Trefl Gdańsk - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1. Siatkarze z numerem 3 do play-off

7 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
aktualizacja: godz. 19:45 (7 marca 2021)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk po zwycięstwie nad zespołem Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 zapewnili sobie 3. numer rozstawienia do play-off. Na zdjęcia Mariusz Wlazły, zdobywców 25 punktów. Siatkarze Trefla Gdańsk po zwycięstwie nad zespołem Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 zapewnili sobie 3. numer rozstawienia do play-off. Na zdjęcia Mariusz Wlazły, zdobywców 25 punktów.

Trefl Gdańsk pokonał u siebie drużynę Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 26:24) w 26. kolejce PlusLigi. MVP meczu został rozgrywający - Marcin Janusz. Poniżej zapis relacji live, którą przeprowadziliśmy z Ergo Areny. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zapewnili sobie 3 numer do play-off. W ćwierćfinałach zmierzą się z 6. zespołem sezonu zasadniczego. We wtorek dowiemy się, czy będzie nim Verva Warszawa Orlen Paliwa czy PGE Skra Bełchatów.

Mariusz Wlazły Ligowcem Lutego. Zadaj pytanie siatkarzowi Trefla Gdańsk

TREFL: Janusz 3 punkty, Reichert 7, Crer 13, Wlazły 25, B.Lipiński 24, Urbanowicz 11, Olenderek (libero) oraz Pietruczuk{/sklad]

ALURON: Cavanna 1, Orczyk 5, Flavio 12, Malinowski 5, Muagututia 10, Niemiec 8, Żurek (libero) oraz Halaba 9, Bociek 8, Kania, Gjorgiev

PRZED MECZEM

Trwa 26., ostatnia kolejna sezonu zasadniczego siatkarzy. Trefl Gdańsk gra w niej o 3. numer rozstawienia do play-off. Jeśli wygra z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, nie musi oglądać się na wyniki Asseco Resovii i PGE Skry Bełchatów, które te zespoły zagrają - odpowiednio - w poniedziałek i wtorek. Przypomnijmy, że miejsce w pierwszej "4" to przywilej rozegrania w ćwierćfinale play-off do dwóch zwycięstw pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu u siebie.

Porażka ekipy Michała Winiarskiego oznaczać będzie, że może zrealizować się scenariusz, który zepchnie ją w tabeli nawet na 5. miejsce. Z grona rywali, którzy mogli zaatakować pozycję Trefla, ubyła Verva Warszawa Orlen Paliwa, która w trzech setach przegrała na wyjeździe z zespołem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Na strojach Trefla białe wstążki. To wyraz przyłączenie się klubu do międzynarodowej akcji, która ma na celu zapobieganie domowej przemocy wobec kobiet.

Bartłomiej Mordyl: Wróciłem, by dać coś od siebie

PIERWSZY SET - 25:21

Pierwszy punkt meczu po ataku ze skrzydła zdobył Bartosz Lipiński. Po bloku tego siatkarza prowadzenie wzrosło do 3:0. Dopiero przy tym wyniku zero na jedynkę po stronie gości zmienił Mateusz Malinowski.

Seria błędów na zagrywkach z obu stron. Goście wyrównali na 7:7 po dwóch punktach z rzędu Patryka Niemca, byłego środkowego... Trefla, a po chwili objęli pierwsze prowadzenie po dotknięciu siatki przez gdański blok.

Gospodarze odpowiedzieli 4 punktami z rzędu i przy wyniku 11:8 grę przerwał szkoleniowiec Aluronu - Igor Kolakovic. Nic nie wskórał, gdyż zawiercian nadal z zagrywki rozbijał Moritz Reichert. Niemiecki przyjmujący poprawił prowadzenie na 14:8.

Przyjezdni jednak nie kapitulowali. Zmniejszyli straty do 16:18. Zastopowali ich Pablo CrerMariusz Wlazły, a przy 20:16 znów czas wziął trener Aluronu. Czujny był też Michał Winiarski. On zaprosił podopiecznych na rozmowę przy 22:19. Grę przy pierwszym setballu skończył Garrett Muagututia... zbiciem w aut. Słabość skuteczność w ataku to zresztą był największy mankament gości w tym secie.

DRUGI SET - 25:15

Pierwszy punkt dla Trefla po kiwce nad blokiem Wlazłego. Miejscowy zespół odskoczył przy zagrywce Crera na 4:1. Przy 6:2 był czas dla trenera gości. Nic to nie zmieniło. Gdańszczanie kontrolowali grę, poprawiając wynik na 12:7. Wlazły natomiast miał już na koncie 11 punktów, w tym 7 zdobytych w ataku.

W tej partii Aluron już nie zebrał się do walki. Przegrał wysoko, choć jeszcze w ostatniej akcji sięgnął po videoweryfikację, ale bezskutecznie. Nie pomagały im też zmiany w składzie.

Po wygranej w tym secie, która jest na wagę jednego punktu do tabeli, Trefl zapewnił sobie co najmniej 4. miejsce do play-off. Nie wyprzedzi go już PGE Skra Bełchatów.

TRZECI SET - 23:25

Trefl rozpoczął od 2:0 przy zagrywce Crera. W dwóch pierwszych setach gdańszczanie mieli 6 punktowych zagrywek przy żadnej rywali.

Gości do walki zmobilizował Grzegorz Bociek, który mecz rozpoczynał w kwadracie dla rezerwowych. Skończył trzy ataki i wyprowadził Aluron na prowadzenie 7:6.

Po chwili była jedna z najdłuższych wymian tego dnia, w której najsprytniejszy okazał się Lipiński, ale nie zdeprymowało to przyjezdnych. To oni odskoczyli na 10:7. Natomiast na 12:8 poprawił inny rezerwowy w dniu dzisiejszym, a w przeszłości przyjmujący Trefla - Paweł Halaba. Przy tym wyniku o przerwę poprosił trener Winiarski.

Po powrocie na parkiet w ataku przebił się Lipiński. Remis udało się dogonić na 14:14 po dwóch autowych atakach Aluronu, ale przy 16:16 Trefl znów stanął. Stracił 3 punkty z rzędu, w tym Muagututia popisał się asem serwisowym.

Kolejna zmiana nastrojów miała miejsce po dwóch zbiciach Lipińskiego, który w tym momencie miał na koncie 16 punktów, w tym 15 z ataków. Na tablicy pojawił się rezultat 21:21, który trener gości skwitował przerwą na żądanie.

Po wznowieniu gry asem serwisowym popisał się Wlazły, ale do pierwszej piłki setowej dobił się Aluron po akcji blok-aut Boćka. Trener Winiarski wziął czas. Nic to nie dało. W następnej akcji zablokowany został Wlazły i trzeba było grać dalej.

CZWARTY SET - 26:24

Po raz pierwszy w tym meczu set rozpoczął się od prowadzenia gości. Skutecznie atakował Halaba. Trefl odpowiedział 3 punktami z rzędu. Od tego momentu gdańszczanie przez klika minut prowadzili 1-2 punktami. Gdy zdarzył się im błąd przy siatce, zrobiło się 10:10.

Można było odskoczyć, gdy zablokowany został Halaba, a po chwili, przy kolejnym ataku Paweł wyraźniej strzelił w aut, ale piłkę dotknął Maciej Olenderek i znów był remis.

Na 16:15 dla gości asem serwisowym wynik zmienił Muagututia, a następnej akcji Niemiec zablokował Wlazłego. O czas poprosił trener Winiarski. Po wznowieniu gry długą wymianę skończył Niemiec.

Od wyniki 18:15 skutecznie zbijali Wlazły i Lipski, a po bloku na 18:18 grę przerwał szkoleniowiec gości. I najwyraźniej znów postawił na wystawy do siatkarzy, którzy po wejściu z rezerwy odmienili grę Aluronu. Bociek i Halaba znów dali 2 punkty przewagi gościom.

Jednak był happy end dla Trefla. Do wyrównania 22:22 asem serwisowym doprowadził Lipiński. Po chwili zablokowany został Muagututia. Piłkę meczową na 24:23 zdobył Wlazły. Za chwilę miał piłkę w górze, ale uderzył nią w siatkę. Mimo to następna wystawa też poszła do Mariusza i była druga piłka na skończenie gry. Mocną zagrywką popisał się Marcin Janusz, a gościom nie udało się przebić piłki na drugą stronę.

Janusz otrzymał tytuł MVP spotkania, a siatkarze Trefla mogli cieszyć się z 3 numeru rozstawienia do play-off. Zagrają z 6. drużyną sezonu zasadniczego, która zostanie wyłoniona po rozegraniu dwóch ostatnich meczów tej kolejki.

14 MKS Będzin 26 2 24 18:75 7
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Ostatnia drużyna spada z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2021-03-09

Wyniki 26 kolejki

• TREFL GDAŃSK - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:21, 25:15, 23:25, 26:24)
  • Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 25:27, 13:25)
  • Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)
  • GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 2:3 (25:21, 26:24, 17:25, 18:25, 9:15)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Verva Warszawa Orlen Paliwa 23:0 (25:20, 25:20, 25:22)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 3:1 (29:27, 25:23,19:25, 25:18)
  • PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Opinie (8) 1 zablokowana

• Genialni wojownicy ! Duma Pomorza !

• 35 1

• Gratulacje z Kaliforni.

bardzo miło czytać takie wyniki. Czekamy teraz sukcesów w play offs.

• 27 1

• Gratulacje!!!

Bravo Panowie! 3 miejsce po rundzie zasadniczej to jest coś!!! Powodzenia w play-off