Wiadomości

Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:50. Pierwsza wygrana żużlowców

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk na Łotwie cieszyło się z pierwszej wygranej w tym sezonie. Na zdjęciu Peter Kildemand i Karol Żupiński.
Zdunek Wybrzeże Gdańsk na Łotwie cieszyło się z pierwszej wygranej w tym sezonie. Na zdjęciu Peter Kildemand i Karol Żupiński. fot. M.Słodkowski/Trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na wyjeździe Lokomotiv Daugavpils 50:40 w meczu 2. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Do triumfu podopiecznych Mirosława Berlińskiego poprowadzili Peter Kildemand (11 pkt i bonus) i Jacob Thorssell (12 pkt i bonus). Oprócz tego drugiego, po słabym występie na inaugurację sezonu, zrehabilitował się także Kacper Gomólski, zdobywca 7 pkt w czterech wyścigach.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Lokomotiv Daugavpils

9. Kjastas Puodżuks 4 (2,1,1,-)
10. Linus Sundstroem 0 (0,w,0,0)
11. Pontus Aspgren 7+1 (0,3,2*,2,0)
12. Jewgienij Kostygow 2 (0,1,-,1)
13. Andriej Kudriaszow 13 (3,w,3,2,3,2)
14. Francis Gusts 4+1 (2*,2,0)
15. Oleg Michaiłow 10+1 (3,2,3,d,1*,1)
16. Daniił Kołodinski
40:50
Sędziowie:
Krzysztof Meyze (Wtelno)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Kacper Gomólski 7+1 (1,1,2*,3)
2. Peter Kildemand 11+1 (1*,3,3,3,1)
3. Rasmus Jensen 9+1 (3,0,1*,3,2)
4. Jacob Thorssell 12+1 (3,2,2,2*,3)
5. Krystian Pieszczek 5+1 (2,2*,w,1)
6. Karol Żupiński 3 (1,1,1)
7. Alan Szczotka 3 (0,3,0)
8. Robert Chmiel 0 (0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Trener Berliński nie zmienił składu personalnego w stosunku do meczu z Unią. Wybrzeże ponownie jedzie bez Becha, który w ubiegłym sezonie w Daugavpils zdobył 12 pkt i bonus. Szkoleniowiec zamieszał jedynie w układzie par.
- Jestem jednym z głównych winowajców porażki z Unią Tarnów. Trzeba starać się to naprawić w kolejnych meczach - mówił nam tuż przed wyjazdem na Łotwę Gomólski.

Kacper Gomólski chce odkupić winy

Dotychczas na Łotwie odbyło się 11 spotkań pomiędzy Lokomotivem a gdańszczanami. Gospodarze wygrali 7 meczów, 4 zakończyły się zwycięstwami gości. Ostatnie starcie w kwietniu 2019 roku wygrał Lokomotiv 51:38. Wybrzeże zrewanżowało się na swoim torze, ale tylko 47:43.
Sędzia dzisiejszego meczu to Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Przewodniczący Jury: Leszek Demski
W sobotę poinformowano, że ani u Adriana Miedzińskiego z Apatora Toruń ani u jego mechaników, nie wykryto zakażenia koronawirusem. Gdyby było inaczej, na pewno odwołany zostałby mecz torunian, a być może i pozostałe spotkania eWinner 1. Ligi Żużlowej, gdyż jego koledzy z zespołu mieli kontakt z zawodnikami innych drużyn. Na szczęście wszystko odbędzie się zgodnie z planem.
Na próbę toru wyjechali Krystian Pieszczek (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) i Rasmus Jensen (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk), a ze strony gospodarzy Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils).
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Kjastas Puodżuks,
  Rasmus Jensen,
  Pontus Aspgren.
[ICO]
I
Wyścig przerwany, w pierwszym łuku upadł Jensen.
1'
Trwa analiza powtórek. Wydaje się, że to Gomólski trącił kołem Jensena.
1'
Powtórka w pełnym składzie.
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Kjastas Puodżuks (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Pontus Aspgren (0 pkt).

3:3 ze startu. Puodżuks prowadził cały wyścig, ale Jensen konsekwentnie zmniejszał przewagę i wreszcie udanie zaatakował przy krawężniku na wyjściu z ostatniego łuku! Świetny wyścig Duńczyka.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Francis Gusts,
  Alan Szczotka,
  Oleg Michaiłow,
  Karol Żupiński.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Na czwartej pozycji bez kontaktu upadł Gusts. Gdańszczanie jechali na 3:3. Arbiter zarządził jednak powtórkę w pełnym składzie. Ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Żupiński.
[ICO]
II
[7:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oleg Michaiłow (3 pkt), Francis Gusts (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Katastrofa w wykonaniu gdańskich juniorów. Szczotka w ogóle nie liczył się w stawce, a Żupiński po dwóch okrążeniach na pierwszej pozycji najpierw stracił prowadzenie, a następnie także drugą pozycję.
Na tor wyjechała polewaczka. Nawierzchnia mocno się kurzy.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Andriej Kudriaszow,
  Krystian Pieszczek,
  Jewgienij Kostygow,
  Peter Kildemand.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andriej Kudriaszow (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Pieszczek wygrał twardą walkę na łokcie z Kostygowem, ale stracił przez ten pojedynek na wejściu w pierwszym łuku. Od startu do mety niezagrożony prowadził Kudriaszow.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Jacob Thorssell,
  Francis Gusts,
  Karol Żupiński,
  Linus Sundstroem.
[ICO]
IV
[12:12] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Francis Gusts (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Linus Sundstroem (0 pkt).

Dobry start gdańszczan i prowadzenie 5:1. Żupiński wyjściu z ostatniego łuku dał się jednak ograć Gustsowi. Bura należy się Thorssellowi, który przez cały wyścig nie zrobił nic by zaasekurować młodszego kolegę.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Rasmus Jensen,
  Pontus Aspgren,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
V
[16:14] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Pontus Aspgren (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Niezły start gdańszczan, ale w pierwszym łuku poradził sobie z nimi Aspgren. Pasywnie Thorssell, a Jensen po prostym błędzie na drugim okrążeniu dał się minąć Kostygowowi. Słaba jazda gdańszczan.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Andriej Kudriaszow,
  Peter Kildemand,
  Oleg Michaiłow.
[ICO]
VI
Wyścig przerwany. Na prostej przeciwległej do startu upadł Michaiłow po kontakcie z Kildemandem. Było bardzo ciasno, wszyscy byli w kontakcie. Gdańszczanie jechali na 4:2, ale właśnie pierwszą pozycję tracił Gomólski. Pomiędzy gości skutecznie wbijał się Kudriaszow.
6'
Sędzia cały czas analizuje powtórki. To trudna sytuacja do oceny.
[ICO]
VI
Wykluczony zostaje... Kudriaszow. To jego ofensywne wejście pomiędzy gdańszczan spowodowało dalszą kolej zdarzeń w ocenie arbitra. Ta decyzja oczywiście nie podoba się miejscowym kibicom.
[ICO]
VI
[18:18] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Andriej Kudriaszow (w/0 pkt).

Ze startu gdańszczanie na 5:1, ale na drugim okrążeniu Gomólski zostawił miejsce przy krawężniku Michaiłowowi i poobijany junior poradził sobie z "Gingerem"/
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Krystian Pieszczek,
  Linus Sundstroem,
  Alan Szczotka.
[ICO]
VII
Wyścig przerwany. Dobry start Pieszczka, ale w walce o pierwsze miejsce do bandy przycisnął do Sundstroem. Pieszczek jechał dalej, ale po chwili upadł na tor. Wydaje się, że rywal mógł uszkodzić mu motocykl.
7'
Nie ma dzisiaj łatwej pracy sędzia Meyze. Trwa analiza powtórek.
[ICO]
VII
Sundstroem zostaje wykluczony z powtórki. Szwed bardzo brutalnie potraktował Pieszczka i wydaje się, że uszkodził mu łańcuch.
[ICO]
VII
[19:23] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Linus Sundstroem (w/0 pkt).

Świetny start gdańszczan. Czapki z głów dla Pieszczka, który puścił Szczotkę przodem i do końca wyścigu mądrze odpierał ataki Puodżuksa. Łatwo nie było, bo na mecie zawodnik gospodarzy przyjechał za nim dosłownie o centymery! Sędzia potrzebował powtórek, aby ogłosić końcową kolejność.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Andriej Kudriaszow,
  Rasmus Jensen,
  Francis Gusts,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Andriej Kudriaszow (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Francis Gusts (0 pkt).

Obiecujący start gdańszczan, ale jadący na prowadzeniu Thorssell nie zdołał zamknąć linii jazdy Kudriaszowowi, który już na początku drugiego okrążenia minął go bez większego trudu. Zabrakło trochę przysłowiowego pazura.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Linus Sundstroem,
  Kacper Gomólski,
  Kjastas Puodżuks.
[ICO]
IX
[23:31] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Linus Sundstroem (0 pkt).

Znakomity start gdańszczan i ważne, podwójne zwycięstwo! Kildemand wygrał z dużą przewagą, a i Gomólski bez większych problemów dojechał na drugiej pozycji.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Pontus Aspgren,
  Krystian Pieszczek,
  Jewgienij Kostygow.
[ICO]
X
Michaiłow jako rezerwa taktyczna za Kostygowa
[ICO]
X
Wyścig przerwany. Pieszczka postawiło w poprzek toru na wyjściu z pierwszego łuku i wjechał w niego Żupiński. Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że Pieszczek zostanie wykluczony z powtórki.
10'
Poobijani gdańszczanie zjeżdżają na przyczepce do parku maszyn.
[ICO]
X
[28:32] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oleg Michaiłow (3 pkt), Pontus Aspgren (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Żupiński wygrał start, ale na wyjściu z łuku z łatwością minął go Michaiłow. Na kolejnym okrążeniu gdański junior nie upilnował krawężnika i dał się minąć Aspgrenowi. Kompletnie nie "czytał" toru wychowanek Wybrzeża. Szkoda, bo nawet 2 punkty byłby tu bardzo cennie.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Jacob Thorssell,
  Oleg Michaiłow,
  Kacper Gomólski.
Michaiłow jako rezerwa zwykła za Puodżuksa.
[ICO]
XI
Wyścig przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenie otrzymał Thorssell. Kolejne będzie oznaczało wykluczenie. Przypomnijmy, że jedno na swoim koncie ma również Żupiński.
[ICO]
XI
[29:37] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Oleg Michaiłow (d4/0 pkt).

Znakomity start Gomólskiego. W pierwszym łuku nareszcie dobrze popracował Thorssell i zostawił rywali z tyłu. Michaiłow na czwartym okrążeniu zjechał z toru.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Oleg Michaiłow,
  Peter Kildemand,
  Pontus Aspgren.
[ICO]
XII
[32:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Pontus Aspgren (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Kapitalny start Kildemanda. "Pająk" ewidentnie rozgryzł tor i mimo starań Aspgrena spokojnie wygrał z dużą przewagą.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Linus Sundstroem,
  Rasmus Jensen,
  Andriej Kudriaszow,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
XIII
[34:44] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Andriej Kudriaszow (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Linus (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale w pewnym momencie zabrakło miejsca dla Pieszczka i spadł na trzecią pozycję. Krystian odbił drugą lokatę, ale na trzecim okrążeniu po wyjściu z pierwszego łuku znów minął go waleczny Kudriaszow. Pewnie na pierwszej pozycji dojechał do mety Jensen, w stawce nie liczył się Sundstroem.
[ICO]
XIII
Przed wyścigami nominowanymi 44:34 dla Wybrzeża. Wystarczy, że gdańszczanie ukończą oba wyścigi i wygrają mecz, nawet jeśli oba przegrają 1:5.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Andriej Kudriaszow,
  Robert Chmiel,
  Oleg Michaiłow.
[ICO]
XIV
[38:46] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Andriej Kudriaszow (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Jensen do końca ambitnie naciskał Kudriaszowa. Nie powalczył Chmiel, którego trener Berliński wystawił w wyścigu nominowanym dając mu szansę debiutu. Chyba jednak trochę "na pożarcie". Tak czy inaczej, Wybrzeże wygrało już mecz.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Andriej Kudriaszow,
  Peter Kildemand,
  Pontus Aspgren,
  Jacob Thorssell.
[ICO]
XV
[40:50] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Andriej Kudriaszow (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Pontus Aspgren (0 pkt).

Thorssell "wyjaśnił" Kudriaszowa na wyjściu z pierwszego łuku. Na prostej Szwed zaczął uciekać na dobre i wygrał z dużą przewagą. Kidlemand do końca ambitnie walczyło drugą pozycję.
15'
Zdunek Wybrzeże pokonało na wyjeździe Lokomotiv Daugavpils 50:40

opinie kibiców w trakcie relacji (176)


Typowanie wyników

mecz ligowy
18.07.2020 godz.14:00
wartość: 3 punkty
Lokomotiv Daugavpils
40:50
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

56%

105 typowań

x

0%

0 typowań

2

44%

82 typowania


Tabela po 2 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 2 2 0 0 112:64 4
2 Orzeł Łódź 2 1 0 1 100:80 2
3 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 2 1 0 1 94:86 2
4 Start Gniezno 2 1 0 1 89:91 2
4 Arged Malesa TŻ Ostrovia 2 1 0 1 89:91 2
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 1 0 1 84:96 2
7 Unia Tarnów 2 1 0 1 79:101 2
8 Lokomotiv Daugavpils 2 0 0 2 73:107 0

Tabela wprowadzona: 2020-07-19

aktualna tabela »

Wyniki 2 kolejki:

 • Lokomotiv Daugavpils - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 40:50
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź 47:43
 • Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno - Arged Malesa TŻ Ostrovia 54:36
 • Unia Tarnów - eWinner Apator Toruń 33:57

Opinie (64) 3 zablokowane

 • Cienko

  Slabo widze te play-offy

  • 14 27

 • Bo jeździć

  To trzeba umić

  • 18 1

 • Gratulacje dla leszczy co Szweda chcieli odstawiać

  • 24 12

 • Krótka analiza

  Thorsell jak wyjdzie tak jedzie - według mnie Bech powinien wrócić do składu.
  Jazda Karola woła o pomstę do nieba,traci pozycje jak nowicjusz.
  Za tydzień prawdziwy sprawdzian.
  Zapraszam do dyskusji.

  • 25 4

 • Nie ma czym się podniecać

  Rywal to najgorsza drużyna ligi z dwoma zawodnikami do jazdy , Sundstroem zawalił im mecz, gdyby nie on to i tam nasze asy by poległy.
  Ten sezon jest na straty.

  • 20 13

 • Nabił punkty na słabeuszach

  zobaczymy za tydzień

  • 15 7

 • Było nieźle

  Kildemand jak na 1 ligę to kozak, Thorsell jeździ trochę w kratkę - jak rok temu, ale dzisiaj miał dobry mecz, Gomólski widać było, że z biegu na bieg coraz lepiej (bo początek zawodów kiepski). Pieszczek trochę pecha.Młodzież bez szału, Żupiński spokojnie mógł 3 punkty więcej przywieźć. Jensen jak na tak zwaną drugą linię bardzo dobrze.
  Ten sezon jest do zrobienia, ale wszystko niestety zależy od dyspozycji dnia zawodników jeżdżących raz lepiej raz gorzej (Thorsell, Gomólski, Bech(?))

  • 25 2

 • Bech za Jensena

  o ile nie podoba mi sie styl jazdy Kuby Thorsella, wyniki go bronią

  • 6 6

 • Wyniki Bronią Jensen

  + styl

  • 7 2

 • Thorsell = 12 pkt = Bech

  • 9 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.10 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
28.08 (pt) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 35:55 e-Winner Apator Toruń LIVE!
22.08 (sob) godz.16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane