach: 2010, 2011 i 2014
Jeszcze przed weekendowymi meczami cztery szczypiornistki Vistalu dowiedziały się o powołaniach do kadry Polski na mecze eliminacyjne mistrzostw Europy

SIEDEM SZCZYPIORNISTEK Z TRÓJMIASTA POWALCZY O ME
Już po prezentacji obu drużyn, za moment zaczynamy
[ICO]
Hej Starcie tylko zwycięstwo - skandują kibice gości
[ICO]
Vistal, Vistal - odpowiadają fani gospodarzy
1'
Szczypiornistki Vistalu zaczynają od środka
[ICO]
1'
[1:0] Bramkę zrzutem z 9. metra zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
2'
Żółtą kartką otrzymuje 19 Kozłowska (VISTAL Gdynia), która przerwała faulem kontrę Startu
3'
Świetna obrona Gapskiej (VISTAL Gdynia)
[ICO]
4'
Żółtą kartką otrzymuje Dankowska (Start Elbląg) i sędzia nie uznaje bramki dla Vistalu, gdyż uważa, że faul nastąpił wcześniej
[ICO]
5'
[2:0] Bramkę zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia), tym razem rzucała z okolic 8. metra
[ICO]
5'
Przerwa na żądanie Niewrzawy (Start Elbląg).
[ICO]
6'
Żółtą kartką otrzymuje 17 Olszowa (VISTAL Gdynia).
[ICO]
6'
Kwiecińska (Start Elbląg) otrzymuje dwuminutową karę.
7'
Janiszewska (VISTAL Gdynia) rzuca ze skrzydła prosto w Szywierską (Start Elbląg)
[ICO]
8'
Żółtą kartką otrzymuje 3 Janiszewska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
8'
[2:1] Bramkę zdobywa Muchocka (Start Elbląg), która przedarła się przez obronę Vistalu
[ICO]
8'
Rywalki już w pełnym składzie, po wykluczeniu wróciła na boisko Kwiecińska (Start Elbląg)
[ICO]
9'
Żółtą kartką otrzymuje Waga (Start Elbląg).
9'
Potężny rzut Galińskiej (VISTAL Gdynia), broni Szywierska (Start Elbląg)
10'
Danowska trafia w poprzeczkę
[ICO]
10'
Waga (Start Elbląg) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
10'
[3:1] Bramkę z lewego skrzydła zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
[ICO]
11'
[3:2] Bramkę zdobywa Kwiecińska (Start Elbląg), która rzuciła nad rękami gdynianek
12'
Fatalny rzut Matieli (VISTAL Gdynia), która przelobowała... bramkę
12'
Start już w pełnym składzie
[ICO]
12'
[3:3] Bramkę z koła zdobywa Dankowska (Start Elbląg).
[ICO]
13'
[4:3] Vistal ponownie na prowadzeniu
14'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni nogami rzut ze skrzydła
[ICO]
15'
[5:3] Bramkę zdobywa 19 Kozłowska (VISTAL Gdynia), która rzuciła ponad rękami elbląskiej defensywy
[ICO]
16'
[5:4] Bramkę zdobywa Balsam (Start Elbląg), choć Gapska rzuciła się na parkiet po piłkę i twierdzi, że wybiła ją jeszcze sprzed linii
[ICO]
16'
[6:4] Bramkę zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL Gdynia), która chwilę wcześniej dopadła do bezpańskiej piłki
17'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut z biodra
[ICO]
17'
19 Kozłowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
18'
[6:5] Bramkę zdobywa Lisewska (Start Elbląg), która zupełnie zmyliła Gapską
[ICO]
18'
[7:5] Bramkę rzutem z biodra zdobywa 14 Stanulewicz (VISTAL Gdynia).
[ICO]
19'
[7:6] W odpowiedzi bramkę zdobywa Lisewska (Start Elbląg).
[ICO]
19'
Przerwa na żądanie Tetelewskiego (VISTAL Gdynia).
19'
Szywierska (Start Elbląg) broni rzut Zych (VISTAL Gdynia)
[ICO]
19'
Vistal ponownie w pełnym składzie
[ICO]
20'
[8:6] Szczęśliwe trafienie zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia).
21'
Gapska (VISTAL Gdynia) leżąc broni rzut rywalki
[ICO]
22'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni nogą rzut Lisweskiej i wyprowadza kontrę, w niej swoje umiejętności pokazuje także bramkarka gości Szywierska (Start Elbląg)
23'
Kozłowska (VISTAL Gdynia) marnuje kolejną kontrę swoje zespołu - rzuca obok bramki
24'
Dorsz (VISTAL Gdynia) uderza piłkę pięścią, ale Szywierska (Start Elbląg) broni bez problemów, Stanulewicz (VISTAL Gdynia) zatrzymuje kontrę Startu
[ICO]
25'
[8:7] Bramkę zdobywa 77 Świerżewska (Start Elbląg).
[ICO]
26'
[9:7] Bramkę zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia) potężnym rzutem z daleka
26'
Kolejna zmarnowana kontra, tym razem do bramki nie trafia Stanulewicz (VISTAL Gdynia)
[ICO]
26'
19 Kozłowska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę. To jej drugie wykluczenie w tym meczu
[ICO]
27'
Gapska (VISTAL Gdynia) wygrywa pojedynek jeden na jednego z Matuszczyk (Start Elbląg)
[ICO]
27'
[10:7] Sygnalizowana gra pasywna, więc 6 Galińska (VISTAL Gdynia) rzuca z daleka i trafia
[ICO]
28'
[10:8] Bramkę w odpowiedzi zdobywa Lisewska (Start Elbląg).
28'
Tym razem to Start marnuje kontrę
28'
[ICO]
29'
[11:8] Bramkę zdobywa 18 Zych (VISTAL Gdynia).
[ICO]
29'
17 Olszowa (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
29'
[11:9] Bramkę w przewadze zdobywa Waga (Start Elbląg).
[ICO]
29'
Waga (Start Elbląg) przy rzucie została przypadkowo trafiona w głowę i potrzebuje pomocy medycznej
[ICO]
29'
Żółtą kartką otrzymuje Tetelewski (VISTAL Gdynia).
[ICO]
29'
6 Galińska (VISTAL Gdynia) otrzymuje dwuminutową karę. Gdynianki w podwójnym osłabieniu
[ICO]
29'
Meteli wywalczyła rzut karny
[ICO]
29'
[12:9] Bramkę z 7. metra pewnym rzutem zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL Gdynia).
30'
Lisewska (Start Elbląg) wpada w Janiszewską (VISTAL Gdynia) i zalicza stratę
[ICO]
30'
[13:9] Bramkę zdobywa 3 Janiszewska (VISTAL Gdynia), która przedarła się przez obronę Startu
30'
Gapska (VISTAL Gdynia) broni rzut z połowy i KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY
Vistal wygląda na boisku znacznie lepiej niż rywalki, które najwidoczniej nieco przybiła wczorajsza porażka. Gdynianki już wcześniej powinny odskoczyć na bezpieczną przewagę jednak zmarnowały trzy kontry pod rząd. Zrobiły to dopiero w końcówce tej części meczu, grając... w podwójnym osłabieniu. W nim zdobyły dwie bramki nie tracą żadnej. Pierwsze 30 minut do udanych może zaliczyć Galińska (VISTAL Gdynia), która trafiała mocne rzuty z dystansu. Na słowa uznania zasługuje również świetnie spisująca się w bramce Gapska.
[ICO]
Przed momentem poznaliśmy mistrza Polski. Tytuł obronił Selgros Lublin, który pokonał Pogoń Baltica Szczecin 27:25 w czwartym meczu i wygrał serię 3-1.
31'
Start rozpoczyna od środka drugą połowę
[ICO]
31'
[13:10] Bramkę na otwarcie drugiej części gry zdobywa Kwiecińska (Start Elbląg).
[ICO]
31'
[14:10] Bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
31'
Po rzucie Kobylińska (VISTAL Gdynia) upadła na parkiet i pokazuje, że ma problem z kolanem. Interweniuje masażysta i szczypiornistka wraca do gry
32'
Kolejna skuteczna interwencja Gapskiej (VISTAL Gdynia)
33'
Dorsz (VISTAL Gdynia) nieprzepisowo zatrzymana w kontrze
[ICO]
33'
Grać na całego i walczyć do upadłego - śpiewają fani gości
[ICO]
33'
[15:10] Bramkę pewnym rzutem z 6. metra zdobywa 49 Matieli (VISTAL Gdynia).
[ICO]
34'
[16:10] Bramkę z kontry zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
34'
[16:11] Bramkę zdobywa Kwiecińska (Start Elbląg), która minęła trzy rywalki i stanęła oko w oko z Gapską
[ICO]
35'
[17:11] Bramkę zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia), która zachowała się w tej akcji jak "taran" na defensywę Startu
[ICO]
36'
36'
Dankowska (Start Elbląg) trafia z koła w poprzeczkę
[ICO]
38'
[17:12] Bramkę zdobywa Waga (Start Elbląg).
38'
Balsam (Start Elbląg) psuje kontrę przyjezdnych
39'
Szywierska (Start Elbląg) broni rzut Matieli (VISTAL Gdynia), w odpowiedzi skuteczną interwencją popisuje się Gapska (VISTAL Gdynia)
[ICO]
40'
[18:12] Bramkę z trudnej pozycji zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
40'
[18:13] Bramkę zdobywa także Muchocka (Start Elbląg).
[ICO]
41'
[19:13] Kolejną bramkę zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
41'
Muchocka (Start Elbląg) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
42'
Hej Vistal gol - śpiewają fani
43'
Start ponownie w pełnym składzie
[ICO]
43'
[19:14] Bramkę zdobywa Waga (Start Elbląg), która najpierw mija spokojnie całą defensywę Vistalu
[ICO]
44'
[19:15] Bramkę z kontry zdobywa Balsam (Start Elbląg), wcześniej Szywierska broni rzut Matieli
[ICO]
45'
[ICO]
45'
[20:15] Bramkę zdobywa 49 Matieli (VISTAL Gdynia), która dostała świetna podanie od Kobylińskiej
[ICO]
46'
[20:16] Bramkę rzutem z biodra zdobywa Lisewska (Start Elbląg).
[ICO]
47'
[21:16] Bramkę potężnym rzutem zdobywa 8 Kobylińska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
47'
[21:17] Kolejną bramkę zdobywa Lisewska (Start Elbląg).
[ICO]
49'
[22:17] Bramkę z kontry zdobywa 3 Janiszewska (VISTAL Gdynia).
[ICO]
49'
Vistal Gdynia - słychać w hali
[ICO]
50'
[22:18] Bramkę z 6. metra zdobywa Dankowska (Start Elbląg).
[ICO]
50'
[22:19] Bramkę z kontry zdobywa Jędrzejczyk (Start Elbląg).
[ICO]
51'
[ICO]
51'
Żółtą kartką otrzymuje trener Niewrzawa (Start Elbląg), który domagał się wykluczenia dla Stanulewicz
52'
Potężny rzut Balsam (Start Elbląg) trafia w poprzeczkę
[ICO]
52'
Po raz kolejny pomocy medycznej potrzebuje Kobylińska (VISTAL Gdynia), która wywalczyła rzut karny
[ICO]
52'
Kobylińska (VISTAL Gdynia) utykając opuszcza boisko
[ICO]
52'
[23:19] Bramkę z rzutu karnego zdobywa 6 Galińska (VISTAL Gdynia).
53'
Strat ponownie w pełnym składzie
[ICO]
53'
[24:19] Bramkę zdobywa 18 Zych (VISTAL Gdynia), a piłka najpierw odbiła się od dwóch słupków