Wiadomości

stat

Polsat tropi nielegalne transmisje z MŚ

Najnowszy artukuł na ten temat

Siatkarze mistrzami świata!

Niewiele pubów czy lokali gastronomicznych w Trójmieście zdecydowało się wykupić dostęp do transmisji z mistrzostw świata.
Niewiele pubów czy lokali gastronomicznych w Trójmieście zdecydowało się wykupić dostęp do transmisji z mistrzostw świata. fot. Trojmiasto.pl

Od 1250 zł do 10000 zł brutto - w zależności od metrażu pomieszczenia - muszą zapłacić właściciele pubów i lokali gastronomicznych, którzy chcą wyświetlać mecze siatkarskich mistrzostw świata. Pokazujących transmisje bez licencji tropią kontrolerzy Polsatu, którzy odwiedzają lokale także w Trójmieście. - Składamy propozycję ugody i wykupienia licencji. W innym wypadku sprawa kierowana jest do prokuratury - przyznaje rzecznik prasowy stacji Tomasz Matwiejczuk. A chętnych do oglądania meczów może być coraz więcej, gdyż reprezentacja Polski idzie przez turniej jak burza.Byłaś/eś na meczu siatkarskich mistrzostw świata w pubie lub restauracji?

tak, i na pewno jeszcze się wybiorę 9%
tak, ale nie podobało mi się 2%
jeszcze nie, ale mam zamiar iść na jakiś ważny mecz 8%
nie i nie wybieram się 81%
zakończona Łącznie głosów: 1778
Mecze siatkarskiego mundialu oglądać można wyłącznie na czterech płatnych kanałach "Polsat Volleyball". Dodatkowej opłaty za obejrzenie turnieju w telewizji nie muszą uiszczać abonenci Cyfrowego Polsatu. Inni telewidzowie w zależności od ceny ustalonej przez operatora wydadzą na ten cel ok. 100 zł.

- Darmowy dostęp do mistrzostw ma 3,5 mln abonentów Cyfrowego Polsatu i klientów sieci Plus posiadających internet LTE. Nie mamy w zwyczaju podawania liczby widzów, którzy wykupili oddzielnie usługę. Mogę jedynie powiedzieć, że zainteresowanie jest duże - mówi nam rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

Wielu kibiców nie zamierza jednak uiszczać dodatkowych opłat i wybiera oglądanie meczów poza domem, w strefach kibica lub pubach i lokalach gastronomicznych. W Trójmieście miejsc, gdzie można w pełni legalnie obejrzeć zmagania siatkarzy jest jednak niewiele. Jak podaje strona Polsatu, w Gdańsku oglądać mecze można w Strefie Kibica na Targu Rybnym, w Cinemacity, w Multikinie przy al. Zwycięstwa oraz w restauracji Gruba Ryba. W Sopocie taką możliwość oferuje pub Charlie przy ul. Haffnera, natomiast na liście brakuje miejsca w Gdyni.

NADKOMPLET W GDAŃSKIEJ STREFIE KIBICA

To dlatego, że za licencję na publiczne wyświetlanie meczów trzeba dodatkowo zapłacić. Cena zależna jest od metrażu lokalu i wynosi od 1250 zł do 10000 zł brutto.

Podczas meczów Polsat wysyła do lokali swoich kontrolerów, którzy za zadanie mają namierzyć puby, bary i restauracje wyświetlające mecze nielegalnie, bez licencji. Pojawili się oni również w Trójmieście.

- Jeżeli właściciel zostanie złapany przez naszego kontrolera, składana jest mu propozycja ugody i wykupienia licencji. Jeżeli się na to nie zgodzi, sprawa kierowana jest do prokuratury. My nie możemy nakładać kary, ale w związku z tym, że jest to przestępstwo, mogą uczynić to organy prawne - wyjaśnia Matwiejczuk, który jednak nie jest w stanie podać liczby miejsc, w których stacja odkryła nielegalne transmisje mistrzostw świata w siatkówce.

Pomimo iż Polacy są jednym z najlepiej grających zespołów podczas imprezy, to już do końca mistrzostw trzeba będzie płacić za sygnał nawet z ich meczów. Polsat nie planuje bowiem zmian w zakresie dostępności mundialowych meczów.

- Odkodowanie jakichkolwiek meczów raczej nie wchodzi w grę ze względu na umowy, jakie zawarliśmy m.in. z sieciami kablowymi - przyznaje rzecznik stacji.

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014

Opinie (296) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane